Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je to dobra plača?

Je to dobra plača?

Zasebni sektor.

Potni stroški za 70 km dnevno na mesec 200 eur.

Plača 1000 eur neto za visoko izobrazbo. Osem-urni delavnik.

1000 eur neto
Osem-urni delavnik

DA.

pon-petek, samo dopoldan, 1200 z vožnjo vred, je solidna plača..ne glede na izobrazbo…pri 1500 km mesečno z dizlom dodatno pospraviš okrog 100 € v žep od povrnjene vožnje…

nova
Uredništvo priporoča

Bi ti dala manj, ker ne znaš jasno vprašati. Če te zanima le neto. Imaš minus.

Če boš peš, boš še kaj prišparala. Zato ne sprašuj neumnosti, ker ne vem, s katero plačo se primerjaš ter s čim. Če si slučajno pa celo čistilka.

Ker človek tu pri nas res ne ve, če kdo še kaj zna misliti. Pol pride pa človek še po toliko km še utrujem samo od vožnje, ki mu jo plačaš, celo utrujen.

Meni so kot inženirki s 7. stopnjo ponudili na enem izmed razgovorov 800 eur. Brez potnih stroškov. So imeli željo, da se preselim v njihov kraj. Imaš primerjavo.

Vse dobro v novi službi.

Jaz imam plačo 2.500,00€
Pa še 350€ za kilometrino. To je vsaj plači podobno.

To je zanič plača. Ampak v Sloveniji ne boš zlahka dobila boljše.

No, to je že sprejemljiva plača za normalno delovno sposobnega človeka.


No, to je že sprejemljiva plača za normalno delovno sposobnega človeka.

Če ni zgolj prvi april, nam lahko zaupaš katero področje, stopnja izobrazbe in koliko let delovnih izkušenj. Ni realno primerjati začetnika in nekoga s 15 let izkušenj.

Ne.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

No ja, vse je relativno in odvisno od konteksta. Koliko let izkušenj, kako odgovorno delo, kakšne vrste visoka izobrazba in tako naprej… Ne moreš kar tako posplošiti. Meni bi po več kot dvajsetih letih s.p-ja, ko dobesedno j.em ježa, pred penzijo prišla čisto prav taka plača, pa imam tudi visoko izobrazbo.

To je solidna olača za preživetje brez prevelikih odrekanj. Ni pa dobra.

Za ogromno večino ljudi je to čisto spodobna plača. Sprejmi službo, pa poskusi. Če ti ne bo všeč, lahko potem tudi iščeš kaj drugega.

če si brez službe, ne vem, kaj imaš tu za premišljevat. kdo te preživlja?
če pa službo imaš, pa se menda tudi ne boš samo zaradi plače odločala..

No ja, vse je relativno in odvisno od konteksta. Koliko let izkušenj, kako odgovorno delo, kakšne vrste visoka izobrazba in tako naprej… Ne moreš kar tako posplošiti. Meni bi po več kot dvajsetih letih s.p-ja, ko dobesedno j.em ježa, pred penzijo prišla čisto prav taka plača, pa imam tudi visoko izobrazbo.[/quote]
To je res. Ampak je še kar. Ni pa dobra, glede na izobrazbo in na odgovornost, ki naj bi jo tako delo prinašalo.
Stvar pogleda,, tudi.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

To ni dobra plača.


ah, ne, plača je zanič
sploh, če si na socialni podpori ali če si na grbi staršev…

No ja, vse je relativno in odvisno od konteksta. Koliko let izkušenj, kako odgovorno delo, kakšne vrste visoka izobrazba in tako naprej… Ne moreš kar tako posplošiti. Meni bi po več kot dvajsetih letih s.p-ja, ko dobesedno j.em ježa, pred penzijo prišla čisto prav taka plača, pa imam tudi visoko izobrazbo.[/quote]
To je res. Ampak je še kar. Ni pa dobra, glede na izobrazbo in na odgovornost, ki naj bi jo tako delo prinašalo.
Stvar pogleda,, tudi.[/quote]

No, sicer pa tudi avtorica prodaja malo meglo z “visoko izobrazbo”. To je lahko karkoli, od kranjske pastirske fakultete do medicine ali strojništva. Temu primerne so seveda tudi naloge.

Folk ima po 600 ali 700 evrov plače, ti pa sprašuješ, če je 1000 evrov + 200 evrov za prevoz v Sloveniji dobra plača. Ja, za slovenske razmere je zelo solidna, medtem ko je za Avstrijo ali Nemčijo miloščina.

Tja, to je bolj tako tako placa glede na podatke, ki si jih podala. Ampak za bolj tocen odgovor bi bilo treba vedeti se, kaj firma od tebe pricakuje za ta denar, koliko je delo zahtevno in stresno. Navedba, da je delo za visoko izobrazbo, ne pomeni se nic, to lahko pomeni marsikaj. Ce gre za rutinsko delo, ki ga opravis brez nekega stresa, bi bila to sprejemljiva placa, drugace pa seveda ne. Poleg tega je vedno treba pogledati osebne okoliscine doticnega cloveka, ki to delo dela ali kandidira zanj: kako nujno rabi sluzbo, kako je s financami,… Ce imas stanovanjsko vprasanje urejeno, nimas malih otrok, imas pa partnerja, ki zasluzi dovolj za spodobno prezivetje obeh, pa se velik vrt, je situacija zelo drugacna kot se si stars samohranilec v najemu.

Največja plača, ki sem jo kadarkoli prejela je bila 580€, del.dobe imam 20 let, V.stopnja izobrazbe.
Izkoriščana sem vse življenje, ker vedno trpim in potrpim:(

Torej, 1000€ je zeeelo dobra plača zame!

1.000 je plača za solidno preživetje, brez posebnih odrekanj, pa tudi kaj bistvenega si ne moreš privoščit z njo.
Imam 1.200 (VII. stopnja, 30 let službe), z malico in prevozom pridem na cca 1.450, pa moram kar krepko premislit, če se odločam za kak manjši poseg v stanovanju, zamenjavo avta staro-za-malo-manj-staro, pa da si za počitnice lahko privoščim kaj več kot apartma na hrvaški obali za 10 dni.

slabo, ampak kaj češ…jaz imam uni izobrazbo, delovnik podoben, plača nekje 1400 ven dobim..absolutno premalo..

Mesečna plača je dobra, če so tvoji mesečni stroški tolikšni da se na koncu meseca ne boš počutila kot sužnja, ki bo delala brez možnosti prihrankov do upokojitve in nato ob skromni penziji hirala do bridke smrti 🙂

New Report

Close