Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek fitnes – kako začeti

fitnes – kako začeti

Premagala sem svoj bolestni strah pred ljudmi in grem naslednji teden prvič v fitness. Upam. Imam neke vrste socialno fobijo in tudi strah pred neznanimi prostori, tako da je to zame bila nočna mora. Toliko o tem, zakaj tam ne bom koga kaj vprašala ali si najela osebnega trenerja (no, za tega tud keša ni). Zato bi vprašala, če ima kdo kak koristen nasvet, kje bi se lahko najbolje poučila o pravlni rabi naprav – kak youtube kanal mogoče? In kako je s tem, se položi brisača na napravo, potem razkuži s čim..? Karkoli, samo da je na netu. Kak splošni bonton za popolno začetnico. Hvala za vsak nasvet.

Ko sem prvič šel na fitnes, mi je trener-skrbnik pokazal približno kako se nastavi recimo kolo za izgubo maščob. Pri kolesu mislim, da ne polagaš brisače na sedež, ker bi te to lahko ožulilo. Po uporabi s papirnato brisačo in čistilom (na šprico) očistiš sedež in ročaje, pa tudi okolico, če je kaj kapljalo po tleh. Za ostale fitnes naprave ne vem, to se moraš pozanimati. Prepričan sem in verjamem, da ti bodo vse pokazali na licu mesta, sicer se pa ne boj vprašati, oni so zato tam. Pa veliko uspeha ti želim in pogumno naprej!

Nočem pametovat, ampak a se ti res zdi fitnes dobra ideja? Jaz imam podoben karakter kot ti, zato treniram doma. Se veliko lažje zraven spravim in mi ni zorpno, zato so tudi rezultati dobri. Če si nabaviš ročke z utežmi in eno navadno ravno fitnes klopco, lahko pravzaprav vsako mišico v telesu natreniraš, vse tiste fensi naprave so sam za delat funkcionalno iste vaje na x različnih načinov (isto sranje, drugo pakovanje). Pa še finančno z nakupom opreme veliiiiko bolje skozi prideš, daš toliko kot za ene par mesečnih fitnes članarin, naprej pa zastonj treniraš.

Okej, če si v enem malem stanovanju doma in nimaš prostora, to mogoče res ni opcija, drgač pa premisli. Tule maš seznam vseh mogočih vaj za vse mogoče mišice. Mašine dejansko ne rabiš za nobeno.

Počasi, drugega nasveta nimam. In vsak fitnes ima svoj način “razkuževanja”, v našem zahojenem kraju ni nobenih razkužil, zato uporabljam brisačo na vsaki napravi, eni pa tudi ne.

zakaj pa na fitnes? a ne znas doma vaje delat. delaj sklece, trebusnjake,telovadi, dviguj se na drogu, pa je to to. pa počepe, poskoke. drugo ne nucaš. idi hodit v hrib. rahlo dvomim, da je fitnes primerne kraj zate in tvojo fobijo. kaj pa tuširanje, je tudi vse bolj tesno, pa zatohlo, pa vroče, mokro, al se ne misliš tuširat? ne delaj neki kar ni zate. delaj to kar je zate. idi trenirat v naravo. če boš naredila v enem kosu lahko. 100 sklec, 200 trebušnjakov in tekla 3200 metrov v 13 minutah si tak ok. ne ok pol si super. če boš to dosegla pol se boš tudi 20x dvignila na drogu. če ti to rata pol si tak rambo. več pa res ne boš nucala. sedaj pa naredis verjetno 5 sklec in 30 trebusnjakov in se niti enkrat ne dvignes na drogu a ne??

ej, to sem tudi jaz fen, da zdej k je lepo vreme zuni treniram

Fitnes je bolj cez zimo, ko poleti izgubljat cas v prostoru, plus mores poslusat, v vseh oblikah, cviljenje misicnjakov. Zdaj ko je lepo vreme, priporocam dobiti kondicijo in druge lazje oblike vadbe. Bo precej lazje zacet s fitnesom cez zimo. Priporocam fitnes, ki ima na voljo bazen. Sam pocnem tako da en dan grem fitnes, drug dan na bazen. Pri plavanju deluje celo telo in se tudi telo lepo oblikuje. Pa boljse pocutje kot po fitnesu.

Ko sem jaz začela hodit v fitnes, sem tam osebje povprašala in so mi razložili bonton in pokazali za vse naprave, kako se dela in za katere mišične skupine. Res je, da je sedaj že ful lepo vreme in se da ful fajn telovadit tudi doma ali v naravi, če pa se vseeno odločiš za fitnes pa priporočam, da greš skupaj s kakšno kolegico, da ti (vama) bo lažje.

V našem fitnesu so prijazni fantje in dekleta, ki ti ob prvem obisku vse razložijo. Če kdaj česa ne veš, pa vprašaj. Vsi smo bili enkrat prvič tam.
Pa tudi ostali sotrpini so vsi prijazni in ti kdaj kaj pomagajo, svetujejo … je pa res, da gre za manjši fitnes in ni nobenih prepotentnih mišičnjakov.
Jaz sem npr. hodila čez zimo, aprila pa že začnem z zunanjo dejavnostjo. Hoja v hrib, tek … super!!!

Aja, pa tisti, ki pravijo, da se da tudi doma telovaditi. Seveda se da, ampak meni osebno bolj odgovarja fitnes, saj kar dobiš zagon, ko vidiš vse ostale, ki se trudijo. Je ena taka energija, ki je doma pač ne moreš ustvariti. Vsaj jaz ne …

Mah, kakšni nasveti. Ego tolk tolče ven, da boli. Vi, vi vi … kaj njo briga, kaj in kako vam paše se rekreirat. Ona se je odločila za fitnes in prosila za nasvet. Niso vsi za naravo in vadbo doma, evo, da še sebe ven vržem, jaz tudi ne. Doma imam vse kar češ, pa se ničesar ne pritaknem, ven mi ni za it, še najmanj za tečt (razen za na sprehod in uživat v naravi), fitnes mi pa ful leži in delam, sem pridna in rezultati so blazno hitri. In ja, sem se naposlušala, leta in leta … kaj fitnes, ven, v naravo, pa doma, kaj rabiš zapravljat, bla, bla … In hodim skoz celo leto, ni razlike.

Za vatorico, v grobem si izvedela, sploh pa ni kaj izvedeti. Prideš tja, poveš, da si prvič in navodila sledijo.

Pozanimaj se v fitnesu,ker ponavadi ti ob vpisu pripada ena ura z osebnim trenerjem,da ti pokaze vse naprave in ti razlozi kako se pravilno uporabljajo.

Ti si drugačen karakter od avtorice. In očitno tebi ego ven tolče, da tega ne opaziš. Tebe očitno motivira, da te nekdo gleda, spremlja, da eni zraven glasove spuščajo, mogoče te tud motivira, da denar tja nosiš vsak mesec itd., avtorico pa to odbija in je tudi povedala. Saj vidiš, da ji je še za hišni red težko tam vprašat, kaj bo šele glede ostalega. Kot je nekdo napisal – z utežmi in klopco lahko doma brez problema cel fitnes nadomestiš. S hojo, laufanjem in sobnim biciklom (ali kakorkoli si ti poskusila) pa pač očitno ne.

Res ni avtorica tega vprašala, jo pa ne škodi vprašat, če je že razmislila o vadbi z utežmi doma.

In ne primerjat nasvetov, ki jih dobivaš od babic, dedkov in drugih, ki o vadbi nimajo pojma. Da greš na luft in vrt preštihaš, nikakor ni enakovredno eni celoviti vadbi. Če pa malo preštudiraš in imaš kakšne uteži doma (drugače pa investiraš kakšnih 100 evrov), si jo pa lahko doma sestaviš brez problema.

Zakaj nekateri čutite potrebo po uveljavljanju svojega mnenja? Mislim, da avtorica ni želela tega. Odločila se je, da bo začela hoditi na fitnes in pika. Razlogi niso važni. Mogoče tudi za to, da bi se spopadla s svojo socialno fobijo.

Sama sem se tudi bala, ko sem šla prvič v fitnes, ker sem imela predsodke. Nisem športen tip in sem se vedno z muko silila zvečer tekat. Zdaj pa v športu uživam, delam kar mi paše in si vzamem pavzo ko mi paše. Napredek je viden, počutje super.

Avtorica, svetujem, da začneš spremljati kakšne forume ali spletne strani, kjer najdeš veliko uporabnih nasvetov glede vaj in prehrane. Sicer pa so ponavadi na napravah tudi slike, ki prikazujejo pravilno uporabo. Najbolj pa je, da opazuješ, kako drugo delajo in jih poskušaš posnemati. Seveda ne delajo vsi pravilno, boš pa počasi ‘padla notr’. Vso srečo ti želim

http://www.aktivni.si/

http://maxximum-portal.com/

primer nekaterih spletnih strani

Ne čutimo potrebe po uveljavljanju svojega mnenja, ampak povemo, da obstaja še tretja pot. A to komu škodi? Avtorica se bo že sama odločila na podlagi zbranih informacij, brez skrbi.

In socialna fobija ni enaka predsodkom. Tega ti nimaš in nikoli nisi imela, je zelo očitno, da o tem ne veš nič. Ni to “malo boš šla tja, pa se boš navadila”. To je trpljenje vsakič in lahko te čist komot odvrne od treninga, tudi če si že 100x bila tam. Od karakterja je odvisno in fitnes definitivno ni najboljša metoda za vse.

Dejstvo je, da je fitnes brezveze, ce se ne naucis pravilnega izvajanja vaj. V bistvu je to stran metanje casa in denarja. Ce si se odlocila za to, se se odloci za mesec vodenja, ce hoces ucinek. Ker te nobeden yt tega ne bo naucil. To je dejstvo.

In recimo, če bi vadila doma, tega problema sploh ne bi imela. Če je oprema tvoja in pod tvojo lastno streho, se ne rabiš vsak dan pri vsaki vaji z razkuževanjem in nekimi hišnimi redi ukvarjat, ker lahko počneš, kar želiš. In lahko energijo usmeriš v tisto, kar je pomembno – v dobro izvedbo vaj, razmislek o njih itd. To je že ena dodatna nadloga. Druga dodatna nadloga je, da se do fitnesa moraš vsakič premaknit, to je tudi nadležno, ker tako blizu kot v lastni bajti pač ne more bit. Tretja in največja nadloga za avtorico je ukvarjanje z ljudmi. Potem je pa še finančno manj ugodno.

Ti si drugačen karakter vidiš to pa si prav povedal. delo na vrtu res ni primerljivo z tvojo celovito vadbo na fitnesu. prav imaš. delo na vrtu je 1000 x boljše!!! ne ti meni o celoviti vadbi. BEDAK EN!!

New Report

Close