Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Operacija kolena

Operacija kolena

Je kdo ki je imel v Ljubljani operacijo kolena v splošni anesteziji?Sem imel operacijo v lokalni pa ni prijela tako da me sedaj čaka operacija v splošni anesteziji.
So vas uspavali z masko ali čez žilo?
Ste šli isti dan domov ali naslednji?

Hvala

Haha…ja, še isti dan, takoj po operaciji. Kar vstaneš in greš domov…
Kar misli si. verjetno boš enih par dni v bolnici.

Hvala za odgovor…predvidevam da si ti imel/la operacijo in govoriš iz lastnih izkušenj….še kar se smejem tvojmu odgovoru tolk je smešen….

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da če imaš splošno anestezijo, da niti slučajno ne moreš iti isti dan domov. Ker si orenk ošamuten še kar nekaj ur.

Jaz sem imela operacijo (samo ne kolena) v splošni anesteziji. Z masko.

Tik pred operacijo (itak me je bilo strah, noro strah), pri glavi mi je sedela anestezistka, nad mano že kirurg s skalpelom. Tik nad kožo! Oooooo fak…. nekaj sem ga še opozarjala “ej ne me še rezat, jaz še vse vem, vseeeeee čutim!!!”
Potem me je anestezistka pobožala – imela je tako prijetno hladno roko – mi položila masko na šnoflo… in v trenutku me ni bilo.

Noro! In tudi pri zbujanju nisem imela nobenih travm. Malo so me trepljali po licih. Sem pa rabila , ojaaa, celo noč (en dan), da sem prišla k sebi. 🙂

Vse dobro ti želim!

Osebno operacija kolka. Operacija kolena je malo bolj zahtevna. Ti bodo “sotrpini” tu vse napisali. Si me nasmeja/a ti, res.

Odvisno kakšna operacija, predvidevam rekonstrukcija vezi.
Imela sem to, v bolnici sem ostala še 5 dni. Predno so me odpeljali v operacijsko sobo sem dobila neko malo tabletko za pomiritev in mi je tako hitro prijela, da se spomnim samo še slačenja pidžame v preprostoru, za ostalo ne vem nič 🙂

Uspavajo prek zile, masko pa pac dovajako kisik, + se kaj, da trdno spis.
Tudi mene lokalna ni nikakor prijela, pa so me 8x zabodli, nato je slo v zilo in sem lepo zaspal. Posledic ni bilo nobenih, edino kasneje odpovedalo lulanje itn… Na sreco po 18 urah je zacelo nazaj vse skupaj delat 🙂
Cez dva tedna grem spet na operacijo kolena in direkt splosna, me ne zanima. Po operaciji isti dan, bo treba ustat na noge, fizioterapevt bo videl ce ste sposobni hodit.
Da ne bo tako kot z mano, 5 min sem bp stal na nogah, ko sem prisel do wc-ja sem skoraj skupaj padel, ker je se vedno nekaj anestezije v telesu in krvni pritisk ne gre gor. Zato zacne zmanjkovat krvi v mozganih, zacne vrtoglavica in slabost… Telo rabi dobrih 16 ur, da izloci vsa ta zdravila… Je pa tako, da pri enih tega ni, pri drugih ja.

New Report

Close