Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Novi krompir

Novi krompir

Jaz ne Vem ali smo ljudje res tako nori in kupimo vsako sranje poceni! Pa naj mi nekdo reče novi krompir sem kupila v trgovini. Ja si ga kupila ampak ne Slovenskega ampak uvoženega iz Egipta ali katere druge države.
Ljudje božji kam smo prišli.
Res je da je Slovenski dražji ampak je pa boljši kot uvoženi

Ja in? Naj folk kupuje kar mu paše, ti pač tega “sr*an*ja” po tvojem ne boš kupila…

kdaj poglej na ceste koliko je uvoženih vozil, pa v trgovine s cunjami – sama tuja roba ☺

nova
Uredništvo priporoča

Meni je boljši egipčanski, ampak sto ljudi sto čudi……

Sori, samo če misliš, da lahko v začetku aprila kupiš novi slovenski krompir, je to samo pokazatelj, kako pojma nimaš, kdaj in kje kakšna stvar raste.

Tisti, ki se vsaj ljubiteljsko ukvarjamo z vrtičkarstvom, vemo, da se sedaj krompir komaj daje v zemljo in da ni šans, da bi že zrastel.

Tudi jaz sem presenečena, da novi krompir iz Egipta z vsemi stroški transporta in skladiščenja stane pol manj kot slovenski krompir v trgovini, ki ima 100x nižji strošek transporta in 10x cenejše skladiščenje ter da egiptovski z vsemi stroški stane 3x manj kot slovenski na tržnici, ki ima minimalne stroške transporta in nične stroške skladiščenja!

Vsak ozaveščen potrošnik mora vedeti, da je prvi zgodnji letošnji slovenski krompir zraste šele poleti.

Ves novi, mladi krompir, ki ga kupimo prej, je zrastel v sredozemskih deželah s toplejšim podnebjem – torej je uvožen, pridelan na neznanih tleh in tudi neznane kvalitete, poleg tega pa revnim ljudem iz teh dežel z nakupom krompirja tam pridelanega jemljemo hrano in vodo, obojega jim bolj primanjkuje kot da bi imeli preveč – torej je tako ravnanje milo rečeno zelo neetično obnašanje bogatih, ki revnim pred nosom pojedo pri njih pridelano hrano.

Pa še to, ker se prideluje v puščavi, ga večinoma zalivajo z vodo iz rek, ki so precej onesnažene – ne priporočam!!

Naš se pa zaliva s filtrirano in prečiščeno vodo?
Raste v popolnoma prečiščeni in neoporečni zemlji?
Ja, veš, da…

Sicer pa z nakupom pridelkov iz revnih dežel le-tem pomagaš, da vsaj nekaj zaslužijo.

Pa da ne bo pomote, ne opevam uvoženega krompirja ali karkoli drugega, le tole poveličevanje našega na račun tujega mi je smešno.
Če me pa kdo vpraša za paradajz, paprike in lubenice – jih ni čez makedonske. Tu pa zagovarjam uvoženo 🙂

Hahaha, v kakšen nevedenju nekateri živite….vam je potem kaj lažje?

pri nas krompir zaliva ljubi bogec, deževnica je še relativno čista

pa tudi fitofarmacevtska sredstva so nekoliko pod kontrolo, upam da bolj kot npr v egiptu

slovenski krompir ni boljši – po okusu, je pa pridelan na okoljsko manj sporen način kot tisti v egiptu

prisegam pa jaz samo na krompir, ki ga sama pridelam na svojem vrtu – ta je pa res dober

ja res, kako smo se hitro navadili, da z denarjem lahko kupiš vse, tudi revežev zadnji krompir – to je napuh bogatih – upam dane bomo enkrat obžalovali tega kar zdaj počnemo

[img]http://shrani.si/f/n/Lc/3AAaGdfJ/untitled.png[/img]

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Ti Kar prisegaj na svoj krompir. Pozabljaš pa, da marsikdo nima vrta !

Banane, limone in slicno, kupuješ tudi slovensko?

Deževnica čista? Tvoj krompir je neoporečen? Ne sanjaj! Pred leti so uporabljali take strupe za zemljo, da bi potrebovala 50 ali več let, da se očisti, če je ne bi vsako leto znova kemikalizirali! In če ti nič ne špricaš po svojem vrtičku, je dovolj en kmet v okolici 20km, da pošprica, pa pride tudi do tebe!

Jaz nimam možnosti vrta (ali njive) za krompir, ampak da bi šla kupovat krompir neznane kvalitete (in neznanih standardov) pa mi ne pade na misel. Vem, da svežega domačega slovenskega krompirja še do poletja ne bo, ampak tisti, ki pa je, je bil pač skladiščen. Jaz ga sedaj manj jem, lih zato. Ampak mi ne pride na pamet, da bi kupila egipčanski krompir, samo zato ker je cenejš.

New Report

Close