Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Perutnina Ptuj v Zalogu zaposluje?

Perutnina Ptuj v Zalogu zaposluje?

Včeraj sem slišal, da jih baje trenutno Perutnina Ptuj v Zalogu zaposluje? Bi se rad prijavil a bi mogoče, če kdo pozna tam delo, vprašal kako tam je…?

Za službo v pisarni se kar prijavi. Za rintanje v proizvodnji pa raje ne. Tisto je podn.

Bi se…a trenutno ne rabijo nič drugega kot ljudi za v pakirnico/klavnico…ne vem pa kako je delo tam…da je res tako hudo?

nova
Uredništvo priporoča

Za kozlat.

In zopet se najde nekdo, ki je ves pameten za računalnikom…Uporabniku, ki je vprašal za delo v PP MI Zalog, tako ti povem, notri sem zaposlen že kar precej časa, če si priden je možnost napredovanja v višji plačilni razred in pa položaj (živilski delavec III., II. in pa I.), plača je pač kot vsepovsod v današnjih časih, minimalna, seveda ne pozabi na nadure, ki jih tu hitro dobiš, lahko si jih izplačaš ali pa obdržiš…Regresi so tukaj zelo dobri, lansko leto smo dobili 600 €, 300 € na kartico PP in 300 € na TRR, za praznike se zmeraj dobijo razni paketi mesa (za velikonočne smo dobili 12 kg beder). Za delo pa je tako, ne bom lagal, moji začetki so bili tu težki, a me je delo utrdilo…začneš ob 6. uri zjutraj ali pa ob 5ih (kadar je klanje kur in petelinov), delaš pa pač dokler se delo ne zaključi oz. dokler se ne izpolni plan dneva (ponavadi do 14.ih ali 15.ih), je delo na linijah, tako da za raznorazne pametnjakoviče na MON-u, ki vse vejo in pa temu gospodu, ki je tako lepo komentiral “Za kozlat.” dela tukaj pri nas ni, ker take lenobe se hit pobrcajo že pred malico domov in dajo raje odpoved, ker se jim dvignit 30 kg težkega purana za minimalca ne da…ja ljudje, potem pa bodite doma raje in živite od 150 € državne podpore, ki jo PLAČUJEJO DELAVCI.

Premisli kako hočeš, delo je težko, a se ga navadiš, če boš hotel preživeti, boš tudi to delal…v končni fazi, ni več važno kakšno delo je, važno DA GA IMAŠ!

podpišem se pod spet tapameten, edini je napisal tako kot je, vem sem tam dočakal pokoj, je bilo težko pa dobro, z plačami nikoli niso zamujali, pa tudi 13. plače so redne, za raznorazne zabave pa tako,,,smo se imeli v fabriki luštno cel dan pa celo noč,,,še direktor je prišel med nas,,,pa je še danes tako,,,če trdno in pridno delaš tudi zaužiješ dobro stran tega poklica,,,pa lep 1 maj želim

In zopet se najde nekdo, ki je ves pameten za računalnikom…Uporabniku, ki je vprašal za delo v PP MI Zalog, tako ti povem, notri sem zaposlen že kar precej časa, če si priden je možnost napredovanja v višji plačilni razred in pa položaj (živilski delavec III., II. in pa I.), plača je pač kot vsepovsod v današnjih časih, minimalna, seveda ne pozabi na nadure, ki jih tu hitro dobiš, lahko si jih izplačaš ali pa obdržiš…Regresi so tukaj zelo dobri, lansko leto smo dobili 600 €, 300 € na kartico PP in 300 € na TRR, za praznike se zmeraj dobijo razni paketi mesa (za velikonočne smo dobili 12 kg beder). Za delo pa je tako, ne bom lagal, moji začetki so bili tu težki, a me je delo utrdilo…začneš ob 6. uri zjutraj ali pa ob 5ih (kadar je klanje kur in petelinov), delaš pa pač dokler se delo ne zaključi oz. dokler se ne izpolni plan dneva (ponavadi do 14.ih ali 15.ih), je delo na linijah, tako da za raznorazne pametnjakoviče na MON-u, ki vse vejo in pa temu gospodu, ki je tako lepo komentiral “Za kozlat.” dela tukaj pri nas ni, ker take lenobe se hit pobrcajo že pred malico domov in dajo raje odpoved, ker se jim dvignit 30 kg težkega purana za minimalca ne da…ja ljudje, potem pa bodite doma raje in živite od 150 € državne podpore, ki jo PLAČUJEJO DELAVCI.

Premisli kako hočeš, delo je težko, a se ga navadiš, če boš hotel preživeti, boš tudi to delal…v končni fazi, ni več važno kakšno delo je, važno DA GA IMAŠ![/quote]

Podpišem!

In zopet se najde nekdo, ki je ves pameten za računalnikom…Uporabniku, ki je vprašal za delo v PP MI Zalog, tako ti povem, notri sem zaposlen že kar precej časa, če si priden je možnost napredovanja v višji plačilni razred in pa položaj (živilski delavec III., II. in pa I.), plača je pač kot vsepovsod v današnjih časih, minimalna, seveda ne pozabi na nadure, ki jih tu hitro dobiš, lahko si jih izplačaš ali pa obdržiš…Regresi so tukaj zelo dobri, lansko leto smo dobili 600 €, 300 € na kartico PP in 300 € na TRR, za praznike se zmeraj dobijo razni paketi mesa (za velikonočne smo dobili 12 kg beder). Za delo pa je tako, ne bom lagal, moji začetki so bili tu težki, a me je delo utrdilo…začneš ob 6. uri zjutraj ali pa ob 5ih (kadar je klanje kur in petelinov), delaš pa pač dokler se delo ne zaključi oz. dokler se ne izpolni plan dneva (ponavadi do 14.ih ali 15.ih), je delo na linijah, tako da za raznorazne pametnjakoviče na MON-u, ki vse vejo in pa temu gospodu, ki je tako lepo komentiral “Za kozlat.” dela tukaj pri nas ni, ker take lenobe se hit pobrcajo že pred malico domov in dajo raje odpoved, ker se jim dvignit 30 kg težkega purana za minimalca ne da…ja ljudje, potem pa bodite doma raje in živite od 150 € državne podpore, ki jo PLAČUJEJO DELAVCI.

Premisli kako hočeš, delo je težko, a se ga navadiš, če boš hotel preživeti, boš tudi to delal…v končni fazi, ni več važno kakšno delo je, važno DA GA IMAŠ![/quote]
Sem res vesela, da se miselnost pri nas – kar se odnosa do dela tiče – počasi le spreminja. Da se ljudje začenjajo zavedati, da je delo vrednota, da je treba v službi fejst delat in časa za praskanje/telefoniranje/surfanje/kavice+čvek/… ni, da si z (lastnim) delom kreiraš in zagotavljaš svoje delovno mesto, … Če bi še država spregledala, da je razlika med btto in netto previsoka in delavcem malo manj odvzela, …

Hahaha, sami ponosni sužnji. Zato pa je pri nas tako, kot je.

Pa takrat, ko kakšno meso poješ tud kozlaš, lolek. Če si pa med tistimi par {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vegeterijancev, ki so v Slo., si pa itak zateženo skozlan od kratkega stika v glavi.
Fajn bi bilo, če bi se dalo živet samo od služb, kjer se premetavajo papirji, predavanj, delo v skladiščih, šoferji, vzdrževanja itd. Lepo bi bilo, da tud grobarjev nebi bilo, ampak, da bi takrat, ko bi umrl, čist tako preprosto bilo, uzela ga magla. Jp, model al modelka, res si za kozlat.

In zopet se najde nekdo, ki je ves pameten za računalnikom…Uporabniku, ki je vprašal za delo v PP MI Zalog, tako ti povem, notri sem zaposlen že kar precej časa, če si priden je možnost napredovanja v višji plačilni razred in pa položaj (živilski delavec III., II. in pa I.), plača je pač kot vsepovsod v današnjih časih, minimalna, seveda ne pozabi na nadure, ki jih tu hitro dobiš, lahko si jih izplačaš ali pa obdržiš…Regresi so tukaj zelo dobri, lansko leto smo dobili 600 €, 300 € na kartico PP in 300 € na TRR, za praznike se zmeraj dobijo razni paketi mesa (za velikonočne smo dobili 12 kg beder). Za delo pa je tako, ne bom lagal, moji začetki so bili tu težki, a me je delo utrdilo…začneš ob 6. uri zjutraj ali pa ob 5ih (kadar je klanje kur in petelinov), delaš pa pač dokler se delo ne zaključi oz. dokler se ne izpolni plan dneva (ponavadi do 14.ih ali 15.ih), je delo na linijah, tako da za raznorazne pametnjakoviče na MON-u, ki vse vejo in pa temu gospodu, ki je tako lepo komentiral “Za kozlat.” dela tukaj pri nas ni, ker take lenobe se hit pobrcajo že pred malico domov in dajo raje odpoved, ker se jim dvignit 30 kg težkega purana za minimalca ne da…ja ljudje, potem pa bodite doma raje in živite od 150 € državne podpore, ki jo PLAČUJEJO DELAVCI.

Bravo, tako korektnega odgovora že dolgo ni bilo tukej.

Premisli kako hočeš, delo je težko, a se ga navadiš, če boš hotel preživeti, boš tudi to delal…v končni fazi, ni več važno kakšno delo je, važno DA GA IMAŠ![/quote]

Sužnji sami sebe in drug drugega prepričujete, kako vam nič ne manjka v suženjstvu. In si dajete nasvete, kako pomembno je biti suženj. Ni važno, kdo te izkorišča, važno je, da si mu na razpolago. Zakaj ste pa potem tako besni, sužnji, če ste tako zadovoljni s svojim položajem? Jeza prav nabija ven iz vas.


Zagrenjen osebek, ki ne zna biti zadovoljen z malim. Hrepeniš po veliki plači z vodstvenimi privilegiji ala službeno vozilo, gsm, …, ki je nikoli ne boš dosegel, ker takih delovnih mest ti nihče ne da (sam pa si ga ne znaš ustvariti). In obenem pljuvaš po vseh, ki so v svoji službi zadovoljni, čeprav plača ni velika in je treba fejst delat. Jim pripisuješ, da so besni, jezni,…, pravzaprav jim pripisuješ svoje lastnosti. Njih ne razumeš, ne moreš verjet, da takšni obstajajo in si prepričan, da so zadovoljni le zato, ker so neumni.
Ps: koliko različnih nickov boš uporabil v tej temi? Bi rad prikazal,da jih še veliko razmišlja enako kot ti? Nihče ti ne verjame.

A vam ni težko opravljati dela klavca? Kako to vpliva na psiho?
Koliko kokoši na dan pa je treba zaklati?
Je res vse krvavo, na enem kupu drobovje, na drugem trupla živali? A živali trpijo? Je kaj sočutja? jaz sem slišala, da grdo delajo z njimi … Večina, ki je bila kdaj v obratu, ne je paštet, hrenovk ipd.
Se z leti navadiš? Otopiš?

Ljudi za razkosavanje piščancev so lani iskali na Norveškem. Oglas je bil objavljen pri nas. Plačali so 40€ na uro.

Ali mogoče še kdo ve za kakšno zaposlitev v proizvodnji v Ljubljani ali Celju ?

Joj kako ste smešni…kar neko politiko bi se pol ljudi šlo in nas, marljive delavce, ki opravljamo težaška dela nazivajo z sužnji…še ni krize, da bi jamrali nekateri! Očitno!

Vprašanje Zanima me:
“A vam ni težko opravljati dela klavca? Kako to vpliva na psiho?
Koliko kokoši na dan pa je treba zaklati?
Je res vse krvavo, na enem kupu drobovje, na drugem trupla živali? A živali trpijo? Je kaj sočutja? jaz sem slišala, da grdo delajo z njimi … Večina, ki je bila kdaj v obratu, ne je paštet, hrenovk ipd.
Se z leti navadiš? Otopiš?”

Odgovor:
Ne ni težko opravljati, moraš se navadit. Na psiho ti tu ne sme udariti, če si ti prišel sem pravice za živali iskat, je vse glih če greš za varuha živali pa se igraš patrona, tu pridejo živali, ki se jih na human način usmrti, ne pa da jih mečejo po tleh, tako kot si nekateri Slovenčki predstavljate. Preden pa pride puran/purica do prvega klavca, jo stroj strojno prereže. Na dan je recimo tam od 8000-10000 kokoši, hja, precej robe pride, je treba imet moči v rokah, da tako stvar spelješ. Kar se tiče tistega “vsega krvavega ipd.” še zdaleč ni res…to si verjetno poslušal/poslušala tiste, ki tako radi pljuvajo po mesnih proizvodnjah, boli jih pa ne kurac kako vsak dan pojejo kak zrezek, ki so ga z občutkom in varnostjo napravili ravno tisti delavci po kateri močno pljuva. Ne drag prijatelj, vsa kri se mora redno spirati, saj klavnico kontrolira pretežno zelo težek veterinar in je čistoča na prvem mestu, ravnotako morajo biti delavci kakor se da umiti. Se mi zdi da bi morali narediti informativni dan za vse nevedežne ki pljuvajo po nas delavcih…živali se po izkoščevanju v pakirnici oguli do kraja (peruti, bedra, file, stegna ipd. itd.) kar pa ostane od purana/purice je pa le še okostje, ki se ga vrže v mašino, ki vse to zdrobi, drobljenje gre pa na odpad. Živali ne trpijo, ker jih morajo delavci strokovno prijeti, da ne občutijo strahu (namreč v fabriki imamo sistem kako živali prijeti da se ne upira in da nima strahu pred tem da bo čez par metrov šla glava preč), in pa tudi veterinar strogo kontrolira kako delavci primejo purana in kako ga nataknejo na linijo. Kje si ti slišala da grdo delajo z njimi pa res ne vem…razen če je kak revček, ki je bil preveč mehkužen za proizvodnjo in se mu je tisti puran, ki je bil obešen zasmilil, govoril da se dela vse narobe in krivično…ni res…tu sem že čez 20 let pa še nisem videl da bi grdo delali z živalmi (pa sem redno na Rampi -> liniji kjer se purane iz kletke spravi na linijski trak). Pa človek božji kdo take glupe vam govori, da se ne je paštet pa hrenovk…ah daj ga srat…ti si klasičen primer paničnega človeka, ki verjame vsaki neumnosti, ki mu jo nekdo iz 3. roke pove…ne…hrenovke in paštete redno kontrolira tudi veterinar, v meso ne sme priti niti najmanjša smetka, saj potemtakem ugasne linijo in preišče vsak del mesa če se sluti da je kaj narobe z njem…še noben pri nas ni nikoli rekel da se mu gnusijo hrenovke in salame ter paštete…še do zdaj jih vsi jejo. Z leti se vse navadiš…pa prosim ljudje božji, ne verjemite vsega vsem, delam tukaj, vem razmere…in da me pa še nekdo naziva z “sodobnim sužnjem”…dragemu uporabniku ki je to rekel pa želim samo to: “Oglasi se pri nas v Perutnini za 1 dan, ti povem, da boš kaj hitro svoj gobec zaprl in verjami, da tud dolgo ne bi gobca v fabrik opletal, sam seveda te ne bo…ti si le ena navadna P* za računalnikom, ki misli da vse ve, pa nič ne znaš…nič čudno da nimaš službe, kjer te noben ne mara”

New Report

Close