Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mazda ali toyota?

mazda ali toyota?

kupujemo nov avtomobil, ožji izbor je toyota corolla limuzina diesel ali pa mazda 3 limuzina bencinar.
Kaj bi izbrali? dnevno delam nekje 80 km po ozkih, ovinkastih, luknjastih cestah, nič avtoceste,…. pač služba in nazaj. Kaj izbrati…. ne morem se odločiti??

Mazda for ever! 🙂

nobene, precenjena slava preteklih desetletij na štirih kolesih….oba avta nista nič boljša kot bilokateri evropejski, mogoče celo slabša v kakem pogledu.

nova
Uredništvo priporoča

Toyoto – pri nas se je obnesla dnevno cca 200 km.

Primat v nepokvarljivosti vozil je pred leti imela Toyota, dandanes so žal manj zanesljive. Če bi se odločala med tema znamkama, bi raje izbrala Mazdo, kakšna 6-ica karavan, diesel bi bil moj trenutni izbor.

V katerih pogledih sta slabši? Ne mi s kakšnimi opli pa renoji, pežoji, citroeni, folksvagni ipd. jajci.

na podlagi česa sodiš da nova mazda in toyota ni jajc napram renoju, folcu, fordu, pežojju???

mazda in toyota nista tisto, kar sta bili v 90 ih.

današnji se kvarijo popolnoma enako kot vsi ostali, nimajo nikakršnih prednosti pred ostalimi, so pa kvečjemu dražji.

V katerih pogledih sta slabši? Ne mi s kakšnimi opli pa renoji, pežoji, citroeni, folksvagni ipd. jajci.[/quote]

Prvi avto je mil reno, kupljen star 3 leta, prodan star 11 let. Se pravi 8 let in če se prav spomnim enih 140.000 km brez enega samega problemčka. Drugi reno kupljen star 4 leta, vozila sem ga 5 let, enako brez problemov. Zdaj imam pežoja že 9. leto, kupljen star 3 leta, ima blizu 200.000 km, menjali smo jermen pa par malenkosti. Tko da če so to jajca, bom še kar naprej vozila jajca.
Res pa vem za 2 VW passata, ki sta šla že v garanciji, pa še za enega, ki je redno na popravilih…

povej kok dnarja imaš!!!
jaz bi gledal tako. benc mark. passat 2.0 tdi DSG

V katerih pogledih sta slabši? Ne mi s kakšnimi opli pa renoji, pežoji, citroeni, folksvagni ipd. jajci.[/quote]

Napram sveti trojici sigurno manj trpežno podvozje, manj izbire modelov, manj izbire mašin, manj opreme, slabši pleh, višja poraba, itd

Od ostalih evropskih jajc pa sta sigurno boljši firmi…

Mazda je zakon!!!

Honda

Smo imeli toyote že od začetka 90., pa z nobeno ni bilo težav. To so pač naše izkušnje po šestih toyotah različnih cenovnih razredov in različnih starosti. S francozi ni primerjave.

Z Mazdo sicer osebno nimam izkušenj, prijatelju pa mazda 3, bencinar, služi že dolga leta.

V katerih pogledih sta slabši? Ne mi s kakšnimi opli pa renoji, pežoji, citroeni, folksvagni ipd. jajci.[/quote]

Prvi avto je mil reno, kupljen star 3 leta, prodan star 11 let. Se pravi 8 let in če se prav spomnim enih 140.000 km brez enega samega problemčka. Drugi reno kupljen star 4 leta, vozila sem ga 5 let, enako brez problemov. Zdaj imam pežoja že 9. leto, kupljen star 3 leta, ima blizu 200.000 km, menjali smo jermen pa par malenkosti. Tko da če so to jajca, bom še kar naprej vozila jajca.
Res pa vem za 2 VW passata, ki sta šla že v garanciji, pa še za enega, ki je redno na popravilih…[/quote]

Nared ti pol miljona s tvojimi francozi, pa da vidmo kaj bo še ostalo od njih..in kolk dnarja boš zmetala gor…
Pol pa pametuj…

no, še dodatne info…. zneskovno nekje 18 -19 jurjev, mazda 3 ima od gretja sedežev, bixenona, tempomata, park senzorjev,….vsega več kot potrebujem, za te naše ceste mi je tudi 100 konjev zadosti, …. pa avto kupujem za vsaj 15 let 🙂

nisem pa čisto razumel kateri je to ki ima “manj trpežno podvozje, manj izbire modelov, manj izbire mašin, manj opreme, slabši pleh, višja poraba, itd “??

http://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/TOYOTAAvensis-3566_5.jpg

http://images.gtcarlot.com/pictures/38432899.jpg

Oba 2002 letnik…pa keri butl bo šel kupit Toyoto??

Vsi japonci…

OK, kaj torej za moj denar in moje potrebe priporočate??

mislim, torej ne japoncev ampak kaj konkretno??

Baje ima na testih nepokvarljivosti najboljšo oceno Dacia.

In cena ob nakupu novih je bila sigurno enaka 🙂

Jaz bi na tvojem mestu vzel avto z najdaljšo možno garancijo, imaš mir vsaj po tej plati, ne pa da te lupijo serviserji kot opica banano. Po tej plati st po mojem najbolj radodarna Hyundai (brez omejitev do 5 let, na cel avto) ali pa Kia do 7 let oziroma 150.000 kilometrov, zopet na celoten avto.

Mazda

Jaki mehanik si ti, ja 😛

Argumente imaš za v vrtec ali v peskovnik.

To je pa sploh najslabša opcija….take garancije ponujajo najslabše firme, ker drugega pametnega niso sposobni ponudit za privabljanje kupcev…

New Report

Close