Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sta 17 letnik in 9 letnik 3dni sama doma?

Sta 17 letnik in 9 letnik 3dni sama doma?

Bi ju vi pustili same za 3dni?

Jaz moje bi, ti pa valjda veš za tvoje.

Nikakor! Lahko bajto zažgeta.

nova
Uredništvo priporoča

Odvisno kako si vzgojila starejšega. Jaz bi storil brez težav.

Meni bi bilo jasno, da bo v bajti žur, pa da do mojega prihoda o tem ne bo ne duha ne sluha, razen, da bi ga znala mala špeca zašpecat, če se ne bi onadva med sabo zmenila po svoje. Podkupovanje laufa.
Torej moja dva bi komot, ne bi bilo hudega.

Nikakor. Še pri 35-ih lahko bajto zakurijo, pa sendviče jejo, pa kaj neprimernega po TV gledajo.
p.s. Menda ju poznaš – še posebej starejšega?

Niti slučajno,vzojen gor al dol,še prehitro bodo odrasli in takrat vam bo še mogoče žal.

A ni naloga staršev ravno to, da otroke pripravijo na to, da odrastejo?

Koliko stare otroke imaš? Ko odraščajo, sam vidiš, da je čas, da jih spustiš, veš.

Pri 17ih sem bila že v 3. letniku srednje šole. Bila bi sposobna pazit 9 letnika. Ti pa svojega 17letniak najboljpoznaš. Bo odkuru nekam in se ga nažgal – kajti jaz sem to počela pri 17ih, se ga zakadu in doma pozabu na brata ali kaj? Mhm… ne vem no.. malo je odvisno tudi od tega kako vse skupaj doživlja 9 letnik in koliko je navezan nate. Anjbrž mu bo malo dolgčas no. Pa tudi glede hrane nisi povedala kakšne imaš plane, pa tudi nisi povedala kam greš in kdo lahko v sili razmer nemudoma pride do otrok.
Mlajši po moje mora imet svoj mobitel in 1x dnevno kontrolo nekoga od bližnjih. Najmanj to.

Lej, jaz sem pri 17 sama potovala po Evropi. Bila sem pač odgovorna, previdna itd in sem znala skrbet zase in tudi za druge, nikoli pila alkohola. Po drugi strani pa moj brat še pri 25ih ni znal prirpaviti obroka in je živel od kruha z nutello. Res neumnosti pa nikoli ni noben od naju počel.

Tako da, odvisno od otrok – ali je starejši odgovoren, ali bo mlajšega ponoči strah, ali se bosta znala pravočasno spravit v šolo, ali bosta znala poskrbeti za hrano … itd.

pri 17. letih so se nekoč že poročali, imeli svoje otroke – dojenčke, ne 9-letnike!

Moja dva ja (imamo enako razliko kot vi, čeprav sta malo mlajša – ampak če računam za par let naprej). Svoja dva pa ti najboljše poznaš.

Spet babji monizmi. Pri devetih jih kakor same doma puščate, ker so samostojni vaši sončki, pri petnajstih pa z njimi skupaj na informativne dneve za srednje šole hodite, ker vas ravno tam tako rabijo zraven. Ne znajo brez vas na stolih sedet in predavanj poslušat.

Na informativne dneve je pametno, da greste z njimi, da se doma pogovorite vsak o svojih vtisih glede šole. Priporočajo tudi svetovalke v OŠ.

Ja, to pa sploh :p

JA in se niso zapijali in zakajali kot to počnejo današnji 17 – letniki. Kot že rečeno. Nimaš kaj tu spraševat, če je tvoj otrok sposoben preskrbet 9 letnika. Oba poznaš ti najbolje. Ne skrbi me 17 letnik, čeprav lahko kako štalo zakuha. Skrbi me 9 letnik.

Jaz pri 9 letih… sem še vedno hotla imet mamo in še vedno sem v kaki omari ponoči videla duhove, čeprav sem vedela, da to ni res, strah pa je bil prosoten. Vem, ker sem za 9 rojstni dan – ravno v tem času – marca, zaradi strahu pred duhovi zakopala glavo v blazino in zaspala… zbudilo me je razbijanje srca – sanjala sem, da hodi princ po gradu v čevljih, ki donijo – srčni utrip in ko sem se zbudila, sem bila popolnoma brez zraka, ker v blazini seveda nisem mogla dihat.

17 letnik je seveda sposoben skrbet za 9 letnika, vendar le, če je izjemno odgovoren. To pomeni, da bo zvečer uredil vse potrebno za spanje in tako dalje. Lahko se ti tukaj hvalijo česa vse so sposobni njihovi 17 letniki in kako so 9 letniki samostojni. Vendar če razmisliš malo bolje se gre za 3 dni in če se v teh 3 dneh zgodi kaka štala, boš kazensko odgovorna, ker si “zapustila” doma dva mladoletna otroka. Če že ne vse drugo, bi jaz na to pomislila. Dovolj je, da tamali nerodno stopi in si zvije ali zlomi gleženj. Pol kaj bo. Ta večji ga polje k zdravniku in kaj bodo storili tam – javili na csd, da sta otroka sama. Mislim malo možganov pa le uporabljajte no. Današnji svet je drugačen kot tisti včasih. 9 letnika vzami s sabo, kamor že greš.Tu ne bi smelo bit nobene dileme. Drugo je, če recimo v isti hiši, vasi ali v bližini živi babica, teta, kdorkoli na kogar se 9 letnik v vsakem času lahko obrne.

jaz sem bila kar odgovorna, če sem pazila na sestrično, ki je 6 let mlajša, torej bi imela 11 let, pa nikoli, res nikoli ni nikomur niti na kraj pameti prišlo, da bi kadarkoli ostali sami. Pa sva bili kot sestri.

Dajte mal pameti vklopit no.

Aja pa še to. Moja mama ni nikoli vedela in zvedela, da sem pri 17ih poskusila travo, cigarete in alkohol. Niti posumila ni. Še vedno ne ve, ker ji nisem povedala. Tudi tega ne ve, da sem pri 17ih 3 dni spala na klopci v parku s kolegico (poleti), zlagala pa sem se, da smo na počitnicah. Moja mama misli, da sem bila angelček. Važno, da so bile 5ke v šoli. Veš kako so prefrigani, mularija…

Me sestre smo bile, jaz stara10, oni pa 15 in 17. Pa je bil cel žur….

hja odvisno od otrok. kaj so navajeni. kaj si jih naučila. kje je atek. kaj znajo? kolk so samsotojni. koliko si jih do sedja omejevalap a niso nič smeli. pol bodo sedja probali to nadomestiti. bo ziher katastrofa. vse je od tebe odvisno. ne od otrok. čisto same jih jaz ne bi pustil. ok 17 letnik je ze velik. to ni dvoma. to je tezko rečet.

Če sta povprečna otroka oz. mladostnika potem ja. Rezen če kteri rabi res kaj posebneg – npr. da ima nenadne epi napade ali kakšne druge hitro poslabšljive zdravstvene težave.

V večini dežel se pri 17 dela, vsak dan,ves dan! Samo Evropa in delno Amerika ima tako preseratorske starše,da noben 17 letnik ni sposoben samostojnega odločanja, samostojne skrbi zase in še za koga. Noben! Ker drugje po svetu otroci delajo že od 15 leta dalje, težka dela, vsak dan. Le od kje prihajajo vse tiste vaše poceni majice, pa hlače pa čevlji, ki jih tako veselo nabavljate v KIK-u, pa Hoferju, pa Lidlu, pa H&M, pa v Zari? Le od kje? Iz dežel kjer so otroci delovna sila, ki mora skrbeti zase in še za koga iz svoje družine. Tudi pri nas so otroci še ne dolgo nazaj lahko pričeli delati pri 15 letih – takoj po koncu osemletke. Pa se nihče ni vprašal ali lahko.
Pri 17 letih mularije pije in kadi, vse mesto jih je polno. Vsak petek zvečer sedijo s flašami, vi pa tukaj ugibate ali lahko dva ostaneta 3 dni brez skrbnih staršev pri polnem hladilniku. Pa do kdaj jih boste še imeli doma? Do 45 leta bodo tako otroci, ker takrat enkrat boste vi 90 let pa boste verjetno že mrtvi. Do takrat ko ima otrok starše so pa ti tako le otroci.

Hvala za odgovore… 18 in 10letnika je najbrz cisto drugace? Potem pocakam se eno leto :-)…?


Hahaha ;D edini pametni odgovor!

Zakaj misliš, da je tako drugače? Za moje pojme starost ni pomembna toliko, kot lastnosti obeh otrok.
seveda pa je prav, da zaradi čisto pravnih zadev počakaš na 18 let. polnoletnost.
Čeprav 17 ali 18 – enake neumnosti jim gredo po glavi.

Ti pa svojega najbolj poznaš. Veš, da je vse odvisno od starejšega, da je v tem času on vodja, steber in zavetje za mlajšega. Ne vem no.


Mlajšega bi pustil, starejšega pa ne.

New Report

Close