Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čakalne dobe- odkod spremembe???’

Čakalne dobe- odkod spremembe???’

Evo, zadeva je takšna, da je sin hodil k logopedu. Ko sem ga pred 6 leti naročila je bila čakalna doba 2 meseca.
Sedaj sem mogla naročiti drugega otroka. Čakalna doba je 8 mesecev. Mislim, skoraj me je kap? Pa kaj se je v tem času spremenila. Se je toliko logopedov upokojilo, ali so govorne napeke postale takooo pogosteee?

Jezna sem….

pri logopedu so od nekdaj dolge čaalne dobe, sicer nisem hodila z svojima otrokoma, mi je pa kolegica tr leta nazaj rekla, da bo čakala 9 mesecev..

država jim daje manj denarja, posledično se čakalne dobe podaljšujejo oz. tiste z manj napakami odpravijo.

nova
Uredništvo priporoča

Res je, čakalne dobe za logopeda so se zelo podaljšale. Nekaj se jih je upokojilo, novih pa primanjkuje. Mogoče tudi zaradi ZUJFa, ki prepoveduje nove zaposlitve po upokojitvah, se pravi mehko zniževanje števila zaposlenih v javnem sektorju.

Toliko o tem, ko boste drugič vpili, da je javni sektor preobsežen. Ko režejo, ne gledajo, koga se resnično potrebuje.

Kaj pa rabite sploh neke logopede? To so samo nepotrebni lenuhi, prisesani na proračun. Otroke raje pošljite na terapije h kakšnim inženirjem in podjetnikom.

vem, da se zezaš, ampak je res dejstvo, da so ti logopedi precenjeni. Moj je bil enkrat pri eni logopedinji, ki je prostodušno priznala, da njen si pa ima 18 let in še ne izgovarja črke R. Enkrat se gre k logopedu, ki ti pove vaje (jih dobiš tudi na netu), ki jih mora malček delat, potem pa to vadite doma.

vem, da se zezaš, ampak je res dejstvo, da so ti logopedi precenjeni. Moj je bil enkrat pri eni logopedinji, ki je prostodušno priznala, da njen si pa ima 18 let in še ne izgovarja črke R. Enkrat se gre k logopedu, ki ti pove vaje (jih dobiš tudi na netu), ki jih mora malček delat, potem pa to vadite doma.[/quote]

Link prosim….

vem, da se zezaš, ampak je res dejstvo, da so ti logopedi precenjeni. Moj je bil enkrat pri eni logopedinji, ki je prostodušno priznala, da njen si pa ima 18 let in še ne izgovarja črke R. Enkrat se gre k logopedu, ki ti pove vaje (jih dobiš tudi na netu), ki jih mora malček delat, potem pa to vadite doma.[/quote]

Hahahaha, šala leta! Da si kar tako zlahka zapomniš dokaj zahtevne vaje z jezikom, nekakšna skodelica, pa makaron, pa kaj vem, kaj vse je že bilo. Tega jaz nisem znala nikoli narediti, z otrokom je pa logopedinja vadila vsakič znova.

Hja v gnilem komunizmu ni bilo teh težav. Hodila k logopedu par let, ker nisem mogla govoriti šumnike in črko r. Naučili so me skozi vaje, hodila vsaj enkrat, če ne celo večkrat mesečno k njim. No sedaj smo pa samostojni in v demokraciji…., pa imamo takle. Zelo smo napredovali, a ne. Pa me ne razumet narobe, ampak dejstva so taka.

Hiter tempo življenja, pomanjkanje gibanja,medicinski napredek (v smislu preživetja otrok, ki nekaj let nazaj še ne bi preživeli), itd. vpliva tudi na porast govorno-jezikovnih motenj oz. potrebo po večjem številu strokovnjakov, žal pa so normativi še vedno takšni kot (predvidevam) 20 let nazaj.
Mislim, da je pri logopedski obravnavi potrebno povedati, da so starši logopedov partner pri terapiji in da je razplet le te v veliki meri odvisen tudi od angažiranosti staršev, vendar to še ne pomeni, da gre pri vseh otrocih za iste težave, da vsem otrokom pomagajo enake vaje, itd.
Logoped je tisti, ki oceni govorno-jezikovno stanje, ter glede na to vodi potek terapije in vseskozi sproti tudi ocenjuje napredek.Pri vsakem govorno-jezikovnem odstopanju je treba ugotoviti kje je težava oz. zakaj se je določena težava pojavila (je vzrok organski – prekratka podjezična vez, visoko nebo, gre mogoče za odstopanja na slušnem področju,… itd. itd.). Posploševanje kar tako se mi tukaj ne zdi primerno

lp

vem, da se zezaš, ampak je res dejstvo, da so ti logopedi precenjeni. Moj je bil enkrat pri eni logopedinji, ki je prostodušno priznala, da njen si pa ima 18 let in še ne izgovarja črke R. Enkrat se gre k logopedu, ki ti pove vaje (jih dobiš tudi na netu), ki jih mora malček delat, potem pa to vadite doma.[/quote]

ljudje, ki nimate pojma, bi bili lahko vsaj tiho.
Vaje niso tako enostavne, da bi jih kar z nule znal.

Ne, nismo napredovali, ampak stopili vsaj en korak nazaj.

New Report

Close