Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek v domu za stare

v domu za stare

Danes sva šla z možem po našo babico v dom, maladva seveda zraven, ker pač babico (prababica) obožujeta ona pa njiju. Šibamo čez hodnik, babi nas seveda že čaka, se postiskamo in polubčkamo ter se odpravimo. Babica se poslovi od cimre, ki joka, nima nikogar, v domu je petek in svetek, osebje ni preveč prijazno z njo. No njeno zgodbo pač poznamo zaradi babice.
Pa tamali v avtu, ko se peljemo, zakaj pa gospo Nežko vedno pustijo noter, kaj je nima nihče rad, da bi jo peljal domov za praznike? Kje pa ima ona vnuke, kakšni vnuki pa so, da nimajo radi svoje babice in je nikoli ne peljejo domov?
Vse nas je ganilo do solz, ja po inštitucijah je veliko pozabljenih ljudi, tisti, ki ste jih pozabili ali kdaj pomislite, da boste morda tudi vi nekoč pozabljeni ždeli nekje v neki instituciji na milost in nemilost prepuščeni tujcem?

Zakaj osebje ni prijazno z njo?

Ker nima nikogar na svetu, ki bi se zavzel zanjo!
Ker je soc. delavka v domu v bistvu še najbolj nevljudna oseba od osebja in je njen skrbnik, ker ne občini, katera plačuje za gospo, ni nikogar, ki bi mu bilo mar za gospo.
In ja sem se zavzela za gospo, pa ni nič pomagalo, le poslabšalo.

nova
Uredništvo priporoča

še veliko je takih, ki nimajo obiskov, pa imajo veliko otrok in sorodnikov, v dobrih časih pa tudi prijateljev. Ja žalostno.
Se pa je včasih tudi za vprašat zakaj nimajo obiskov. Tudi na obisk gremo raje k tistemu, ki je dobre volje, ne pa da še vas spravi v slabo.

Moja mama je že taka, ko pridem je sam stok in jok kako ji je hudo, ko pa pride brat (če pride) jo pa obsije sonce.
pa skoz jambra, da noben ne pride k njej.

Ali naj še hodim na obisk?

zakaj pa vi gospe Nežke ne vzamete kdaj s sabo, če se vam tako smili ?

Zelo žalostno, da odrasla oseba ne premore toliko empatije, da bi razumela strarostnike, ki so se čez življenje tako ali drugače preborili in jih ni samo ena dobra volja, temveč imajo tudi slabe dneve, so velikokrat utrujeni in nerečni, jim je dolgčas in so v domih za ostarele zelo osamljeni in velikokrat nemočni in odvisni od pomoči drugih.

Moj oma je dementna in me 100x v eni uri vpraša eno in isto in večinoma me sprašuje, kdaj bo šla lahko domov in je velikokrat žalostna. Pa mi niti na kraj pameti mi ne pade, da je nebi vedno znova in znova obiskovala. Že zaradi tistega nasmeha 2x na teden, ko ga dobi, ko me zagleda je vredno, da se potrudimo in jo obiskujemo!

Ona je meni dala veliko pozitivne energije, ko sem bila otrok, sedaj je na meni, da ji to povrnem.

Zaradi sebičnežev, kot si ti pa imamo polne inštitucije “pozabljeni” ljudi. Zelo žalostno!!!

Ker nima nikogar na svetu, ki bi se zavzel zanjo!
Ker je soc. delavka v domu v bistvu še najbolj nevljudna oseba od osebja in je njen skrbnik, ker ne občini, katera plačuje za gospo, ni nikogar, ki bi mu bilo mar za gospo.
In ja sem se zavzela za gospo, pa ni nič pomagalo, le poslabšalo.[/quote]
Osebje je neprijazno z njo, ker nima nikogar na svetu, ki bi se zavzel zanjo?? Torej je neprijaznost osebja posledica tega, da je sama?
Se pravi, tistih, ki imajo koga, ne doleti neprijaznost osebja? Ali praviš, da je osebje neprijazno samo do tisth, ki nimajo nikogar, ki bi se zavzel zanje? Posledično, če to drži, bi lahko rekli, da če se ti ne bi zavzela za babico, bi bilo osebje neprijazno do nje? Kako lahko potem daš predrago babico v dom, v katerem obstaja potencialna nevarnost, da bi bilo osebje neprijazno z njo, če se ti ne bi zavzela zanjo?
In kako lahko daš predrago babico v dom, kjer je najbolj nevljudna oseba od osebja ravno socialna delavka?

Povedati hočem, da obstaja razlog, če je osebje neprijazno samo z njo, z ostalimi oskrbovanci pa ne. Kaj je ta razlog? So zaposleni v tistem domu izživljajoči sadisti ali kaj?
Poleg tega, si se vprašala, če zgodbe o neprijaznosti tudi dejansko držijo, ali je to bolj rekla kazala varianta ali preobčutljivost, mogoče iskanje pozornosti? Ok, babica ti je povedala, kaj konkretno pa?

Pa saj ni bistvo, da bi ona reševala druge. Četudi bi domov peljala eno Nežko, je v SLoveniji še veliko pozabljenih Nežk, ki imajo svoje brezbrižne sorodnike.

Pa tudi vsak si želi bližino domačih in ne tujih ljudi!

Ker nima nikogar na svetu, ki bi se zavzel zanjo!
Ker je soc. delavka v domu v bistvu še najbolj nevljudna oseba od osebja in je njen skrbnik, ker ne občini, katera plačuje za gospo, ni nikogar, ki bi mu bilo mar za gospo.
In ja sem se zavzela za gospo, pa ni nič pomagalo, le poslabšalo.[/quote]
Osebje je neprijazno z njo, ker nima nikogar na svetu, ki bi se zavzel zanjo?? Torej je neprijaznost osebja posledica tega, da je sama?
Se pravi, tistih, ki imajo koga, ne doleti neprijaznost osebja? Ali praviš, da je osebje neprijazno samo do tisth, ki nimajo nikogar, ki bi se zavzel zanje? Posledično, če to drži, bi lahko rekli, da če se ti ne bi zavzela za babico, bi bilo osebje neprijazno do nje? Kako lahko potem daš predrago babico v dom, v katerem obstaja potencialna nevarnost, da bi bilo osebje neprijazno z njo, če se ti ne bi zavzela zanjo?
In kako lahko daš predrago babico v dom, kjer je najbolj nevljudna oseba od osebja ravno socialna delavka?

Povedati hočem, da obstaja razlog, če je osebje neprijazno samo z njo, z ostalimi oskrbovanci pa ne. Kaj je ta razlog? So zaposleni v tistem domu izživljajoči sadisti ali kaj?
Poleg tega, si se vprašala, če zgodbe o neprijaznosti tudi dejansko držijo, ali je to bolj rekla kazala varianta ali preobčutljivost, mogoče iskanje pozornosti? Ok, babica ti je povedala, kaj konkretno pa?[/quote]

Si ti že bila kdaj v domu za ostarele?

Ne v kakšne privat, v takšnem navadnem?

Če bi bila tole tukaj nebi spraševala! Namreč večina zaposlenih, ki tam dela je izjemno slabo plačanih in dela v zelo težkih pogojih, osebja je veliko premalo (zavarovalnica pač skrbno čuva svoj dobiček) polovico ali še več kadra je strokovno neustreznega, veliko je neprijaznih in naveličanih oseb! ČE vse to povzameš, menda ne pričakuješ, da so starosniki v prijetnem, ljubečem, skrbnem okolju???

Imam babico v enen od takih, verjemi mi, da pišem iz izkušenj.

ker je stara in smrdi po urinu


Osebje je neprijazno z njo, ker nima nikogar na svetu, ki bi se zavzel zanjo?? Torej je neprijaznost osebja posledica tega, da je sama?
Se pravi, tistih, ki imajo koga, ne doleti neprijaznost osebja? Ali praviš, da je osebje neprijazno samo do tisth, ki nimajo nikogar, ki bi se zavzel zanje? Posledično, če to drži, bi lahko rekli, da če se ti ne bi zavzela za babico, bi bilo osebje neprijazno do nje? Kako lahko potem daš predrago babico v dom, v katerem obstaja potencialna nevarnost, da bi bilo osebje neprijazno z njo, če se ti ne bi zavzela zanjo?
In kako lahko daš predrago babico v dom, kjer je najbolj nevljudna oseba od osebja ravno socialna delavka?

Povedati hočem, da obstaja razlog, če je osebje neprijazno samo z njo, z ostalimi oskrbovanci pa ne. Kaj je ta razlog? So zaposleni v tistem domu izživljajoči sadisti ali kaj?
Poleg tega, si se vprašala, če zgodbe o neprijaznosti tudi dejansko držijo, ali je to bolj rekla kazala varianta ali preobčutljivost, mogoče iskanje pozornosti? Ok, babica ti je povedala, kaj konkretno pa?[/quote]

Si ti že bila kdaj v domu za ostarele?

Ne v kakšne privat, v takšnem navadnem?

Če bi bila tole tukaj nebi spraševala! Namreč večina zaposlenih, ki tam dela je izjemno slabo plačanih in dela v zelo težkih pogojih, osebja je veliko premalo (zavarovalnica pač skrbno čuva svoj dobiček) polovico ali še več kadra je strokovno neustreznega, veliko je neprijaznih in naveličanih oseb! ČE vse to povzameš, menda ne pričakuješ, da so starosniki v prijetnem, ljubečem, skrbnem okolju???

Imam babico v enen od takih, verjemi mi, da pišem iz izkušenj.[/quote]

Tako je. Osebje loči med tistimi za katere se svojci zavzemajo in tiste, ki se ne, pa lahko narediš kar hočeš. Nihče od osebja si namreč ne želi dodatnih težav v že itak težki službi, in ja svojci smo tisti, ki imamo stik z zunanjim svetom.


Osebje je neprijazno z njo, ker nima nikogar na svetu, ki bi se zavzel zanjo?? Torej je neprijaznost osebja posledica tega, da je sama?
Se pravi, tistih, ki imajo koga, ne doleti neprijaznost osebja? Ali praviš, da je osebje neprijazno samo do tisth, ki nimajo nikogar, ki bi se zavzel zanje? Posledično, če to drži, bi lahko rekli, da če se ti ne bi zavzela za babico, bi bilo osebje neprijazno do nje? Kako lahko potem daš predrago babico v dom, v katerem obstaja potencialna nevarnost, da bi bilo osebje neprijazno z njo, če se ti ne bi zavzela zanjo?
In kako lahko daš predrago babico v dom, kjer je najbolj nevljudna oseba od osebja ravno socialna delavka?

Povedati hočem, da obstaja razlog, če je osebje neprijazno samo z njo, z ostalimi oskrbovanci pa ne. Kaj je ta razlog? So zaposleni v tistem domu izživljajoči sadisti ali kaj?
Poleg tega, si se vprašala, če zgodbe o neprijaznosti tudi dejansko držijo, ali je to bolj rekla kazala varianta ali preobčutljivost, mogoče iskanje pozornosti? Ok, babica ti je povedala, kaj konkretno pa?[/quote]

Si ti že bila kdaj v domu za ostarele?

Ne v kakšne privat, v takšnem navadnem?

Če bi bila tole tukaj nebi spraševala! Namreč večina zaposlenih, ki tam dela je izjemno slabo plačanih in dela v zelo težkih pogojih, osebja je veliko premalo (zavarovalnica pač skrbno čuva svoj dobiček) polovico ali še več kadra je strokovno neustreznega, veliko je neprijaznih in naveličanih oseb! ČE vse to povzameš, menda ne pričakuješ, da so starosniki v prijetnem, ljubečem, skrbnem okolju???

Imam babico v enen od takih, verjemi mi, da pišem iz izkušenj.[/quote]
Skoraj vsak dan sem. Brezplačno in prostovoljno.
Zato tudi postavljam zgornja vprašanja, ki se nekomu, ki ne pozna zadeve od znotraj, zdijo nehumana. Ti iz njih njih res ni jasno, kaj je bil moj namen? Če ne, ga povem direktno: vedno obstajata dve plati medalje. Tu slišimo samo eno.

Mimogrede, večina slovencev je izjemno slabo plačanih, pomeni to, da so vsi ti neprijazni?

Ko nehaš delat in fu*kat si vreden nič.

Zakaj se pa ta osamljena babica ne druži z drugimi sotrpini v domu?
Pa tudi čist lušno je poklepetat z osebjem, ki se trudi.

Veste koliko je pa ostarelih, ki čukajo doma? Resnično popolnoma osamljeni.

Dom smo na pokretnem oddelku skoraj spraznili, mi je babi povedala, da noti med prazniki ostane Nežka, pa mogoče še kakih 6 ali 7 uporabnikov.
In bi rekla, da je tako, saj nikakor ni bilo prostega parkinga pred domom.
Druženje med uporabniki je pa tako, da se tudi me seboj zrangirajo na tiste, ki imajo svojce in tiste, ki ne. Tisti ki nimajo svojcev so drugorazredni, na manj ugodnem položaju, čeprav naša babi ima Nežiko full rada, se izjemno razumejo, Nežika sama se dobro zaveda svojega položaja, žal.

Si ti že bila kdaj v domu za ostarele?

Ne v kakšne privat, v takšnem navadnem?

Če bi bila tole tukaj nebi spraševala! Namreč večina zaposlenih, ki tam dela je izjemno slabo plačanih in dela v zelo težkih pogojih, osebja je veliko premalo (zavarovalnica pač skrbno čuva svoj dobiček) polovico ali še več kadra je strokovno neustreznega, veliko je neprijaznih in naveličanih oseb! ČE vse to povzameš, menda ne pričakuješ, da so starosniki v prijetnem, ljubečem, skrbnem okolju???

Imam babico v enen od takih, verjemi mi, da pišem iz izkušenj.[/quote]
Skoraj vsak dan sem. Brezplačno in prostovoljno.
Zato tudi postavljam zgornja vprašanja, ki se nekomu, ki ne pozna zadeve od znotraj, zdijo nehumana. Ti iz njih njih res ni jasno, kaj je bil moj namen? Če ne, ga povem direktno: vedno obstajata dve plati medalje. Tu slišimo samo eno.

Mimogrede, večina slovencev je izjemno slabo plačanih, pomeni to, da so vsi ti neprijazni?[/quote]

Se popolnoma strinjam.

Normativi v domovih upokojencev so kruti. Pričakovanja ogromna.

V javnih domovih nosrmativi oz. standardi sploh so. Pa izobrazba mora tudi biti ustrezna. V privatnih domovih pa gre lastniku RES samo za dobiček.

Zato so res zelo dobrodošli prostovoljci in razni programi javnega dela ( tudi v srednjih šolah je v določenih programih predpisano število prostovoljnih ur ) Pohvalno.

Veliko vlogo ima tudi delavni terapevt, ki je vodja različnih dejavnosti. Je pa zelo hudo če nekdo ne želi nikjer sodelovati, se v domsko dogajanje vključiti in je 24 ur dnevno negativno nastrojen in to energijo prenaša na okolje.

– Lahko se začne že zjutraj z zajtrkom. Prevroče, prehladno, presladko, premalo, prepozno……………………..

– Tablete – poglavje zase. Modre tablete ni bilo danes ( dobiva jih vsaki drugi dan ) Ali pa kaj me s tem zastrupljate – hočete mojo hišo?

– Preoblačenje – saj sem se prejšnji teden??!!!!

– Umivanje – danes ne, ne zdaj ampak malo kasneje, saj sem se včeraj ( ja v sanjah )

Tega je še ogromno.

Potem so pa še dementni, ki še niso širši okolici ” vidni ” ( osebje seveda pozna situacijo in je tudi podprta z mnenjem psihiatra ), ki te mirno lahko obtožijo, da si jim ukradel…………..

Seveda sledizapisnik, vnos incidenta v personalno mapo. Potem se ti pa to zgodi 5x in želiš menjati službo. Pa v ludilu te nihče ne bo zaposlil s takim ” priporočilom “.

Saj je vse zabeleženo, napisano – pa vendarle ostane slab priokus.

Pa še osebna izkušnja. Negovalka je pomagala pri hranjenju žensko. Imela skoraj prazen pladenj in imela polna usta ter izjavila, da ji ne dajo za jest in bo umrla za lakoto.

Kaj bi bilo, če ne bi bilo pladnja, negovalke in bi ob obisku babice soseda izjavila, da ji ne dajo za jest? Laik bi definitivno reagiral kot avtorica. Kar pa ni prav in ni vsa resnica.

Ah zopet sem se razpisala. Pa res ne morem mimo očitnih krivic, ki se godijo negovalnemu in drugemu zdravstvenemu osebju. Pa do fizičnega nasilja sploh še prišli nismo.

Zato pod svetohlinstvom kako babice jemljete med prazniki domov ne pljuvajte po osebju, ki se preostali čas strokovno posveča oskrbi starostnikov. Kar ni enostavno.

Le kaj bi bilo, če bi dobili povabilo prijateljev za dopust v njihovi počitniški hiški v Umagu.

Babica pa, pa.


Skoraj vsak dan sem. Brezplačno in prostovoljno.
Zato tudi postavljam zgornja vprašanja, ki se nekomu, ki ne pozna zadeve od znotraj, zdijo nehumana. Ti iz njih njih res ni jasno, kaj je bil moj namen? Če ne, ga povem direktno: vedno obstajata dve plati medalje. Tu slišimo samo eno.

Mimogrede, večina slovencev je izjemno slabo plačanih, pomeni to, da so vsi ti neprijazni?[/quote]

Se popolnoma strinjam.

Normativi v domovih upokojencev so kruti. Pričakovanja ogromna.

V javnih domovih nosrmativi oz. standardi sploh so. Pa izobrazba mora tudi biti ustrezna. V privatnih domovih pa gre lastniku RES samo za dobiček.

Zato so res zelo dobrodošli prostovoljci in razni programi javnega dela ( tudi v srednjih šolah je v določenih programih predpisano število prostovoljnih ur ) Pohvalno.

Veliko vlogo ima tudi delavni terapevt, ki je vodja različnih dejavnosti. Je pa zelo hudo če nekdo ne želi nikjer sodelovati, se v domsko dogajanje vključiti in je 24 ur dnevno negativno nastrojen in to energijo prenaša na okolje.

– Lahko se začne že zjutraj z zajtrkom. Prevroče, prehladno, presladko, premalo, prepozno……………………..

– Tablete – poglavje zase. Modre tablete ni bilo danes ( dobiva jih vsaki drugi dan ) Ali pa kaj me s tem zastrupljate – hočete mojo hišo?

– Preoblačenje – saj sem se prejšnji teden??!!!!

– Umivanje – danes ne, ne zdaj ampak malo kasneje, saj sem se včeraj ( ja v sanjah )

Tega je še ogromno.

Potem so pa še dementni, ki še niso širši okolici ” vidni ” ( osebje seveda pozna situacijo in je tudi podprta z mnenjem psihiatra ), ki te mirno lahko obtožijo, da si jim ukradel…………..

Seveda sledizapisnik, vnos incidenta v personalno mapo. Potem se ti pa to zgodi 5x in želiš menjati službo. Pa v ludilu te nihče ne bo zaposlil s takim ” priporočilom “.

Saj je vse zabeleženo, napisano – pa vendarle ostane slab priokus.

Pa še osebna izkušnja. Negovalka je pomagala pri hranjenju žensko. Imela skoraj prazen pladenj in imela polna usta ter izjavila, da ji ne dajo za jest in bo umrla za lakoto.

Kaj bi bilo, če ne bi bilo pladnja, negovalke in bi ob obisku babice soseda izjavila, da ji ne dajo za jest? Laik bi definitivno reagiral kot avtorica. Kar pa ni prav in ni vsa resnica.

Ah zopet sem se razpisala. Pa res ne morem mimo očitnih krivic, ki se godijo negovalnemu in drugemu zdravstvenemu osebju. Pa do fizičnega nasilja sploh še prišli nismo.

Zato pod svetohlinstvom kako babice jemljete med prazniki domov ne pljuvajte po osebju, ki se preostali čas strokovno posveča oskrbi starostnikov. Kar ni enostavno.

Le kaj bi bilo, če bi dobili povabilo prijateljev za dopust v njihovi počitniški hiški v Umagu.

Babica pa, pa.[/quote]

Točno o tem govorim in ne pljuvam po osebju, ker je res hudičevo težko delo, za minimalno plačo. Babica pa pride vsak vikend domov, in vse praznike je doma, pa tudi na morje gre z taščo in tastom, v njuno hišico, ki je v Červarju:). Pa zraven nas je že tudi šla.

Žal mi je, ko berem te žalostne zgodbe o stanovalcih, slabem odnosu osebja in strokovnih delavcev.
Sama sem bila zaposlena kot socialna delavka v enem izmed domov starejših občanov. Verjemite, obstajajo tudi taki ljudje, ki se trudijo po svojih najboljših močeh, da se stanovalci počutijo sprejete, varne, je poskrbljeno za njihovo zdravstveno in duševno stanje,… Res je, večina zdravstvenega osebja prejema minimalni osebni dohodek, tako da res ne morejo 24 ur na dan žareti od sreče. V končni fazi smo vsi samo ljudje, vsi imamo dober/slab dan,… Me pa žalosti, da so osebe, ki hodijo v službo zaradi službe in ne zaradi ljudi, prej in večkrat opažene kot osebe, ki so pri stanovalcu, ker je ČLOVEK.
Tudi vse socialne delavke nis(m)o slabe, ampak ja….10 jih lahko dela dobro, 11. pa bo vrgla slabo luč na vse nas.
lp

Morali bi uvesti program za babice in dedke.

Zapuscene starostnike bi druzina, ki z njimi ni v sorodu, posvojila, v smislu, da jih obcasno vzamejo k sebi cez vikend. Ponekod iv tujini imajo take programe in se dobro obnesejo. Prostovoljci so obicajno druzine brez svojih starostnikov.

To, da osebje ravna s starostniki odvisno od tega, koliko skrbi so delezni od svojcev, je pa pogosto res. In se strinjam, da nizek dohodek in preobremenjenost v sluzbi ne moreta biti razloga za slab odnos do varovancev.

Nihče ni pomislil, na dejstvo, zakaj so resnično stari tako osamljeni. Morda so ti ljudje ki so danes v domovih z svojimi ravnali zelo slabo? To je druga plat zgodbe, na katero ste pisci postov malo pozabili. Odvisno je, kakšne odnose so doma z svojimi otroki in žlahto stari imeli prej…

V tej izrazito katoliski drzavi je neverjetno veliko ljudi, ki pozablja na besedo usmiljenje. Vsi zapusceni osamljeni niso bili slabi ljudje, tisti med njimi, ki so pa bili, pa naj vsaj v zadnjih urah izkusijo prijaznost.

Se popolnoma strinjam.

Normativi v domovih upokojencev so kruti. Pričakovanja ogromna.

V javnih domovih nosrmativi oz. standardi sploh so. Pa izobrazba mora tudi biti ustrezna. V privatnih domovih pa gre lastniku RES samo za dobiček.

Zato so res zelo dobrodošli prostovoljci in razni programi javnega dela ( tudi v srednjih šolah je v določenih programih predpisano število prostovoljnih ur ) Pohvalno.

Veliko vlogo ima tudi delavni terapevt, ki je vodja različnih dejavnosti. Je pa zelo hudo če nekdo ne želi nikjer sodelovati, se v domsko dogajanje vključiti in je 24 ur dnevno negativno nastrojen in to energijo prenaša na okolje.

– Lahko se začne že zjutraj z zajtrkom. Prevroče, prehladno, presladko, premalo, prepozno……………………..

– Tablete – poglavje zase. Modre tablete ni bilo danes ( dobiva jih vsaki drugi dan ) Ali pa kaj me s tem zastrupljate – hočete mojo hišo?

– Preoblačenje – saj sem se prejšnji teden??!!!!

– Umivanje – danes ne, ne zdaj ampak malo kasneje, saj sem se včeraj ( ja v sanjah )

Tega je še ogromno.

Potem so pa še dementni, ki še niso širši okolici ” vidni ” ( osebje seveda pozna situacijo in je tudi podprta z mnenjem psihiatra ), ki te mirno lahko obtožijo, da si jim ukradel…………..

Seveda sledizapisnik, vnos incidenta v personalno mapo. Potem se ti pa to zgodi 5x in želiš menjati službo. Pa v ludilu te nihče ne bo zaposlil s takim ” priporočilom “.

Saj je vse zabeleženo, napisano – pa vendarle ostane slab priokus.

Pa še osebna izkušnja. Negovalka je pomagala pri hranjenju žensko. Imela skoraj prazen pladenj in imela polna usta ter izjavila, da ji ne dajo za jest in bo umrla za lakoto.

Kaj bi bilo, če ne bi bilo pladnja, negovalke in bi ob obisku babice soseda izjavila, da ji ne dajo za jest? Laik bi definitivno reagiral kot avtorica. Kar pa ni prav in ni vsa resnica.

Ah zopet sem se razpisala. Pa res ne morem mimo očitnih krivic, ki se godijo negovalnemu in drugemu zdravstvenemu osebju. Pa do fizičnega nasilja sploh še prišli nismo.

Zato pod svetohlinstvom kako babice jemljete med prazniki domov ne pljuvajte po osebju, ki se preostali čas strokovno posveča oskrbi starostnikov. Kar ni enostavno.

Le kaj bi bilo, če bi dobili povabilo prijateljev za dopust v njihovi počitniški hiški v Umagu.

Babica pa, pa.[/quote]

Točno o tem govorim in ne pljuvam po osebju, ker je res hudičevo težko delo, za minimalno plačo. Babica pa pride vsak vikend domov, in vse praznike je doma, pa tudi na morje gre z taščo in tastom, v njuno hišico, ki je v Červarju:). Pa zraven nas je že tudi šla.[/quote]

Pa ste se mogoče vprašali, če babici sploh odgovarja takšen vsakotedenski napor.

Starejši so namreč vajeni neke ustaljene rutine in zelo slabo sprejemajo novosti ( menjava kadra, dopst ljube negovalke, sprememba jedilnika………….)

Kaj če se vam boji reči da je zanjo vožnja prenaporna, pravnuki preradoživi in ne dohaja vse situacije, ki je lahko zanjo hudo stresna. Pa si ne upa povedati, da vas ne bi užalila – mogoče se vas boji?

Toliko v razmislek, da so tudi primeri zlorab starostnikov z strani svojcev. Samo da jih sosedje vidijo kako skrbijo za babico. Drugače je pa zaklenjena v sobi. Da o čustveni zlorabi ne govorimo.

prej je treba pregledati vse plati in ne kar sekati po tistem, ki ti prvi pride pod roko.

Priznam, da sem tidi jaz delala to napako. Oče je bil v domu in smo se maksimalno angažirali, da se ne bi čutil izključen iz družine. Pa nas je kmali postavil na realna tla. Se mu ne da z nami domov. Dobil bo obisk bivšega soseda…………pevski zborček ima gostovanje, imajo noč čarovnic……….

Skratka odpikal nas je velikokrat. Dokler se nismo navadili, da je potrebno upoštevati NJEGA in njegove želje po potrebi druženja z nami.

V našem kraju je osebje v domu zelo prijazno. Negovalke, strežnice, čistilke, zdravstveno osebje…o vseh lahko rečem samo dobro.
Za starostnike je kar lepo poskrbljeno, stalno se kaj dogaja, tisti, ki so še pokretni, se res imajo lepo.
Za tiste, ki so nepokretni, pa res ni lepo. Obsojeni so na ležanje v postelji. Sicer pa – vsi tisti, ki so v domači negi, a mislite, da se vsi imajo tako zelo fajn? Mnogi imajo doma stare ljudi zgolj zaradi njihove pokojnine in ne zato, ker bi jih imeli tako radi. Drugi so res požrtvovalni in zelo lepo skrbijo za svojce.
Na žalost je tako: dokler si zdrav in sposoben za delat, te imajo vsi radi, ko postaneš star, bolan in je s tabo delo, se te kmalu začnejo vsi izogibati. Velikokrat je dobrota sirota.


Skoraj vsak dan sem. Brezplačno in prostovoljno.
Zato tudi postavljam zgornja vprašanja, ki se nekomu, ki ne pozna zadeve od znotraj, zdijo nehumana. Ti iz njih njih res ni jasno, kaj je bil moj namen? Če ne, ga povem direktno: vedno obstajata dve plati medalje. Tu slišimo samo eno.

Mimogrede, večina slovencev je izjemno slabo plačanih, pomeni to, da so vsi ti neprijazni?[/quote]

Se popolnoma strinjam.

Normativi v domovih upokojencev so kruti. Pričakovanja ogromna.

V javnih domovih nosrmativi oz. standardi sploh so. Pa izobrazba mora tudi biti ustrezna. V privatnih domovih pa gre lastniku RES samo za dobiček.

Zato so res zelo dobrodošli prostovoljci in razni programi javnega dela ( tudi v srednjih šolah je v določenih programih predpisano število prostovoljnih ur ) Pohvalno.

Veliko vlogo ima tudi delavni terapevt, ki je vodja različnih dejavnosti. Je pa zelo hudo če nekdo ne želi nikjer sodelovati, se v domsko dogajanje vključiti in je 24 ur dnevno negativno nastrojen in to energijo prenaša na okolje.

– Lahko se začne že zjutraj z zajtrkom. Prevroče, prehladno, presladko, premalo, prepozno……………………..

– Tablete – poglavje zase. Modre tablete ni bilo danes ( dobiva jih vsaki drugi dan ) Ali pa kaj me s tem zastrupljate – hočete mojo hišo?

– Preoblačenje – saj sem se prejšnji teden??!!!!

– Umivanje – danes ne, ne zdaj ampak malo kasneje, saj sem se včeraj ( ja v sanjah )

Tega je še ogromno.

Potem so pa še dementni, ki še niso širši okolici ” vidni ” ( osebje seveda pozna situacijo in je tudi podprta z mnenjem psihiatra ), ki te mirno lahko obtožijo, da si jim ukradel…………..

Seveda sledizapisnik, vnos incidenta v personalno mapo. Potem se ti pa to zgodi 5x in želiš menjati službo. Pa v ludilu te nihče ne bo zaposlil s takim ” priporočilom “.

Saj je vse zabeleženo, napisano – pa vendarle ostane slab priokus.

Pa še osebna izkušnja. Negovalka je pomagala pri hranjenju žensko. Imela skoraj prazen pladenj in imela polna usta ter izjavila, da ji ne dajo za jest in bo umrla za lakoto.

Kaj bi bilo, če ne bi bilo pladnja, negovalke in bi ob obisku babice soseda izjavila, da ji ne dajo za jest? Laik bi definitivno reagiral kot avtorica. Kar pa ni prav in ni vsa resnica.

Ah zopet sem se razpisala. Pa res ne morem mimo očitnih krivic, ki se godijo negovalnemu in drugemu zdravstvenemu osebju. Pa do fizičnega nasilja sploh še prišli nismo.

Zato pod svetohlinstvom kako babice jemljete med prazniki domov ne pljuvajte po osebju, ki se preostali čas strokovno posveča oskrbi starostnikov. Kar ni enostavno.

Le kaj bi bilo, če bi dobili povabilo prijateljev za dopust v njihovi počitniški hiški v Umagu.

Babica pa, pa.[/quote]

Sem delala v domu, tako da vem, da to res je. Ampak to so ljudje, ki so pogosto bolni in se pocutijo zapuscene od celega sveta. Vprasaj se, kaksna bos ti z njihovo boleznijo, ko te bodo otroci pogosto proti tvoji volji strpali v dom in kako se bos takrat obnasala. Ni nobenega razloga za slab priokus. Take stvari so del vsakodneva v domu.

Koliko prelitih solz sem videla pri starostnikih zaradi teh stvari, in koliko prosenj, naj jim pomagam, da grejo nazaj domov. Imeli smo celo enega, ki je pobegnil v mrzel zimski dan in so ga nasli sele cez nekaj ur. A o tem nihce niti besede.

A ko so ti osamljeni starčki (v mladih letih) pretepali lastne otroke, jih odganjali od hiše, jih terorizirali, delali razlike, jim težili…….. a to je pa ok?

Če bi bilo uredu do otrok, bi tudi zdaj lažje živeli. Pa nočem, da se gre za nek ravanš.

Eni enostavno nič ne čutijo do staršev!!

Zato pazite, kako se obnašate danes – ker ‘jutri’ se vam vse povrne!

New Report

Close