Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek srčna kap ali infarkt

srčna kap ali infarkt

Ali sta srčni infarkt ali srčna kap eno in isto?

Infarkt je stanje odmiranja tkiva oz. tip nekroze, ki nastane ob zamašitvi krvnih žil zaradi tromboze ali embolije. V širši rabi nadomeščamo izraz infarkt z izrazom kap. Posledica infarkta je zmanjšani dovod kisika v možgane, pljuča, srčno mišico ali kak drug organ, zaradi česar del ali celota organa prične odmirati. Močnejši kot je infarkt, bolj prizadeto bo tkivo, kar pa seveda pušča bolj ali manj popravljive posledice. Pogosta posledica infarkta je smrt.

http://sl.m.wikipedia.org/wiki/Infarkt

Torej infarkt ali kap lahko nastane ne samo v srcu, tudi drugje, usoden pa je ponavadi za srce in možgane.

Tudi jaz sem to mislila, potem pa je ena napisala, da se od srčne kapi zmeraj umre. Nič jasno.

nova
Uredništvo priporoča

Ah, to pa ni res.

Vem, da ni. 🙂 Zato sem mislila, da imam napačne podatke, da je kap enako infarkt.

Ma ne vem, to imajo mogoče neka ljudska poimenovanja in tako rečejo, pa je bila prepričana, da je v laični govorici neka pomenska razlika. Ni je, infarkt in kap (oboje sicer nenatančen izraz) je opis istega dogajanja, katerega posledice so pa lahko blažje ali hujše, celo smrt. Pa da še malo bolj zakompliciram, mi bi s tema izrazoma poimenovali tako zamašitev zaradi strdka kot zamašitev, če se odlušči plak z žilne stene.

Upam,da se bo oglasila ena, ki se bolj točno spozna in ne mara teh ljudskih poimenovanj, pa da razčistimo enkrat za vselej. Da ne bom kregana, ker ona zna biti hudaaaa.

isto je
srčna kap=infarkt
to je posledica strdka.

strdek v pljučih ali pljučna kap je embolija, strdek v možganih je možganska kap itd…

Ista zadeva kap,infarkt.To povzroči strdek srce odmre odvisno od velikosti strdka in zožene žile.Uradno se reče Nstemi to je to.Jaz sem to preživel.Nikjer ne piše infarkt to je beseda po domače.

Boli pa orenk, kajne?

Nekje je lestvica najhujših človeških bolečin in se spomnim:

1. srčni kolaps
2. porodna bolečina
…………………………………………. več se pa ne spomnim .

Če te pa možganska kap zadane – to pa ne boli?

Boli pa orenk, kajne?

Nekje je lestvica najhujših človeških bolečin in se spomnim:

1. srčni kolaps
2. porodna bolečina
…………………………………………. več se pa ne spomnim .

Če te pa možganska kap zadane – to pa ne boli?[/quote]

Pri mojem očetu je bilo celo telo v agoniji in grozne bolečine. Mogoče je odvisno od tega, kateri del možganov je najprej prizadet.

Srčna kap boli neverjetno.To so strašne bolečine.

Opišite vse! Kaj če bo kdo od nas jutri na tem?

Najprej so rahle bolečine na intervale s popuščanjem sredi prsi.Potem začne boleti zelo močno.
Bolečina se lahko preseli v rame in brado.Nekateri ampak ne vsi imajo tudi slabost.Pritisk ni nujno,da se poveča veliko.Skratka treba je res hitro prit do kardiologa.

Boli pa orenk, kajne?

Nekje je lestvica najhujših človeških bolečin in se spomnim:

1. srčni kolaps
2. porodna bolečina
…………………………………………. več se pa ne spomnim .

Če te pa možganska kap zadane – to pa ne boli?[/quote]

Zanimivo, jaz sem pa nekje prebrala, da naj bi bile najhujše bolečine zobobol, vnetje ne-vem-več-katerega ušesa in žolčni kamni.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Ni zobobol močnejša bolečina.Verjemite.Zobobol je mala malica proti srčnemu infarktu kar se tiče bolečine.Če bi imel pištolo poleg bi se ustrelil takoj ,ko začne to oreng boleti.

Žolčni kamni menda bolijo bolj kot porodni krči – verjetno je pa to odvisno tudi od posameznice. Meni so bili popadki mala malca in če je to res ena hujših bolečin … pa bi rekla, da ni tako enostavno.

Srčni infarkt ima zdaleč najhujše bolečine.Tako močne so,da se človeku blede.


popadki se razlikujejo od ženske do ženske. moji so bili blagi, ker nimam močnega vezivnega tkiva in so šli sklepi z lahkoto narazen. ene ženske imajo pa tako hude, da medlijo poleg. tako, da ne moreš na podlagi svoje izkušnje sklepat o tem, kako močni so lahko popadki…

odkrito povedano, meni je bilo med migrenskimi napadi hujše, kot na porodu…


popadki se razlikujejo od ženske do ženske. moji so bili blagi, ker nimam močnega vezivnega tkiva in so šli sklepi z lahkoto narazen. ene ženske imajo pa tako hude, da medlijo poleg. tako, da ne moreš na podlagi svoje izkušnje sklepat o tem, kako močni so lahko popadki…

odkrito povedano, meni je bilo med migrenskimi napadi hujše, kot na porodu…[/quote]

Luba duša, in kaj sem jaz napisala drugega? Ti sploh bereš ali kar streljaš vedno takole na svojo domišljijo?

New Report

Close