Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroci s PP in šolski sistem

Otroci s PP in šolski sistem

Spodaj se je odprla tema zaradi otrok s posebnimi potrebami in inkuzijo otrok s pp v oš in srednje šole.

Namreč, v šolstvu bi najprej morali zagotoviti, če so se ne vem na katerem nivoju odločili za inkluzijo otrok s pp ,da se učitelji izobražujejo v tej smeri – npr . enoletna dokvalifikacija brez diferencialnih izpitov za tiste učitelje, ki to znanje potrebujejo. Saj diplomanti Pedagoške fakultete verjetno poslušajo kakšen predmet na to temo, kaj pa učitelji strokovnih predmetov na srednjih šolah – npr.strojni, elektro, kozmetični, ekonomski … ?
Saj tudi npr. diplomirani ekonomist, strojni ali elektro inžinir ipd. nima pedagoškega znanja, vendar ga lahko pridobi z enoletnim izobraževanjem, to je z pedagoško – andragoškim izobraževanjem, pa na ta način lahko dobi vsaj malo večji vpogled v šolski sistem.

Vendar ni tako – ni enostavno priti na defektološko dokvalifikacijo, sploh ne vem, če se je katero leto od prenove na Pedagoški fakulteti izvajala. Podrobnosti glede določitve diferencialnih izpitov in cen niti nima smisla razlagat.

Torej – današnji učitelji niso zadostno usposobljeni za delo z otroki s posebnimi potrebami oz. so usposobljeni samo toliko kolikor truda sami vložijo v branje literature s tega področja ipd.

Jaz bi dodala, da je tukaj prišlo do nepovezanosti odločitev: inkluzija se ne bi smela uvesti, če učiteljem ni na voljo ustrezna časovno sprejemljivo trajajoča dokvalifikacija, ki bi dala osnove od osnov za delo z otroci s pp.

To je moje mnenje.

inkluzijo?

Inkluzija: vključevanje otrok s posebnimi potrebami v redne osnovne in srednje šole .

nova
Uredništvo priporoča

a se ne reče temu integracija

Prebrala sem komentarje na spodnji temi in se kar zgrozila. Najbolj pa se mi zdi pereče,da je čedalje več nestrpnosti do otrok s PP med učitelji. Predvidevam, da zaradi preobremenjenosti, neznanja in nezadostnega izobraževanja. Neznanje seveda rodi predsodke. Tudi na spodnji temi so se oglašale učiteljice, od katerih je kar puhtela nestrpnost. Glede na stanje v šolskem sistemu, sem jaz prva za to, da se uvedejo šole z licenco, na katere se potem lahko vpišejo otroci s PP in pa ostale navadne šole, na katere se ne morejo vpisati otroci s PP. Glede na to, koliko javnih šol je po občinah, ne bi smel biti problem, da se najde ena, ki bi bila sposobna izvajati program z vso strokovno pomočjo, ki jo potrebuje otrok. Vendar to ne bi bile posebne šole, ampak navadne šole, ki imajo licenco za inkluzijo otrok s PP. Vsekakor bi bilo potrebno prevetriti sistem izdajanja odločb, ko pa bi bila ta odločba izdana, bi bilo potrebno poostriti nadzor nad izvajanjem in spoštovanjem odločbe v OŠ. Naj še enkrat ponovim, da po zakonu o otrocih s PP,odločbo o usmeritvi v usmerjen program ne pripada VZGOJNO PROBLEMATIČNIM OTROKOM NITI OTROKOM Z NIŽJIM INTELEKTUALNIMI SPOSOBNOSTMI. Zato bi morale v prvi vrst TO spoštovati šole in učitelji, da se ne bi potem širile take floskule okoli, da imajo ti otroci prednosti, da so nevzgojeni itd. Menim, da odločbo izda suverena strokovna skupina, zato se mora spoštovati.

Res je. Na sinovi srednji šoli edino svetovalna delavka ve, kaj je disleksija.

Res je. Na sinovi srednji šoli edino svetovalna delavka ve, kaj je disleksija.[/quote]

In ko bo prišel v službo, bo imel tudi svetovalno delavko? Ali meniš,da je odločba o PP za vse večne čase? Disleksija ni bolezen, in se jo da z ustreznim domačim delom odpraviti oziroma omiliti! Kaj ste storili na tem področju in kako si predstavljate življenje otroka v delovnem okolju? S svetovalno delavko? Pa ne spet o nestrpnosti, ampak o strpnosti!

Kaj ti ni jasno? Šola ima svetovalno delavko ravno zaradi tega (konec koncev je tudi plačana za to), da ta otrok v službi ne bo več potreboval svetovalne delavke. Mogoče pa bo pogrnil v službi ravno tvoj otrok, ki je vzgojen z nestrpnostjo do vsega drugačnega in ne bo prenesel misel, da nekdo,ki ga je njegova super vseznajoča mati oznanila za podenj, ki sodi v posebno šolo, zasluži in uspeva bolj od njega.


Ejga, polonca limonca, tole pa je poden! En navaden slovenceljski poden! In ja, preveč je takih s posebnimi pravicami, preveč. Le kaj je doma mama delala vseh 9 let,da dete ni premagalo ( z vajo se vse da) disleksije. Le kaj? Limonca polonca, bo šlo brez foušije in tipične slovenceljske nestrpnosti, bo?

Boli, kajne, tako razmišljanje, a je samo refleksija. Kaj bi bilo šele, če bi napisala, da bi potemtakem morali biti kruteriji za vstop v šolo testi IQ-ja in bi morali vsi z vrednostjo pod 90 v posebne šole. Posebno, ker bi bilo veliko otrok med njimi prav otrok teh supermamic, ki mislijo da je njihova posebna zasluga, da nimajo otroka s PP? Pa veliko otrok s PP bi pa prišlo skozi sito v “normalne” šole? Sicer sedaj resninčno že bluzimin tudi namenoma sem dala malce visok kriterij. Poanta pa je ta, da se vedno od manjšine pričakuje tolerantnost do nestrpnosti, ki jih gojijo pripadniki večine do njihovega vprašanja. Konec koncev pa bi morali mi vsi spoštovati zakon, v tem primeru je to odločba, ki določa, kam spada kateri otrok.

Že s tem ko nekdo napiše da je MAS,hiperaktivnost…bolezen,pokaže svojo nevednost,primitivnost,zabit….
To so primanjkljaji dragi moji,ki se ne dajo pozdravit(ker nečesa česar ni,ne moreš pozdravit),ne obstaja zdravilo-lahko samo delaš na tem,da se otrok s časom nauči obvladovat te primanjkljaje,drugega ne moreš.
Polonca limonca upam,da boš ti z veliko vaje tudi -upam nekoč razumel-a, da tudi če se disleksije naučijo obvladovat,potem ne pomeni, da je nima več,samo veliko napora nekdo vloži v to da primanjkljaj obvladuje.Daj se malo v strokovne stvari spust v zvezi te teme-če še pa pol ne boš razumel-a ,spadaš pa ti tudi med PP.Očitno si tudi strokovnjak na področju podeljevanja odločb,da veš kak se talajo vse povprek,ker sama tega nisem doživela-trajalo je 2 leti.Mogoče smo bli pa izjema,da je tolk dolgo trajalo.


Pa si ti pismena? Pa kdaj za seboj prebereš, kar pišeš? Imaš motnje koncentracije? Ali si samo tako samozaverovana v svoj prav, da ne veš kaj pisariš?

Bravo, lepo napisano! Po mojem starši sploh ne pomislijo, da je srednja šola priprava na samostojno opravljanje poklica.

New Report

Close