Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koprivnica

koprivnica

Ja, saj bom šla … k zdravniku oziroma urgenco ali karkoli bom danes našla, žal do poznega popoldneva ne bom mogla. Pa vprašam, saj če do danes nisem, umrla ne bom.

Nekaj dni sem že na antibiotiku (ospen 1500) zaradi angine, končno je prijel, se počutim bolje, s tem se pa tud bolj pogledam med tuširanjem in vidim, da sem vsa v izpuščajih po trebuhu, prsih in hrbtu. Saj če pomislim, sem že nekaj dni, a nisem bila pozorna, pa manj izrazito je bilo. Srbi nič.
In kaj zdaj? Menjali bodo antibiotik (do sedaj nisem nanj reagirala), na katerega ne bo vedela ali sem tudi alergična, ker izpuščaji ne bodo tako hitro izginili? Al kaj?
Hvala.

Alergija na zdravila. Verjetno ti bodo predpisali drug antibiotik, zraven pa še kakšna zdravila proti alergiji. Imam sama podobne probleme. Mene izpuščaji tudi zelo srbijo.

Pojdi v dežurno ali na urgenco, lahko da gre za alergijo na penicilin in se ni za hecat s tem.

Hvala za skrb. Mi je povsem jasno, da gre za reakcijo na antibiotik in sem tudi napisala, da bom šla popoldne, samo ta moment pač še ne morem, ker rabim varstvo za otroke. In ne, nimam strahu, ker koprivnica me ne bo ubila, pa tudi že par dni jo imam. Tiste “prave” alergije na penicilin so nekaj povsem drugega in se odrazijo hitreje in veliko bolj smrtonosno.

Prvo je, da takoj prenehaš z jemanjem antibiotika, ki ti je povzročil reakcijo. Lahko vzameš kakšeno tableto proti alergiji (jaz imam vedno kakšne doma, kupim brez recepta). Pomembno je, da drugič tega antibiotika ne uživaš, ker je vsakih hujša reakcija.

da je od antibiotika?

Ni nujno, še težko boš sedaj videla, če ti drugega predpišejo. Jaz bi vzela kalcij na tvojem mestu in Claritine.

Težko, da je od česa drugega (saj ni nujno, da je penicilin, pač vsa ostala primešana svinjarija), ker nič drugega, novega karkoli nisem v teh dneh zaužila. Je pa iz dneva v dan “slabše”. In ja, tudi mene mal skrbi, ker predpisalo bodo novega, a preden tole izgine, če bo sploh, če ne bom odreagirala tudi na drugega, bo že terapije konec. Kalcij sem že vzela, po Claritine pa moram enako v mesto, zato je vseeno, če še do dežurnega grem. Vseeno je fajn razčistit, za v bodoče. Saj, zdajle odhajam.
Hvala.

Ja, to je skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od Ospena. Ospen je eno sranje od antibiotika. Ima primešano en kup nepotrebne svinjarije. Sin ima isto foro. 2x po Ospenu je dobil koprivnico, tako da mu zdaj vedno dajo drug antibiotik. In brez skrbi, nisi alergična na penicilin, ampak na neko sestavino v Ospenu. Ospen je eden prvih antibiotikov in ima primešano boga in pol. Novejši antibiotiki so brez teh dodatkov, še boljši, ampak seveda dražji. Torej… do the math.

Sem nazaj. Misterija sicer ni razrešena 🙁
Alergija na penicilin definitivno ni, ravno tako ni medikamentoza (lhkfluzič) – kar bi kar bilo, saj nisem prvič vzela Ospen. V bistvu ne vejo, je pa velik sum in verjetnost, da imam mononuklozo, čeprav ja, tudi potrjeno angino. In je sranje, ker antibiotik moram jesti (mi ga je vseeno za vsak slučaj zamenjala), le ta pa v kombinaciji z antibiotikom povzroča tipičen izpuščaj. Več bom izvedela v ponedeljek, ko grem k svojemu zdravniku. Upam da jetra in vranica zdržita.

Sem pa ščekirala na temo mono … mah, vse drži, tud izpuščaj je ko na sliki. Samo pojma nimam, kje bi to pri 40+ pobrala … lupčkanja ni bilo 🙂

To, da si Ospen že večkrat jedla, ne pomeni nič. Meni se je pojavila alergija na penicilin, ko sem ga že sigurno 5 x dobila. Alergija pa se je letos pojavila prvič, in sicer kot koprivnica. Zanimivo, da se je moji sosedi pojavila šele dva dni po prenehanju jemanja antibiotika, je rekel zdravinik, da se tudi to dogaja. Pri mononukleozi pa mislim, da niso ravno taki izpuščaji kot so pri koprivnici.

No, saj ni koprivnica sploh. Jaz sem samo tako napisala, pa v resnici ji izpuščaji niso podobni. So pa identični tistim ob mononukleozi. In zdravnica je definitivno rekla, da to ni alergija in alergijski izpuščaj oziroma koprivnica. In sum na mono je dala ona. Samo potrdit jo pa takole na uč ne moreš 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Pa saj ti mononukleozo potrdijo v laboratoriju. A laboratorij ne dela danes? Jaz sem iz manjšega kraja pa imamo urgentno v bolnišnici tudi laboratorij. Se pa res za analizo na mononukleozo čaka nekoliko dlje, nekaj ur.

Upam, da so ti dali sumamed.

Ne, dežurnega imamo v ZD, laboratorij seveda ne dela do ponedeljka. In moja sreča, moj doktor dela popoldne. Za urgenco v bolnici pa tole tud ziher ni. Sem dobila sumamed, tolk da sem zaščitena zaradi “angine”. Mah, saj zdaj je kar je, tud mono bo minila tako kot je prišla. Samo ta vranica in jetra, jetra imam definitivno mal povečana.
Če sem si pa tole kdaj mislila. Nekak sem vedno mislila, da sem mono že imela (ne vem od kod mi ta ideja), angine pa sploh še nikoli v vseh 40 letih.

New Report

Close