Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zloraba brezstične bančne kartice

Zloraba brezstične bančne kartice

Banka se je samovoljno odločila sneti VARNOST z mojega TRR in mi poslala brezstično kartico. PREDLAGAM, da vsakdo v banko pošlje pritožbo po navadni pošti, pa naj odgovarjajo vsakomur posebej.

UPRITE SE

Z Gor. banko sem že načel zoprno dopisno temo. Banka (tudi druge) je prekršila temeljno načelo, saj nisem nikoli dal pisne odobritve, da se moj račun odpre za neavtorizirane nakupe. Kršeno je tudi naslednje načelo, nisem podpisal niti najmanjšega zneska za katerega se lahko izvajajo neodobrene bremenitve mojega računa. Zakonito je to postal odprt račun v okviru Splošnih pogojev banke. Pa čeprav na prvi pogled za manjše zneske.

Nič nimam proti tej tehnologiji in je prav, da obstaja. Kdor želi, potrebuje, super, naj v enoti banke ali preko spletne banke to podpiše in uporablja. Tudi prekliče, kadarkoli želi.

V odgovoru navajajo, da mi navadne kartice žal ne morejo ponuditi. Kao, storitve ne zmorejo zapreti. Če bo to možno, nekemu oddaljenemu roku ne morem verjeti. Ostane mi le še ena možnost. Zaprtje računa. Zaradi tako brezbrižnega odnosa managerskih posameznikov, ki odločajo, da se pravica dostopa do mojega računa pomete pod novimi splošnimi pogoji. BANKE. Zveni znano. Z vso prijaznostjo in ustrežljivostjo tega ne morejo popraviti niti zaposleni na okencih, ki se res trudijo.

Prava ZLORABA je, da so samovoljno tej varnostni luknji prilagodili/spremenili splošne pogoje na katere se sklicujejo v odgovoru, češ da so bili objavljeni v banki, na spletu in da je nemogoče obveščati vsakega posameznika. Čakam še objavo na Fejsbuku. VREDNOTA postaja, da sodobno “pravno” bančništvo ropa narod in v deželo pelje revščino, le klik in spremenijo splošne pogoje. Smo v času, ko to lahko naredijo in smejo – kadarkoli, kjerkoli, kakorkoli in kar vsem!!! Že v splošnih pogojih ogromno težo posvetijo PINu, a na drugih vratih smo odprti za neavtorizirane bremenitve, seveda sebe s pogoji zaščitijo kot medvede.

Med drugim so mi v odgovor nastlali marketinški material s spleta. S to kartico naj bi imel celo večjo varnost…. s sodelavci v debati nismo našli enega razloga, zakaj naj bi bila pa ta kartica bolj varna kot navadna, ko si moral za vsak nakup vnesti PIN.

OGROŽENE SKUPINE LJUDI.
Saj drži, ni treba plačevati preko brezstičnega mehanizma. Ja, drži zame. Doma naj se skregam z otroki, če bodo segli v mojo denarnico. Pa vseeno, danes me ni bilo kaj strah, če bi kartico izgubil ali kje pozabil. Ko bom šel šotorit na morje, naj si nabavim sef. Sem mlad in kriv za svoje traparije, mar ne. Ko pa se postavim v kožo svojih staršev, pa temu ni tako. Moja mati je že večkrat v trgovini pozabila očala, pa njihovo kartico, pa zdravstveno kartico (jo je po nekaj dneh le dobila nazaj), tudi bančno – vse se je rešilo. Kaj bo npr, soseda, ki ima 320€ penzije, ko ji bo nekdo posegel še v limit? Kaj ko gredo stari ljudje v bolnico (ne za en dan), ali celo v dom? 24 ur na dan naj držijo kartico v roki in očeh – budalaština.

Še link, kako zlahko se nekomu prebere kartico s telefon, ki ima NFC (jutri bo to že na vsakem kitajskem). Potem pa veselo v šoping: https://www.youtube.com/watch?v=gEWl2M78kls

MOTIVI
V odgovoru se sklicujejo tudi na mednarodne raziskave, kako si ljudje to želijo. Blabla. Kdo si zares to želi? Na spletu je zaslediti povzetek iz članka, da ljudje s takimi karticami še bolj brezbrižno zapravljajo in da so to stranke z boljšimi prihodki. Bravo, zdaj smo to postali vsi.
Gre za novo iznajdbo zahodnih bank. Sedaj lahko začnejo s trženjem zavarovanja, če ti kartico ukradejo (to so mi ponudili po telefonu). Lahko se naročim na SMS za vsak cent iz kartice (tudi to so mi ponudli). Seveda lahko tudi kartico ob pogrešanju prekličem in si nabavim novo. Skratka, iznašli so nove vsiljene plačljive vzvode, kako naj dodatno mašim splošne VARNOSTNE luknje. Ni, da ni. Kaj bo boste reklamirali znesek? Mačehovsko vas bodo pravno udarili s splošnimi pogoji + neupravičena reklamacija pa je del cenika. Mar ni jasno je, da storitve nočejo v osnovi zapreti.

UPRITE SE

Samo odgovor na tole. Nedolgo nazaj sem se pridružila diskusijski skupini, kjer smo obdelovali ravno ta poden od brezstičnih kartic. VSI udeleženci so bili proti in skrajno nezadovoljni, da so jih sploh uvedli.

meni je to tudi noro.
Menda pomaga da jo zaviješ v alu folijo

https://www.youtube.com/watch?v=mqbQ2NkG-8M

Dobra tema! Naj se vsi zavedajo tega problema.

Vidmi da tudi na drugih forumih osveščaš o problematiki možnih zlorab brezstičnih bančnih kartic. Če kje mora biti maksimalno poskrbljeno za varnost je to pri bančnih transakcijah in civilnem letalstvu.

te podpiram, kar tako naprej.

Zal so vecinoma zaceli ponujati te kartice. Ce pa lahko se kaj zaracunajo za uporabo so pa se bolj veseli. Ni tu samo zloraba ampak lahko nehote kje kaj placas brez, da bi opazil.

Meni ideja ni najbolj vsec. 🙁

Nikomur ni treba sprejeti brezstične kartice!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Če že in če pri manjših zneskih pin ni potreben, pri večjih pa je, bi morali dati možnost uporabniku, da se sam odloči, ali bo tudi za manjši znesek odtipkal pin.

Zanč je bila ravno ena pred menoj (ne vem, iz katere banke je imela kartico MC) in prodajalka ni le prislonila kartice na tisto tehnologijo, ampak jo je vlekla skozi režo kot npr. pri Dinersu, kjer podpišeš, namesto odtipkaš pin. Šlo je pa res za znesek do 10 €. Ampak, tej pred menoj ni bilo pri tem potrebno nič podpisati.

A ne bi še na bankomatih uvedli, da bi samo malo prislonili in bi penezi kar ven popadali, ampak ne tisti mali, tisti mal večji, bi človek potem še kaj podprl :)))

Seveda se je možno naročiti tudi na sms alert, ampak ti niso zastonj ali bo treba kot včasih, beležko s seboj, pa pisati, koliko je bilo pri enem kliku, koliko pri drugem …

Evo, samo za vas sem ven potegnil vse brezsticne kartice, ki jih imam v denarnici zadnjih par let. Veste koliko tezav sem imel z njimi? Nic. 0. Nul. Nada. Nothing. Nikjer po svetu se po Afriki ne. Dajte ne panicarit o stvareh o katerih nimate pojma.

Banke pa tako ali tako nimajo izbire, ker je uvedba brezsticnega poslovanja opredeljena v pogodbi, ki jo imajo z MasterCardom in Viso, tako da je tezenje njim popolnoma brez pomena.

[img]http://s22.postimg.org/oh0u4tj75/Screen_Shot_2015_05_05_at_17_30_00.png[/img]

--- I swear, by my life and my love of it, that I will never live for the sake of another man, nor ask another man to live for mine.

Namesto, da se tukaj Kurč…. in pregovarjate z banko, lepo dvignite gotovino in poslujte le z gotovino, kartica pa naj lepo počiva v predalu.

In če ti bodo kartico zlorabili, ti bodo zavrnili povrnitev stroškev, ker da je nisi čuval. Jaz ne vidim ene same pozitivne plati. Manjše zneske plačujem z gotovino, za večje pa HOČEM vtipkati pin. Pa bognedaj, da ne opazim kraje takoj, na račun imam pa par jurjev.
HB moja banka še ni tako trapasta in upam, da nikoli ne bo. Priporočam, da menjate te banke. Itak so to praviloma uporabnikom najmanj prijazne,

Pa saj imajo omejitev, kolikokrat lahko uporabis brez PIN-a in imas moznost, da te s SMS sporocilom obvestijo takoj, ko je uporabljena.Za zneske nad 15€ pa je PIN se vedno potreben.

In kolikokrat jo lahko uporabiš brez pina?

Mislim, da tri ali štirikrat zapored. Potem moraš vtipkat PIN ne glede na znesek.

Uporabljati kartico je enako kot uporabljati gotovino, samo bolj enostavno. Na eno ali drugo obliko denarja je pač treba paziti. Govoriti o zlorabah na račun brezstične tehnologije so pa navadne buče. Kateri kartičar ali banka bi pa riskiral množične tožbe, pa povračila, pa podobne reči pri masovnih zlorabah, za katere vas skrbi? Ljudje, uporabite zdravo pamet.


uporabi ti zdravo pamet… (tako kot pri kreditih v švicarjih a ne???)

jaz tudi imam raje klasično in bom vpisovala pin vsakič kot do sedaj…
ker v čem je pa point, da na intervale pa moram itak vpisati pin… potem tud ni razlike če ga vedno… zame… in je to bolj varno…to je zagotovo!

Kdo pa govori o masovnih zlorabah? Je ena dovolj, tista ki se zgodi tebi. Če ti denar ukradejo, ti pa pač, ga ni več. Če ti ukradejo kartico, je pa štala, se strinjaš? In zaradi lažje zlorabe mi verjemi, da bodo kartice zdaj bolj na udaru. Če kraje ne opaziš, ti lahko kljub omejitvam naredijo nekaj škode. Ki ti je ob sedanjem sistemu ne morejo!! Kje je tukaj večja zaščita?

Kaj ste zateženi. Potem pa dajte plačevat samo zgotovino, če ne znate s karticami.
Ali vas je banka prisilila, da morate imeti kartice.

Če imate kartico, se je potrebno bolj samozaščitno obnašat, enako kot če imate denar.

Eni ste pa zgleda res skor še za v srednji vek no…
Saj kradejo tudi denarnice, pa keš direktno z računa menda tudi. A teba se pa ne bojite?

Ne.
Če ukradejo direktno z računa pri banki, je odgovorna banka in mora škodo povrnit.

Če (mi) ukradejo denarnico ne morejo povzročiti nobene dodatne škode; če je noter kaj denarja ga lahko zapravijo, s karticami bi si pa brez pina bolj malo pomagali – sploh ker krajo denarnice opazim in kartico prekličem. Od tu dalje je pa odgovorna banka.

Mislim da pri brezstičnih (NFC) tega ni, sploh za manjše zneske.

Itak. Ampak še vedno mislim, da je najbolj varno, če menjam kravo za dve ovci, ovco za 4 kure, kuro za kilo jabkov. Čaki, ne! Jabka mi že lahko kdo ukrade. Bančna zarota!

Duh! Ja, banka nas je prisilila, da moramo imeti kartice. In ne samo kartice, zdaj komitente silijo v to, da morajo imeti brezstične kartice. Možnosti izbire ni, razen menjava banke. Če bi imeli možnost izbire, kakšne kartice bomo imeli, ne bi bilo problema. Ne moreš pa vsem komitentom vsiliti zanje manj ugodnega sistema kartic. Ko meni to naredi moja banka, grem še isti teden drugam. Še pri spletnih zlorabah, kjer je bilo jasno, da gre za zlorabo, so komitenti morali banke tožit, da so povrnile denar. Njim je dejansko vseeno, če ti ga kdo ukrade, dokler se to ne dogaja tako množično, da bi bile pod pritiskom javnost. Kakšen primer tu in tam, magari za jurja evrov – briga njih, znajdi se.

V denarnici nimam nikoli denarja. Naj si postrežejo.

V Sloveniji se PIN za manjše zneske ne vtipkava za take nakupe. Dnevna kvota je 15€. Na Zvezi potrošnikov je bil lani nek članek, kjer je pisalo, da je v Avstriji treba za take nakupe vsak četri nakup vtipkat PIN. Torej, s tem bi se še strinjal, opravil bi tri nakupe, četrtega brezstičnega pa nikoli ne bi izvedel.

Pisal sem tudi mejl na ZPS. Pa tudi trznili niso.

Sicer pa ljudje, kličite na banko in jim perite možgane. Češ, da niste podpisali nobenega soglasja in da niste dali soglasja k znesku. Kako jim sploh še zaupat….Nakar jim še 10 minut perite možgane. Naj jim pregori linija. Jeb* jim m*

Pooblastila, ki so si jih vzele banke so res bizarna. Vedo, da jih rabimo in delajo kar hočejo.
Zanimivo, da je od sodelavca žena dobila takšno kartico kot pooblaščenec, a imetnik računa o čem takem ni bil obveščen.

New Report

Close