Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Največ ugrizov povzročijo muroljubnejše pasme psov

Največ ugrizov povzročijo muroljubnejše pasme psov

Ne boste verjeli, statistike kažejo da največ ugrizov povzročijo ravno miroljubne pasme kot so zlati prinašalci itd… Največ ugrizov pa povzročijo mešančki. Ti miroljubni psi se zelo radi spravijo na majhne otroke, ne boste videli, da bi en kraški ovčar ugriznil otroka, ker je namenjen za čuvanje lastnine in kar vzame za svoje, je tisti družini do smrti naklonjen medtem ko zlati prinašalci iz ljubosumja ubijajo otroke…

Ja, veš da res. Pri obeh pasmah si našla/el tako dobre argumente, da se ne čudim, zakaj toliko ugrizov – katerihkoli psov.

Res je, da največ ugrizov povzročijo majhne pasme psov, take, za katere lastniki menijo, da jih “ni treba vzgajati, ker itak ne morejo povzročiti večje škode”. Tudi če šavsnejo, je to komaj kaj več kot praskica. Veliko takih psov je žal razvajenih, občutek imajo, da so oni vodje krdela, ker je pač vse po njihovo. Na povodcu itak ne morejo kaj posebej vleči, ker so premajhni, če renčijo na prišleke ali celo svoje člane krdela, lastniki menijo, da so “srčkani” in smešni itd. itd. Če tak mali kuža ugrizne otroka, itak ne bo večje škode. Vse drugo pa je, če kakšen velik pes ugrizne, ker tak ugrizne zares, s hujšimi posledicami. Zato vsak ve, da je velikega psa potrebno imeti pod kontrolo, medtem to žal za veliko nesposobnih lastnikov psov malih pasem ne velja. Tudi v medije ne bo prišlo, če maltežanček ali čivava ugrizne koga, pa čeprav bi morali tudi takega psička obravnavati kot agresivnega psa.

To niso relativni podatki ampak absolutni…. torej je to, kar navajaš navadna bedarija.

Tudi, če je to res, od ugriza mešanca ali zlatega prinašalca ne ne bo takšne škode, kot jo lahko povzroči pitbul in podobne pasme.

Se strinjamo?

Torej, kje te še srbi??

Drugače se pa strinjam, da bi bilo za vse lastnike psov NUJNO uvesti OBVEZNO šolanje psa in lastnika, ker danes je noro veliko neukih, brezbrižnih in nesposobnih lastnikov psov, ki psa ne vzgajajo prav in mu ne nudijo tistega kar pes nujno potrebuje (nekateri niti ne potrebnih sprehodov in družbe in sami ždijo po 9-10 ur na dan brez družbe).

Pa v prvi vrsti kaznovat VSE prodajlce psov na Bolhi, ki štepajo legla in prodajajo pse bezvestnim lastnikom!!!

Če bi mi otroka namesto majhnega psa ugriznila “nevarna pasma” na enak način, ga ne bi več imeli. Tako je pa kot las tanka brazgotinica. In jasno, da je največ ugrizov miroljubnih pasem, saj si največkrat omislimo te, a ne? Si pa res pogruntala nekaj novega.

No ja, ugriza npr. zlatega prinašalca, sploh če gre za otroka, jaz nikakor ne bi jemala za nedolžnega in za praskico.
Eni dejansko govorite samo na pamet oz. s pravimi ugrizi (ne raznim šavsanjem) sploh nimate izkušenj.

Kakšne so to “muroljubnejše” pasme?

A ti sploh veš kako ugrizne pitbul? Ko se mu zatakne čeljust in ne spusti pa če ga kolom po glavi tepeš…. ne, ne da se primerjat….

A ti sploh veš kako ugrizne pitbul? Ko se mu zatakne čeljust in ne spusti pa če ga kolom po glavi tepeš…. ne, ne da se primerjat….[/quote]

Se zavedam. Za razliko od tebe sem imela pitbullko in to celo odvzeto iz pasjih bojev doma, videla sem pa že tudi ugrize kakšnega drugega psa.
Imaš pa prav. Ko sem svojo hranila, sem zraven stala s kombinirkami. Vsakič, ko je ugriznila, sem morala razpret čeljust.

Na ameriškem seznamu smrtnih žrtev zaradi psov iz leta 2014 se pojavljajo pitbuli in bulmastifi.
Na vseh seznamih, odkar jih beležijo, sem naštela samo šest zlatih prinašalcev ali mešancev z zlatimi prinašalci in nešteto bulmastifov, rotvajlerjev, tako da pravljice o krvoločnih zlatih prinašalcih prodajaj komu drugemu. Pa še ti redki primeri se berejo čisto drugače kot grozljivke z nevarnimi pasmami.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fatal_dog_attacks_in_the_United_States

A ti sploh veš kako ugrizne pitbul? Ko se mu zatakne čeljust in ne spusti pa če ga kolom po glavi tepeš…. ne, ne da se primerjat….[/quote]

Se zavedam. Za razliko od tebe sem imela pitbullko in to celo odvzeto iz pasjih bojev doma, videla sem pa že tudi ugrize kakšnega drugega psa.
Imaš pa prav. Ko sem svojo hranila, sem zraven stala s kombinirkami. Vsakič, ko je ugriznila, sem morala razpret čeljust.[/quote]

Jao, kaj ti naj rečem razen budala… ima najmočnejši ugriz, ki je nekajkrat močnejši od drugih vrst psov, poleg tega pa lahko diha, ko ugrizne, zato ne spusti plena, drugi psi tega ne morejo.

Samo psihopat si nabavi takega psa in nihče drug, ker so bili vzgojeni za pasje boje….

Ti živiš v ZDA ali v Sloveniji?
Sploh veš, koliko pravih pittov je pri nas? Navedi mi en primer napada na človeka s strani APBT. Še za zadnji napad, ki ste ga povezovali z AST se je izkazalo, da je šlo za miroljublenga SBT-ja :p
Mastifi so pa tudi samo eni in edini, ja :))))

Aja? No, daj nam povezavo na kakšno resno stran glede merjenja moči ugrizov, hahaha. Boš presenečena.

Smo v Evropi? Šteje?

V štirih letih je v pasjih napadih v Evropi umrlo 31 ljudi, od tega kar 21 otrok. V nasprotju z ZDA, kjer so najbolj smrtonosni pitbuli, v evropskih državah največkrat napadejo rotvajlerji.

Aja? No, daj nam povezavo na kakšno resno stran glede merjenja moči ugrizov, hahaha. Boš presenečena.[/quote]

A si retard ali kaj? A ne dojameš, da ne samo, da ima močan ugriz, še spusti ne, ker lahko diha zraven, ko drži (drugi psi tega ne morejo).
A misliš, da ima zastonj ime borbeni pes? K bi bili sami retard. Zakaj bi normalen človek kupil takega psa? Res mi ni jasno. A ste sami psihopati, ki morate imeti piranhe (namesto zlatih ribic) doma in pitbule namesto zlatih prinašalcev?

Po moje je tak folk, ki ima pitbula zrel za psihiatra. Ljudje si jih nabavijo običajno z razlogom. Osebno varstvo (razni kriminalci) ali pa pasji boji. Oboje je ilegalno.

Veš da.
Ti bom dala en primer, na katerega ste se mnogi režali par mesecev nazaj.
Ko sem napisala, da sem bila na sprehodu s psico deležna napada treh PRT-jev. Smešno za popizdit vsem, kljub temu, da sva bili poškodovani obe, kljub temu, da imajo taisti psi za sabo celo zgodovino napadov, kljub temu, da ne boš verjela, ravno PRT-je in JRT-je v Nemčiji, kjer jih uporabljajo prav v te namene, policija spusti naprej pred RW in NO-ji. Ker zlepa ne popustijo.
Pa tako srčkani so, družinski, pa mejčkeni :p Pa še pojma nimaš verjetno, o katerih psih govorim.
In moj nevarni pes (omenjeno kakšen mesec nazaj prav na tem forumu, da je med nevarnimi) začuda kljub vsemu ni usekal nazaj. Ker je najbrž psihopat, tako kot jaz. Al sem pa samo jaz tako zelo glupa, da tega ne dovolim. Če bi, bi bilo bistveno manj škode.

Imam srednje veliko, miroljubno psičko miroljubne pasme, pa sem že kar nekaj navdušencev, ki “bodo tudi imeli lušnega prijaznega psička, ki ne more tko grizt” ozdravila, ko sem ji odprla gobček in pokazala njene zobe. Ne glede na to, da meni osebno niso všeč te razne “nevarne” (ali vsaj nevarno izgledajoče) pasme, me pa vendarle zanima, če je kdo od tistih, ki veste toliko povedati o tem, da ugrizi drugih psov niso kaj posebej hudega v primerjavi z “nevarnimi pasmami”, že kdaj tem “miroljubnim pasmam” pogledal v gobec. Ker tam notri imajo razne “zlate in miroljubne” pasme orožje, ki povsem zadostuje za ubijanje ali hude poškodbe ljudi, da o otrocih sploh ne govorimo.

Seveda vsak pes lahko napade in tudi ubije, ampak statistika pa vseeno kaže, da največ smrti povzročijo nevarne pasme. Tako pač je. Se ne pogovarjajo zastonj v marsikateri državi, da bi jih prepovedali.
In resnično ne morem verjet, da je povsem legalno, da ima en psiho v naši bližini doma 4 (!!!!)
staffordske terierje, za katere za nameček še zelo slabo skrbi. Če to ni tempirana bomba, ne vem, kaj je.

Ne vem, mogoče SBT kot v nedavnem primeru, ki je ravno razglašen za nenevarnega?
Pa še ta zgodba je čudežno potihnila, ker po fizikalnih zakonih ni zdržala vode?

Meni res ni jasna neumnost ljudi.

Vsak se boji nevarne pasme psov in itak, da si ga kupil samo psihopat, ker se čuti stalno ogrožen…. ali tak, ki bi rad zaslužil s pasjimi boji. Te pse kupujejo ljudje za osebno varstvo (največ kriminalci) in za pasje borbe.

A se folk počuti ful nad človek, superčlovek, če se vsi ljudje bojijo njegove mrcine? Ti ljudje, ki imajo take pse v drugih ljudeh zbujajo stran in trepet. In kaj imajo od tega? Zame je to samo dokaz, da so psihopati, ki se ne ozirajo na nikogar drugega razen sami nase. Niti se ne zavedajo nevarnosti,…. Ravno zadnjič je bil objavljen članek, da se je enemu psu nevarne pasme strgalo in da je napadel otroka, čez katerega se je ulegla mati, da ga je zaščitila. Lastnik je dejal, da je bil vedno miroljuben, da še nikogar ni napadel……. pol se mu je pa kar naenkrat strgalo… a ne? Toliko o miroljubnosti nevarnih pasem…. Itak, dokler ne napade je miroljuben, a ne?

A lahko končno zvemo, kaj so nevarne in kaj miroljubne pasme?
Ker po študiji vseh napadov in poškodb ravno to pri nas ni šlo skozi, pa meni zdaj res ni jasno.

Ja kako pa, da tega ne veš? To so tisti grozni mišičasti in kratkodlaki psi s kupiranimi repi in ušesi (nekupirani ne veljajo, niso videti dovolj grozni). Genijalci vedo povedati, da jim v glavo raste kost, se jim zaskočijo čeljusti in še kako neumnost bi se našlo. Je pa jasno, da so to samo taki priznano hudi psi, kakšen južnoruski ovčar na primer ni nevarna pasma, ker je puhast in kosmat (sicer pa hud kot feferon, ampak to ne šteje, ker se ne vidi).
OK, zafrkancijo na stran, gre pač za to, da so te “nevarne pasme” do te mere povezane s pasjimi boji in kriminalci (ki te pasje boje organizirajo), da se to še lep čas ne bo spremenilo. Svoje pa prispevajo tudi (normalni) lastniki teh psov, ki skušajo slabo podobo pasem “popravljati” s tem, da jih imenujejo “mucke” in pretiravajo s hvalo njihove prijaznosti in potrpežljivosti, hkrati pa niso toliko pri sebi, da bi pri srečavanju ljudi, ki se njihovih psov bojijo, hodili med svojim psom in tujim človekom. Potem pa pride še do tega, da mladi “mucki” začnejo odraščati, kot vsi najstniki – ne glede na število nog – preizkušajo meje, ubogljivost zašepa, lastniki nemočno vpijejo za njimi, psi pa se za to ne zmenijo in bavbav je rojen.

Jaz to vse razumem. Ampak glede na to, kako različne pasme sem imela in jih imam… Mi je popolnoma jasno, od kod problemi. Ker ločujemo pse na tiste z debelo in manj debelo glavo. Pa cajtenge beremo. Če bi se vsak s svojim psom ukvarjal, kot je treba, problemov ne bi bilo.

V UK (United Kingdom) so prepovedane naslednje pasme, podobno je v nekaterih drugih državah:

Pit Bull Terrier
Japanese Tosa
Dogo Argentino
Fila Braziliero

Ve se namreč, da se gre za pasme psov, ki jih redijo skoraj izključno za pasje boje. V nekaterih islamskih državah npr. Pakistan so pasji boji del njihove kulture in so običajni, vsakoletni.. kot so npr. pri nas konjske dirke….

New Report

Close