Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pasja hrana

pasja hrana

Sem v fazi nabave psa, planiramo nekje v jeseni. Sedaj zbiramo informacije. Zbiramo tudi razne informacije glede pasje hrane (briketi, kuhano itd.)

Kolegica mi je priporočala te brikete (sestava spodaj) . Mene motijo te “moke”. Mnenja drugih? Gre za dovolj kakovostno hrano ali ne? Oz. tam kjer piše sveže meso postrvi, sveže meso lososa, govedine… koliko je v resnici boljše ali so to samo različni marketinški triki. Ok, supermarket hrana ni dovolj kvalitetna kar rada verjamem. Zanima me recimo mnenje glede briketov iz specializiranih trgovin, ki so ca. 30 eur (gledala sem bosch) in nekih x katerih ista količina je preko 90 eur.

perutninska moka, svinjska moka, moka iz jagnjetine, riževa moka,ribja moka, perutninska maščoba, goveja maščoba, posušen haemoglobin, hidrolizirana jetra, sladkorna pesa, natrijev klorid, posušen kvas, olje, maščobe in mineralne snovi.
surovi proteini 28 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, surove maščobe 12 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, surovi pepel 8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, surova celuloza 2,60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, vlaga 10,00 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kalcij 1,40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, fosfor 1,20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, natrij 0,40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Nimam psa, tako da se na to ne spoznam. Me je pa vedno zanimalo, zakaj za pse sedaj ni več dobra hrana, pripravljena doma? Morajo biti briketi, pa posebna hrana, pa ni da ni (velja tudi za mačke). Včasih tega ni bilo, pa so vseeno preživeli. Zakaj sedaj to ni več dobro?

Jaz se še dobro spomnim, ko so pri nas v mesnici kupovali pasjo radost za kužija:)))

Pes ni pujs, da bi jedel vaše ostanke, ki ostanejo od vas.Vse se spreminja tudi za pse in mačke hrana.

Ti bom jst odgovorila. ker je taka moda.

Saj skrbiš, da vsi v hiši jedo dobro in zdravo, samo to, kar nekatere delajo je pa že motnja hranjenja….

Iz ene skrajnosti v drugo.

Ne kupuj briketov pod 50€ za 15 kg ker je sranje…prav tako je sranje piscanc…izogibaj se hrani z zitaricami….

Hrana kuhana doma, je sranje najvecje…

Zakaj? in tukaj pričakujem argumente in ne odgovora v stilu: Zato ker je.

Zakaj? in tukaj pričakujem argumente in ne odgovora v stilu: Zato ker je.[/quote]

Tudi mene zanima, zakaj je moka iz mesa in mesnih izdelkov z dodatkom žitaric/krompirja/koruze in suhe zelenjave, pepela in konzervansov boljša, kot če dam kuhat doma meso, makarone in zelenjavo?

Hrana, kuhana doma je vsekakor neprimerno boljša kot najbolj premium briketi/konzerve! Seveda, če je obrok uravnotežen (1/3 mesa, 1/3 zelenjava, 1/3 priloga- žitarice ipd).
Gre pa seveda za kuharijo dodaten čas, pa zagotovo strošek višji kot npr. briketirana hrana. So pa briketi fancy, ker jih brez truda vsipaš v posodo.

Mnogi sedaj prisegajo tudi na surovo meso.

Torej opcij je kup. Predlagam obisk kakega “specializiranega” pasjega foruma. Tam je informacij res ogromno.

To, kar mi jemo – slano, začinjeno, čebula – logično, da ni za pasja prebavila. No, saj lahko mu daš, ampak potem sam nosiš posledice pasjega prdenja in driske. Tako da tukaj gre poleg skrbi za pasje zdravje tudi za čisti pragmatizem. Navadne salame niso dobre za nikogar, ne za človeka, ne za psa – moj pes po enem koščku poli salame tako prdi, da ga moram izselit ven (seveda je ne dajemo več, ampak tako kot pri otrocih so tudi pri psih na delu babice in prijazne sosede).
Poceni briketi so zanič hrana, ki psa sicer ohranja pri življenju, dobra in zdrava pa zanj ni in dolgoročno je potem vse sorte.
Je pa še vedno čisto dovolj psov, ki pojedo, kar pač dobijo, in tudi preživijo, pač dokler jim je namenjeno živeti. Tako kot nekoč, kar tebi tako zelo ugaja. Si zdaj potolažena?

No, jaz kuham celo še manj mesa zaradi artritisa. In je vidno izboljšanje. Sem se ravnala po nasvetih za ljudi (nekaterim bolezen skoraj izgine, če ukinejo meso).

Tukaj je marsikaj koristnega o pasji prehrani:

http://www.zdravahranazapse.si/

Jaz sem dolgo casa hranila psa z Hillsom, no potem ko sem videla kaj notri dajejo fak no…mislis da ko kupis drazje kupis kvaliteto, pa je veckrat obratno. Brez heca prj nas Hofer nima slabe hrane, sama pa kupujem eno iz Svice, samo je 11 eur/kg, pes izredno bolj energicen kot prej 😉

Psu kuham doma. Je senior in do pred kratkim je jedel brikete in konzerve, potem se mu je pa pojavila alergija, pa driska in bruhanje in zdaj kuham.
Vse sem si poenostavila, je isto kot mi, le da zacinim na koncu, ko vzamem iz piskra porcijo za psa. Sestavljam po tretjinah meso, zitarice in sadje/zelenjavo.
Ne pride me nic drazje, pac pa veliko ceneje in casovno se sploh ne pozna. Pa se vse tezave so izginile, edino zadah se je pojavil, kar pa resujemo s pasjimi grickalicami in je ok.

To, kar mi jemo – slano, začinjeno, čebula – logično, da ni za pasja prebavila. No, saj lahko mu daš, ampak potem sam nosiš posledice pasjega prdenja in driske. Tako da tukaj gre poleg skrbi za pasje zdravje tudi za čisti pragmatizem. Navadne salame niso dobre za nikogar, ne za človeka, ne za psa – moj pes po enem koščku poli salame tako prdi, da ga moram izselit ven (seveda je ne dajemo več, ampak tako kot pri otrocih so tudi pri psih na delu babice in prijazne sosede).
Poceni briketi so zanič hrana, ki psa sicer ohranja pri življenju, dobra in zdrava pa zanj ni in dolgoročno je potem vse sorte.
Je pa še vedno čisto dovolj psov, ki pojedo, kar pač dobijo, in tudi preživijo, pač dokler jim je namenjeno živeti. Tako kot nekoč, kar tebi tako zelo ugaja. Si zdaj potolažena?[/quote]

Ne, nisem, ker tvoj odgovor je kr neki, sori. Jaz sem čisto lepo vprašala, zakaj ni več dobro, če mu kuhaš sam – in pri tem nisem mislila na ostanke od kosila ali poli salame (sem to kje napisala?)Ti pa, po navadi večine tukaj gor, ne moreš, da ne bi bil/a zajedljiva?

Je pa ena nad tabo lepo odgovorila, tako da njej hvala.

Me pa resno zanima, ti in tebi podobni, namerno preberete napisano tako, kot vam odgovarja ali ste vsi funkcionalno nepismeni?

Psu kuham doma. Je senior in do pred kratkim je jedel brikete in konzerve, potem se mu je pa pojavila alergija, pa driska in bruhanje in zdaj kuham.
Vse sem si poenostavila, je isto kot mi, le da zacinim na koncu, ko vzamem iz piskra porcijo za psa. Sestavljam po tretjinah meso, zitarice in sadje/zelenjavo.
Ne pride me nic drazje, pac pa veliko ceneje in casovno se sploh ne pozna. Pa se vse tezave so izginile, edino zadah se je pojavil, kar pa resujemo s pasjimi grickalicami in je ok.[/quote]

Tudi sama sem svoji seniorki kar par let kuhala hrano. Pa so se po dobrem letu pojavile težave. Predvidevam, da je alergična na nekatere žitarice. Tako da jo sedaj hranim z briketi, ki jim dodam kuhano govedino/ribo/skuto.
Čisto kuhanega obroka pa ne upam več dajati, ker je bila takrat prisotna krvava driska.
Pa še 1 stvar mi je hecna: po briketih ima res tak iztrebek, kot še šika. Prav “šolski”. Pri kuhani hrani (spet: menim, da so bile težavne določene žitarice) pa je bil iztrebek ali pretekoč ali pretrd….
Menim, da je potrebno psu zagotoviti kakovostno hrano, vsak pa svojega psa najbolj pozna, kaj mu najbolj ustreza.

Spletna trgovina, kjer imajo ugodno hrano, sedež je v Nemčiji, a ima tudi slovensko stran. Jaz pri nas že precej časa ne kupujem hrane ne za psa ne za mačke. Nad 39 evrov je poštnina brezplačna, to imaš itak takoj. Zadnjo rundo sem naročila en dan zjutraj, naslednji dan dopoldne pa smo jo imeli že doma.
http://www.zoohit.si/

To, kar mi jemo – slano, začinjeno, čebula – logično, da ni za pasja prebavila. No, saj lahko mu daš, ampak potem sam nosiš posledice pasjega prdenja in driske. Tako da tukaj gre poleg skrbi za pasje zdravje tudi za čisti pragmatizem. Navadne salame niso dobre za nikogar, ne za človeka, ne za psa – moj pes po enem koščku poli salame tako prdi, da ga moram izselit ven (seveda je ne dajemo več, ampak tako kot pri otrocih so tudi pri psih na delu babice in prijazne sosede).
Poceni briketi so zanič hrana, ki psa sicer ohranja pri življenju, dobra in zdrava pa zanj ni in dolgoročno je potem vse sorte.
Je pa še vedno čisto dovolj psov, ki pojedo, kar pač dobijo, in tudi preživijo, pač dokler jim je namenjeno živeti. Tako kot nekoč, kar tebi tako zelo ugaja. Si zdaj potolažena?[/quote]

Ne, nisem, ker tvoj odgovor je kr neki, sori. Jaz sem čisto lepo vprašala, zakaj ni več dobro, če mu kuhaš sam – in pri tem nisem mislila na ostanke od kosila ali poli salame (sem to kje napisala?)Ti pa, po navadi večine tukaj gor, ne moreš, da ne bi bil/a zajedljiva?

Je pa ena nad tabo lepo odgovorila, tako da njej hvala.

Me pa resno zanima, ti in tebi podobni, namerno preberete napisano tako, kot vam odgovarja ali ste vsi funkcionalno nepismeni?[/quote]

Prebrala sem točno tako, kot si ti napisala in se, prosim, ne sprenevedaj in me ne imej za norca.

PS: Naša 9letna psica je na briketih iz istih razlogov kot Motorolina. 15letnik je pa že od začetka na kombinaciji Bosch briketov in ostale zanj pripravljene hrane. Za svoja leta je še izredno fit, samo rahlo naglušen. Nobeden ni preveč okrogel, pes ima 35 kg, psica pa 28, labradorca, po domače kanti za smeti, ker pojedla bi vse.

Psu kuham doma. Je senior in do pred kratkim je jedel brikete in konzerve, potem se mu je pa pojavila alergija, pa driska in bruhanje in zdaj kuham.
Vse sem si poenostavila, je isto kot mi, le da zacinim na koncu, ko vzamem iz piskra porcijo za psa. Sestavljam po tretjinah meso, zitarice in sadje/zelenjavo.
Ne pride me nic drazje, pac pa veliko ceneje in casovno se sploh ne pozna. Pa se vse tezave so izginile, edino zadah se je pojavil, kar pa resujemo s pasjimi grickalicami in je ok.[/quote]

Tudi sama sem svoji seniorki kar par let kuhala hrano. Pa so se po dobrem letu pojavile težave. Predvidevam, da je alergična na nekatere žitarice. Tako da jo sedaj hranim z briketi, ki jim dodam kuhano govedino/ribo/skuto.
Čisto kuhanega obroka pa ne upam več dajati, ker je bila takrat prisotna krvava driska.
Pa še 1 stvar mi je hecna: po briketih ima res tak iztrebek, kot še šika. Prav “šolski”. Pri kuhani hrani (spet: menim, da so bile težavne določene žitarice) pa je bil iztrebek ali pretekoč ali pretrd….
Menim, da je potrebno psu zagotoviti kakovostno hrano, vsak pa svojega psa najbolj pozna, kaj mu najbolj ustreza.[/quote]

Psi se s starostjo spreminjajo, tako kot človek. Moj kuža ima tudi s hrano vedno več težav in je treba pazit. Kosti zdaj sploh ne pridejo več v poštev, ker je čisto prehudo potem …
Če ne gre z žitom, mogoče ajdova ali katera druga kaša (ne vem točno, iz česa so te sodobne kaše, ki se zdaj dajo kupit vsepovsod).

Ne, nisem, ker tvoj odgovor je kr neki, sori. Jaz sem čisto lepo vprašala, zakaj ni več dobro, če mu kuhaš sam – in pri tem nisem mislila na ostanke od kosila ali poli salame (sem to kje napisala?)Ti pa, po navadi večine tukaj gor, ne moreš, da ne bi bil/a zajedljiva?

Je pa ena nad tabo lepo odgovorila, tako da njej hvala.

Me pa resno zanima, ti in tebi podobni, namerno preberete napisano tako, kot vam odgovarja ali ste vsi funkcionalno nepismeni?[/quote]

Prebrala sem točno tako, kot si ti napisala in se, prosim, ne sprenevedaj in me ne imej za norca.[/quote]

Citiraj, kje govorim o hrani, kuhani za ljudi?

Zadnjo rundo sem naročila en dan zjutraj, naslednji dan dopoldne pa smo jo imeli že doma.
http://www.zoohit.si/%5B/quote%5D

Tole si se pa verjetno zmotila. Ker pride pošiljka iz Nemčije, ni šans, da danes zjutraj naročim, jutri dopoldan pa že dobim.
Vem, ker sama kupujem že dobro leto na zoohitu. Tudi, če plačam takoj po naročilu, bo denar šele naslednji dan ali pa dan kasneje na njihovem računu. Dokler pa ne dobijo nakazila, paket ni odposlan. Prej kot v 4 – ih dneh paketa ni možno dobiti. Pa še to je zelo hitro. Kadar sem naročevala v trgovinah iz Slo., sem čakala vsaj en teden.

Pse imam že 20 let. Marsikaj sem jim hranila, od doma kuhane hrane, briketov in konzerv. Vse je odvisno od tvoje odločitve, časa in načina življenja. Je pa res, da pes ne sme jesti iste hrane kot ti. Lahko mu kuhaš, a zgolj za psa, kar pomeni drugače, kot za človeka. To je zelo zamudno in nepraktično. Upoštevaj tudi dejstvo, da mlad pes rabi drugačno hrano, kot odrasem in star. Hrano moraš prilagoditi tudi aktivnosti psa. Kakor koli že, jaz sem zmeraj ugotovila, da so briketi najbolj idealni (upoštevajoč čas, možnosti, pravilna uravnoteženost hranilnih snovi). Tudi briketi se ločijo za različne starostne skupine psov in njihovo aktivnost. Pa tudi razne alergije in podobno. Katero blagovno znamko boš izbrala, pa je odvisno od tebe. Najdražje niso vedno najboljše. Tudi vsakemu psu ne odgovarja vsaka hran. Psi znajo bit tudi muhasti, kot ljudje…Moj mladič (6 mes) trenutno je Hepy doog za mladiče stare do 12 mes. Vsak dan pa mu dam še mal jogurta in zeleno svežo papriko. Tudi kakšen kos mesa (kuhana perutnina, trdo kuhan jajček, kuhan korenček). Sicer pa so bili vsi moji psi nori na človeško hrano, a jim jo ne dajem. Mlad pes je kot dojenček, ti boš morala ugotoviti, kaj je najbolje zanj. Velik pokazatelj je tudi kakec. Ta mora biti čvrst, ne mehak. Najcenejša hrana v supermarketih tudi ni najboljša. Tudi konzerve, se na dolgi rok ne odnesejo. Skratka, da povzamem, jaz sem v teh 20 letih ugotovila, da so še najboljši dobri briketi, z manjšimi dodatki. Ja pa še nekaj, ali boš imela hišnega kužka al bo zunaj. Tudi tu obstaja nekaj razlik. Predvsem v zimskem času. Veliko sreče s tvojim bodočim članom družine.

***************************************** https://www.youtube.com/watch?v=GAdIV2KHMPA Carpe Diem *************************************************

Je možno, zakaj misliš, da bi se lagala, plačujem pa preko paypala.

1. Spoštovana gospa xxxxx,
Vaše naročilo od 25.03.2015 se trenutno obdeluje v našem centru za pošiljanje.

Prosimo upoštevajte:

Vaše naročilo je sestavljeno iz naslednjega števila paketov: 1
Za vsak paket prejmete svoje potrdilo o pošiljanju.
Če vaše naročilo vsebuje več paketov, se le ti lahko dostavijo v različnih dneh.
Paket 1(od 1) je zapakiran in predan dostavni službi DPD .
Številka za ta paket je: 01997500750448

2. In pošta DPD:

DPD SI [email protected] prek domene XXXXX
26. mar.

Za XXXXX
Spoštovani,

Obvešcamo vas, da vam bo po nalogu vasega poslovnega partnerja zooplus AG c/o Rhenus SE & Co. KG naš dostavljalec danes med 08:00 in 16:00 dostavil posiljko, ki vsebuje pakete s sledecimi paketnimi številkami:

XXXXXXXXX
, znesek odkupa 0 EUR.

Zakaj? in tukaj pričakujem argumente in ne odgovora v stilu: Zato ker je.[/quote]

Tudi mene zanima, zakaj je moka iz mesa in mesnih izdelkov z dodatkom žitaric/krompirja/koruze in suhe zelenjave, pepela in konzervansov boljša, kot če dam kuhat doma meso, makarone in zelenjavo?[/quote]

1. pes si z briketi utrjuje čeljust in zobe ( z domačo hrano to pač ni možno, razen če dobi vsak dan kost, kar pa spet ni ok)

2. zarad briketov ima trde kakce in s tem se redno čistijo ob-ritne žleze

3. iz domače hrane pes ne bo dobil dovolj oz. pravih beljakovin / maščob, vitaminov, pepela, soli itd…

4. z briketi se da zlo dobro vzdrževat telesno težo in preprečevat alergije…večje in težje pasme so sploh občutljive na dodatno težo (trpijo sklepi, ožilje, itd)

itd itd…
Ne bodte kmetavzarji preveč brihtni s to kuhano hrano….vsi profesionalni vzreditelji vedo s kašno hrano je treba futrat pse….
In ko pride do alergije in ga peljete h veterinarju? Kakšen nasvet mislite da boste dobili?? Brikete za občutljive pse-sensitive, ki stanejo 70 € / žakelj….al mu boste skuhali kamilce?? hahaha

Tudi sama sem svoji seniorki kar par let kuhala hrano. Pa so se po dobrem letu pojavile težave. Predvidevam, da je alergična na nekatere žitarice. Tako da jo sedaj hranim z briketi, ki jim dodam kuhano govedino/ribo/skuto.
Čisto kuhanega obroka pa ne upam več dajati, ker je bila takrat prisotna krvava driska.
Pa še 1 stvar mi je hecna: po briketih ima res tak iztrebek, kot še šika. Prav “šolski”. Pri kuhani hrani (spet: menim, da so bile težavne določene žitarice) pa je bil iztrebek ali pretekoč ali pretrd….
Menim, da je potrebno psu zagotoviti kakovostno hrano, vsak pa svojega psa najbolj pozna, kaj mu najbolj ustreza.[/quote]

Psi se s starostjo spreminjajo, tako kot človek. Moj kuža ima tudi s hrano vedno več težav in je treba pazit. Kosti zdaj sploh ne pridejo več v poštev, ker je čisto prehudo potem …
Če ne gre z žitom, mogoče ajdova ali katera druga kaša (ne vem točno, iz česa so te sodobne kaše, ki se zdaj dajo kupit vsepovsod).[/quote]

Mogoče žitarice brez glutena?
Sicer jaz ob kuhanju tudi psu dodajam brikete in konzerve, pač tiste, na katere nima reakcije, predvsem z razlogom, da se jih ne odvadi, ker kdaj se tudi zgodi, da ne kuhaš in postrežeš pač samo konzervo in brikete.

New Report

Close