Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Več bančnih računov in limit

Default avatar

Wondera

Kako pa je z limitom pri s.p.?
Imaš dva računa pri isti banki, enega kot fizična oseba, drugega kot s.p.. Se ti potem limit razdeli na dva dela?
Default avatar

limit?

misliš, da s.p. jem odobravajo limit sploh?
kokr se mi dozdeva, da nimajo ne kot fizične, ne kot pravne osebe.
za limit namreč rabiš redni mesečni dohodek. plačo.
povprečni s.p. ji nimajo rednih prilivov pri nas. torej tudi limita povečinoma ne
kaj šele kredite...
Default avatar

En_Stajerc

limit? je napisal/a:
misliš, da s.p. jem odobravajo limit sploh?
kokr se mi dozdeva, da nimajo ne kot fizične, ne kot pravne osebe.
za limit namreč rabiš redni mesečni dohodek. plačo.
povprečni s.p. ji nimajo rednih prilivov pri nas. torej tudi limita povečinoma ne
kaj šele kredite...
Ti se pa bolj slabo spoznaš na poslovanje s.p - jev?

cirka takole

Limit ti odobrijo na zasebnem računu, ne na poslovnem - tam načeloma ni niti dovoljenega neg. stanja.

Včasih so ti ga odobrili, vendar ne v takšni višini kot redno zaposleni, temveč po lastni presoji. Danes so veliko strožji. Če solidno posluješ, imaš velike prilive, solidno bilanco in si v banki, kjer te poznajo, ti bodo mogoče odobrili. Ampak pojdi najprej osebno vprašat, ali to sploh počnejo.

Meni nazadnje niso hoteli niti začasno zvišati limita na mastercardu, pa sem pri isti banki že od prvega študentskega zaslužka, takrat sem pri njih imela tudi poslovni račun.
Default avatar

Wondera

cirka takole je napisal/a:
Limit ti odobrijo na zasebnem računu, ne na poslovnem - tam načeloma ni niti dovoljenega neg. stanja.

Včasih so ti ga odobrili, vendar ne v takšni višini kot redno zaposleni, temveč po lastni presoji. Danes so veliko strožji. Če solidno posluješ, imaš velike prilive, solidno bilanco in si v banki, kjer te poznajo, ti bodo mogoče odobrili. Ampak pojdi najprej osebno vprašat, ali to sploh počnejo.

Meni nazadnje niso hoteli niti začasno zvišati limita na mastercardu, pa sem pri isti banki že od prvega študentskega zaslužka, takrat sem pri njih imela tudi poslovni račun.
Zanima me zaradi rubeža, iz bančnih izpiskov te osebe se vidi, da je dostikrat v minusu, na obeh računih. Pride priliv, pokrije. Ima limit na obeh računih, ker ni zablokiran, drugače si tega ne znam razložiti. Zasluži slabo.
Default avatar

espejaka

Na vsakem računu imaš lahko svoj limit (če ti ga banka odobri, seveda). Če pa imaš rubeže, in nimaš na računu dovolj sredstev, ti zablokirajo oba računa - osebnega in poslovnega.
Default avatar

hm, kje pa

Wondera je napisal/a:

Zanima me zaradi rubeža, iz bančnih izpiskov te osebe se vidi, da je dostikrat v minusu, na obeh računih. Pride priliv, pokrije. Ima limit na obeh računih, ker ni zablokiran, drugače si tega ne znam razložiti. Zasluži slabo.
Sklepam, da si žena tega minusarja, ampak kje pa on dobi izpiske? Ne mi rečt, da ne posluje elektronsko?

Izjemno nenavadno, da ima ob takem poslovanju izreden oziroma povečan dovoljeni limit. Za poslovni račun je pa to sploh zelo nenavadno - a ima dva navadna računa odprta mogoče?
Default avatar

gbf5555555

hm, kje pa je napisal/a:
Wondera je napisal/a:

Sklepam, da si žena tega minusarja, ampak kje pa on dobi izpiske? Ne mi rečt, da ne posluje elektronsko?

Izjemno nenavadno, da ima ob takem poslovanju izreden oziroma povečan dovoljeni limit. Za poslovni račun je pa to sploh zelo nenavadno - a ima dva navadna računa odprta mogoče?
Če bi bila žena tega minusarja, bi vedela, se ti ne zdi? Upnik dobi podatke o prometu dolžnika na banki.