Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tako izgledajo “RESNIČNE ŽENSKE” v perilu

Tako izgledajo “RESNIČNE ŽENSKE” v perilu

A je še komu smešno, kako sprožijo te kampanije, kontra postavnim in fit ženskam? Vsak ve kakšni so ideali (ne mislim anoreksičnih manekenk!!) in, da je ideal dosegljiv, če da ženska nekaj nase in skrbi za telo…

Potem pa se pojavijo temu podobne kampanije, ki nas skušajo prepričat, da so enako božanske in, da tako izgledajo resnične ženske v spodnjem perilu. Resnične ženske? A fit in lepe ženske pa mogoče niso resnične? Najlažje se je sprijaznit in rečti, eh nisem fit, pač se mi ne da kaj zase naredit in zdravo jesti, take smo resnične ženske, ne pa tiste popolne lepotice. Ljudje raje tolažijo sami sebe, namesto, da bi kaj zase naredili. In potem je pa še ena stvar, da pač je tudi prirojeno in ne morejo biti vse idealne peščene ure, kar bi si morale priznat in se sprijaznit, ne pa, da nam vsiljujejo kako so lepe in kao resnične ter razkazujejo rolice.

http://www.zenska.si/zanimivo/stran-z-ideali-tako-so-videti-resnicne-zenske-v-spodnjem-perilu-video/

Izklopi računalnik in pojdi med ljudi.

Dejstvo je, da, bi te ženske lahko odložile do 10kg in bi nato imele super postavo še vedno z oblinami na pravih mestih.

nova
Uredništvo priporoča

in zakaj je to tvoj problem?
zakaj se ti ukvarjaš s tem?
glodaj tisti svoj perešček solate in goni picikl do nezavesti, pa nehaj se ubadat z drugimi.

Da ne rečem, da bi bile tudi bolj zdrave, srce, ožilje, sklepi. Kar je še pomembneje kot izgled.

dejstvo je, da so tele debeluške zelo lepe in imajo lepo debelost
če bi bile res vse take, se neb velik sekirala, če se zredim
je pa žal mal drugač

naravnost tragikomično je, da so tudi fit ženske v reklamah 1000 krat obdelane in nobena v realnosti ne more tako zgledat. lahko pa se matra in s tem cajt zabija in seveda to kolektivno niža samozavest ženskam, da se obremenjujejo z nepomembnimi stvarmi. seveda pa grd dedec a la Boris KObal zraven Nine Osenar nobene ne moti. Tudi ti si v resnici čisto povprečna in prav nič podobna retuširanim manekenkam.

Zato, ker prinašajo v svet napačno sporočilo v smislu “čisto ok je, če sem7ste prekomerno težka, me smo seksi, ne pa ideali. jejte mastno ni ne gibajte se, ne skrbite za svoje zdravje, saj take smo resnične ženske”.

Ne bom pametna ker še nimam otrok. Men so lepe, sam to je 20 kg več od mene in jaz se že zdaj sekiram kdaj… Mi je pa pri drugih sprejemljivo odvisn kk znaš nosit. Te imajo kar srečo glede razporeditve maščobe…

To je sicer res. Samo dejstvo je pa tudi, da nobena ni toliko predebela, da bi bilo njeno zdravje zelo ogroženo.

Ker eno je zdrava teža, drugo pa lepotni ideal. Vprašaj se, zakaj točno tebe ta kampanja moti?

Kaj je zadaj?

Ker kakorkoli obrneš, take so realne ženske. In jih je precej več kot tvojih fit lepotic.

Iz zdravstvenega stališča je dovolj je, da je človek minimalno aktiven, ene 30 minut na dan. Samo dejstvo je, da 30 minut na dan ni dovolj za izklesano in fit postavo. Za to je potrebno garanje in odrekanje, ki pa žal ni za vse.

Imamo lepe ženske in imamo manj lepe ženske (grde – tega izraza ne uporabljam).
Lepe ženske pa so lahko suhe ali pa malo bolj okrogle.
Manj lepe ženske (grde) pa so lahko suhe ali debele.
Oziroma tako: lahko si debela in si lepa, lahko pa si suha in si grda. Oziroma ni rečeno, da če si suha, si tudi lepa in ni rečeno, da če si debela si tudi grda.

Ne govorim o retuširanosti, saj nobena ni tako neumna, da ne bi vedela, da slike zretuširajo, da ni ene pikice. Ampak ne pa govorit, da ni dosegljivo, zdrava, fit postava je še kako dosegljiva. Imam kolegice, ki bi bile z lahkoto manekenke za spodnje perilo. Ampak te ženske tudi skrbijo zase, za telo in zdravje. Pa ne govorim o presuhih in s sabo obsedenimi ženskami, ampak o normalnih, seksi. Če bi pa one lepo poležavale, jedle vse junk po spisku brez mere in se vdale v usodo pa bi bile kao resnične ženske, z 20kg viška. (?!)
In saj to je narobe, to mišljenje v katerega se ženske vdajo – kao tisto itak ni dosegljivo itak se ne da, to ne obstaja, namesto, da bi kaj zase naredile. In rečti, da so enake kot “ideal” pač je pesek v oči, tolaženje same sebe in prepričevanje drugih. Ter pošiljanje napačnega sporočila mladim in nasploh ljudem. Nobena skrajnost ni dobra. Vedno so kao premočne proti anoreksičnim, kje pa je zdrava normalna postava?

Zato, ker prinašajo v svet napačno sporočilo v smislu “čisto ok je, če sem7ste prekomerno težka, me smo seksi, ne pa ideali. jejte mastno ni ne gibajte se, ne skrbite za svoje zdravje, saj take smo resnične ženske”.[/quote]
ne pretiravaj
te ženske so daleč od tega, da bi bila njihova debelost zdravstveni problem.
je tvoja anoreksičnost večji.

kar je narobe s kampanjo, je samo to, da med resnične ženske sodijo tudi suhe in nadpovprečno suhe. tudi z njimi ni nič narobe in ni razloga, da jih ne bi prikazovali kot resnične ženske.

Ne govorim o retuširanosti, saj nobena ni tako neumna, da ne bi vedela, da slike zretuširajo, da ni ene pikice. Ampak ne pa govorit, da ni dosegljivo, zdrava, fit postava je še kako dosegljiva. Imam kolegice, ki bi bile z lahkoto manekenke za spodnje perilo. Ampak te ženske tudi skrbijo zase, za telo in zdravje. Pa ne govorim o presuhih in s sabo obsedenimi ženskami, ampak o normalnih, seksi. Če bi pa one lepo poležavale, jedle vse junk po spisku brez mere in se vdale v usodo pa bi bile kao resnične ženske, z 20kg viška. (?!)
In saj to je narobe, to mišljenje v katerega se ženske vdajo – kao tisto itak ni dosegljivo itak se ne da, to ne obstaja, namesto, da bi kaj zase naredile. In rečti, da so enake kot “ideal” pač je pesek v oči, tolaženje same sebe in prepričevanje drugih. Ter pošiljanje napačnega sporočila mladim in nasploh ljudem. Nobena skrajnost ni dobra. Vedno so kao premočne proti anoreksičnim, kje pa je zdrava normalna postava?[/quote]

daj bejži že na tist svoj picikl, no
nehaj utrujat

Tipično, oglašajo se ženske, ki me zmerjajo z anoreksično, čeprav ves čas govorim o fit normalnih in zdravih postavah – ki so najlepše. S svojo postavo sem zelo zadovoljna, nimam 10kg premalo, niti 10kg preveč, tako, da ne skrbet zame.

Ne govorim o retuširanosti, saj nobena ni tako neumna, da ne bi vedela, da slike zretuširajo, da ni ene pikice. Ampak ne pa govorit, da ni dosegljivo, zdrava, fit postava je še kako dosegljiva. Imam kolegice, ki bi bile z lahkoto manekenke za spodnje perilo. Ampak te ženske tudi skrbijo zase, za telo in zdravje. Pa ne govorim o presuhih in s sabo obsedenimi ženskami, ampak o normalnih, seksi. Če bi pa one lepo poležavale, jedle vse junk po spisku brez mere in se vdale v usodo pa bi bile kao resnične ženske, z 20kg viška. (?!)
In saj to je narobe, to mišljenje v katerega se ženske vdajo – kao tisto itak ni dosegljivo itak se ne da, to ne obstaja, namesto, da bi kaj zase naredile. In rečti, da so enake kot “ideal” pač je pesek v oči, tolaženje same sebe in prepričevanje drugih. Ter pošiljanje napačnega sporočila mladim in nasploh ljudem. Nobena skrajnost ni dobra. Vedno so kao premočne proti anoreksičnim, kje pa je zdrava normalna postava?[/quote]

Zdrava fit postava je nek pojem, ki je zrastel v tvoji glavi, kamor so ga uspešno vsadili mediji in različni prehranski/fitnes guruji.

Realnost pa je, da tudi 20 kg viška na tvojo ‘idealno’ težo zdravstveno ne predstavlja omembe vrednega tveganja. Fizična sposobnost je pa odvisna od količine treninga, in je ravno tako lahko enaka, tako pri suhih kot pri malce bolj okroglih.

Meni se bolj zdi, da ste tiste, ki gojite nek kult fit postave hudo razočarane, ker za to svojo postavo težko garate in se marsičemu odpovedujete, zdravstveno pa niste na boljšem kot tiste, ki se zmerno gibljejo in imajo nekaj kg viška.

in pol ne vem, zakaj tebe toliko skrbi za druge.
če bi bila s svojo postavo res zadovoljna, te to ne bi motilo

in fit postavo, ter seveda zagriženo veganko smo prejšnji teden pokopali. Srčna kap v 1 uri 3x:((((

mah, jst sem med temi “resničnimi”, pa bi bla čist po pravici veliko raje in bolj zadovoljna med “idealnimi”
sej se trudim v to smer…

Ne govorim o retuširanosti, saj nobena ni tako neumna, da ne bi vedela, da slike zretuširajo, da ni ene pikice. Ampak ne pa govorit, da ni dosegljivo, zdrava, fit postava je še kako dosegljiva. Imam kolegice, ki bi bile z lahkoto manekenke za spodnje perilo. Ampak te ženske tudi skrbijo zase, za telo in zdravje. Pa ne govorim o presuhih in s sabo obsedenimi ženskami, ampak o normalnih, seksi. Če bi pa one lepo poležavale, jedle vse junk po spisku brez mere in se vdale v usodo pa bi bile kao resnične ženske, z 20kg viška. (?!)

Vstanem zjutraj pred 6.uro, poskrbim za družino, domače živali, uredim se za službo, razvozim otroke, poiščem parkirišče, po oddelanih 9. urah se zadeva ponovi, s tem, da se trudim biti še dobra mama, ozaveščena kuharica, enakovredna in tudi seksi partnerica možu, prijazna soseda in poštena državljanka.
Ne bašem se, vsak dan kuham iz pretežno domačih in svežih sestavin in potem mi bo ena smrklja, ki ima višek časa nabijala slabo vest, ker nisem vitka, ker je to menda dosegljivo???! Se hecaš? Ja, pri 25 sem bila idealna, zdaj pa sem že zelo podobna ženskam na sliki. In veš kaj? Odlično sem se počutila takrat in tudi zdaj se tako počutim, sploh ker sem zdrava! In ne boš verjela, da zgledam veliko mlajša od starikavih sodelavk mojih let z “idealno” težo. Ki stalno športajo in vlagajo vase, kot se temu danes reče.
Resnica je, da so osamljene in je njihova teža pogosto edina stvar, ki jih zaposli. Ko boš okrog 40 si malo poglej situacijo in se spomni svojih blodenj.

Nekatere so kar precej zalite, verjamem, da je nekaterim videti presežke maščob zelo estetsko (meni ni), toda vsi dobro veste, da se o okusih ne razpravlja 🙂

Od “nič” se še nobena ni zredila, da vam grejo kile gor je pač razlog. Saj postavnim ženskam ni treba garat za tako postavo, dovolj je, če ne poješ res vsega kar ti pod roke pride in 2x na teden mal pomigaš. Tako da ne vem o kakšnih blaznih mučenjih in odrekovanju ter nesrečnosti ve govorite. Kot rečeno, izgovori…

Torej, počasi se očitno premikamo k temu, da bi končno opustili te nesmiselne idealne in pravile, ter se raje osredotočili na ZDRAVE, SREČNE in ZADOVOLJNE, ki se dobro počutijo v svojem telesu, ne glede na velikost ali obliko ali starost.

Sem na 50 podlage 172/68

No. v resnici je kampanja proti “angelčkom” (viktorijinim in ostalim), kjer so manekenke
pravi okostnjaki, imajo po 40 kil in na veliko predstavljajo “ideal”, kakpna naj bi ženska
bila.
Take, kot paradirajo tam gor po pisti so samo ena na 10 000, pa naj predstavlja ideal?
Zato potem kontra-reklama.

no, vse ta lepe, fit, zdrave…si upate slikati del telesa in ga objaviti ?

Da še ostali vidimo, kako ste lepe ?

Saj je lahko samo noga, jo daš ven iz čevlja in si jo slikaš.

Resnične ženske imamo napake, reklame so pa popolnoma nerealne.

Predvidevam, da bo avtorica tega prispevka prva objavila svojo popolnost ?

New Report

Close