Starševski čvek

Ali obstajajo "poceni bralna očala" z dioptrijo 0.25?

Default avatar
Okulist mi je nameril dioptrijo 0.25 (slabo vidim na blizu). Rekel je, da lahko dobim očala za kako drobno delo ali pa naj še malo počakam.
Mogoče bi zadevo lahko še kako leto zdržal s tistimi tapoceni očali za par evrov - samo za sem pa tja kaj res drobnega dela - tega imam res malo. Samo dane sem bil ravno v Šparu, pa so bila vsa očala z vsaj +1. Ali obstajajo tudi z 0.25? Če bi jih nosil pol ure na dan, si verjetno kake hude škode ne bi naredil.
Default avatar
Najbolj se mi pa oči utrudijo ob računalniku, na katerem preživim precej časa, - tu pa je optik rekel, da 0.25 dioptrija ne bo kaj dosti pomagala, naj si raje črke povečam. To res delam in normalno vidim. Zdaj pa berem, da obstajajo neka računalniška očala. Kake izkušnje z njimi? Hvala.
Default avatar
da. Na pošti, Petrolu, v DM ..
Imam narejena pri optiku in ta - poceni robo - začuda s temi poceni bolje vidim kot s "profesionalnimi" ☺
Default avatar
Težka bo, najmanjša je 1.00, vsaj kjer sem jaz iskala. Pošta, DM, Muller...
====================================================
Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.
Default avatar
na brille24.de jih lahko naročiš, od 40 eurdalje
Default avatar
Katera to? A računalniška? A so vsa enaka? A naj si dam kaj dioptrije 0.25, če na računalnik dobro vidim?
Default avatar
Za tako dioptrijo ne dajejo očal, ker je to še praktično v redu, poleg tega ti za comp ne bodo pomagala, tako kot je rekel optik. Če imaš tak poklic, da rabiš dobro oko za blizu (npr. šivilja, kirurg, zobar), potem seveda rabiš, če pa rabiš za normalno branje, pa ne. Kaj šele za računalnik.

Jaz imam namerjeno dioptrijo za branje 1,50, pa si s temi očali ne morem pomagati pri delu na compu, ker so premočna. Za comp imam zato pol dioptrije manj, trenutno pa sem recimo sploh brez. Tudi marsikateri časopis in knjigo lahko še berem brez očal.
Default avatar
Malo se odmakni od ekrana, pa bo čisto ok. Za 0.25 res ne potrebuješ očal.
Jaz imam -2.25, pa na hišnega vidim brez očal, prenosnik je pa manjši ekran in si dam gor ena stara očala s -1.75 dioptrije. TV gledam s 'pravimi' očali.
Default avatar
razdalja je napisal/a:
minus ali plus dioptrija, to je velika razlika.

če bi imel ti dioptrijo plus 2,25, bi na računalniku videl samo meglo in nič drugega

ti rabiš to dioptrijo, ker si kratkoviden, se pravi, da na blizu čisto ok vidiš, zato pa za TV rabiš očala, za računalnik pa ne.

tu je govora o daljnovidnosti.
Default avatar
minus ali plus je napisal/a:

Govora je o tem, da nekdo ne vidi dobro na blizu in ima minimalno dioptrijo, za katero se ne predpisujejo očala.
Primerjava je zgolj zato, ker imam dosti višjo dioptrijo in funkcioniram tudi brez očal.
Če se bo avtorica malček odmaknila od ekrana, bo videla dobro, tako kot recimo pri branju knjig ali časopisa, ko si ga ne nalepiš na nos, ampak držiš v roki vsaj za podlaket daleč od nosa.
Default avatar
Mene zanima, če računalniška očala kaj pomagajo proti utrujenosti oči, ker sem veliko na računalniku. na računalnik vidim dobro, ker si povečujem in tudi oddaljen je dovolj, samo imam zelo utrujene oči od dela z računalnikom.
Pomagajo ta računalniška očala brez dioptrije kaj in koliko stanejo? So vsa enaka, je treba biti na kaj pozoren?