Forum.Over.Net

Starševski čvek

Sončna očala - ne znam kupit

Default avatar

Mancca

Stara sem 33 let in nikoli še nisem imela sončnih očal.

Ja, res je.

Ker so mi bila vedno tista v optikah predraga in vsi so imeli neka fensi očala - navadno na glavi, ne na očeh, ...
Sedaj sem se odločila kupiti ena, lahko za okrog 100e.

Športno elegantna. (sem dokaj dolgočasna - navadna ženksa, z 2 majhnima otrokoma) in ne dam dosti na modo. Kavbojke, majčka, včasih bluza, balerinke, pet ne nosim. Zlata in ostalih lesketajočih pritiklin ne nosim.

Kakšna očala naj sploh gledam, kaj se zdaj nosi?

Tko no, kmetica pač, ki bi rada po porodniški odšla v službo malo bolj urejena.
Default avatar

Rok-1

Čisto odvisno za kaj jih rabiš; eno je za "biti lepa", druga je samo uporabno oz. za delo ali šport.
Za slednje so OK skoraj vsaka in jih dobiš od 10 Eur naprej. Taka jaz kupujem npr. v trgovini z delovno opremo, kjer dobiš sončna očala preverjenih športnih znamk za cca 10-20 Eur - samo da so klasificirana kot delovna oprema...
Default avatar

žajfi

V vsaki boljši optiki, ti dajo na probo par očal in znajo svetovati, kaj ti paše na ksiht. Problem?
Default avatar

hofer

V Hoferju imajo občasno akcije sončnih očal za enih par evrov. Seveda se bo zdaj usulo, da niso nič vredna, ampak jaz verjamem testu Zveze potrošnikov, da so kar se tiče zaščite pred soncem čisto enakovredna tistim za 100 ali pa 200 evrov. Sama sem si kupila troja sončna očala, si jih občasno nataknem kar čez tista z dioptrijo in ker so malo večja, se onih spodaj sploh ne opazi.
Default avatar

sončarica

Očala za 10-20€ so prav tako kvalitetna kot tista za 200€, garantirano. Jaz sigurno ne dam 100€ za sončna očala, raje jih kupim več različnih in jih imam tudi kot modni dodatek. Drugače pa vedno nosim sončna očala, brez njih se mi preveč blešči.

Avtorica, kupi očala, ki ti pašejo. Probaj jih nekaj dati na obraz in takoj boš videla kaj ti paše in kaj ne. Najprej moraš biti všeč sama sebi, na druge se ne oziraj.
Default avatar

beachcoma

sončarica je napisal/a:
Ja seveda da so ocala za 10 € enake kvalitete kot tista za 200 € sej razumem to je le mon kjer lahko preberes taksne neumnosti...
Kakovost sipc materiali itak niso pomembni je pa res da placas znamko (kar pomeni kakovost).
Nabavi si original recimo tukaj http://www.visual-click.com/en/sunglass ... /3-32.html so povprecno 50 -70 € cenejsi govorim za RayBan od nasih optikov.
Odvisno je tudi kaksno obliko obraza imas... prej si model sprobas v optiki ki taksen model ima potem pa narocis. To je itak stalnica pri nas. Pa naroci original ker ponaredek gre v maloro zelo hitroc je razlika v kakovosti materialov ocitna takoj.
Jaz soncna ocala nosim vsakodnevno se pravi jih uporabljam res ogromno tako da ja velikokrat mi padejo po tleh etc... in najbolj zadovoljenkar se tice trpeznosti sem z RayBan in Gucci...
Default avatar

Mancca

Ampak vsak približno kako slikco, da bom vedela kaj se sploh nosi....

V trgovini, ozr optiki gledajo, da ti prodajo ... pač prodajo ane... kaj njih briga kaj meni paše, važno, da odštejem več denarja. Zato prosim za kako slikco kaj se nosi.
Default avatar

beachcoma

Mancca je napisal/a:
A ti bi rada nosila modele ki so moderni ceprav tvojemu obrazu nebi pasale?
To jaz nosim klasika ubistvu unisex se pravi ok. za oba spola...
http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/wayfarer/clv
Default avatar

Očalarka 3x

Mancca je napisal/a:
Pomota. Nosim očala že 20 let ( za daleč, sončna, zadnja leta pa še za branje ) in še vedno so mi v optiki bolje svetovali. Moj izbor je bil pač...moden, trenutni navdih....Še vedno sem kupila okvir, ki so mi ga oni svetovali.

Imam ena očala, sončna, z dioptrijo ( cca 150 € ) za vozit. Za kar tako, malo pofrajarit,pa kupim kakšne za 10 €.
Default avatar

ja itak

beachcoma je napisal/a:
No eni beremo še kaj drugega in pred časom je revija VIP Zveze potrošnikov objavila test sončnih očal v cenovnem razponu 3,99-206 evra. In čisto vsa očala so ustrezala predpisanim standardom kar se tiče UV zaščite. So pa marsikomu najbrž sončna očala tudi statusni simbol - predvsem tistim bejbam, ki jih srečaš na ulici ob 23. uri zvečer s sončnimi špegli na glavi. Seveda, če daš 200 evrov zanje, jih je treba čimbolj in čim dlje kazat ;)
Default avatar

Lorealkaa

Pojdi v eno dobro zalozeno optiko in povej, da rabis soncna ocala in bi rada nekaj, kar pasa na tvoj obraz. Pol ti bodo izbirali modele in bos pomerjala, se pogledas vedno v ogledalo in vprasas prodajalko kaj ona meni, ce kaj vidis vprasaj, ce bi ti to pasalo.
Splomladi imajo tudi akcije in dobis kar dobre cene. Jaz se v optiki zadnjic okvir za 40 eur dobila.
Pa se to, nisi niti slucajno edina, ki rabi pomoc pri nakupu soncnih ocal, ti vsaj priznas, veliko jih ne.
Default avatar

Fofik

beachcoma je napisal/a:
"kar se tiče zaščite pred soncem - so. Ostalo me pa ne zanima.