Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako veste, da ste pod stresom?

Kako veste, da ste pod stresom?

Kako se občuti stres? Kakšni so znaki, da je človek pod stresom? Po čem veš, da si pod stresom?

Očitno nisi … Simptomatika je različna od posameznika do posameznika, ravno tako se posledice kažejo različno, pri nekaterih šele čez leta. Nespečnost, sprememba v prehranskih navadah, sprememba v odnosih z ljudmi, otroci, družino, padec koncentracije, sprememba v telesni teži (v obe smeri), nespečnost, preveliko spanja …. ni da ni … na koncu podleže fizično telo.

Ko zjutraj šnops polijem!!!☺☺☺

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Babe pod stresom lalajo tukaj, dedci se pa delajo pametne… 🙁

To se dogaja tudi meni, a vseeno ne čutim stresa. Zato sprašujem, kako se občuti stres, ker me zanima, ali se ga vedno čuti, ali je to kaj zahrbtnega. Seveda imam veliko razlogov (težav) za biti pod stresom – kdo pa jih nima. Ampak do zdaj sem mislila, da s svojim optimizmom in veselim značajem dobro premagujem vse te težave. Ker pa se mi zadnje čase pojavlja veliko telesnih sprememb, za katere pravijo, da so znaki stresa, se sprašujem, ali je stres res tako neopazen, nezaznaven, ali za vsako bolezen, ki je ne poznajo in ne znajo pozdraviti, rečejo, da nastane zaradi stresa. Kako pa se stres pozdravi oziroma kako se ga rešiš?

Šport, zdrava prehrana in dobra-pozitivna družba.

To se dogaja tudi meni, a vseeno ne čutim stresa. Zato sprašujem, kako se občuti stres, ker me zanima, ali se ga vedno čuti, ali je to kaj zahrbtnega. Seveda imam veliko razlogov (težav) za biti pod stresom – kdo pa jih nima. Ampak do zdaj sem mislila, da s svojim optimizmom in veselim značajem dobro premagujem vse te težave. Ker pa se mi zadnje čase pojavlja veliko telesnih sprememb, za katere pravijo, da so znaki stresa, se sprašujem, ali je stres res tako neopazen, nezaznaven, ali za vsako bolezen, ki je ne poznajo in ne znajo pozdraviti, rečejo, da nastane zaradi stresa. Kako pa se stres pozdravi oziroma kako se ga rešiš?[/quote]

Jaz mislim, da telesa z avtosugestijo in svojim optimizmom in veselim značajem ne moreš kar preslepiti. če mu delaš hudo, se odzove s stresom. In tega nasmešek spremenit ne more. Odpravit moraš vedno vzrok/izvor stresa, ne pa simptome prekrivat z optimizmom ali športom ali kakšnim drugačnim begom pred reševanjem. Eni ljudje so dejansko mojstri zanikanja, tako da na koncu res verjamejo sami sebi. Tole zdaj je čisto nakladanje, ker o sebi, svojem življenju, težava, reševanju le teh nisi povedal nič. tako da, nimam pojma, ali si v stresu ali ne. Je pa tudi res, da vsaka, čisto vsaka sprememba (tudi če na bolje) v telesu povzroči stresno situacijo (ker telo, žleze z notranjim izločanjem itd. pač ne vedo, da gre za spremembo na bolje) in če je tega preveč in prepogosto … ne vem. Tudi tista ta huda zaljubljenost npr. je za telo stanje hudega stresa, že zato je narava poskrbela, da le ta mine relativno hitro, sicer bi telo zbolelo.

Česprašuješ, če te prav razumem, vsaka sprememba v življenju povzroči v telesu stres, pa če to občutimo oziroma se tega zavedamo ali ne. Potemtakem smo čisto vsi ljudje pod stresom, saj se spremembe nenehno dogajajo, pozitivne in negativne. Jaz bi od dolgčasa umrla takoj, ne da bi bila kdaj pod stresom. :))

Občutek zaljubljenosti poznam in vem, kako se to občuti. Ni mi pa jasno, kako bi morala občutiti ostale življenjske spremembe, ki povzročajo stres. V življenju sem pri svojih 45-ih že marsikaj doživela, ampak ničesar nisem občutila kot stres. Vedno se mi je nekaj zgodilo zato, ker sem se jaz tako odločila – sprememba okolja zaradi šolanja, selitev, rojstvo otrok, menjava služb, ločitev, nova ljubezen… Zdi se mi, da vse te stvari doživljamo vsi, le da nekatere nekaj potolče, drugi pa ob enaki situaciji gremo naprej.

Ja, vsaka sprememba je stres za telo. Pa vendar to ni tisti “stres”, o katerem vsi povprek govorimo in ki te skoraj ubije. S samim stresom ni nič narobe, če pride in mine, problem nastane, ko/če je oseba pod konstantnim stresom – recimo v nezadovoljivem odnosu, v grozni službi, strah pred xy itd… to pa potem povzroča neprekinjene vrednosti določenih “hormonov” in to potem posledično povzroča bolezni. To kar opisuješ je normalna in zdrava reakcija na “spremembe”, spet pa nima veze stres kot tak s tem, da “gremo naprej”, ker prenekateri kar grejo in hodijo in rinejo, kljub 24/7 stresu in se uničujejo. Ti si ok, ne skrbi, si “normalna”, padeš v povprečje 🙂

New Report

Close