Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza multipla skleroza

multipla skleroza

V izvidu je napisano demielinizacijsko obolenje – značilne spremembe v možganovini supratentorialno, brez znakov za kopičenje kontrasta oz. aktivne lezije, parestezija dlani ter stopal, latentna pareza in dizmetrija desne sp. okončine. Zanima me ali je to že potrjena multiple skleroza.
Star sem 39 let.
Ita

Spoštovani,

Za diagnozo multiple skleroze imamo jasne kriterije.

Glede na Vaš opis težko potrdimo ali ovržemo diagnozo, ki je odvisna od števila “zagonov” in določenih značilnosti sprememb na MRI.

Znaki, ki ste jih opisali, se lahko pojavijo v sklopu demielinizacijske bolezni osrednjega živčevja, kot je multipla skleroza.

Vsekakor svetujem, da, v kolikor še niste, opravite pregled pri nevrologu, ki se ukvarja z multiplo sklerozo.

Lepo pozdravljeni.

Spoštovani!

Bila sem na preiskavi somatosenzoričnih evociranih potencialov. V izvidu piše, da odzivov na hrbtenjačo ni bilo možno detektirati. Prosi, če mi lahko razložite kaj pomeni ta izvid?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

za natančnejšo interpretacijo bi potreboval celoten izvid.
Načeloma pa takšen izvid lahko (glede na ostale rezultate meritev) govori za spremembe na nivoju perifernih živcev, pleteža ali korenin.
Vse informacije pa je seveda potrebno jemati z rezervo in v skladu s klinično sliko. Preiskave, kot je SSEP, so le podaljšek kliničnega nevrološkega pregleda.

Pozdrav,
Gregor Brecl Jakob, dr. med.

Spoštovani, dobilasem izvid po MR glave. Ko sem spraevala, mi nihče ni povedal konkretno kaj mi je.
Izvid:

Večinoma punktiformne hiperintenzivne lezije na T2 in FLAIR sekvencah, obojestransko, periventrikularno frontalno, velikost 5mm – lahko gre zasprmembe vaskularne ali ishemične etiologije.
ZANIMA ME KAJ JE TO ZGORAJ????
nadalje kaže je vse ok.
Sicer ni znakov za demielizacijske lezije ali druge pataloške spremembe v prikazani možganovini. Girusne vzorec je primeren, Vntrikli in ostali likvorski prostotri so primerne širine. V področju orbit in obnosnih votlin ne vidim posebnosti.
Zdravim se za kronično bolečino, imam tudi cimbalto, ki jo počasi ukinjam, po navodilu zdravnika. Hvala za odgovor. Stara sem 56.
lp

hvala za odgovor

Imam isto diagnozo.
Kaj so vam rekli, je to MS?

New Report

Close