Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se znebiti plevela med tlakovci?

Kako se znebiti plevela med tlakovci?

Zanima me, ali obstaja kakšen način (in kateri od teh je najučinkovitejši), da se znebim nadležnega plevela med tlakovci na dvorišču? Dvorišče je dokaj veliko in ne nameravam vsak mesec porabiti 3/4 dneva za pletje. Zaraslo se je pa že vse živo od regrata do maha in podobnega plevela.

Hvala za nasvete in lep pozdrav

jaz sproti pocukam malo kar pogleda ven med tlakovci. je pa tako, da mora biti priprava tal pod tlakovci taka, da je preprečeno čim bolj, da se kak plevel razraste. tega pri meni ni glih dosti, no.
zadnjič sem neko trdovratno travo zalila kar s kropom, ker je nisem uspela cuknit ven.

sicer pa boom efekt…. samo menda pušča madeže na tlakovcih?

Bumefekt ali krop, potem pa kremenčev pesek.

kis za vlaganje.

Kupi v trgovini najcenejšo sol in v kakih 5 litrov vode raztopi kilo ali dve nalij v tisto vrtno zalivalko ki ima na koncu sito za zalivanje in lepo na izi zaliješ tlakovce.Vse kar raste iz njih se bo v dnevu ali dveh posušilo.Sol je glavna sestavina boom efekta in je škoda denarja za boom efekt.Sol odpravi vse še prej od omenjenega škropiva.jaz sem škropil s soljo iz vinogradniške škropilnice kot en bk in mi je črpslka razpadla pol sem pogruntal,da je trikrat lažje z zalivalko zalit in stvar rešena.

Hvala, mojster, tudi jaz bom tako naredila.!

Sam sol dolgoročno naredi na tlakovcih škodo….

Sam sol dolgoročno naredi na tlakovcih škodo….

Kakšno škodo neki dej no.Prvič slišim.Če so normalni tlakovci jih ne bo pojedlo ko jih trikrat na leto poliješ z soljo.svašta.Imam pri stari bajti 25 let stare tlakovce ki sem jih zjebal z žaganjem kostanjevih drv in polival z klorom pa se niso nič spremenili in imam okrog novejše bajte tlakovce ki sem jih najmanj 5 let polival z soljo nikoli nič narobe.Boom efekt ima sol v sebi.Najbolj jih pa zjahaš ko greš škropit z škropivom proti mahi ki jih porumeni.Sol pa je blažev žegen proti vsem ostalim škropivom in najmanj škode naredi.Tlakovci imajo granitno glazuro in niso kot navadni beton.Vse kar uporabiš drugega proti travi jim bolj škodi kot sama sol.Sol pa najhitreje uniči travo.Hitreje kot bilokatero škropivo.

Ja, pameten nasvet.In pravi.

Sem se spomnila, da sva s taščo par let nazaj urejali grob od njenega moža (ki ga že trideset let ni več..) in je tudi po pesku posula s soljo, da ne bo rastel plevel.In ga res ni bilo.Ker tam raste kot ena trdovratna preslica.Pa ni potem nič zrastlo.

ja, sol
ki se spi

http://www.dominvrt.si/clanek/zunanja-ureditev/kako-se-najlazje-znebiti-plevela.html

boooomefekt

Jaz sem dala precej soli, tiste, ki jo pozimi stresajo na ceste, pa je bil plevel po enem mesecu ponovno zunaj, s tem, da sem prej vse dobro sčistila. kar se mene tiče, sol ne pomaga.

New Report

Close