Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek GRADNJA HIŠE

GRADNJA HIŠE

KOLIKO JE TALE CENA REALNA INF. STROŠKI GRADNJE 80,5 TISOČ? NO NAMREČ ZANIMA ME KOLIKO BI BILO ZA DOKONČANJE TE HIŠE DENARJA (BREZ POHIŠTVA)?

http://z500.si/projekt/Z24,Projekt-lepe-funkcionalne-pritlicne-hise-s-stirikapno-streho-primerne-za-4-clansko-druzino/dane-ogolne.html

Pozdravljena!

Tudi midva sva si izbrala hišo s te spletne strani. Pozor, za načrt (vso potrebno gradbeno dok.), ki je tipski, so hoteli okoli 6.000€. Potem sva nesla tlorise in sliko hiše arhitektki in nama je vso dokumentacijo pripravila za 2.600€ (pol leta nazaj). To le v opozorilo.

Kar pa se tiče stroškov gradnje, pa po moje kar drži. Vsekako je veliko odvisno od vas, kakšne materiale boste kupovali. Seveda so to stroški brez dokumentacije, zemlje, izkopa in nasutja…

JOJ FUL SE NE SPOZNAM NA TO A TOLE SO SAMO STROŠKI GRADNJE ALI SO V STROŠKE GRADNJE VKLJUČENE TUDI OKNA IN TLAK,…?

JOJ FUL SE NE SPOZNAM NA TO A TOLE SO SAMO STROŠKI GRADNJE ALI SO V STROŠKE GRADNJE VKLJUČENE TUDI OKNA IN TLAK,…?[/quote]

to pomeni da je hiša zgrajena do 5. gradbene faze (hiša na ključ)

JOJ FUL SE NE SPOZNAM NA TO A TOLE SO SAMO STROŠKI GRADNJE ALI SO V STROŠKE GRADNJE VKLJUČENE TUDI OKNA IN TLAK,…?[/quote]

Ja seveda, pa še tlakovci na dvorišču, okrasno grmičevje, rože, zavese na oknih in ležalniki na terasi. Vse kar vidiš na sliki, je všteto v ceno.

To so seveda stroški gradnje z materialom vred, a brez pohištva, okolice, dokuentacije ali nakup zemljišča.

Midva npr. sva se odločila za tole (ker imava 4 otroke):

http://z500.si/projekt/Z236.html

Parcela: 30.000€
Dokumentacija, komunalni prispevek, soglasja…: 15.000€
Stroški gradnje: 120.000€ – upam, da bo dovolj, ker bova veliko delala sama, udarniško, paziva na vsak cent pri nakupu materiala…

Torej skupna investicija: 165.000€, brez okolice

Kaj pa če imaš komunalno opremo ob parceli?
Pravijo da je to vse odvisno višina prispevkov od občine alii mogoče kdo ve koliko je to za občino Divača?

Za izračun komunalnega prispevka obstaja formula, v kateri se upošteva M2 zemljišča in m2 netto uporabna površina hiše. Te kvadrature se množijo s kvocienti, ki jih ima vsaka občina določene v svojem statutu. Ti podatki so javni. Po moje lahko najdeš formulo na internetu in si izračunaš komunalni prispevek.

Je pa pravilo takšno, da če je parcela komunalno opremljena je kvječemu komunalni prispevek še večji. Midva bova plačala 10.000€, za 880m2 zemljišča in 180m2 netto uporabne površine hiše. Imava pa vse priključke na parceli, asfaltirana cesta, javna razsvetljava, ni da ni.

Tu je formula za vašo občino:

KP(ij) = (A(parcela) x Cp(ij) x Dp) + (K(dejavnost) x A(tlorisna) x Ct(ij) x Dt)

kjer je:
KP(ij) znesek dela komunalnega prispevka, ki pripada
posamezni vrsti komunalne opreme na posameznem obračunskem območju
A(parcela) površina parcele
A(tlorisna) neto tlorisna površina objekta
Dp delež parcele pri izračunu komunalnega prispevka
Dt delež neto tlorisne površine objekta pri izračunu
komunalnega prispevka
K(dejavnost) faktor dejavnosti
Cp(ij) obračunski stroški, preračunani na m2 parcele na
obračunskem območju za posamezno vrsto komunalne opreme
Ct(ij) obračunski stroški, preračunani na m2 neto tlorisne
površine objekta na obračunskem območju za posamezno vrsto komunalne
infrastrukture.

Vrednost Cp in Ct dobiš iz spodnje tabele (seštevek po kolonah)
Postavka | Cp | Ct |
| | (v EUR) | (v EUR) |
+—————————-+—————+—————–+
|1. Vodovod | 3,066| 13,982|
+—————————-+—————+—————–+
|2. Kanalizacija | | |
+—————————-+—————+—————–+
| – obračunsko območje | 3,092| 18,372|
|Divača | | |
+—————————-+—————+—————–+
| – obračunsko območje | 3,893| 13,352|
|Senožeče | | |
+—————————-+—————+—————–+
|3. Ceste | 5,350| 24,639|
+—————————-+—————+—————–+
|4. Javna razsvetljava | 0,174| 0,803|
+—————————-+—————+—————–+
|5. Ravnanje z odpadki | 0,237| 1,092

D(pi) = 0,3 ter D(ti) = 0,7.

80.000 EUR do 5. faze.. ni šans. Jst sem si lani za obnovo preračunala 20.000 pa je na koncu stalo 30.000. Verjemi mi, po denarju gre tako da si še mislit ne moreš.

To po moje zadošča samo za material, ne pa tudi za delo.
Mi imamo hišo, zgrajeno do 3. gr.f. (pod streho+ okna), pa optimistično upava, da jo bova z 80.000 EUR dokončala.

pa katere šole ste pa obiskoval..
izkop.. 1h bagerista je (pr nas 30€) x ocenjeno št ur..=
kamni za temelj, “hruška” betona x kubatura plošče, mreže=
cigli, siporex, pesek, cement, apno..??kaj vem iz česa delate ima svojo ceno, na kos/na m3..
izvajalec..računa na h tolk, ali se zmenite na “čez” za celo pozidavo..
m3 gradbenega lesa za ostrešje 150€/m3 x m3..
kritina= x kos..xcena/kos..
itditd..
zopet izvedba..izvajalec,
stavbno pohištvo..
pošteješ vrata, okna..
izvedbo im aponavadi proizvajalec zraven..kak popust..
nadzor..
ma vse skup ene 60-80k€ ..odvisno malo od kvalitete materiala in velikosti bajte..
od kje vam 120k€??

kaj ste vsi operabilno nesposobni..

Gradnja hiše[/url] ni poceni špas, okvirne cene znašajo 700-1100 EUR / m2. Več o tem na https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/gradnja-hise/gradnja-hise-koliko-stane-hisa-cena-gradnje/

New Report

Close