Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dohodnina

Dohodnina

Lansko leto sem delala po podjemni pogodbi, plačil je bilo manj kot 3000 EUR. Nisem oddala samoprijave za dohodninsko napoved, da bi dobila nazaj akontacijo. Verjetno sem že zamudila, pa vseeno – je še čas ali je čisto prepozno? Hvala za odgovor.

če ne dobiš inf. izračuna do srede junija, imaš čas do 31/7, da oddaš napoved dohodnine, to ni samoprijava, ampak navadna napoved.

Še sploh nisi zamudila, rok za redno vložitev je 15.6., če do takrat ne bo inf.izračuna (ki ga ne bo, če tvoji skupni prihodki niso presegli 3.302€).

nova
Uredništvo priporoča

Zavezanec mora vložiti napoved za odmero dohodnine, če mu informativni izračun ni bil vročen do 15. junija tekočega leta za preteklo davčno leto, pa je imel v letu, za katerega se odmerja dohodnina obdavčljive dohodke višje od višine splošne olajšave (za leto 2014 je to 3.302,70 evra) ali če zavezanec izpolnjuje pogoje za priznanje študentske olajšave in njegovi dohodki za opravljanje začasno ali občasno delo na podlagi napotnice pooblaščene organizacije ali Zavoda RS za zaposlovanje presegajo 75 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zneska splošne olajšave (2.477,03 evrov za leto 2014) ali je poleg pokojnine, od katere ni bila odtegnjena ali plačana akontacija dohodnine in davčni zavezanec pri akontaciji dohodnine ni uveljavljal posebne olajšave za vzdrževane družinske člane, dosegel dohodke, ki presegajo 80 evrov oziroma je bila od pokojnine odtegnjena in plačana akontacija dohodnine oziroma je davčni zavezanec pri akontaciji dohodnine od pokojnine uveljavljal posebno olajšavo za vzdrževane družinske člane. Rok za vložitev napovedi je v tem primeru 31. julij tekočega leta za preteklo leto (npr. skrajni rok za vložitev napovedi za leto 2014 je 31. julij 2015).

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/brosura_odmera_dohodnine_za_leto_2014/#c22271

Popravek – če do 15.6. ne dobiš inf.izračuna, do 31.7. sama vložiš napoved.


dva posta in cela klobasa napisana, pa nisi povedala nič drugega, kot že jaz pred tabo….


dva posta in cela klobasa napisana, pa nisi povedala nič drugega, kot že jaz pred tabo….[/quote]

Je povedala veliko več, priložila je link na uradno FURS pojasnilo, kako ravnati, tako da lahko avtorica dejansko upošteva le njen post, ki vsebuje uradno napotilo, kako ravnati in ne samo tvoje pisanje, ki pa bi lahko bilo tudi v stilu “baba čula, baba rekla…”!!!

Super ste. Hvala. Ste mi polepšale dan.


dva posta in cela klobasa napisana, pa nisi povedala nič drugega, kot že jaz pred tabo….[/quote]

Je povedala veliko več, priložila je link na uradno FURS pojasnilo, kako ravnati, tako da lahko avtorica dejansko upošteva le njen post, ki vsebuje uradno napotilo, kako ravnati in ne samo tvoje pisanje, ki pa bi lahko bilo tudi v stilu “baba čula, baba rekla…”!!![/quote]

pa za začetek je napisala eno veliko bedarijo.
a ne.
pol je pa moj post prebrala in šla pisat litanije s fursa, ko je ugotovila, da je usekala mimo

Je povedala veliko več, priložila je link na uradno FURS pojasnilo, kako ravnati, tako da lahko avtorica dejansko upošteva le njen post, ki vsebuje uradno napotilo, kako ravnati in ne samo tvoje pisanje, ki pa bi lahko bilo tudi v stilu “baba čula, baba rekla…”!!![/quote]

pa za začetek je napisala eno veliko bedarijo.
a ne.
pol je pa moj post prebrala in šla pisat litanije s fursa, ko je ugotovila, da je usekala mimo[/quote]

Nič ni zapisala bedarije, napisala je popolnoma pravilno
“Še sploh nisi zamudila, rok za redno vložitev je 15.6., če do takrat ne bo inf.izračuna (ki ga ne bo, če tvoji skupni prihodki niso presegli 3.302€).”
Pred 15.6. avtorica ne more ukrepati, od 15.6. naprej pa ja, če do takrat ne bo dobila izračuna in predvsem, takoj je avtorici napisala, da še ni nič zamudila.

Barci ,da z nasveti pomaga tudi nam ,ki se ne oglašamo z vprašanji.Hvala.

New Report

Close