Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vmešavanje tasta in tašče v mojo vzgojo

Vmešavanje tasta in tašče v mojo vzgojo

Pozdravljeni,
pišem ker sem že obupana in na koncu z živci, saj nevem ali sem res tako zakomplicirana ali kako…

Namreč, živimo v svojem stanovanju pri nas doma, kjer so odnosi, kolikotoliko okej, če ne jaz povem kaj mi ne paše in moja starša to upoštevata.

Problem nastopi pri partnerjevih starših. Namreč vsaaak vikend moramo za cele dneve k njim(od jutra do večera ali pa še prespat), ampak okey, če so odnosi ok gre super skozi.. do zdaj nam je kolko tolko šlo, ampak…

tamal je star 1,5leta in vedno bolj navihan, če ga okregam mu takoj nudijo potuho in mu pravijo “oo ta mami grda, te krega, bošček, pridi greva sem pa sem..”
+tega še preklinjajo tk da se kadi, je partner(sin) rekel da naj ne preklinjajo vpričo otroka, pa je oče odrezavo odvrnil da se mora otrok zdaj naučiti preklinjat ter da vsi kristjani preklinjajo ter vrgel pod nos ali smo slučajno mi kakšni muslimani al zakaj se mava, da vpričo otroka ne dovolliva preklinjanja.
k vsemu temu pa še se doda to, da mu tast(dedek) tamalemu nonstop ponuja pijačo (vino), okej 1x na mesec požirek, ne pa nooonstop, in spet nama reče češ mali ve kaj je dobro, kaj bova midva pravla da nimava pojma, in vse to še tamalemu reče, “ati pa mami nimata pojma, sta nesramna, te jezita, pridi rajši k meni, itd…”

Partner bolj poredko kaj reče, sama pa sem bolj mirne sorte in tudi ne upam, ker nočem prepirov. Ampak tole mi pošteno že najeda živce.

Oni splooh niso prišli že 3mesece na obiske, a mi pa moramo vsak vikend tja in jaz se živciram, kaj vse bo otrok odnesel od tam.. itak tamal ju ima rad, sem vesela da je tako, ampak…

no tale vikend sem pa dobila pod nos, češ kaj vse pa še bo iz vrtca prinesel, pljuvanje in brcanje.. pa sem odvrnila, da bom vztrajala pri tem da se tega ne počne, ter da moramo pri tem vsi skupaj stopit in mu ne dovolit takšnih stvari, pa mi je tašča rekla češ..”ja koliko ga lahko naučiš, včasih ga ne moreš” ter se hinavsko zasmejala.. problem je da tam vsi skupaj stopijo in me poteptajo koliko le zmorejo.. ker pa sem tiho, mi počasi živcev ter potrplenja zmankuje..

Povejte mi ali sem jaz zakomplicirana ali sta čudna ona2? :/

Zakaj pa moraš/te vsak vikend k njim? In to skupaj?

Pusti frocovje pri njih, ti/vidva pa si privoščita frej vikend :-))

Samo ne se živcirat. Otrok bo hitro spoznal, kaj je ‘prav’ pri babici in kakšen red bo doma.

Brez panike, bi rekel Švejk. Obrni VSE sebi v prid.

Ne hodite tja. Sploh pa ne prespat. Vi kot mlada family boste imeli mir in preživeli vikend kot družina onadva pa tudi.

nova
Uredništvo priporoča

Iskreno, meni se zdita vidva čudna, ker kljub vsemu napisanemu še vedno z otrokom hodita tja.

Prekini s to prakso!

Kaj imaš od tega, da si cel vikend tam? Kaj sploh počnete?

Od kje tvojemu tastu ideja, da kristjani preklinjamo? Pri nas se ni nikoli. Moja mama ima celo v hiši napis; “Pri nas se ne preklinja.”
Jaz otrokoma nisem nikoli dovolila, da bi grdo govorila in je zaleglo. Sta že odrasla in pred mano še nista preklinjala. Verjamem, da sta v družbi sovrstnikov govorila drugače, a očitno vesta kaj je prav…
Ti kar vztraja, opozarjaj in opominjaj vse, tudi tasta, če grdo govori.

Iskreno, meni se zdita vidva čudna, ker kljub vsemu napisanemu še vedno z otrokom hodita tja.

Prekini s to prakso!

Kaj imaš od tega, da si cel vikend tam? Kaj sploh počnete?[/quote]

Z veelikim veseljem nebi šla tja, ker itak si tam nimam kaj začet, ampak partner reče, da tamalga niso videli cel teden, in itak klicarijo že od četrtka kdaj pridemo, če pa nas tisti dan ni, pa klicarijo kje smo, ob kolkih pridemo.. Sem že rekla da mam 1001 delo doma, kot pa tam sedet pa poslušat njih ampak….

Čuj nevem od kod mu ta ideja, čuden je da se kadi.. :/

Vsak se bo v tvojo/vajino vzgojo vtaknil točno toliko, kolikor boš/bosta to dovolila.

Iskreno, meni se zdita vidva čudna, ker kljub vsemu napisanemu še vedno z otrokom hodita tja.

Prekini s to prakso!

Kaj imaš od tega, da si cel vikend tam? Kaj sploh počnete?[/quote]

Z veelikim veseljem nebi šla tja, ker itak si tam nimam kaj začet, ampak partner reče, da tamalga niso videli cel teden, in itak klicarijo že od četrtka kdaj pridemo, če pa nas tisti dan ni, pa klicarijo kje smo, ob kolkih pridemo.. Sem že rekla da mam 1001 delo doma, kot pa tam sedet pa poslušat njih ampak….[/quote]

..mejo postavit.Tvoj naj pelje otroke za par ur tja, pa naj jih imajo.Ti se pa tačas poči na kavč, pejt v banjo ali pa si pomerjaj obleke.

Ne hodi tja več kot le za par ur enkrat mesečno.Je dovolj.Potem pa vsi lepo domov.

Koliko sta pa kaj stara njegova starša ? Obnašanje imata res zelo čudno.

Pa še to:tvoj mora držati s tabo.Ko mu rečeš:Prosim, če gremo v 10 minutah domov, naj te posluša.Upam, da te.

Prav je, da stari starši dajo malo potuhe vnuku, mislim, da je to normalno in da je to vseh družinah. Verjetno je to samo občasno, zdaj si tukaj tako napisala, kot da vsakih pet minut. Kar se tiče preklinjanja se na tvojem mestu ne bi sekirala, tudi moj oče preklinja, sem mu rekla, naj neha, tip res ne more nehat ker v bistvu se sploh ne zaveda, ko že zine kletvico. Ni kaj pomagat. Vendar otroku preklinjat ne smeš pustit in otrok se hitro nauči, če ne ga v vrtcu, da se grde besede ne govori. Saj praviš, da je že navihan, pogovri se z njim doma in naj drugič on dedku reče, dedi, grdo se ne govori! Če bo dedi kaj začel v stilu vsak preklinja to je v redu….., se pa ti za malega postavi in mu pomagaj “kregat” se z dedijem, pa ni treba zaostrovat, malo hudomušno inteligentno, pa bo šlo. Zavedaj se, da si ti mama in da otrok v prvi vrsti tebe posluša, to mu je nagonsko! Samo zaupat moraš vase! Otrok bo tebi verjel, tebe ima najrajši in ti si mu vse. Ne dedi in babica, pa čeprav ju ima rad.

Kar me je pa mnogo bolj zmotilo je ponujanje vina. Tukaj bi jaz zelo zelo zaostrila. Zelo ostro bi povedala, da vina ponujat ne dovolim in če bi kaj jezikal nazaj v smislu, da otrok že ve, kaj je dobro, ti povem, zamera gor ali dol, pobrala bi otroka in šla takoj, magari sama z avtobusom. Potegnit boš morala rdečo črto, kaj boš tolerirala, česa pa ne. Kot mladi mami brez izkušenj ti bo to težko in to stara dva vesta in to izkoriščata. Sledi temu, kako se počutiš. Če te nekaj samo zmoti in ti je zoprno, boš verjetno na dokaj prijeten način lahko obrnila sebi v prid. Če pa ti je nekaj zelo neugodno in te žre, potem se zavedaj, da je to ta rdeča črta.

Z veelikim veseljem nebi šla tja, ker itak si tam nimam kaj začet, ampak partner reče, da tamalga niso videli cel teden, in itak klicarijo že od četrtka kdaj pridemo, če pa nas tisti dan ni, pa klicarijo kje smo, ob kolkih pridemo.. Sem že rekla da mam 1001 delo doma, kot pa tam sedet pa poslušat njih ampak….[/quote]

..mejo postavit.Tvoj naj pelje otroke za par ur tja, pa naj jih imajo.Ti se pa tačas poči na kavč, pejt v banjo ali pa si pomerjaj obleke.

Ne hodi tja več kot le za par ur enkrat mesečno.Je dovolj.Potem pa vsi lepo domov.

Koliko sta pa kaj stara njegova starša ? Obnašanje imata res zelo čudno.

Pa še to:tvoj mora držati s tabo.Ko mu rečeš:Prosim, če gremo v 10 minutah domov, naj te posluša.Upam, da te.[/quote]

Stara sta oba tam okol 45. Če mu rečem, da gremo domov me napadejo njegovi, kam se mi mudi. Če mu pa namignem pa doba bluzi, da en dan v tednu ne morem biti tam, itd.

Bodi najprej sama Mama, pa te ne bo skrbelo, kako vzgajata tast in tasca!

Pri nas je moja mama ta, ki pretirava cez vse normalne meje razvajanja in pri njej so vnuki kot mali kraljevici! Po moje se se angleskemu Georgu pri njegovem letu in se malo ne streze tako in toliko, kot se streze in pedena moje najstnike pri moji mami.
Ampak od nekdaj je bilo doma tako, kot sem jaz naredila, pri babici oa tako, kot je babi. Ja, in v vrtcu tako, kot je tam vzgojiteljica naredila red.
Otroci zelo hitro dojamejo, kaj in kje lahko in kaj ne.

Namesto da se nerviras in spreminjas tasta in tasco, kar ju sigurno ne bos, se ukvarjaj s tem, da imasdoma red kot hoces da je, otrok se bo pa prilagodil.

Edino kar se tice alkohola, strogo prepovej! Ne vem kako te lahko bolj moti preklinjanje kot alkohol?! Haloooo!

Bodi najprej sama Mama, pa te ne bo skrbelo, kako vzgajata tast in tasca!

Pri nas je moja mama ta, ki pretirava cez vse normalne meje razvajanja in pri njej so vnuki kot mali kraljevici! Po moje se se angleskemu Georgu pri njegovem letu in se malo ne streze tako in toliko, kot se streze in pedena moje najstnike pri moji mami.
Ampak od nekdaj je bilo doma tako, kot sem jaz naredila, pri babici oa tako, kot je babi. Ja, in v vrtcu tako, kot je tam vzgojiteljica naredila red.
Otroci zelo hitro dojamejo, kaj in kje lahko in kaj ne.

Namesto da se nerviras in spreminjas tasta in tasco, kar ju sigurno ne bos, se ukvarjaj s tem, da imasdoma red kot hoces da je, otrok se bo pa prilagodil.

Edino kar se tice alkohola, strogo prepovej! Ne vem kako te lahko bolj moti preklinjanje kot alkohol?! Haloooo!

Morate it Kaj to imate kakšno sodno odločbo al kaj?

Prespat vam pa res ni treba tam. Tvoj mož ima svojo družino in svoj dom. Lahko greste na obisk, zvečer pa domov. Razen seveda, če možu ni všeč, da ste doma pri tebi, in bi rad bil malo pri sebi. To ima potem malo drugačne korenine.

Jasno in odločno povej partnerju, kaj te moti pri njegovih starših in da ti pač ni do tega, da bi bili vsak vikend tam. Kdaj pa potem sploh utegnete iti kam po svoje, samo vi trije? Na izlet, na nedeljski sprehod?
Poleg tega se mi zdi leto in pol star otrok premajhen za poskusit požirek vina. Poleg ostalega tudi zaradi njegove teže in višine.

Itak, da za potuho ter za kletvice ter niti za ponujanje vina, ne odreagiram takoj, pustim, naj preživljajo čas s tamalim po svoje, ko pa se to ponavlja v nedogled pa upam da bo partner kaj rekel ali pa potem jaz, ampak takojj je ogenj v strehi, tistega pa se ne zavedajo da so prej že celo dopoldne govorili kletvice oz. dajali potuho pa nisem odreagirala, sem pustila.Tudi jaz imam mejo. Bojim se, da če bom tako pustila, mi bo tamal čez par let hodil po glavi, ter seveda mel avtomatsko rajši babico in dedka ker tam lahko vse in več :/

Približno tako kot je IGOR 13 napisal, čeprav je napisal skoraj neberljivo, ampak on vedno piše v afektu!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Itak, da za potuho ter za kletvice ter niti za ponujanje vina, ne odreagiram takoj, pustim, naj preživljajo čas s tamalim po svoje, ko pa se to ponavlja v nedogled pa upam da bo partner kaj rekel ali pa potem jaz, ampak takojj je ogenj v strehi, tistega pa se ne zavedajo da so prej že celo dopoldne govorili kletvice oz. dajali potuho pa nisem odreagirala, sem pustila.Tudi jaz imam mejo. Bojim se, da če bom tako pustila, mi bo tamal čez par let hodil po glavi, ter seveda mel avtomatsko rajši babico in dedka ker tam lahko vse in več :/[/quote]

Tamal ti bo hodil po glavi, če mu boš pustila (pri sebi doma). Glej, čisto odkrito ti povem, kletvice bo otrok slišal slej ko prej. Potuho imajo vsi vnuki pri starih starših. Če pa toleriraš vino, potem si ti tudi čudna oziroma ste iz malo drugačnega kulturnega okolja, kot jaz. Jaz bi reagirala takoj ali šla, ali drugič rekla možu, da tja več ne grem, ker malemu ponujajo vino. In glej, če bi moj mož rekel, da sem glupa zoprna baba, potem bi vsaj vedela, kako bo pri nas doma čez par let: tako kot je zdaj pri tastu. A misliš, da si poročila drugačnega človeka, kot takega, ki ga je vzgojil tvoj tast?

Ja, mlada sta še tastaredva in polna moči, pa mislita, da sta požrla vso učenost sveta.Bo treba kar mejo postavit, če ne , se ti bo nekega dne odpeljalo.Samo za par ur, dvakrat mesečno je dovolj.

Tvoj partner je tisti, ki mora reči:Gremo domov in basta.On se naj meni s svojimi starši, zakaj greste domov.Vso pravico imate, da ste tam, kjer vam paše.

Ta staradva vaju šofirata.Ne se pustit.

Sama sem starejša od tvojega tasta in tašče.Pa ju ne razumem.Tako obnašanje mi je čudno.Pa govorjenje tudi.(bošček…otrok ni noben bošček..
mami te krega…-s takim govorjenjem ti zbija avtoriteto )

Po tvojem opisu je vsaj tast vulgaren kronik. Taksen tast ne bi videl mojih otrok, kaj sele, da bi redno hodila na obisk k njemu.

Sploh pa ne razumem, zakaj pijancu dovolis, da se tvojega otroka navaja na alkohol. Prvic, ko bi kdo ponudil pijaco mojemu otroku, bi mu povedala, kar mu gre in me tja z otrokom ne bi bilo vec. Tebi se pa zdi sprejemljivo 1x na mesec? Tako se vzgajajo bodoci pijanci.

S potuho otroku,in suntanju proti tebi pa stara starsa popolnoma razvrednotita tebe kot mamo. Ce bo slo tako naprej, te bo otrok kmalu imel za nicvredno deklo, ki ni za drugega, kot da mu streze.

Misli raje na otrokovo prihodnost, kot da te skrbi zamera tasta in tasce.

Sorry, ampak vi niste čist pri ta pravi. Hodit za cel vikend na obisk, da kot družina od vikenda nič nimate? in vi to še kar “furate”? Zdaj, če je razdalja velika razumem, da greste za cel vikend. Ampak največ 1x na mesec, ostali vikendi so vaši. Pa, če jim je prav al ne. Vi ste družina in ne rabite babic in dedkov petek in svetek okoli.

Svašta.

Koliko sta pa vidva stara?

25

Ne hodi vsak vikend tja, pojdi za eno, največ dve urci in domov.

New Report

Close