Starševski čvek

Samo eden naj mi še telefonari med vožnjo!

Default avatar

ubijem ga

Se vi zavedate, da s telefoniranjem med vožnjo postanete potencialni morilci?

Samo še eden naj telefonira, se vanj zaletim, na sodišču pa se bom branil, da sem to storil v samoobrambi in drugim reševal življenja!!!

Jasno?!
Default avatar

OMFG™

ubijem ga je napisal/a:

potencialno je morilec vsak/a, ki se rodi ... tudi TI !!
Default avatar

takole

ubijem ga je napisal/a:
Če se boš zato bolje počutil, kar. Ampak zdržala pa taka obramba ne bo. No, sse boš pa v zaporu tolažil s tem.
Default avatar

XXXXXX

A ti, ki bi se kar tako zaletaval, pa nisi potencialni morilec?!
Default avatar

Tisa_R

Kaj pa se je zgodilo? Občutek imam, da ste imeli slabo izkušnjo/nesrečo zaradi takega voznika, oziroma ste se ji komaj izognili?

Dejstvo je, da ima vsak, ki med vožnjo govori po telefonu, na drugem koncu sogovornika.
Apeliram na sogovornike, da v takem primeru prekinejo telefonski pogovor. Navadno se namreč po telefonu sliši, kadar je sogovornik v avtu, oziroma med vožnjo. Eno samo vprašanje v smislu 'Ali voziš?' in nato prekinitev pogovora (če je odgovor pozitiven), lahko prepreči marsikatero neprijetno in nevarno situacijo. Hkrati je tudi lekcija za takega voznika. Nekaterih se na srečo prime.
Default avatar

wd40

ubijem ga je napisal/a:
Če imaš tako željo, napiši telefonsko in kdaj greš na pot. Aja, kaj pa če ne bo samo eden klical?
When in danger, When in doubt, Run in circles. Scream and shout!
Default avatar

Paco Moralles

ubijem ga je napisal/a:
Ni panike, vozim šleperja!!!
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar

Urgenca stom

No, jaz sem se vceraj peljala na stomatolosko urgenco in jih klicala, seveda med voznjo, da prihajam. Ustavili so me mestni redarji in me fino oglobili, ne glede na to, kam in zakaj sem klicala... ne vem no. Vcasih so situacije, ko ne gre drugace. Se pa strinjam, da je telefoniranje med voznjo nevarno.

lp.
Default avatar

igor13

ker se veliko vozim okoli z suvom zelo velikim, ti povem da se 90% ljudi med vozno ukvarja z gsm.om. ŽAL? tako pač je. pa bi še rekel če bi bili vsi automatiki. to je podn ja!!! imaš prav!!
Default avatar

Rok-1

Kaj se pa zdi tak problem?

A govoriš samo o telefoniranju s telefonom v roki?

Ker jaz zadnje čase dostikrat govorim med vožnjo - vendar se mi zdi enako če se pogovarjam s sopotnikom. Nobene razlike ni, če je sogovornik 30 cm od mene ali pa na drugi strani tel zveze...
Govorim pa po bluetoothu, ne s tel v roki oz. ob ušesu...
Default avatar

ovisno od

Rok-1 je napisal/a:
to je odvisno od pogvora
menda je koncentracija voznika med pogovorom enaka koncentraciji pijanega, dokazano...

in sem tudi že večkrat opazila, ko se z nekom vozim, pa ta človek malce preveč pade v pogovor, da z avtom kar vijuga po cesti. in mi ni glih fajn zraven sedet.
Default avatar

madejnehi

Urgenca stom je napisal/a:
Dej, lepo te prosim. Razen ZARES nujnih stanj, ko je npr. tvoj sopotnik pravkar doživel srčni zastoj ali kaj podobnega NIKOLI NI SITUACIJ, KO PAČ NE GRE DRUGAČE.

Ampak toliko ****** živi, kot da je vsaka njihova potrebica ''nujna'' in oni velepomembni, ker morajo TAKOJ prebrat sms.
Default avatar

Pati..

Neodgovornih voznikov je grozljivo veliko. Nikoli ne bom mogla razumeti, da se niti najmanj ne zavedajo, da zaradi neodgovornega obnašanja med vožnjo, v naslednji sekundi lahko ubijejo človeka, ljudi, otroke, živali in nenazadnje tudi sebe. Ne zavedajo se, da zaradi stotinke sekunde nepozornosti na vožnjo, svojo in ostalih voznikov, lahko onesrečijo cele družine, toliko ljudi, ki zaradi njih izgubijo ljubljenega človeka.
lani sem sedela na busu ob gospodu, ki se je zadrževal tu službeno in se vračal v Belgijo. Med potjo je govoril o tem, da smo slovenski vozniki morilci in, da v nobeni drugi državi na svetu ni nikoli opazil toliko neodgovornih kakor pri nas. Besedo morilci je velikokrat omenil in mene je bilo prav sram, pa ne zaradi sebe, kajti jaz ne vozim, sram zaradi takšnih voznikov...
Default avatar

kako boš pa z ostalimi primeri

Kako boš pa s tistimi, ki v avtomobilih veselo klepetajo, se do daske režijo zraven, potem imaš tiste, ki si zavrtijo svoje najljubše komade, pa veselo prepevajo in so sigurno vsi skupaj dvesto posto pozorni v prometu in na vse, kar jih obkroža izven avtomobilov? Kako pa je s seksi reklamnimi panoji za kopalke ali perilo, boš z avtom tudi panoje podiral? Tisti, ki na gas preveč tišijo, ali se boš sam lotil dela, pa pedale ven pobral, pa tistega, ki ga boš videl, da ga je prej lokal, potem se bo šel pa vsesti za volan, ga boš za podbradek in ga lastnoročno peš spremil domov, da se ne našteva dalje.
Priponke

61619_635120675609319367_kor_nebo-5.jpg
0 (72.42 KiB)