Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brez moškega lika v vzgoji

Brez moškega lika v vzgoji

Ali je sploh možno, da se otroci razvijejo normalno, če nimajo v otroštvu in mladosti ne očeta, ki bi jih vzgajal, ne kakega drugega moškega lika?
Recimo, da sicer imajo očeta, ampak jih je ta zavrgel, jih samo matletira.

Kako se to vidi pri hčerah in kako pri sinovih?

Kot veš, to ni normalno in pušča hude posledice. Sin lahko postane mamin sinček ali homo, hči pa prav tako, saj sovraži moške zaradi odsotnega očeta. Seveda pa so vsega krive mame, kot ponavadi.

beri spodnje poste, kako se moški v družini obnašajo do žensk in otrok in se zamisli preden neumnosti sprašuješ.

nova
Uredništvo priporoča

Napaka. Pri nas, torej moj brat, ni ne mamin sinček ne homo.
Jaz pa ne sovražim moških.
Krive mame? Ja, delno pa res, ker je izbrala moškega, ki je skrajni gnoj, ki sovraži svoje otroke in jih ponižuje, uničuje.

Ni neumnih vprašanj, so pa neumni (eni zelo) odgovori.

Ni neumnih vprašanj, so pa neumni (eni zelo) odgovori.[/quote]

neumen človek lahko vpraša več kot sedem pametnih odgovori.

Ni neumnih vprašanj, so pa neumni (eni zelo) odgovori.[/quote]

neumen človek lahko vpraša več kot sedem pametnih odgovori.[/quote]

Prosim, da greš v kako drugo temo se prepirat in žaliti. Ti bo šlo?
Tale tema pa naj ostane tistim, ki imajo kaj pametnega povedati, brez da bi žalili. Bi ti to šlo? Samo preskoči in piši v kako drugo temo.

če bi res rada kakšen pameten odgovor potem pojdi v knjižnico in preberi kaj relevantnega (pazi da ne naletiš na kakšne ponaredke magisterijev), ne sprašuj pa ljudi, ki sodeč po postih nimajo niti malo urejenega svojega življenja. Kaj naj ti reče ženska o moškem liku, ki ne more prenesti, da ima hči fanta? Moški, ki je čist fertik, ker ne dobi dovolj seksa? Kako vpliva na vzgojo otrok potreben fukfehtar? MOški, ki svojih staršev ne pusti v vikend hišico za en teden?

Upam, da kdo napiše svoje izkušnje in kako je bilo in kako mu je uspelo prebroditi ta manjko.
Ne govorim o očetih, ki so se ločili in vseeno skrbeli za otroke, ampak o očetih, ki so bili živi, ampak so sovražili svoje otroke.

Oprosti, o čem ti ti nakladaš? Ne vem zakaj, če imaš te težave, svinjaš v tej temi?

Nehajte že enkrat pametovati. Včasih je bilo ogromno nezakonskih otrok, ki so jih očetje zavrgli. Nič niso se niti zanimali zanje, niti nič prispevali. Pa so vseeno zrasli in postali dobri in delovni ljudje.
V moji bližini je kar nekaj otrok, ki so odraščali brez očeta. Oče se sploh ni brigal zanje od prvega dne. Zrasli so v zelo dobre in pametne ljudi.
In kaj naj naredi nezakonska mati, če nima moškega “lika”? Naj jim ga nariše? Je ona kriva, če jo je moški zapustil. Ničvreden je tisti, ki zavrže lastnega otroka.

No, če hočeš izkušnjo. Očeta nisem nikoli pogrešala in nikoli nisem čutila nobenega manjka. Torej ni bilo kaj prebrodit.
In pomisli, normalna sem.

Seveda se da, ampak nikoli ne bo isto kot če bi imel fotra. Če mater čustveno ne izsiljuje otroka potem se da.

Kje se potem tak otrok nauči kako se obnašati v partnerstvu?
Kako se tak sin obnaša do partnerka oz. hči do partnerja?
Hči, ki je imela takega očeta, bo spsoobna najti normalnega partnerja? Kako bo dobila zaupanje do moških, če je bila deležna le nasilja od očeta?

Tisti, ki imate partnerje iz disfunkcionalnih družin, kako se to vidi?

Kar pišeš, seveda ni res. Vprašaj Primca, pa ti bo povedal, da je normalna družina sestavljena iz otrok, mame IN OČETA! Oče je nepogrešljiv. Če očeta ni, otroci odrastejo v izgube, propalice in klošarje ter hudo motene ljudi. Kar lahko otroku nudi oče, mu ne more nobena mama, teta, babica, stric ali dedek! Če očeta ni, družina ni in ne more biti normalna. Primc ti bo to potrdil, pa še na desettisoče drugih, ki se z njim strinjajo.

PRAVE DRUŽINE BREZ OČETA NI!

Zelo težko, da se takšni otroci razvijejo v normalne odrasle . Vsaj jaz osebno takšnega primera ne poznam. Vsi imajo hude probleme na več področjih ..

Kakšne probleme, na katerih področjih? Navedi par konkretnih primerov.

Absolutno je sposobna, vprašanje samo kako ji mater predstavi vse skupaj.

Kar pišeš, seveda ni res. Vprašaj Primca, pa ti bo povedal, da je normalna družina sestavljena iz otrok, mame IN OČETA! Oče je nepogrešljiv. Če očeta ni, otroci odrastejo v izgube, propalice in klošarje ter hudo motene ljudi. Kar lahko otroku nudi oče, mu ne more nobena mama, teta, babica, stric ali dedek! Če očeta ni, družina ni in ne more biti normalna. Primc ti bo to potrdil, pa še na desettisoče drugih, ki se z njim strinjajo.

PRAVE DRUŽINE BREZ OČETA NI![/quote]

In, če ta oče samo matletira svoje otroke? Kaj pa potem?
Hm, za razliko od svojega očeta, ne popiva, imam izobrazbo, imam bistveno boljšo službo kot on in v življenju sem dosti več ustvarila kot je on,čeprav sem krepko mlajša od njega. Kar mi je moj oče nudil je bilo tako grdo, da bi bilo bolje, če bi takoj, ko je zvedel, da je mama noseča, pobral šila in kopita. Želim si, da ga ne bi nikoli poznala.

Ne mešati jabolk in hrušk. Primc govori o drugih stvareh, o istospolnih partnerjih.
Mislim pa, da si vsak otrok zasluži imeti mater in očeta. Nezakonski otroci sigurno pogrešajo očeta. Samo mame so jih rodile in vzgojile in niso ostale same po lastni krivdi. Mnoge so jih vzgojile v res dobre in delovne ljudi, otroci pa so očeta kljub vsemu pogrešali.

Svojega očeta ne pogrešam. Najbolje se počutim, če sem stran od njega.
Čutim pa luknjo. Recimo to, da nisem nikoli bila priča nekemu partnerskemu odnosu, da se tega nisem naučila doma. Da si ne znam predstavljat,d a imajo nekateri moški otroke dejansko radi in se znjimi celo ukvarjajo. Take stvari nisem doživela in so mi tuje. Tudi pri sorodnikih, sosedih se nisem mogla kaj pametnega naučiti, ker so večinoma v razmerjih, kjer on njo tepe ali pa jo kako drugače matletira.
Nisem imela prilike se učiti od vzornikov pa mi to manjka.

Svojega očeta ne pogrešam. Najbolje se počutim, če sem stran od njega.
Čutim pa luknjo. Recimo to, da nisem nikoli bila priča nekemu partnerskemu odnosu, da se tega nisem naučila doma. Da si ne znam predstavljat,d a imajo nekateri moški otroke dejansko radi in se znjimi celo ukvarjajo. Take stvari nisem doživela in so mi tuje. Tudi pri sorodnikih, sosedih se nisem mogla kaj pametnega naučiti, ker so večinoma v razmerjih, kjer on njo tepe ali pa jo kako drugače matletira.
Nisem imela prilike se učiti od vzornikov pa mi to manjka.[/quote]

To pravi 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk in moških v tvoji situaciji in to je dejstvo. Glede nato da se tega zavedaš mislim da boš kmalu rešila problem. Preprosto moraš tvegat in biti dosledna v tem kaj hočeš.

Nikoli nisempoznalsa očeta, mama nikoli ni imela nobenega partnerja, a sem kljub temu normalna. Stara sem 40, imam super moža, dva krasna otroka, sem diplomirala, imam dobro službo, družbo dobrih prijateljev … Jaz ne vidim nobenih problemov, ki bi mi jih to, da sem odraščala brez moškega, povzročilo.

Se popolnoma strinjam s tabo. Tudi moja soseda je nezakonska, enkratna punca, poročena, ima dva otroka, službo, pa jo je imela mama nezakonsko. Vsi na vasi, vsi smo jo imeli radi. Mislim, pa da si bi vsi otroci “zaslužili” imeti očeta, ki bi jih imel rad in ki bi skrbel zanje! Samo to sem hotela povedati.

New Report

Close