Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spremno pismo / prošnja / prijava

Spremno pismo / prošnja / prijava

Jaz sem še vedno zmedena glede teh stvari. 🙂
Na primer da se prijavljam na eno delovno mesto, ok, pošljem življenjepis, zraven pa prijavo ali spremno pismo? In kaj je razlika oz. meni se zdi, da v enem in drugem pišeš isto..? Ne razumem razlike med spremnim pismom in prijavo. Ali prijavo pošlješ na razpis, spremno pismo pa takrat, ko pošlješ v eno firmo, če nimajo razpisanega mesta?

draga avotrica. rečima tako. ti si recimo neka top strokovnjakinja, neka nevme kaj. bilo kaj. če bito bila bi si itak lahko skoraj zbirala kam bos sla delat plus poznali bi te vsi in ti dajali ponudbe in spremljali tvoje zivljenje, če te lahko dobijo v njihovi firmi, kerse imas mogoče namen preselit. ja?
torej če si malo manj od tega. da pa recimo znaš svoje delo zelo dobro in imas neki izkusenj.
nisi pa neki 25 let doktor za neki v neki nobel kliniki. ja? razumes?
a boš poslala vse o sebi, neki firmi?? a se ti to zdi pametno? smiselno? modro? ja meni se ne zdi. prvo pošleš, prijavo in napišeš prijava na delovno mesto. ker prošnja je malo tako tako, za take ki nič ne znajo. če zahtevajo prošnjo pol veš,da to ni glih neka extra firma.
prvo pošlješ neko reklamno pismo. opis. sme ta pa ta, lahko brez naslova, samo nek kontakt pustis. na hitro opišeš zakaj menis da si primerna za to delo. to je to. če bodo hoteli, kaj več o tebi zvedet, te naj povabijo na razgovor. ja? zelo preprosto!!! če zelijo, da jim pošlješ kaj več o sebi, pošlješ samoto nujno. samo to kar oni morajo vedet. nič več!!!od tebe paje odvisno kako daleč greš! česi full sexy, postavna atletska bejba, ki ze 20 let trenira judo, jiujitsu, plavanje, je seveda popolnoma druzga kot recimo neka debela, zavaljena kvazibodoca tajnica, ki ima 70kil pri visini 159 in kratke noge!! ja to pa bol tezko ja!!

S prijavo (prošnjo) se prijaviš na prosto delovno mesto.
V življenjepisu pa lahko podrobno opišeš vse: rojstni podatki, izobrazba, delovne izkušnje, znanje tujih jezikov, sposobnosti, ki jih imaš.
Življenjepis je priloga h prijavi. Zraven običajno priložiš še fotokopijo spričevala o zaključeni šolski izobrazbi.
Seveda se stvari v prijavi in življenjepisu lahko prepletajo.

Ma,če pošiljaš življenjepis naj bi bilo zraven spremno pismo,ki je krajše od prijave saj so vse kompetence navedene vživljenjepisu.

Danes se prakticira, da pošlješ kar prijavo, tudi če pošlješ zraven življenjepis In se v prijavi navedejo , ampak ne samo navedejo predvsem predstavijo in opišejo osebne kompetence in poklicne kompetence. To pomeni, da ne napišeš, sem vestna, natančna, urejena, ampk opisno to poveš zakj je temu tako…resimo, : Rada prisluhnem predlogom in kritikam , se poglobim v zadeve, ob tem mi pomaga logično razmišljanje in sposobnost za inovativne ideje, da pridem do boljšega rezultata, ipd.

Vse skupaj res ne sme bit predolgo,ker berejo le klučne stavke, ki jim na hitro padejo v oko.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Aja še to, prijava na razpisano delovno mesto je če se prijavljaš na razpis, prošnja ali vloga je pa v primeru, je pa če razpisa ni.

In najbolj sovražijo, če napišeš Spoštovani !..začneš s Spoštovani, vejica in nadaljuješ stavek v naslednji vrstici…še slabše pa je če začneš, podpisani ta in ta….upam, da te preživete zadeve veš…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Jaz ne poznam novodobnih zadev, samo te preživete. Kako se pa po novem napiše?

Jaz ne poznam novodobnih zadev, samo te preživete. Kako se pa po novem napiše?[/quote]

Prijava na razpisano delovno mesto …….

Spoštovani,

na spletnem portalu sem zasledil razpis za delovno mesto ……………. Ker mi je delo na področju …………….. vsestransko pisano na kožo, se v prihodnosti vidim kot del vašega kolektiva.

Glej, nekako tako začneš, ta stavek je sicer tako,če ne poznaš firme, dobro je da jo poznaš, ker lahko napišeš kaj bolj všečnega, z obveznimi naslovi zgoraj , najprej svoj, zatem firme, potem datum na desni strani v isti vrstici kot je ime firme. Potem za uvodom začneš z jedrom o svojim kompetencah, zatem obrazložiš zakaj si ravno ti primerna po tvojem mnenju za to delo, kratek zaključek in pozdrav.

Lahko se registriraš in mi pišeš na zs, ti prošnjo uredim , dopolnim in pošljem nazaj, te nične stane.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Jaz ne poznam novodobnih zadev, samo te preživete. Kako se pa po novem napiše?[/quote]

Prijava na razpisano delovno mesto …….

Spoštovani,

na spletnem portalu sem zasledil razpis za delovno mesto ……………. Ker mi je delo na področju …………….. vsestransko pisano na kožo, se v prihodnosti vidim kot del vašega kolektiva.

Glej, nekako tako začneš, ta stavek je sicer tako,če ne poznaš firme, dobro je da jo poznaš, ker lahko napišeš kaj bolj všečnega, z obveznimi naslovi zgoraj , najprej svoj, zatem firme, potem datum na desni strani v isti vrstici kot je ime firme. Potem za uvodom začneš z jedrom o svojim kompetencah, zatem obrazložiš zakaj si ravno ti primerna po tvojem mnenju za to delo, kratek zaključek in pozdrav.

Lahko se registriraš in mi pišeš na zs, ti prošnjo uredim , dopolnim in pošljem nazaj, te nične stane.[/quote]

Eh, površno sem brala, pa sem mislila, da se dandanes ne sme več uporabiti beseda Spoštovani, … 🙂 Zaradi narave dela namreč skoraj vsakodnevno odpošiljam ponudbe/predloge za sodelovanje, pa me je malo zagrabila panika, da kaj narobe delam…

Hvala za prijazno ponudbo 🙂 Zaenkrat nisem iskalka, se bom pa vsekakor spomnila nate, če mi bo šlo kdaj za nohte 🙂

jaz en začnem nobenega pisma z spoštovani, ker osebe ne poznam in ne vme če jo spoštujem. niti nisme prišel v sluzbo po spoštovanje ampak PO DENAR!!!! tako ,da to je ze bluz.

Jaz ne ni pisala “prošnja”. Ta izraz se opušča in zveni manj učinkovito. Spremno pismo/dopis naslovim s Ponudbo za delo, v življenjepisu imam navedeno Prijava.

Sama imam naštudirane in spretno napisane ponudbe (imam jih več, pošiljam pa odvisno od vrste dela, na katerega se prijavljam) in jih tudi sproti dopolnjujem, pa mi to še do zdaj ni pomagalo. Tako da nima veze.

New Report

Close