Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek stroški v stanovanju

stroški v stanovanju

V kratkem se bom preselil v enoinpolsobno stanovanje, kvadrature okoli 50 kv. metrov. Prosim za okvirno informacijo o višini stroškov na mesec.
Hvala vsem.

odvisno je od večih faktorjev…blok, hiša, lastna etažna kurjava ali toplovod, navade, razred aparatov itd

Stroški so različni in samo po velikosti kvadrature se ne da niti približno izračunati.

nova
Uredništvo priporoča

To moras kar na destinaciji preverit, na pamet bo tezka. Razlike so lahko namrec ogromne. Cena je odvisna od nacina ogrevanja (lahko je 40eur, lahko pa 100eur), izolacije bajte, pozicije stanovanja v hisi (jug, sever, v sendvicu,…) upravnika, ki lahko predstavlja en kup stroskov. Ce je dvigalo, je takoj par eur vec, ce je videonadzor, spet par eur. Lahko imate hisnika, lahko koordinatorja (od 0 do 10 eur), lahko nic. Skratka razpon je lahko od 100 eur na mesec pozimi, do 200+.

Ne glede na vse dejavnike,manj od 200 nebo nikoli. Skupni stroški bivanja, brez najemnine/kredita. V kolikor so stroški ogrevanja in elektrike po pavšalu in ne po dejanski porabi potem pripiši še cca. 50 eur. Plus rtv,plus internet in televizija. Pa še kak upravnik … si takoj na 400 eur mesečno. Samo stroškov. Sem šla v najem, naivno misleč – ah sej za elektriko pa vodo bom pa že zmogla par eur … aha boš kurca. Brez najemnine imam vseh stroškov skupaj z internetom , rtvjem … vse 430eur/mesec.

To je, ker ste butlji. Pred najemom ali nakupom preveriš, kakšni so ti dodatni stroški. Ali pač?

430 mi v 3x večji bajti nimamo v najhujši zimi.

Kaj določeni elektriko plačujete po pavšalu? To še nisem slišala. Torej plačujejo vsi enako?

No, midva sva se pred dobrim mesecem preselilia. Sva v manjšem bloku, brez dvigala.. za vodo, elektriko, kurjavo, rtv in komunalo sva dala skupaj cca 100 evrov. Ogrevanje je na nafto, plačujemo pavšal cca 50 evrov po stanovanju. stanovanje je veliko 60 kv. metrov. Res je, da sva z mojim bolj malo doma, ker sva non stop v službi, zato tudi majhna poraba.

elektrika nikoli in nikdar ne more biti po pavšalu, če gre za samostojno stanovanjsko enoto. halo?
jaz sem imela 2,5 sobno stanovanje, 60 kvadratov, najdražji plin za ogrevanje, kar je možno, pa z najdražjim internetom vred stroški niso prišli nikoli prek 250 eur na mesec, Maribor, kjer imamo menda hudo drago že vodo, kaj šele kaj drugega.

kaj za vraga ti plačuješ, mi ni jasno, ampak glede na to, d je najemniško, bi že zdavnaj spakirala.

Kredit stanovanja 90kvadratov 380
Komunala 29
Siol 40
Telefoni 50
Elektrika cca 45 (pec na elektriko pozimi 170)
Rtv,..

Mi smo 3-je v 37m2 stanovanju in imamo ogromno stroskov sedaj pozimi. Ogrevanje je na unp, in smo dobili poloznice za januar za ogrevanje 200eu + ostali stroski kot voda, upravljanje, elektrika, internet, cez 400, februar enako… Tako da je odvisno ne samo od velikosti stanovanja ampak tudi kaksno ogrevanje je, unp je najdrazji, in mi bomo naslednjo zimo se ogrevali drugace, ker je to kraja….

Maribor, enosobno, 45 kvadratov, 2 osebi, plinsko etažno:
upravnik – vključena voda, odvoz smeti, elektrika na stopnišču: 60
elektrika: 30
plin: poleti 15 (ogrevanje vode, kuhanje), pozimi 100 (ogrevanje je na plin)
trojček telemach: 40
rtv: 13 (od oka)
rezervni sklad – 35 (nova fasada)

Maribor, 3-sobno, 75 kvadratov, 4 osebe:
upravnik – 125
rezervni sklad – 40
elektrika – 50
energetika (ogrevanje stanovanja in vode) – 35 poleti, 105 je bila zdaj najvišja pozimi
telemach trojček – 50
rtv – 13


Pavšal plačajo tisti, ki nimajo elektronskega odčitavanja ali pa vsak mesec ne pošiljajo na elektro stanja števca.
Zato pa dobijo poračun.

ja res je … no mene je samo ogrevanje in upravnik stalo skupaj 200 eur, kje je še vse ostalo.


Pavšal plačajo tisti, ki nimajo elektronskega odčitavanja ali pa vsak mesec ne pošiljajo na elektro stanja števca.
Zato pa dobijo poračun.[/quote]

to je še vseeno plačilo po porabi. samo da se poraba računa na letno obdobje.
una zgoraj pa je napisala, da, če se plačuje po pavšalu, pride to dražje

New Report

Close