Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sin grdo dela z mano

sin grdo dela z mano

Ne vem s čim sem si to zaslužla. sin je star 16 let, prvi letnik gimnazije, šel je gimnazijo čeprav so mu odsvetovali ker je imel v OŠ veliko dvojk, ampak okej je šel, zdaj ima večino nezadostnih. Sem mu rekla naj se gre učit ker je ves čas na tablici, pa mi je dobesedno rekel naj se mu skinem s k.urca, sram me je celo ponoviti. Pa sem bila do njega vedno prijazna, dobra, razumevajoča, vedno sem mu stala ob strani če je rabil, v šolo hodila, če so ga kaj zafrkavali pa ni bil on kriv. Zdaj pa takole. Mož je veliko zdoma, v službi, ko pride domov se hoče pogovoriti z njim, pa se vse skupaj konča tako da sin znori in se zapre v sobo. Mož pravi, da če bo padel, bo pa padel, ne bo ne prvi ne zadnji.

Ampak tako grdo se obnaša, saj tudi prej ni bil jagenjček, tako pa vseeno ni govoril. Kaj naj? Sem mu predlagala psihologa, pa noče nikamor in se mi samo smeje, če se mi je “sfuzlalo”. A ga bo minilo? Je samo puberteta?

Da bi meni al komurkoli od sorodnikov moj kaj takega rekel mu prisolim tako klofuto da se dva dni ne pobere. A si je tablico sam kupil? najbrž ne, torej mu jo brez težav vzameš. Boš ti govorila kaj naj on dela al bo on tebe komandiral? to da sedaj jokaš je katastrofa.

Da bi jaz tole rekel svoji mami me do smrti ne pogleda več. Saj ne morem verjet kako zavožena je današnja mladina. Samo tiste njihove jebene tablice, ipadi, ipodi, fejsbuki in podobno sranje jim gre po glavi a do staršev nimajo nobenega spoštovanja več.
Krivda je pa tudi tvoja da si to dovoliš. Ker ko bo smrkavec (oprosti izrazu ampak si ne zasluži drugega) začutil da si to lahko dovoli takrat bo že prepozno.
Glede tvojega moža pa se resno vprašam kakšna mevža je da to dovoli. “se zapre v sobo”? Ja da bi jaz v najstniških letih takole ozmerjal mamo in se potem zaprl v sobo mi fotr stolče dol vrata in me nabije kot psa.

Resno ukrepaj in postavi meje predno bo prepozno.

************************** § ▲ !

posledica premisivne vzgoje in dopuščanja, da dela kar hoče ker ustvarja svoj jaz, dve okol kepe, odvzem tablice in konec izhodov ga bodo hitro spustile na realna tla, seveda bo sedaj srdit napad monovk s popolnimi sončki ker po njihovo pogovor pomaga zato imajo večina doma 20 letne upokojence brez končane izobrazbe in brez zaposlitve.

Predvsem možu povej naj mu že enkrat postavi meje ker očitno mu jih še ni.


žal je ata glih tak papak k mama in tamau to ve, mama nima besede, fotru je pa vseen .

Pa to da si mu z dvojkami pustila na gimnazijo je tudi velika velika napaka ki jo boš kmalu zelo obžalovala. Dokler ga preživljaš boš ti govorila kaj naj on dela. Zapomni si to.

Če bi bil mož pravi moški, bi on v prvi vrsti naredil red.
Ne, ni prav, da gre z dvojkami v gimnazijo, sploh če se noče učiti. Povejta mu, da če pade, da ne bo ponavljal, ampak šel v štiriletno ali triletno šolo.
Kot so tudi gor rekli, če ne gre drugače, mu je treba eno prisoliti, pa vzeti tablico in mu je ne dati do konca meseca. Tudi gsm bi mu vzela tri ure na dan, ko je čas za učenje.
še vedno je čas, da spreminita (z možem!) svoj položaj in da mu postaviš meje ter poveš česa ne dovolita več.

meje, kaj se sme in česa se ne sme, se postavljajo od malega! Izgleda, da jih fant išče, ker jih nujno rabi. Ti kot mati mu vzami tablico in prepovej izhode za en čas, oče pa mu mora prisolit dve okoli kepe! Resno mislim, ker si zasluži. Saj je res v puberteti in sprobava potrpljenje staršev, ampak vsega si enostavno ne sme dovolit.
.

Meje bi morala postaviti pred par leti. Sedaj ga boš zelo težko “ukrotila”. Ni pa prepozno, če bosta oba z možem dovolj striktna. Vso srečo.

Moj je to naredil samo enkrat. Imel je to nesrečo da je glih mož prišel čez vrata in ga je jasno slišala. Priletel je tak šamar da se sploh ni zavedal kaj ga je doletelo. Od takrat mi ni rekel niti ene grde besede

In to je točno tisto, kar je narobe z našo današnjo mladino, vsaj večino njih. Očetje so se pobabili. Ne znajo več razmišljat z zdravo pametjo in mulcu postaviti meje. Od malega ga žena bombardira s tem, da je treba otroka razumeti, da ne sme od njega zahtevati, ga grajati, kaznovati…, ampak samo pogovarjati se z njim, pa še to brez dviganja glasu. Če otrok “znori” in se zdere na starše, ga je treba razumet, je pod pritiskom, je pač tak tip, ki se “hitro razjezi” in takrat ga je treba pustiti pri miru, ne ga gnjavit bla bla bla.

Če bi oče temu mladcu pred 7 leti (ker tole ni nastalo čez noč) jasno in glasno povedal, da takole pa on ne bo z njimi govoril ali delal in mu kazensko odvzel telefon, igrice, karkoli pač že, ter ZAHTEVAL spoštljiv odnos, tega sedaj ne bi bilo. In ne, ne gre za “puberteto”, ki bo minila. Tole se bo kvečjemu samo razvijalo naprej. Imam 4 otroke, trije so že študentje, ampak če bi mi kakšen od sinov tole rekel, bi to rekel prvič in zadnjič, garant!

Pa je srednji sin tudi vročekrven in se hitro razjezi, ampak dobro ve, da jaz nisem njegov predpražnik. Ja, lahko ima probleme, lahko je jezen, ampak name se ne bo zdiral, konec, pika. Dobil jih je samo enkrat od moža, in je zaleglo. Takole je zdivjal v svojo sobo, potem ko smo mu naložili neko kazen (ne vem več, za kaj je šlo) in glasno zaloputnil z vrati, da se je bajta stresla. Je mož odbrzel za njim in odprl vrata, da bi mu povedal, da se takole ne bo ropotalo z vrati v bajti, pa mu je mulc vrata zabil v faco. Ej, ko je mož odprl vrata in ga po zadnji plati dvakrat tako mahnil, da je imel še en teden odtis vseh prstov na riti. Prvič, zadnjič in nikoli več ni bilo treba. Sin še se zdaj, po 10 letih spominja tega. In pove, da ga je šokiralo, ampak je delovalo.:)

Skratka, avtorica, treba bo konkretno, korenito in rigorozno. Psiholog? Samo potuha za slabe starše, v večini primerov. In ne pomaga, če hkrati vidva z možem ne udarita po mizi. Zdaj, ti veš, ali je tvoj mož brezjajčnik in se v bistvu boji sina kot se ga očitno tudi ti bojiš, ali pa si ga samo toliko držala nazaj ravno ti, da je vaš fantina postal to, kar je. Daj mu proste roke, povej mu, da takole ne bo šlo naprej in da morate postaviti jasne meje. Mulc naj se zaveda, da ni on glavni, pač pa vidva. Odvzem tablice, računalnika, telefona itd. Na začetku bo slabše kot je sedaj, ker bo fant hotel nazaj to, kar je imel do sedaj – neomejeno svobodo. Če bosta dosledna, bo kmalu bolje. Ti pa ne jokaj, ampak ukrepaj, Kot je nekoč nekdo rekel: Starši bi morali prenesti pogled na trpljenje svojih otrok, drugače ne morejo biti dobri starši. Se pravi, tudi če se ti bo smilil, tudi če boš želela popustiti, nikar!!!

kaj ON si dovoli ?

kaj si ta MATI in OČE dovolita .

Kadar se zapre v sobo otrok,najstnik vseeno in te ignorira ter grdo obnaša(kar v tem primeru ja)naj oča sname vrata iz štokov in jih v klet,garažo nese do nadaljnega.
Ko se bo pa zamislil ,izboljšal takrat se lahko pogovarjamo o vrnitvi vrat !

dol snet ta hudičeva vrata.

Ja, lahko reči. ampak težko narediti. Saj sva že poskušala, sva mu vzela tablico in comp ampak je rekel, da rabi za šolo in sem mu pustila računalnik potem pa sem videla da je bil na FB. Ko sem prišla in mu rekla, da vidim da ne dela za šolo, je spet znorel, da ravno sedaj je nekaj pogledal da kaj gnjavim non stop. Pa tudi če vzamem tablico jo nekako najde in potem vidim da je ni več tam, kamor sem jo dala in se seveda razjezim. Mož itak pravi, da pretiravam, da naj ga pustim pri miru in da pri teh letih pač ne rabi mamo ki mu ves čas teži. Redko se s sinom pogovarja, ko pa se pa sin znori in gre v sobo. Kaj češ potem z njim? ma ne vem, no…. tako sem brezvoljna…. imam tudi probleme v službi in potem ko moram domov in vem, da se bom spet bodla z njim, mi pride da sploh ne grem domov…..

To da ima delat za šolo ni tvoj problem ampak njegov. Mislim na kakšne neumne fore te dobi. Vzemi tablico in jo daj možu v avto. In ne ni težko to naredit. Problem je ker nočeš.

Ta permisivna vzgoja in prepričanje da se otroku ne sme postaviti meja z “silo” (silo=beri dve vzgojni okol kepe) uničuje današnje starše in njihove sončke ki so jim ušli z vajeti.
Fotri so pa dandanes tudi takšni da bog pomagaj. Takšnih fotrov kot je avtoričin mož je dandanes verjamem da večina.
Včasih je bil fotr fotr in bali smo se ga. Pod bali mislim bolj zdravo avtoriteto. Očeta si se bal v smislu da bo padla klofuta če boš nesramen, do mame pa si imel pristno materinsko spoštovanje ki ti je bilo od rojstva privzgojeno.

In zato bomo svoje starše vedno spoštovali. Današnja mularija pa bi za te butaste tablice prodala lastne starše. Robotizirana mladina ki je telesno in psihično odvisna od virtuale. Pa k temu dodaj še neumno permisivno vzgojo, pezdetkarske “fotre” in premile mame in imaš recept za družinsko katastrofo.

************************** § ▲ !

ja saj najlažje je obupat ,a ne ?

gori ti ena lepo piše ,ki ima 4otroke.Reagirat je treba v trenutku.Takrat boš kaj dosegla in ne pol,kasneje ,jutri ah gremo kam po posvet,….

Ksvetovalki se gre,ko ti že vse ampak vse variante probaš.
Mi smo našga tudi poslali k enim sorodnikom za vikend paket .Tam nimajo interneta imajo pa njive,kmetijo……pa malce starejši so…..ne boš verjela kaj je rekel.Sprva ,da je bilo dolgočasno in kolk je bila doooolga sobota,da se je vleko.V nedeljo jim je zjutraj pomagal okoli živali in traktorja in ravno,ko se je malce začel zavedat okolice smo prišli ponj.

Pa sploh ni bil nek tak ispad ampak neka nejevolja pa osornost,nič mu ni pasalo…..no pa je dobil.
Od tega je sedaj 5let in ima to on v lepem spominu.Mi2 pa v koristnem 😉

Jp, to so naredili razni pametnjakoviči, ki dvignejo celo vojno, če otroku prilimaš kakšno klofuto. Lapajo in nakladajo o nekih prijemih z pogovori, pozabljajo pa, da morajo ljudje delat, da preživijo. Po delu, se naj pa še prijazno pogovarjajo s svojim otrokom, ko te zajebava. Ga ni boljše vzgoje, kot orng klofuta ali več za to kar si je dovolil sin od avtorice.

Pa izklopiš internet in je. Brez njega mu tista tablica bolj malo koristi.
Tablico neseš v službo, pa je. Menda je ne bo šel tja iskat, ali pač?
Ali jo preprosto prodaš, ker te zadeve menda niso tako nujne za preživetje, se ti ne zdi?

Meni bi rekel samo enkrat kaj takega, pritisnila bi mu tako klofuto, da bi mu glavo odtrgalo! Kako lahko dovoliš kaj takega! Doma futraš parazita, ki se igra s tablico in dobiva nezadostne ocene! Skrajni čas je, da z možem ukrepata, streznita se, oba skupaj!
Tudi moža primi trdo v roke, naj bo vendar mož in ne šleva. Če bo šlo tako naprej, vaju bo začel še tepsti. Če mu ne gre v šoli, vztrajajte do konca šolskega leta, jeseni pa naj gre v poklicno šolo. Naj se gre učit za zidarja, keramičarja, dimnikarja, električarja, karkoli, samo, da bo dobil delo in se zaposlil. Niti pod razno ne si dovoliti takega obnašanja.
Enostavno, fant ni za gimnazijo.

Ja, tile copatarski moški, ki jim lastna mladež skače po glavi, so že vsepovsod.

Zadnjič v bazenu: sem bila s hčerko, 3 leta staro in še preden sva šla v tisti mali bazen za otroke, vidim tam enega očka s fantičkom starim kakšnih 6 let. Oče zraven, mali pa šprica in škropi vse ostale otroke v bazenu. Ena mamica z dojenčkom je morala ven, ker je fant nalašč šprical dojenčka v obraz, otrok se je pa prestrašil. Fant se je smejal, oče pa mu blago reče: Maj, ne smeš špricat, veš. Mulc se je samo zarežal. No, pa grem jaz s hčerko v vodo, hči je pač take sorte, da tudi ne mara vode na obrazu, lase ji perem s tistim obročem, ker jo kar histerija od strahu prime, ko misli, da ne bo mogla zadihat. Greva v bazen na čisto drugem koncu, počasi, pa pride fant zraven in mojo porine. Dobesedno jo je porinil v vodo, da je padla, oče gleda in nič. Ko se je mala pobrala, jo zalije z vodo po obrazu, oče pa spet blago Ne smeš, Maj, tega se ne dela. in ostane kjer je bil. Ko je mulec spet nakazal, kako bo pošprical hčerko, sem pa jaz z vso močjo pošpricala njemu v obraz, in to parkrat, da ni prišel do sape in je kar debelo gledal in začel kašljat. Fotr je pa potem vstal in prišel k njemu, ter meni rekel, da kako lahko jaz špricam otroka, pa sem mu povedala, da je njegov sin mojo hčer najprej porinil, da je padla, potem pa jo pošprical in da tega ne dovolim, ker se boji vode. In če ga on ne zna spravit v red, ga bodo pa drugi. TAKO! Tip je vzel mulca in sta šla stran.

Res ne vem, kaj je s temi fotri????? Kdaj točno so se nehali ubadat z vzgojo in kdaj so začeli svojim otrokom dopuščati prav vse, kar jim pade na pamet???

Prvič: prepiši ga na drugo šolo (in ne, o tem ne bo on odločal, ampak ti oz. vidva z možem!!!) – če je že v OŠ imel dvojke, nima na gimnaziji kaj iskati in si bo s tem samo zaprl možnosti za kakršnokoli prihodnost, ker niti gimnazije ne bo končal, kaj šele naredil maturo…

Drugič: vzami vstran tablico oziroma ne plačuj naročnine na internet na tablici (v šoli itak imajo wifi), za šolo pa naj dela na domačem računalniku, ki bo vam vse na očeh!! In ko naredi vse za šolo, šele takrat (kvečjemu) lahko brodi po internetu…

Tretjič: Naslednjič, ko ti reče kaj grdega ali je nespoštljiv do tebe, si določi en časovni interval, ko bo brez nečesa, kar mu ogromno pomeni (očitno je to tablica, internet, računalniki…) – recimo, en teden ali mesec brez tega!! Potem pa bo razmislil, preden blekne kaj neprimernega…. (lahko mu to tudi napoveš: recimo da če ti še enkrat kaj takega reče, kot je zadnjič, da bo en mesec brez XY)

Četrtič in najbolj pomembno: ne jemlji si preveč k srcu njegovih izpadov. Puberteta je za vse težka, eni pač postanejo bolj problematični, drugi malo manj, a vsi se spremenijo. Tega si ne jemlji preveč k sebi (in ti definitivno ni treba jokat zaradi tega!!), je pa treba narediti red!

Če bi pa slučajno kdaj (ker si mu recimo vzela tablico) zamahnil proti tebi ali te celo poskušal udariti (bog ne daj), mu daj vedeti, da tega ne bo naredil več nikoli v življenju!!! bodisi takoj pokliči policijo ali izvedi kak drug UČINKOVIT ukrep, po katerem ne bo več niti pomislil na kaj takega! Tu je treba TAKOJ potegniti črto!!!

Želim ti, da čim prej in čim bolje rešiš zadevo, vse se da rešiti, in predvsem, veliko potrpljenja, ki se bo zdaj, ko je v teh letih, nujno potrebovalo. Vsi so šli skozi to, tudi vi boste preživeli!
In ja, tudi psiholog ne bi bil odveč.

Uf, da bi meni to sin rekel … Mi pade tema na oči, tablica bi verjetno letela čez okno. Ko bi se pomirila, pa odvzem vseh privilegijev, pa naj se mulc znajde brez denarja za svoje prčkarije, brez prevoza, ko se mu sprdne, brez tega, onega … Saj hitro skužijo, s kom se da, s kom pa ne. Ti si očitno pač mama, kjer gre vse skozi brez posledic. Ga ni treba tepst, niti kričat ni treba, je pa treba reagirat. Če bo on tak do tebe, boš ti taka do njega. Pust ga na mir, pa naj se znajde. Se bo že priplazil do tebe, ko bo kaj rabil. Potem bo pa čas za lekcijo. Nema!

Skratka, nesposobna si se soočiti z dejstvom, da si TI tista, ki ima glavno besedo in ne on. Tablico rabi za šolo? Za kaj že, za cveke?
Ne jokaj, da nič ne moreš. Lahko vstopiš v sobo, brez besed pobereš vse priboljške, odneseš kot piše zgoraj v službo. Če se začne dreti, ga vprašaš, če mu eno zalepiš (čeprav si jo dejansko zaslužiš ti), če se postavi proti tebi, pokličeš policijo.
Odličen nasvet je zgoraj, konec šolskega leta naj se prešola na poklicno šolo. Odločitev je na tebi.

Vzrok je izključno v poboldanem. Ker mu nisi bila mama, ampak si igrala zgolj zaščitnico in prijatelico.
Kar se tiče psihologa – kakšnega družinskega terapevta v prvi vrsti potrebuješ ti.
Kar se moža oz. očeta tiče pa tako – zakaj pa revca moža čakaš, da bi uredil zadeve? Jaz sem ženska in da mi tamala eno tako zine ali znori in se zapre v sobo, lastnoročno snamem vrata dol in o nagonim kot psa. a, v tem primeru bi jo.

New Report

Close