Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je to varanje?

Ali je to varanje?

Pred časom sem v eni skupini na FB spoznala moškega s katerim preživim veliko časa, vendar nimava nobenega telesnega stika. Ni mi fizično privlačen. Velikokrat pa skupaj športava, greva na pijačo, se pogovarjava o vsem in se imava fajn. Prijateljice se večinoma ukvarjajo s plenicami, nekaterim se nikamor ne da, podoben je pa tudi moj fant. Služba, fitnes, potem pa bi ležal na kavču. In jaz zdaj pač hodim na okoli z drugimi ljudmi, največ pa s tem prijateljem.

A se vam zdi to varanje?

Odvisno od tega ali partnerju poveš s kom si ali mu pa mogoče lažeš.
Če poveš po pravici, potem ne varaš. Če pa lažeš potem pa je to varanje.

Ne. Če se pa zdi drugim, pa to ni tvoj problem.
Tako da uživajta še naprej.

nova
Uredništvo priporoča

Rečem, da grem s kolegom. Ne razlagam s kom.

Če lažeš, je to laganje. Če varaš, je varanje. Velika razlika!
Druženje z osebo nasprotnega spola ni varanje, pa čeprav si v vezi. Partnerju lahko kvečjemu lažeš, da imaš oz. da nimaš prijatelja s katerim se družiš.

Na prvo žogo se bere kot da ni varanje.

Ampak: ali tvoj fant ve, da se družiš s tem prijateljem? In nima nič proti? No, potem res ni varanje. Če tvoj fant ne ve, da se veliko družiš s svojim prijateljem, potem se sama vprašaj, zakaj mu lažeš oz. to prikrivaš.

P.S. Kaj pa tvoj prijatelj? Je res zadovoljen s tem, da je samo prijatelj? Mar misliš, da ne upa potiho, da bosta na koncu kaj več kot prijatelja? Tvoj prijatelj pa najbrž nima punce, ane. Redkokateri punci bi bilo namreč všeč, če bi imel njen fant eno tako dobro prijateljico.

Najbolj je jasno, da nisi zadovoljna s svojim fantom. Morda se fantu ne ljubi s tabo okoli, ker ima tudi sam kakšen ovinek, ki ga ti ne poznaš. Hm…, no vajina veza ni ravno za skupaj do smrti. Se pa sama sprašuješ ali varaš, kar pomeni, da ti postaja s prijateljem lepo in misliš nanj, dobila si slabo vest. Še posebej, ker ti je zdaj s tem prijateljem tako fajn, fant pa samo leži na kavču…, sama veš, da ta veza ne bo šla v pozitivo.

ne, v tem trenutku to še ni varanje.
se pa zna zgodit, da bo do varanja prišlo, ker si bosta mogoče vedno več zaupala, vedno bolj si bosta čustveno blizu in pol boš “kar naenkrat zaljubljena” in kar naenkrat ti bo ful čudno, kako to, da ti je postal prej fizično neprivlačen človek fizično privlačen…

Ne vem, če je zadovoljen s tem, da je samo prijatelj. Po mojem sem mu seveda vsaj malo všeč. Ko sva se spoznala je punco imel, sedaj je nima. Ampak mene on fizično res ne pritegne, sploh ni moj tip, si ne predstavljam biti z njim v seksualnem smislu. Tako, da ga niti ne zavajam v tem smislu, ne dajem mu nobenih znakom, da bi mi bil všeč na tak način, niti si z njim ne smsam ali kaj podobnega. Je pa zabaven, sproščen in zanimajo ga iste stvari kot mene.

Ne, če lažeš, potem je varanje. Če ne lažeš pa ni varanje.
Če recimo seksaš znekom drugim in če to poveš partenrju, potem to ni varanje. Ker si povesta.

Varanje je samo takrat, ko so posredi laži. Ni treba, da seksaš z drugim. DOovlj je, če lažeš, da si bila z Janezom, v resnici si pa bila s Francko.

o moj bog…pa kaj je to za enega prašanja in kaj je to za enih odgovorov?

Punca ima lenega fanta, ki bi samo ležal na kavču, se vzame v roke in poskrbi za svojo socializacijo – pravi, da ji sploh ni privlačen – in to je zdaj varanje???? partner ni tvoja lastnina, ki jo daš na posojo, pa kaj vam je???
a bi mogla po vašem partnerja vprašat če gre lahko pa ona ven med ljudi, medtem ko on smrdi na kavču ali kaj?

A ti bi vzela kot varanje če bi tvoj to počel? preseneča me da tvoj fant nič ne reagira.

Ne, ni varanje.
Samo vseeno, raje menjaj fanta. Ti si aktivna punca, zaslužiš si sebi podobnega partnerja.

jaz imam žensko za šefinjo žena pa moškega
v službah preživiva več časa kot doma in se s šefi več druživa kot se midva.
A sedaj oba varava?

Če o tem spregovoriš s fantom brez prikrivanja, ni varanje.

Je pa dobro razmisliti, ali je ta vajina nekompatibilnost s fantom prehodne narave ali so vajini interesi tako različni že v osnovi. Z leti postajajo področja, ki zanimajo oba partnerja, ključna za njuno skupno preživljanje prostega časa in nenazadnje pomenijo temelj njune rasti. Vez, ki še dodatno združuje ali ločnica, ki odnos lahko tudi razdvaja.


fant je preveč obremenjen s tem, da leži na kavču, da bi se sekiral glede tega, s kom športa njegova punca.

Tudi jaz sem vec let dosti sportala s fantom in potem mozem svoje najboljse prijateljice, in nihce od nas tega ni imel za varanje. Prijateljici enostavno ni bilo do sporta. Potem smo se razselili, a smo kljub oddaljenosti se vedno prijatelji.

Vazno je, kaj je, kaj je razlog za sportanje ali druzenje. Ce je namen cist, ni varanje, ce je pa kaj drugega, se pa lahko spremeni v varanje.

New Report

Close