Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

tehnični pregled

Default avatar

zee0

Tehnični pregled za avto imam 17.4., če grem danes ga imam naslednje leto potem 14.4. al kako?
Default avatar

ostane isto

Tudi naslednje leto bo 17. 4.
Default avatar

zee0

A ti greš tudi že prej? Samo kaj pa ko nimaš več kupončkov, če greš prej?
Default avatar

Barca

Kakih kupončkov?
Tehnični je tehnični pregled avtomobila, zavarovanje je druga zadeva, plačilo cestne takse pa tretja, vse skupaj pa je potrebno za ponovno registracijo oz.podaljšanje registracije avta.
Default avatar

kašnih kupončkov?

zee0 je napisal/a:
A ti greš tudi že prej? Samo kaj pa ko nimaš več kupončkov, če greš prej?
Cel mesec prej greš lahko na teh. pregled. In vse podaljšaš.

Če imaš papirje na 17.4........ in greš danes.............. boš imela vse podaljšano in veljavno do

17. 04. 2016. Kuponov pa že 100 let ni več. :)
Default avatar

Thorrr

zee0 je napisal/a:
Tehnični pregled za avto imam 17.4., če grem danes ga imam naslednje leto potem 14.4. al kako?
A ni čist vseen drek za 3 dni razlike?? Eni res postavljate taka debilna vprašanja da glava peče...
Default avatar

zee0

Barca je napisal/a:
Kakih kupončkov?
Tehnični je tehnični pregled avtomobila, zavarovanje je druga zadeva, plačilo cestne takse pa tretja, vse skupaj pa je potrebno za ponovno registracijo oz.podaljšanje registracije avta.
Ja logično je, če greš na tehnični pregled, boš potem še takrat podaljšal zavarovanje, a ni tako? A naj 2krat letam sem in tja_? Se pravi, če grem na tehničnega danes+zavarujem avto, poteče mi pa v petek, kje imam dokaz, da je avto še do petka zavarovan? Novo zavarovanje velja šele od petka naprej, oziroma sobote.
Default avatar

ostane isto

Thorrr je napisal/a:
zee0 je napisal/a:
A ni čist vseen drek za 3 dni razlike?? Eni res postavljate taka debilna vprašanja da glava peče...
No to pa sploh... ;)
Default avatar

ostane isto

zee0 je napisal/a:
Barca je napisal/a:
Kakih kupončkov?
Ja logično je, če greš na tehnični pregled, boš potem še takrat podaljšal zavarovanje, a ni tako? A naj 2krat letam sem in tja_? Se pravi, če grem na tehničnega danes+zavarujem avto, poteče mi pa v petek, kje imam dokaz, da je avto še do petka zavarovan? Novo zavarovanje velja šele od petka naprej, oziroma sobote.
Stara zavarovalna polica bo seveda veljala do izteka, do 17. Nova pa naprej.
Ne tolk komplicirat, pejd zadeve zrihtat, pa ti bodo spotoma vse razložili.
Jaz večinoma vsako leto podaljšanje registracije urejam kak teden pred iztekom.
Default avatar

Barca

zee0 je napisal/a:
Barca je napisal/a:
Kakih kupončkov?
Pa veš, da sploh ni nujno, da avto potrebuje tehnični pregled? Pa to ne pomeni, da za registracijo ni treba uredit ostalih stvari.

In mimogrede, meni tudi tista leta, ko imam tehnični pregled, zavarovanja ne urejajo tam, mi ga uredi agent, ker mi lahko uredi bolj ugodno ceno. In ne urejamo vsega isti dan.
Default avatar

šuferka

Tudi jaz sklenem zavarovanje pri agentu in ločeno uredim tehničnega ter podaljšam registracijo.
Tehnični pregled pa žal velja eno leto, torej od datuma do datuma. Traparija, ker ti potem z zavarovanjem striže. Imam ravno listič pred očmi. Sem tudi jaz mislila, da delajo tako - pač v primeru parih dni, ampak zgleda, da je avtomatično tako, se pravi, od datuma pregleda eno leto.
Default avatar

btww

Zdravo,

ali kdo ve na pamet, do katere starosti avta tehnični pregled ni potreben?

Hvala vanprej!

lpb
Default avatar

razumna mama

btww je napisal/a:
Zdravo,

Hvala vanprej!

lpb
Za osebna vozila velja pravilo 4-2-2, torej se prvi tehnični opravi ko je avto star 4 leta, nato pa vsako drugo leto dokler ni avto star 8 let. Takrat je potem tehnični na vsako leto.
Če je recimo avto letnik 2010 imaš tehnične po letih takole - 2014, 2016, 2018, 2019,2020,2021...
Default avatar

btww

razumna mama je napisal/a:
btww je napisal/a:
Zdravo,

Hvala vanprej!

lpb
Za osebna vozila velja pravilo 4-2-2, torej se prvi tehnični opravi ko je avto star 4 leta, nato pa vsako drugo leto dokler ni avto star 8 let. Takrat je potem tehnični na vsako leto.
Če je recimo avto letnik 2010 imaš tehnične po letih takole - 2014, 2016, 2018, 2019,2020,2021...
Hvala za nadvse natančen odgovor, ki je zame tudi razveseljiv - letos še nimam tehničnega :)