Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rojstni dan brez otrok

Rojstni dan brez otrok

Spodnja tema o poroki brez otrok, me je spomnila na moje zadnje rojstne dneve. Vse prijateljice, ki so mi toliko blizu, da jih povabim na RD že imajo otroke. Ker sem rojena v mesecu maju, ponavadi za svoj RD priredim piknik. In zadnja tri leta je vsem mojim prijateljicam kar samoumevno, da na ta piknik pripeljejo tudi svoje partnerje in otroke. Večkrat sem jim že rekla, da to ni družinski piknik, da je to piknik za RD odrasle osebe in da bi rada, da ga pač praznujemo odrasli (prijateljice in prijatelji, ki se družimo že skoraj vse življenje). Ampak kot da nočejo razumeti in ignorirajo ter rečejo: ja, ja….naslednje leto, pa zopet pridejo vsi.

Čez slab mesec bom stara 30 let in ker je obletnica okrogla, sem mislila prirediti malo večjo zabavo. Ampak me dobesedno vse mine, ko pomislim, da bo vse skupaj ponovno izgledalo kot veliko družinsko rajanje, kjer se bo vse vrtelo okoli otrok.

Tako, da povsem razumem nevesto, da na svoji poroki ne želi otrok, ker otroci po mojem mnenju ne pašejo na nobeno praznovanje odraslih ljudi. Pa kakršnokoli že to je. In s tem, ko na praznovanje pripeljete tudi nepovabljene ljudi (otroke ali partnerje) kažete veliko nespoštovanje do gostitelja.

Se strinjam.Ker to potem ni tvoje praznovanje, pozornost tudi ni namenjena tebi.

Ampak otrokom.

Podpis pod tvoj post!

Povabi samo prijateljice ven na večerjo…na piknike radi pripeljejo še otroke…

nova
Uredništvo priporoča

ki tekmuje z otrokom za naklonjenost?

Kam za hudiča kje šla zdrava kmečka pamet? Kot otrok sem bila vedno zraven staršev, kot starš imam na vse družinske in ostale zadeve otroke zraven, prav tako sorodniki in prijatelji, vedno vse OK.
Glej stara boš 30 let, obnašaš pa se kot razvajena 15 letnica.

Namesto tega bi ti raje pripeljale kakšnega fejst fanta, da se spoznata.

Ja a 30 boš stara pa še nimaš otrok?????????????

Ti rečem, katastrofa!

Mi pade na pamet, da bi ti kako fukiš zabavo, kjer se flojdrajo vse povprek. Kle pa res otroci nimajo kaj iskati, imaš prav!

Zelo grd predsodek. Kako lahko napišeš kaj takega, saj ne poznaš avtorice? Pa tudi če bi si želela malo zabave, nebi bilo to nič narobe, dokler bi vezane prijateljice ostale zveste svojim partnerjem doma. Avtorica, tebi pa privoščim, da spoznaš kakega v redu fanta in uživaš mladost, ker si še vedno mlada in imaš otroke, ko ti bo pač ustrezalo.

A ste tukaj res sami omejenci?

Tudi sama imam fanta, ampak na srečo nisva te vrste par, ki bi 24 ur tiščala skupaj. Midva RD praznujeva sama in potem še v družinskem krogu, s svojimi prijatelji pa vsak posebaj. Potem se pa ponavadi naredi še en piknik za skupne frende.

Ne, otrok še nimam. In ne, nisem katastrofa. In ja, imam še veliko časa. 🙂

prav imaš. Za spremembo si omisli večerjo kje zunaj, večerja za okroglo obletnico….Bodo prišle, če ne bodo prišle z vso prtljago??Ali si bodo zamislile, da to ni tako poceni in da ti vabiš njih..Tukaj ni potrebne nobene zdrave kmečke pameti, če bi jo imele, bi pomislile na občutkda gostiteljice…

Jaz sem to tako rešila, da sem rekla, da bo to babji žur, kot na začetku faksa, da mal same poklepetamo in zažuramo in se sprostimo. In so prijateljice razumele in prišle same.

No, vsak ima pravico, da praznuje, kot mu paše. In strinjam se s tem, da je nespoštljivo do gostitelja, če pripelješ s seboj ljudi, ki izrecno niso povabljeni. Ampak se mi pa tudi zdi nespoštljivo OD gostitelja, da ne upošteva želja povabljencev. Meni bi se zdelo otročje in nevljudno pri 30-ih prirediti piknik samo za prijateljice in prijatelje, izrecno brez njihovih partnerjev in/ali otrok. Ne rečem umirjena večerja v krogu res samo par najbližjih, ampak piknik ali žurka, lepo te prosim. Saj nismo več najstniki. Enkrat bo treba odrasti in pomisliti kdaj še na koga drugega.

Nič ti ne bo pomagalo, da jamraš po forumu. Če ste res kolegice potem ne bo nobene zamere, če jim boš povedala, da želiš na pikniku samo njih, preostale družine pač ne.
Se sicer zna zgodit, da katere ne bo, ampak itak ti gre na živce, če zraven pripelje svojo prtljago tako, da nič hudega, če je/jih ne bo.
Je pa res, da je taka kriza zaradi prisotnosti otrok samo tistim, ki svojih še nimajo ali pa imajo 24 urni babi servis v hiši.

lp

Se strinjam. Se mi pa zdi, da avtorica tako razmišlja zgolj zato, ker sama še nima otrok. Ko jih bo imela, bo pa najbrž na smrt užaljena, ko njeni otroci na praznovanju ne bodo zaželeni.

hahaha kakšna težka ženska. Bogi tvoj fant da te mora prenašat. Meni se zdi samoumevno da če pripravim piknik da pride cela družina in ne samo moji prijatelji. Mislim ženska kaj ti ni jasno. Ona naj pride na piknik otroke pa v omaro stlači al kaj? kako razvajena ženska si ti. Neverjetno prav zares.

Pripelji si slačifanta na žurko, naj gre do nazga, pol pa da vidimo, kako bo naslednje leto. 😉

sem že na spodnjo temo odgovorila, in se bo morda komu zdel ta odgovor protisloven … avtorica malo si huda – na praznovanja spadajo tudi otroci – ČE SO POVABLJENI, seveda … poroke navadno so bolj družinske zabave, kjer pridejo ljudje z otroci … ti pa pišeš, da želiš zabavo izključno z odraslimi … poglej, če je to tvoja želja in jo vnaprej izraziš – imaš vso pravico to tudi zahtevat, torej so otroci na tvoj rojstni dan NEPOVABLJENI … te razumem, tudi na dekliščini iste poroke, ki sem jo opisovala v prejšnji temi, smo bile samo dekleta brez otrok, otroci so ostali v varstvu doma (priča neveste sama ima dva majhna otroka) …
nekdo je že napisal, da piknik razumejo kot druženje s celimi družinami, zato sama organizacija piknika je verjetno zgrešena, saj jim daš možnost ignorirati tvojo željo … priporočam ti, da organiziraš nekaj posebnega (disko varianta ali večerja z nočno zabavo), kamor že po kmečki pameti, ne bo mogoče pripeljati otrok … in na vabilo napiši: draga prijateljica oz. dragi prijatelj … vabim te … in jim še posebej povej, da želiš da pridejo brez otrok in partnerjev, sicer jih boš zavrnila … s tem sicer lahko računaš na užaljenost, ampak če te nekdo ne spoštuje in ne upošteva tvoje želje (ki mora biti jasno izražena), imaš tudi ti vso pravico zavrniti te prijatelje … pravzaprav, takšnih ljudi, ki več let zapored ne upoštevajo tvojih želj, jaz na tvojem mestu ne bi več niti vabila … lahko jim poveš tudi vnaprej, kaj se bo zgodilo, če ne bodo upoštevali in prišli sami … pač povej, da pričakuješ, da dajo otroke v varstvo tisti čas in je zabava izključno za odrasle …
je pa res, dogodek sam bo moral biti organiziran tako, da bo jasno, da je samo za odrasle zabava (da se ne bo potem kak nehvaležneš našel, ki se bo pritoževal, da ni nič posebnega in bi lahko otroke s seboj pripeljal) …
isto velja za nepovabljene odrasle osebe … jaz navadno tako povem, da moram jasno vedeti vnaprej, kdo pride zaradi rezervacije v gostišču ali priprave hrane … in tudi potrditev, da pridejo …

v obeh temah gre bolj za težavo spoštovanja med ljudmi, kot pa za težavo z majhnimi otroci (in tekmovanjem naklonjenosti, kot nekdo avtorico zgoraj zmerja) … vsak ima pravico organizirati svojo zabavo tako, kot želi, nekdo z otroci, nekdo brez otrok, predvsem pa da je jasno, kdo je povabljen … in se mi zdi res nespoštljivo, če nekdo tega ne upošteva in pripelje vso prtljago s seboj (tudi če je post provokacija, vem da veliko ljudi to dela) …

S takimi 30-letnicami je škoda vsakega časa.
Naj one praznujejo same da bo zabava “na nivoju”, kmetice!

Očitno so imeli tvoji starši drugačno kmečko pameti kot moji, ki so me ob vseh pasjih procesijah puščali doma. In sem jim bila globoko hvaležna. Družinske zadeve so eno, ampak ti pelješ otroke tudi na službene piknike, k sodelavcem, prijateljem, povsod, tudi kamor niso povabljeni? Ne vem, če ni s tvojo kmečko pametjo nekaj narobe. Ker to si napisala. NA VSE OSTALE ZADEVE

Pa zakaj za božjo voljo potem ne narediš žura zvečer? Jaz bi te tudi izjemno čukasto gledala, če bi naredila piknik, po možnosti cel dan čez vikend in bi potem pričakovala, da pridem sama. Ker piknik je pa res taka množična oblika druženja, za staro in mlado, da mi sami še na misel ne bi prišlo, da Nismo mišljeni vsi. In iskreno, dvomim, da bi prišla. Če je lep dan in imam vse doma na kupu – ma, dvomim, no. Bi se raje dobila enkrat samo s tabo – čez teden in zvečer, ali za kosilo ali kaj takega.

Naredi tak žur, da bo jasno, da je samo za odrasle, in ob času, ki ne zajeda v njihov družinski čas.

Pikniki so ponavadi čez dan, ko se lepo počasi peče, mal popije, klepeta, morda igra kako odbojko karte..vsaj jaz si take piknike zamišljam in ja, logično da pridejo tudi otroci. Zato pa sem predlagala večerjo, samo za prijateljice…zvečer ja ne bodo otroke vlačile in jih bodo doma partnerjem pustile, malo čudno bi to zgledalo, da pustijo otroke doma s partnerjem čez dan, da gredo same na piknik.

a ni logično..bu

Na poroko hodit z otrokom se mi zdi bedarija. Ampak na piknik pa absolutno.

Očitno so imeli tvoji starši drugačno kmečko pameti kot moji, ki so me ob vseh pasjih procesijah puščali doma. In sem jim bila globoko hvaležna. Družinske zadeve so eno, ampak ti pelješ otroke tudi na službene piknike, k sodelavcem, prijateljem, povsod, tudi kamor niso povabljeni? Ne vem, če ni s tvojo kmečko pametjo nekaj narobe. Ker to si napisala. NA VSE OSTALE ZADEVE[/quote]

Naši službeni pikniki so družinski, ne moreš verjet za družinske člane celo naredijo posebej vabila in naša grda direktorica celo najame kakega atraktivnega animatorja za kako uro.
Na poslovne večerje in kosila grem z timom iz službe, s sodelavci se veliko družimo tudi tako in vsi imamo vedno zraven otroke, zadnjič smo bili na bowlingu ti rečem zabave še pa še.
Odrasla oseba z minimumom čustvene inteligence razume, zapis, ostali pa ne.

Se strinjam. Se mi pa zdi, da avtorica tako razmišlja zgolj zato, ker sama še nima otrok. Ko jih bo imela, bo pa najbrž na smrt užaljena, ko njeni otroci na praznovanju ne bodo zaželeni.[/quote]

Pa, a je pomembno, zakaj ZDAJ tako razmišlja? Menda je ja njena pravica, da tako razmišlja in čuti. In praznuje ona in ona organizira praznovanje.Ona. Ne vem, zakaj bi torej morala upoštevat želja povabljencev? Tle ne gre za neko skupno “potovanje” ali neko skupno organizirano druženje. Gre za nekaj malo bolj konkretnega. En gostitelj, en specifičen dogodek za/zaradi dotične (ene) osebe, ki bo organizirala,l speljala, plačala, povabila … mah, kolk ste lesene, ne. kaj bo čez par let, ko/če bo imela otroke, je povsem postranska zadeva. Zdaj jih nima.In nima želje po otrocih na svojem lastnem praznovanju. Ne razumem, kaj je tu tako težko za razumet. če želite druženje med sabo in med otroci, kar je super in podpiram in se jih tudi sama udeležim s svojim otroci, organizirajte svoj skupni piknik, ki bo v domeni organizacije in izvedbe in plačila vseh udeležencev in bo glas vseh enakovreden. Da pa ne dovolite, ne privoščite lastni prijateljici, da praznuje njen lastni RD tako, kot si želi????? Ne, tega pa ne razumem.

OMG, a otroci nimajo očeta?? Ko moj fant priredi piknik za kolege nikoli nobeden ne privleče s sabo otrok, še manj pa svojo partnerko. A moški pa lahko razumejo komu je praznovanje namenjeno? Če pa je vabljena ženska pa je po tvoje to a priori vabilo za celotno družino.

Jim povem vsako leto, ampak do nalsenjega leta zgleda že “pozabijo”.

New Report

Close