Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF/ ICSI maj,junij 2015 GK LJ

IVF/ ICSI maj,junij 2015 GK LJ

Pozdravljene bodoče nosečke,

je mogoče na forumu kakšna sotrpinka, ki gre v IVF/ ICSI postopek maja oz.junija na gin.kliniki v LJ ?
Jaz začnem z zdravili čez 10 dni, 1.postopek IVF, kratki protokol.

Zdravo Elle29,

enako kot ti grem tudi jaz v 1. IVF – ICSI postopek (upajmo da bo tudi zadnji 🙂 mogoče nekoliko prej kot ti, verjetno še ta teden. Prav tako kratek protokol.
lp

zdravo, konzilij sva predelala, prva m. prisla, datum za administrativni sprejem sva dobila, sedaj pa lepo cakava najini prvo dogajanje. obcutki so popolnoma raztresceni, veselje, zadovoljstvo, skrb, upanje, strah,… vsega po malem je v tem mocno pricakovanem paketku.

jaz zacnem z terapijo konec meseca.

Ciao punce,

jaz grem ta mesec prav tako prvič na IVF/ICSI, vendar v Mb.

Menstruacijo pričakujem 24.5.2015 in nato naprej.

taj., torej bova midve nekako istočasno v postopku? Ti hodiš v Lj?

Pozdravček.

Mi2 imava jutri sprejem, tako da dobim zdravila in navodila za spikanje..se zmeraj pa imam kancek upanja, da se hudicka ta mesec ne prikaze.. Koliko ste pa stare, ce ni skrivnost?
Pozdravcek

ja, upanje24 tako nekako, vendar sva midva v lj.

elle29, jaz sploh ne razmisljam o tem, da se m. nebi prikazala. z mozem sva pa 29 in jaz 26

punce, koliko časa se pa že trudite zanosit?
mi2 2 leti, oktobra pa sem imela histero in laparo..Niso ugotovili nekih velikih nepravilnosti, razen manjše pregrade na maternici in malo endometrioze..vendar kljub operaciji in jemanju klomifena in estime oz.prometriuma nič :(.. Pravjo, da imam slabe ovulacije in imam vsak mesec pred men.rjave izcedke, tudi do 6 dni prej..

mi2 imava spolne odnose brez zascite ze 6let, brez dneva zamujene m., lansko leto 6.meseca so mi odstranili pregrado 1,5cm, 2x na iui neuspesno.

luabella=taj.

midva sva brez zaščite, odkar sva skupaj, torej 10 let in nikoli nisem zanosila. Sicer sva takrat še pazila, če se temu lahko tako reče 🙂 Aktivno pa delava na bebici 2 leti..

Predlagam, da se preko teme sotrpinke obveščamo o poteku postopka, od začetka do (uspešnega) konca 🙂

Kaj pravite?

LP

Taj, pri katerem ginekologu si? Jst sm pri Drobniču in me je dal takoj na ivf..je rekel, da me ne bo matral z IUI.

no mi2 se tudi teh 6 let nisva nic pazila� sem pri dr. Koroscevi

Midva se trudiva točno 2 leti. S tem, da sem decembra ugledala magičen plusek, a žal se ni videlo srčka in sem imela medikamentozni splav 🙁

So me pa vseeno sprejeli v postopek, saj imam minimalno endometriozo, PCO in v Mb so ugotovili, da imam AMH na meji. Ni ravno slab, ni pa niti dober za mojo starost (31 let). Poleg tega imam še eno avtoimuno bolezen, ki lahko nagaja, saj pri avtoimunih boleznih telo zavrača tujke.

Zaradi vsega navedenega naj bi imela ustrezno, prilagojeno terapijo. Kaj več bom vedela konec maja, ko grem po zdravila.

Luabella, kaj so pa pri tebi ugotovili (razen odstranjene pregrade)?

v Lj vam testirajo AMH?

jaz sem sedaj v redu, večji problem imam mi2 zaradi moža, on je imel 6let nazaj raka na modu, in je ostal prez enega moda, tako, da njegov spermiogram ne špilja ravno najboljše. s tem se nisem srečala, mogoče katera druga.

Elle 29, kaj so ti rekli glede te manjše endometrioze? Ker meni so jo na laparoskopiji ugotovili in odstranili. Sem pa imela eno žarišče 3 mm. Niso pa nič komentirali koliko to vpliva na neplodnost 🙁

Glede endometrioze so mi rekli, da lahko povzroca neplodnost..ni pa nujno..pregrada je pa ista zgodba, ceprov baje povzroca tezave v donositvi in ne toliko pri sami zanositvi..meni niso testirali AMH ja v Lj…?
Zjutraj sem bila na kliniki na sprejemu, trajalo kaksno urco vse skup..sem se naucila kako si dajat inekcije in si tudi testno dala v trebuh (z vodo seveda). Moj je pa skor skup padu,ko sm si jo zapicla, ker se zlo boji igel hehe..smo se nasmejali..Po zdravila pridem pa 1.dan menstruacije..to je to..

Taj, vi2 imata ICSI glede na stanje tvojega moza?

ja midva imava icsi, pa vidva. mogoce ves kako je z bolniskih dopustom v casu dogajanja?

Mi2 imava ivf. Glede bolniske so mi rekli, da ti pripada cel cas od punkcije do transferja in se par dni po transferju, da ti dajo lahko tudi do testa, sploh ni panike glede tega..je pa rekla sestra, da morm od punkcije do transferja strogo mirovat, bolj kot ne lezat..in to brez heca prov zabicala mi je, da ns pride do zapletov.. cel cas od zacetka spikanja pa prepoved telesnih aktivnosti, razen hoje..

New Report

Close