Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DR. RADAN – zame je car

DR. RADAN – zame je car

UPAM, da meni kakšen tak doktor skrajša muke! Samo lepo zaspiš…. 🙂

Vsak od nas ve, koliko podaljšujejo ležanje starim ‘trupelcem’ – brez vsakega upanja. Samo vleče se v nedogled!

Pa nehajte najedat!

A veš, da sem tudi jaz na to pomislila. Bog dal, da bi njemu prišla v roke, ko bo tako daleč.

Samo … ko ne vemo, ali so oni tudi isto želeli?

Mogoče pa on ve. Tudi če so želeli, tega niso mogli/smeli povedat in se tega ni smelo upoštevat (kar je totalna bedarija, seveda). Glavno je to, da končno že posodobimo zakone! En formular, pa lahko da pacient privoljenje in je to to.

Ampak vemo, kdo bo spet proti. Katolibani. Že majo enga zbiralca podpisov proti pripravljenega v nizkem štartu.

Ne tako travmirati. Ker si nekateri želite in gledate iz sebe, drug si pa mogoče tega sploh ni želel.
Ne vem, čeprav piše, kaj je bilo, ampak, naučite se govoriti le za svoje ime.

Žalostno tudi, da nekdo nekoga sploh imenuje z navednicami neko truplo. Ker si sam želi odrešenja svojih muk. Zakonsko določi, potem pa delaj kar želiš.

Glavni problem mamo trenutno, ker je prepovedano človekovo lastno željo upoštevat. Naj se omogoči, da vsak zase pove, ne pa da se enim zakonsko prepoveduje!

Ne vem, to so težka vprašanja.
Upam pa si domnevati, da si eden mojih bližnjih zagotovo ni želel umiranja na obroke in tako nedostojanstveno – prav na dotični kliniki. Pa ni bil staro truplo, imel je 42 let. Res si vsak želi biti z ostalimi v isti sobi, gol, nepokreten, s cevkami iz vsepovsod, kar si jih lahko zamislite.
Ko sem se prišla poslovit, je bila moja edina prošnja, da prinesejo plenico, brisačo, karkoli, da ga vsaj spodaj pokrijem…
Ne vem, ampak jaz tako ne bi želela preživet zadnjih trenutkov.

Vsak polnoleten človek bi moral imeti pravico do evtanazije. Seveda v primeru težke bolezni. Pa tudi ne nujno neozdravljive. Ker četudi je bolezen ozdravljiva a traja dolgo so muke peklenske. In takšnih muk si ne zasluži nihče.
Jebem ti tako “etiko” ki prepoveduje evtanazijo. Odrešilna doza kalijevega klorida in diacetilmorfina za povprečno težkega človeka stane manj kot zavarovalnica plača za enotedensko zdravljenje bolnika s hudo kronično boleznijo. Kje je torej problem? V parlamentu in ustavi pa nikjer drugje.

Zase že vem kako bi si končal tegobe na učinkovit način če bom kdaj (bognedaj) resno zbolel, ampak marsikdo pa ne ve, ne zna niti si ne upa. V obupanem poskusu samomora namesto na Žalah pristane na urgenci ter na dializnem oddelku ali pa celo na Soči na invalidskem vozičku.

V takšnih primerih bi morala ustava dopuščat človeku konec trpljenja. Seveda samoplačniško. RKC pa naj bo raje tiho ker bi po njihovih srednjeveških zapovedih (prepoved splava, kondomov in evtanazije) ljudje lahko le trpeli in molili.

************************** § ▲ !

A na LJ intenzivni je še vedno tako?
Jaz sem bila pretresena – moj prijatelj sicer ni umiral, ampak ostali okrog njega so bili pa več ali manj tako, kot opisuje Yo, ženske, moški, stari, mladi. Saj nisem podrobno gledala, ampak jaz lahko tega prijatelja občudujem, da je bil med njimi in preživel. Kako mora biti za človeka, ki je čisto priseben, pa leži tako ali med takšnimi?

Na Jesenicah ima vsak na intenzivni zavese levo in desno od postelje in ima sestra prav tako dober pregled, ker sedi z njimi v sobi, na sredini. Pa v pižamah so … Ne razumem, zakaj taka razlika?

Na nevrološki, intenzivni. Vsi so bili popolnoma goli, na takih in drugačnih aparatih, cevkah, nobenih pregrad ali zaves. Mislim, to je meni popolno razčlovečenje.

Nisem čisto prepričana, da je tale zdravnik krajšal muke (samo) tistim, ki so bili na pragu smrti….

Bodo kriminalisti ugotovili kaj in kako.

Moj prijatelj je bil drugje, ampak ista scena, samo on je bil v pižami, ker takrat ni bil več na ceveh. Meni se zdi to grozno tudi za bolnike, ki so pri zavesti in vse to vsak dan 24 ur na dan gledajo – čudno, da se jim za nameček še ne zmeša.

Na Jesenicah tudi ni bila nevrološka … ampak mislim, da take razlike vseeno ne bi smelo bit no.

Jaz sem bila na intenzivni v LJ, sem pa bila pokrita…. vsaj tistih par minut kar sem se zavedala….. potem so me premestili ker sem bila izven življenske nevarnosti.
Sem se pa vmes parkrat zavedla in se spomnem da so medicinske sestre eni na sosednji postelji brisale rito ker ji je ušlo….. Meni so jo tudi, kolikor se spomnem da so mi povedali.

Najbolj me boli, ker sem kako leto po tem spoznala neko medicinsko sestro, ki je bila frišna na intenzivni in je veselo razlagala kakšni ljudje so tam, eno je celo slikala da je fantu pokazala kakšna je…. meni je bilo tako nerodno in sem bila nekaj časa sesuta zaradi tega, ker bogve kaj so o meni govorili…. ni prijetno.

Tega nikjer ne bi smelo biti. Lej, tudi če je kriza, ena odslužena rjuha med posteljami magari, ne vem, no…
Ker menije bilo to grozno gledat, kaj šele tistim, ki so tam ležali in se morda še česa zavedali.
Še psa ne pustiš takole hirat vsem na očeh. Vem, da je morda neprimerna primerjava, ampak še na veterini žival pospremiš v ločen prostor in se v miru posloviš.

KONČATI MORA V ZAPORU.

A je vodstvo znorelo, grešni kozel pa… ? Če so res vsi goli se človek upravičeno sprašuje kdo je tu nor,….

NAJ GA ZAPREJO, SPADA SAMO V AREST

A je vodstvo znorelo, grešni kozel pa… ? Če so res vsi goli se človek upravičeno sprašuje kdo je tu nor,….[/quote]

Ja, to tudi mene zanima. Ker v dotičnem primeru je bil človek mrzel kot led… Ja, saj štekam, koma in vse, samo koristi pa tole verjetno vseeno ne.

Pomiri se in zadihaj. Človeku ki trpi neznosne muke omogočit konec trpljenja na neboleč način ni noben kriminal. Morda gledano iz pravnega vidika zjebane ustave v naši državi ampak iz etičnega pa zagotovo ne. In še nekaj ti zaupam pa ne okol govort; to če je nekaj prepovedano z zakonom še ne pomeni da je kriminalno tudi iz etičnega vidika!

Je pa kriminal takšnega človeka prisilno držat pri življenju s tisočimi cevkami ki gledajo iz sleherne odprtine na ljudskem životu. To pa je kriminal ja. ETIČNI kriminal ki je nažalost zakonsko dovoljen pri nas.

************************** § ▲ !

A je vodstvo znorelo, grešni kozel pa… ? Če so res vsi goli se človek upravičeno sprašuje kdo je tu nor,….[/quote]

Ja, to tudi mene zanima. Ker v dotičnem primeru je bil človek mrzel kot led… Ja, saj štekam, koma in vse, samo koristi pa tole verjetno vseeno ne.[/quote]

Mislim, kako vroče mora potem biti v sobi, če so goli? Kaj majo temperaturo na 25 stopinj ali še več?

Človek se začne spraševat…..

Jaz sem bila tam februarja. V volnenem puloverju in zaščitnem ogrinjalu, ki ga dobiš, pa mi ni bilo nič kaj vroče.

Počasi crkavati v peklenskih mukah, razčlovečen, prisilno zdravljen.. Tega se res bojim. Vsaj to bi nam morali dopustiti, da nas pač pustijo umreti po naravni poti, brez oživljanj in brez infuzij. To bi moralo biti nekako zabeleženo na zdravstveni kartici, če bi bila takšna posameznikova volja. Vsaj to naj nam pustijo. Ta država ,njeno zdravstvo in vse ostalo, sta neprijazna do ljudi.

Kaj pa ti misliš da si? In zakaj spet Zakonsko? Ni človek toliko vreden, da sam o sebi odloča??
Res toliko zaupaš Zakonodaji? Kdaj??

In z navednicami je truplo “tupelce”!! Mesece in mesece priklopljeno na cevke, zevajoče, nezavedajoče!! Občano stokajoče v bolečinah….. nisi nikoli videla teh presušenih nožic ali rok, ki so vidne izpod rjuhe?? Si ga kdaj premaknila?
Ti napišem še kaj bolj grotesknega??

Koliko od vas, pametnih, je kdaj delalo z zelo bolnimi, umirajočimi itd.? Ne mislim ravno tragedij v sorodstvu, ampak na splošno. Ker se mi zdi, da vas večina lapa v tri krasne.

Zakaj je Radan to pocel, ve le on. Jaz pa vem iz prakse, da je hudo mucno gledat paciente, ki se mucijo in se jih ohranja pri zivljenju le zaradi zakonov, ki nimajo nic skupnega z zeljami ljudi. Eticni kodeks zdravstvenih delavcev sicer zapoveduje skrb za pacienta na vseh nivojih in stanjih, pa vendarle, bi bilo treba upostevat tudi zelje umirajocega, ce je se sposoben zavestne odlocitve.
Zal ali pa na nek nacin tudi na sreco, zakon ni spisan tako in je potrebno pacientu do zadnjega ohranjat zivljenje brez bolecin ( zal vedno ni tako), neglede na to kaj si zeli sam. Problem je le v tem, da bi v primeru evtanazij, glede na to v kaksni drzavi zivimo, lahko prihajalo do zlorab. Ko pa se cloveka enkrat uspava, ni vec povratka, neglede na to kaksno kazen, ce sploh bo potem zdravnik dobil!

Žal mi je za slabe izkušnje, ki jih imate nekateri, ampak, še ko sem bila nekoč na intenzivni, sem tako težila, da sem bila upoštevana ter spoštovana. Pa nisem nič primaknila.
Sama ne bi pustila, da mi kdo nekaj vzame, ker kdo sam ni želel ali ne bi sama tega želela. Sama se še pri prej, kot navajaš leta, nisem zmogla niti sama pokakati, pa sem si rekla, da bom živela! Težila sem tok časa, da pač živim in ropotam. Vesela. Zato se strinjam, da jih tudi sama, na tvoje izkušnje ne bi želela.
Ampak, v tem lajfu, se je pač potrebno boriti. Tako sama vem. Ker drugače bi bila že sama kje drugje, brez da bi si želela. Pa brez, da bi bila v kakšnih aferah. Se pa strinjam, da bi bilo lažje oditi, ker si le človek in si komajda vse bolečine dal skozi. Pa nisi niti star.

Ne bom pa obsojala. Bodo razsodili drugi, ki morajo. Ker gre le za debato in da ne boš kako drugače vzela ali kdorkoli drug, ker bodo reševali tisti, ki pač take stvari rešujejo.

Želim povedati, da ni tako, kot je še kdo navajal/a. Moraš se boriti, če se že za življenje, pa zraven še za kaj bonusa, da preživiš, pa nimaš niti vez.

Ni vedno tako, kot se nato le na mon prebere. Pa ne vzemi osebno, ker gre za različne izkušnje.

New Report

Close