Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a vi to smatrate za alkoholizem

a vi to smatrate za alkoholizem

Od kar pomnim so moji straši pri vsakem kosilu pili ali vino ali pivo. Ali pa včasih za žejo špricer.

ali se to smatra za alkoholizem ali ne?

Mater ste že tečne s tem alkoholizmom, paranoične babe! Ma, dobri so moški, ki vas prenašajo!
Me pa ne čudi, zakaj je toliko ločenk.

Če piješ za žejo alkohol, potem ja, si alkoholik.

nova
Uredništvo priporoča

Alkoholik si če ga srkaš brez,da si žejen.

Vsak normalen uživalec dobre hrane si zraven ob hrani nalije dobrega vinca. Kdor ima rad dobro hrano ima rad tudi dobro vince. Ker to gre skupaj. Vinček je dopolnilo okusov. Ne moreš ti zraven dobre pečenke, ribe itd….sok pi ali pa vodo. Uničiš harmonijo okusov.

da

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Zame je alkoholik tisti, ki ne zmore dan, teden brez, da bi iskal pijačo. Zaradi kozarca vina ob kosilu al piva za žejo pa ne. Ne vem, kateremu junaku ne bi sredi poletja in vročine pasalo pivo. Aja, žabicam…te bi vodo pile. Itak 🙂

Točno tako, avtor omenja, da sta pila popolnoma vsak dan. Torej se strinjam, da sta alkoholika.

BTW: normalni ljudje ne pijemo alkohola, sploh, ko je vroče ne. Zmoremo brez.

Jaz za žejo pijem vodo, za razpoloženje pa alkohol. In to vsak dan. Sem alkoholik? Sem, pa kaj pol?

Kdor ne pije alkohola je zafrustriran in zdolgočasen zadrgnjenec, ki ga noben ne mara.

Točno tako, avtor omenja, da sta pila popolnoma vsak dan. Torej se strinjam, da sta alkoholika.

BTW: normalni ljudje ne pijemo alkohola, sploh, ko je vroče ne. Zmoremo brez.[/quote]

To ni normalno da ne pijete alkohola…

Vsak dan pijeta alkohol? Povsem vsak dan?
Ja, to je alkoholizem.

Čisto vsakodnevno pitje alkohola že ni normalno.

Ma dejte ze nehat…ce se 14 pirov ki jih clovk požre za vikend, razdeli na naslednja dva tedna po 1 pir na dan, je pa pol clovk kaj? Se zmeri alkoholik?

Ja, je ja.
Upam, da taki ne sedajo za volan.
Za žensko je to že prek meje.

Kaj pa tisto deci cvička za zdravje…priporočajo zdravniki?
No…saj je verjetn res bolj zdravo požret ene par tablet, da ste bolj zdravi …
Če ima človek mero in se zna ustaviti, ni problem kozarec rdečega.
Pa da bo jasno, redkokdaj spijem kozarec alkohola.

Meni zdravniki nikoli niso priporočili piti alkohola. Nobenega vina mi niso nikoli svetovali. Vprašala sem mamo pa tudi njej nikoli ni niso tega svetovali. Vprašala sem brata, sestro, tudi njima to noben zdranvik ni svetoval.
Kje so ti famozni zdravniki, ki svetujejo pacientom, da naj pijejo vino?
Mogoče si pomešala in so rekli, da ne prepovedujejo kak kozarec tu in tam? Da kozarec tu in tam ne bo škodil. Ti si pa narobe razumela in misliš, da moraš piti vino?

Jaz zagovarjam zmerno uživanje alkohola. Pitje po meri človeka. Vsak naj si sam določi meje.

Mi smo itak narod pijancev. Zato pa se tako zagovrja pitje alkohola. Normalen človek res nima potrebe, da ga vsak dan ulije.
Če ne zdržiš nekaj dni brez alkohola, si alkoholik. Pa, če si še tako zatiskaš oči.

A ko je bila noseča s tabo, ga je tudi tako tankala?

https://www.dnevnik.si/1042343201/zdravje/arhiv/1042343201
http://druzina.enaa.com/zdravje/Kozarec-vina-na-dan.html
http://www.zenska.si/zdravje/zdravo-zivljenje/kozarcek-vina-na-dan-ohranja-tvoje-zdravje/

Ajde zdaj pa hitro naprej v lekarno po Persen forte 🙂

Še shujšale boste, če ga ruknete, dio mio…se sploh splača štet kalorije?

Točno tako, avtor omenja, da sta pila popolnoma vsak dan. Torej se strinjam, da sta alkoholika.

BTW: normalni ljudje ne pijemo alkohola, sploh, ko je vroče ne. Zmoremo brez.[/quote]

V bistvu za žejo pomagajo mehurčki. Coca cola je presladka, Schwepps pretrpek, Radenska nima okusa in ne pomaga, pivo je pa ravno prav. Če sem fajn žejna in se cel dan nalivam z vodo in ne odžejam, spijem 1-2 dcl piva, pomaga.

Če ga moraš, si alkoholik. Če ga hočeš, verjetno tudi, ampak vsaj veš kaj bi rad…

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Kaj je to Persen? A to kar ti uživaš ali kaj? Ne sklepati po sebi, da moramo vse preštevati kalorije.
A to so tvoji zdravniki? Čudno, bom popvprašala še vse sodelavke, če njim priporočajo, da naj pjejo vino. Do sedaj še ni nobena omenila.

Če ga hočeš, nimaš dileme.

New Report

Close