Starševski čvek

Italijanski, ruski filmi - za učenje jezika

Default avatar

itaruska

Učim se italijanščine in ruščine, še čisto na začetku.
Ima kdo kako idejo kje dobiti filme v teh dveh jezikih pa da so zraven slovenski ali angleški podnapisi?
Varianta je tudi slovenski ali angleški govor in italijanski ali ruski podnapisi.
Najraje kaj z youtuba. Če ve kdo kak naslov.
Ne bi pa kakih nelegalnih downloadanj.
Default avatar

itaruska

Nimam možnosti T2.
Default avatar

Riba

itaruska je napisal/a:
Škoda, mi imamo ta paket in je top pa sploh za učenje jezika.
Default avatar

m u mu in

Risanke: maša in medved
V knjižnici so filmi, ki imajo podnapise tudi v rus in italijanščini
Default avatar

itaruska

Sem že gledala DVDje s filmi pa ponavadi ni it oz rus podnapisov.
Default avatar

ruski ...

hey, za italijanščino ne vem (razen TV), ampak kar se ruščine tiče, ti svetujem avdiokjnige poslušat in zraven brat pisano besedo ... pa tudi pravljice ... ruska književnost ima veliko zakladnico in ker je rsuki narod eden najbolj izseljenih iz matične države, je zaradi tega moč najti veliko literature v pisani obliki kot tudi avdio-knjige ... za to se moraš pa na ruski internet vklopit (ti svetujem, da si narediš kakšen e-mail predalnik na rambler.ru, mail.ru ali meni najljubši in najbolj varen yandex.ru) ... potem ko boš primorana, se boš pa tako naučila ... lahko mi daš pa tvoj e-mail naslov in ti pošljem nekaj materiala - imam ogromno, tudi knjig v ruščini in jih bom vesela dati naprej ... lp
Default avatar

itaruska

O hvala za nasvete glede ruščine. Zaenkrat mi dela pisava še probleme. Berem zelo počasi.
Default avatar

tudiruska

Tale portal nam je priporočila naša učiteljica ruščine:

http://learnrussian.rt.com/ tale je prav offical od neke ruske TV

In še tega:

http://www.russianforeveryone.com/

rutracker.org - tukaj najdeš filme, tudi ameriški filmi sinhronizirani (legendarni Schwarzenegerjev I'll be back v ruščini lahko slišiš tukaj ;) )

VK.com pa je ruski Facebook (B KOHTAKTE)