Najdi forum

nosečniška oblačila

Zanima me kdaj (v katerem tednu/mesecu nosečnosti) ste začele nositi nosečniška oblačila?!

LP, Neli

Prvič v četrtem, drugič in tretjič pa v petem mesecu.
Pozdrav!
Nina

Nikoli!!!

Kupila sem samo nekoliko večja (dolga) krila z raztegljivo elastiko ali pa hlače, ki se zavežejo z vrvico in kakšno številko večje bluze, pulover ali majico.
Poskusi ne zapasti v skušnjavo in zapravljati denarja v ekstremno dragih trgovinah za bodoče mamice. Pač pa si kupi dober nedrček (lahko že za dojenje).

A ja, pa ne zredi se preveč. Lepo nosečnost ti želim.

Tudi jaz sem si kupila malo večje majice, hlače in krila na vrvico ali elastiko, tako da jih lahko nosim še zdaj po porodu, ko še nisem vitka.
Nekaj nosečniških oblačič sem si tudi kupila a n preveč, ker je predrago in se ne splača.Najboljše so hlače na naramnice.

Tudi jaz se strinjam s stališčem, da je pri nosečniških oblačilih več – manj.
Sama sem si v četrtem mesecu kupila v Kepici hlače na trakec, ki so (bile) zelo dobre. Še sedaj, ko imam že skoraj prednosečnostno težo, jih rada oblečem za na sprehode.
Ostale stvari sem kupila v Benetonu (na razprodaji) – hlače za v službo na elastiko ter širšo črno mikico (tudi še uporabna). Ker sem bila noseča poleti sem si kupila še dve majici s kratkimi rokavi (sedaj sta uporabni za na plažo).
Sama nad hlačami z naramnicami nisem bila navdušena (morda pač nisem našla pravih).
Skupaj sem za nosečniška oblačila porabila približno 30.000 SIT.
Res pa je, da je vse zelo odvisno od trebuščka. Če je večji, moraš verjetno tudi več kupiti, ker že obstoječih oblačil najbrž ne moreš uporabljati.

K.

Vsem res hvala za prijazne odgovore in nasvete, rada bi še izvedela kdaj ste začele nositi nosečniška oblačila?

LP, Neli

Jaz do petega meseca nisem rabila nic “posebnega” – pri hlacah si lahko pomagas tako, da si v luknjico za gumb zavezes cisto navadno elastiko – in potem nosis stvari (meni so prisle prav kaksne mamine bluze, pa fantovi puloverji) pac cez. Potem pa sem si kupila en komplet v LA VIE- hlace (ne na naramnice, samo z elastiko v pasu), jakno za zavezat in kratko oblekico – in s tem “prezivela” vse do danes (do poroda imam se 14 dni) – aja, se ene elasticne crne hlace sem si kupila, nekaksne pajkice za nosecnice, za doma je super, pa tudi za trgovino ali na izlet… Tako da… ne se sekirat. Mogoce ti lahko kaj posodi tudi kaksna prijateljica.

Pozdravcek, lepo nosecnost zelim, ir(ena)

Nekje po petem mesecu sem začela kupovati nosečniške cunjice – dve malo “boljši” majici, hlače na elastiko in poleti kratke hlače z naramnicami, ker so mi že od nekdaj zelo všeč in sem rekla, da ko bom noseča, si jih bom pa kupila, pa čeprav samo za en mesec. Drugače pa priporočam dober modrček, ne premajhen! Glede modrčka za dojenje pa tole: jaz sem ga kupila mesec dni pred porodom in mi je bil po porodou že premajhen. Če imaš možnost, ga kupi čim bliže roku ali po šele po porodu, ker so precej dragi.

Lep pozdrav še iz moje strani, …

naj Vas tudi jaz nekaj vprašam.
Ker v službi veliko sedim, se bojim, da me bodo hlače ( najraje nosim kavbojke- pa tudi služba mi to dopušča) hitro začele tiščati v pasu. In seveda se bo treba temu tudi prilagoditi.
Zanima me, kako ste se pri tem znašle; ali ste sedele celo z odprtimi hlačami in vrgle čez malo večjo mikico, ker drugače se zdi, da bi se videlo, da imam hlače odprte? Mislim, da bi vse skupaj malo čudno izgledalo, glede na to, da še ne mislim razlagat’ , da sem noseča, vsaj do 12 tedna ne. Noseča sem 5 tednov in ne vem, če bi izgledalo posrečeno, če bi že sedaj oz. do 12 tedna hodila okrog s ‘farmarskimi’ hlačami??!! Da ne bo pomote, nisem se nič zredila in se tudi ne nameravam, saj jem le toliko kot oba potrebujeva, sprašujem pač zato, kaj takrat storiti, ko vse skupaj začne tiščati pri trebuščku?
Upam, da nisem preveč zakomplicirala in da sem bila dokaj razumljiva. Saj sem presrečna te dni- nosečnost me je zelo zelo močno prevzela , ha ha ha (katere pa ne) !!!!!

Lep in predvsem Sončen in poln Dobre Volje Dan Vam želim !!!
Alenka

Za Alenko!
Noseča sem 12 tednov in še sedaj nosim kavbojke vendar elastične in take, ki se nosijo bolj na bokih. Zredila se pa res nisem še nič in tako mi bodo te kavbojke in ostale hlače (elastične, raztegljive) še nekaj časa prav. Klasične hlače pa mi skoraj nobene več niso prav. V prvi nosečnosti sem pa imela dolgo časa odpet gumb in kot je neka mamica že omenila tudi elastiko čez gumbnico in dolg pulover pa je šlo. Sicer se pa strinjam z mamicami, da ni dobro se preveč zrediti, vsaj v prvih mesecih se lahko paziš.
Imej lepo nosečnost in oglasi se še kaj!
Sergeja

Pozdravljena!
Mislim, da sem zacela nositi nosecniske hlace (guma v pasu) nekje v 5 mesecu-bolj proti koncu. Do takrat pa sem nosila kar kavbojke in ostale hlace tako, da jih nisem zapirala vec z gumbi ampak sem si zasila na vsako stran 2 gumba, ki sem ju med sabo povezala z gumo, pa dolg pulover cez…

Prvič v petem mesecu, drugič v četrtem mesecu nosečnosti.

Pozdrav, Vesna.

Pozdravček soimenjakinja,

da se ne boš čisto zasekirala, še nekaj iz moje strani. Tudi mene je kmalu začelo vse tiščati, tako da sem na začetku nosila odpet gumb na hlačah in vmes varnostno zaponko. Vendar pa tudi to ni trajalo prav dolgo in sem si že kmalu omislila hlače na naramnice ( uh, kako je pasalo, ko me nič več ni tiščalo ), čez pa sem nosila široke puloverje, ker so bile še bolj prazne ( nič vidnega trebuščka ).
Mene je namreč takoj zelo “napihnilo” in sem kmalu izgubila pas. Pa da ne bo napačnih idej – tudi jaz se nisem preveč zredila, le hormoni so naredili svoje. Mamine stvari so mi bile prevelike, moževe tudi in mi ni preostalo drugega, kot da sem malo prej kupila nosečniške obleke ( sama pa sem imela vse bolj ozko in oprijeto ).
Zato moj nasvet – ne oziraj se na druge, obleci si udobne obleke in uživaj.
LP, Alenka

Draga Neli,

tudi sama se si že prav kmalu (v drugem mesecu) kupovala večje številke oblačil, nato pa sem bila najbolj vesela hlač z naramnicami. Ker so v trgovinah za bodoče mamice precej drage, sem si dala delati kar nekaj stvari k šivilji in se splača. Tudi nosečnice smo rade lepe, če poznaš kakšno dobro šiviljo stopi do nje. Jaz sem tako dala za hlače z naramnicami največ 7.000 (z materialom), pa hlače na elastiko, majčke na zvonec, dolge obleke …

Želim ti srečno nosečnost. Obleka naredi človeka pa še bolje se boš počutila.

Lp, Maša.

New Report

Close