Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko strani v knjigi ste prebrali najvec v enem dnevu

koliko strani v knjigi ste prebrali najvec v enem dnevu

koliko strani v knjigi ste prebrali najvec v enem dnevu?

ene 800, mislim, da sem ano karenino v enem šusu 🙂 berem kar hitro, cca. stran na minuto

Sej niso vse strani enako veliko,… ne bere se jih enako…

Jest sm spet našla eno knjigo, ki me je pritegnila…. Dar

nova
Uredništvo priporoča

preberem knjigo na dan, to je recimo 350 strani

Točno ne vem, ampak približno 150 strani na dan, če je knjiga zanimiva. Ampak nimam cel dan časa brat knjige.

Podobno, eno na minuto,samo da je imela manj strani, nekaj čez petsto. Je pa tega že nekaj časa nazaj.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Če 1 stran na minuto, to pomeni 800minut ali 13 ur in pol. V 13 urah se lahko naredi marsikaj bolj koristnega. Jaz si raje razdelim knjigo do enih 50 strani na dan, za kaj več pa res nimam časa.

Ce me res potegne, jo preberem v enem dnevu. Ammanitijevo Ni me strah sem prebrala v enem dnevu, zvecer sem pogledala se film. Da Vincijevo sifro sem zacela brati popoldan, koncala sem drugi dan, zvecer.

Za te hitre bralce je značilno, da se na koncu več ne spomnijo vsebine. Hitro branje je klavrna površnost.


:-)) Za počasne pa, da sproti pozabljajo:-))

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ce je knjiga zanimiva, jo preberem v enem dnevu, rudi ce ima 300+ strani. In ce je res zanimiva, jo berem tudi do sredi noci, tudi do jutra se mi je ze zgodilo.

Jaz pa obvladam hitro branje, power reading.

Zapomnim si več kot s klasičnim branjem.

Berem pa trenutno, ker ne treniram, ene 5 strani na minuto, kar je v bistvu počasi.

Ko sem bila najbolj notri, sem bila 15 strani na minuto, poznam pa tudi ljudi, ki berejo 30 ali pa še hitreje.

dopust, cel dan v senčki s knjigo v roki in piknik košaro ob strani 🙂 max relaksacija

Z odliko (najboljša na tečaju) sem opravila prvo in drugo stopnjo hitrega branja, štirivrstično branje ipd. Pa … sorry, uporabno je za neko nepoglobljeno branje, ko so v igri stotine in tisoče strani, časa pa premalo, za branje leposlovja pa ne. Oziroma ok, lahko tako bereš in prebereš in se potem hvališ, da si Vojno in mir prebral v parih dneh, samo meni osebno to ni to. Jaz ko berem leposlovje, berem z vsemi čuti, berem z dušo, zraven čutim, doživljam, V tem je ves smisel takega branja, ne pa nabiranje informacij.

Z odliko (najboljša na tečaju) sem opravila prvo in drugo stopnjo hitrega branja, štirivrstično branje ipd. Pa … sorry, uporabno je za neko nepoglobljeno branje, ko so v igri stotine in tisoče strani, časa pa premalo, za branje leposlovja pa ne. Oziroma ok, lahko tako bereš in prebereš in se potem hvališ, da si Vojno in mir prebral v parih dneh, samo meni osebno to ni to. Jaz ko berem leposlovje, berem z vsemi čuti, berem z dušo, zraven čutim, doživljam, V tem je ves smisel takega branja, ne pa nabiranje informacij.[/quote]

Kaj on-a čuti pri takem branju? A si jasnovidec?

tudi jaz zanimive knjige cca 350 strani v enem kosu preberem. Ravno danes sem brala do 3h ponoci in zjutraj rekla, da danes zvecer grem spat in sem prejle nasla se eno zanimivo knjigo.

Meni tudi. Zadnji bil Harry Potter nekje v osnovni šoli 😛

Meni tudi. Zadnji bil Harry Potter nekje v osnovni šoli :P[/quote]

Meni nazadnje letos, direktno od knjige pod tus in v sluzbo…

New Report

Close