Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mojega vrta nihče noče obdelovati

Mojega vrta nihče noče obdelovati

Imam ogromen vrt v Celju, na lepem kraju. Že en mesec ponujam, da ga lahko obdeluje kdorkoli, ki je resen, in sicer brezplačno. Lahko eno gredico, lahko deset. Ne postavljam nobenih omejitev, da mi le ne bi rasel plevel … Zanimanja ni nikakršnega, pa toliko brezposelnih. Ne morem verjeti.

saj ga ti tudi nočeš…

a zdej te pa boli ker ti brezposelni ne pucajo plevela v zameno za gredico pa te ne castijo kt boginje, k si s svojo pogruntavscino “sladka kot med”?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.
nova
Uredništvo priporoča

Ona je posestnica, njej ni treba :)) Brezposelni bi se pa morali stepsti, kdo bo lahko obdeloval njen vrt :))

In kje je ta vrt? Ziher v kaki vukojebini.

Zakaj naj bi ga brezposelni obdelovali, saj dobijo državno pomoč??

Morda je teta bolana, pa ne more iz zdravstvenih razlogov obdelobati vrta.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

kaj pa čezraven vrta nabiješ tablo oddam vrt,
lažje se je odločiti, če vidiš kje in v kakšnem stanju je.

Pa kdo bo kaj brezplačno obdeloval? Če je brezposelen, kako pa misliš, da bo seme nabavil, da bo kaj vzkalilo na brezplačnem področju? Plačaj vsaj seme, samo ne potem zraven hoditi, ko bo kalilo, ker boš želela za to le tisto malo doto.

Zakaj bi brezposelni pridelovali trikrat dražjo hrano, kot je tista v štacunah? Ker imajo preveč denarja?

Nisem pojasnila: mi del vrta že obdelujemo, kolikor pač potrebujemo. Ostane pa še veliko in se mi zdi škoda. v glavnem, posejali bomo travo in bo še lepše.
Pa ni se treba razburjat. Jaz bi bila pred leti, ko nisem imela svojega vrta, presrečna, če bi mi ga kdo ponudil.

Jz bi pa nekaj vprašu dobro gospo, ali je možno, da namesto obdelovanja vrta postavim eno brunarico in bi ob vikendih lahko hodil počivat. Pa še lepo bi zgledalo

[img]http://shrani.si/f/4/QM/4tYdZqFm/images.jpg[/img]

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Pa kdo bo kaj brezplačno obdeloval? Če je brezposelen, kako pa misliš, da bo seme nabavil, da bo kaj vzkalilo na brezplačnem področju? Plačaj vsaj seme, samo ne potem zraven hoditi, ko bo kalilo, ker boš želela za to le tisto malo doto.[/quote]
Pa še kakšno inšpekcijo si nakoplješ na glavo, zemlja v najem, nobenega davka in hop kazen 1200€. Ta presneta država, človek pokaže voljo, na koncu pa še delat ne smeš. Za 1200€ si kupim že 1 tono krompirja.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Neverjetno, koliko dobrih izgovorov imajo dobri, pošteni in delavni Slovenci, da le ne bi bilo potrebno ničesar spremeniti (ali bognedaj celo prijeti kako orodje v roke). Običaj je, da se krivi politike, a kako naj bi tudi najboljši politik karkoli naredil s takim ljudstvom!

Pa kdo bo kaj brezplačno obdeloval? Če je brezposelen, kako pa misliš, da bo seme nabavil, da bo kaj vzkalilo na brezplačnem področju? Plačaj vsaj seme, samo ne potem zraven hoditi, ko bo kalilo, ker boš želela za to le tisto malo doto.[/quote]

Se strinjam. Nam so tudi ponudili kos zemlje za vrt in ko sem preračunala, kaj vse moram kupit, sem zadevo odložila na drugo leto. Nisem načrtovala tega stroška in mi je trenutno resnično preveč, ker bi morala kupit vse od motike naprej, je tega kar nekaj in morda nekomu seštevek ni ne vem kaj, ampak meni se par 100€ naenkrat fajn pozna. Za naslenje leto bom pa računala na ta finančni zalogaj in upam, da bo vrt.

zakaj pa za to prijetje orodja v roke ne bi bli plačani? a jih je treba še bolj poniževat kt so že pa jih jemat kt brezplačno delovno silo pa še podjebavat, ker si ne drznejo gospodi obdelovat zemlje zastonj, ker je gospoda preveč lena?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Sam jz bi vseeno postavil vikendico raje, a misliš da bo šlo?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Pa kdo bo kaj brezplačno obdeloval? Če je brezposelen, kako pa misliš, da bo seme nabavil, da bo kaj vzkalilo na brezplačnem področju? Plačaj vsaj seme, samo ne potem zraven hoditi, ko bo kalilo, ker boš želela za to le tisto malo doto.[/quote]

Se strinjam. Nam so tudi ponudili kos zemlje za vrt in ko sem preračunala, kaj vse moram kupit, sem zadevo odložila na drugo leto. Nisem načrtovala tega stroška in mi je trenutno resnično preveč, ker bi morala kupit vse od motike naprej, je tega kar nekaj in morda nekomu seštevek ni ne vem kaj, ampak meni se par 100€ naenkrat fajn pozna. Za naslenje leto bom pa računala na ta finančni zalogaj in upam, da bo vrt.[/quote]

Seveda je drago, imaš pa vsaj svojo zelenjavo, ki je bolj zdrava, kot tista v trgovini. Avtorica, škoda ponujati zemljo zastonj, saj od nje plačuješ davek in se ti ne splača. Daj oglas, da oddajaš za 1 evro na kv. meter, kot je običajna tarifa.

Tisti, ki imate razne izgovore, pa ne tarnajte, da nimate nič za v usta, če se vam ne ljubi niti zastonj imeti v najemu kos zemlje. Res ste leni.

Se strinjam. Nam so tudi ponudili kos zemlje za vrt in ko sem preračunala, kaj vse moram kupit, sem zadevo odložila na drugo leto. Nisem načrtovala tega stroška in mi je trenutno resnično preveč, ker bi morala kupit vse od motike naprej, je tega kar nekaj in morda nekomu seštevek ni ne vem kaj, ampak meni se par 100€ naenkrat fajn pozna. Za naslenje leto bom pa računala na ta finančni zalogaj in upam, da bo vrt.[/quote]

Seveda je drago, imaš pa vsaj svojo zelenjavo, ki je bolj zdrava, kot tista v trgovini. Avtorica, škoda ponujati zemljo zastonj, saj od nje plačuješ davek in se ti ne splača. Daj oglas, da oddajaš za 1 evro na kv. meter, kot je običajna tarifa.

Tisti, ki imate razne izgovore, pa ne tarnajte, da nimate nič za v usta, če se vam ne ljubi niti zastonj imeti v najemu kos zemlje. Res ste leni.[/quote]

Zakaj bi si prideloval trikrat dražjo hrano od tiste v štacunah?

Seme je zelo poceni, veliko se ga da prodobiti doma (paradižnik, zelje, solata, koleraba, paprika … …)

PREDOBRO NAM GRE!!! RAJE POLEŽAVAMO

Se strinjam. Nam so tudi ponudili kos zemlje za vrt in ko sem preračunala, kaj vse moram kupit, sem zadevo odložila na drugo leto. Nisem načrtovala tega stroška in mi je trenutno resnično preveč, ker bi morala kupit vse od motike naprej, je tega kar nekaj in morda nekomu seštevek ni ne vem kaj, ampak meni se par 100€ naenkrat fajn pozna. Za naslenje leto bom pa računala na ta finančni zalogaj in upam, da bo vrt.[/quote]

Seveda je drago, imaš pa vsaj svojo zelenjavo, ki je bolj zdrava, kot tista v trgovini. Avtorica, škoda ponujati zemljo zastonj, saj od nje plačuješ davek in se ti ne splača. Daj oglas, da oddajaš za 1 evro na kv. meter, kot je običajna tarifa.

Tisti, ki imate razne izgovore, pa ne tarnajte, da nimate nič za v usta, če se vam ne ljubi niti zastonj imeti v najemu kos zemlje. Res ste leni.[/quote]

Ne tarnam in nisem lena. Tudi nad stroškom ne jamram. Pravim le, da mi je neplansko to prevelik strošek naenkrat, ker ne moreš kupit lopato danes, motiko pa avgusta in eno seme danes, drugo pa julija in si ne moreš nikakor vložek razdeliti na več obrokov. Pač drugo leto bom vedela za to opcijo in bom že privarčevala kaj do takrat ali pa kupila kaj v tem letu, da mi takrat ne bo treba vse naenkrat.
Pa še mi nismo v hudi krizi, položnice so plačane, lonec poln, sicer na knap, ampak se izide. Tisti pa, ki se jim še to ne izide, jim je lasten vrt res strošek. In briga njih zdrava zelenjava, ki je 1x dražja od krompirja iz Egipta.

Predobro gre tistim, ki raje pridelujejo drago hrano, namesto da bi kupovali cenejšo. Vrtičkanje je neekonomično preseravanje.

Pred časom je ena “pametna” MON-ovka rekla, da kupljena zelenjava in sadje nimata vitaminov. 🙂

Predobro gre tistim, ki raje pridelujejo drago hrano, namesto da bi kupovali cenejšo. Vrtičkanje je neekonomično preseravanje.[/quote]

Pa saj brezposelni so pametni. Lenarijo, morda še kako delo na črno, na socialkah, karitasu.. slonijo.

BUTLI SMO ZAPOSLJENI, ki prispevamo za te transferje. OK, če bi si pridelali vsaj hrano.

Predobro gre tistim, ki raje pridelujejo drago hrano, namesto da bi kupovali cenejšo. Vrtičkanje je neekonomično preseravanje.[/quote]

Pa saj brezposelni so pametni. Lenarijo, morda še kako delo na črno, na socialkah, karitasu.. slonijo.

BUTLI SMO ZAPOSLJENI, ki prispevamo za te transferje. OK, če bi si pridelali vsaj hrano.[/quote]

a ti za svojega delodajalca tud delaš brezplačno? al dobiš plačo vsak mesec? pa to vaše slovenceljstvo bi tud lahk prodajal kt zlato, k ste mnenja da brezposelni morajo pa delat zastonj…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close