Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek TELEKOM – prekinjene linije

TELEKOM – prekinjene linije

V soboto so na crknile vse linije – telefon nem, računalniki nemi.

Pokličem in ‘frajerji’ rečejo, da nimajo dežurne službe, da se bo to urejalo v ponedeljek! ????

Preživimo SOBOTO in NEDELJO. (pa ne zdaj mislit, da se samo hecamo ne teh linijah). In še PONEDELJEK!

Okoli 16. ure v ponedeljek vzpostavijo zveze………….. nakar ob 20.30 uri spet gre vse v božjo mater!! 🙁

Šele včeraj, v TOREK do 15. ure jim je uspelo!! Zdaj so (baje) zamenjali neke bakrene žice! (nismo z Dolenjske in ni strahu pred Romi.:-))

Vmes sem jaz zahtevala “Službo za reklamacije” in zahtevala, da mi NE pošljejo ‘cele’ položnice, ker ne bom plačevala nečesa, če ni! Je en gospod povedal, da mi bodo ugodili, samo ne ve, v kolikšnem znesku. ?? !

Ker VEM, da me bodo TELEKOMovci nategnili kot zajca, bi vas prosila, če imam še kakšno drugo možnost – pravico?

Da še bolj pojasnim! To se pri nas dogaja vsake dva meseca!

1. Telekomovce vprašam, a šparate na materialu ali ste tako nesposobni?? Zakaj sami ne kontrolirajo ‘material’?? Zakaj mora vedno ‘crknit’, da dvignejo riti?!!

2. Zakaj drugje nič ne ‘crkuje’? Odgovor Telekom/a: “Do drugih pa ne gre 1700 m kabla, kot do vas !”

Živimo v manjšem mestu! Nismo sredi puščave v Gani! Da ne omenjam, kako navalijo na vrata našega stanovanja! Pa kaj ima za iskat pri nas? Pojdi uštimat centralo in omarice in vse, kar MORAŠ vzdrževat!!

Vem, da zdaj ne pišem prav všečno, ker sem besna! Upam, da razumete, da taki šalabajzerji niso vredni našega denarja!

Internet imate na bakru?

Kar pljuvajte čez Telekom. Vsi mislijo, da je so Telekomovi priključki njihova pravica. To je luksuz, kar imamo pri nas. Ko bodo Telekom kupili tujci, se vam bodo samo smejali, ko boste zahtevali, da vam do vsake pasje ute brezplačno napeljejo kabel. Ni treba iti v Gano, da si brez interneta. Države, ki so gospodarsko precej bolj razvite od nas, so pri telefonskem omrežju sto let za lesenimi žlicami. Zakaj? Ker podjetja delajo samo za svoj plus. Optika na deželi? Malo morgen. Še v mestih je ni.

Pa saj (pre)plačujemo ta “luksuz”, luba duša!!

Vsak kabel je (pre)plačan!! Kaj misliš, da ima vsaka TŠ svoj kabel? Neee! Na enem kablu je ohooo uporabnikov! Ki so vse to PLAČALI (vsak meter izkopa in vsak šrauf in vsako žičko in VSEE) – zdaj pa jih drka samo vzdrževanje?!?

Aja, ne vlagajo v obnovo, pa Občine nič ne prispevajo, pa izgubo imajo…. bla bla!! Tipično za Slovenijo!
In moramo bit hvaležni in ponižno tiho, ker kljub plačilu naj ne sanjajmo o kakšnih sigurnih storitvah!?
Celo hvaležni smo lahko leta 2015, sredi mesta, da imamo net in telefon?? Če par dni ne dela, si pa nabavimo radiopostajo in teleprinter? Ali pa skočimo na Pošto?? Mogoče celo do Frančka, ki ima konje in kočijo?

HLAPEC bebavi Slovenceljski!

V Gani ni puščave! Ostalo ti bodo pa na telekomu povedali!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Prov, da si besna, ampak računalniške tipkovnice pač ne znaš uporabljat. Najprej si nastavi presledke med vrsticami, potem pa še vse drugo.
Upam,da veš,da se tale tvoj Telekom prodaja. In potem ne boš čakala več samo od sobote do torka, ampak kakšnih 10 dni, tako kot na Madžarskem in na hrvaškem. Ker je lastnik Nemški Telekom in nima niti najmanjšega interesa, da bi ti vzdrževal tvoje.
In ZAMENJAJ OPERATERJA! Recimo za T2, mogoče bodo oni do tvoje vukojebine napeljal in vzdrževal vse kar je treba !
BRISANO.

PS: Preberi si Splošne pogoje, ki si jih podpisala pri pogodbi. Kaj pa tam piše o prekinitvah? Pa na kakšen način lahko dosežeš vračilo naročnine? Pa….

Pa saj (pre)plačujemo ta “luksuz”, luba duša!!

Vsak kabel je (pre)plačan!! Kaj misliš, da ima vsaka TŠ svoj kabel? Neee! Na enem kablu je ohooo uporabnikov! Ki so vse to PLAČALI (vsak meter izkopa in vsak šrauf in vsako žičko in VSEE) – zdaj pa jih drka samo vzdrževanje?!?

Aja, ne vlagajo v obnovo, pa Občine nič ne prispevajo, pa izgubo imajo…. bla bla!! Tipično za Slovenijo!
In moramo bit hvaležni in ponižno tiho, ker kljub plačilu naj ne sanjajmo o kakšnih sigurnih storitvah!?
Celo hvaležni smo lahko leta 2015, sredi mesta, da imamo net in telefon?? Če par dni ne dela, si pa nabavimo radiopostajo in teleprinter? Ali pa skočimo na Pošto?? Mogoče celo do Frančka, ki ima konje in kočijo?

HLAPEC bebavi Slovenceljski![/quote]

Ljuba preproščina! Dvojčkov več ni, kolikor vem, da bi bilo več uporabnikov na enem bakru. Enkrat se pozanimaj, koliko stanejo izkopi. Če bi jih ljudje danes res sami plačevali, ne bi imel skoraj nihče telefona, da o kaki optiki ne govorimo. Včasih so plačevali, pa jim je leta pozneje, če so dali zahtevek, Telekom to tudi vrnil. Ja, hvaležni smo lahko za net in telefon v mestih, ker v tujini v precej večjih mestih kot je na primer naša prestolnica tega ni povsod. Ko bodo našega največjega operaterja prevzeli tujci, se jim bo fučkalo, ali bo imel Franček internet pa Micka telefon. Telekomovo omrežje pa uporabljajo tudi drugi operaterji, tako da se bomo lahko vsi skupaj obrisali pod nosom za nekatere storitve. Franček in Micka se bosta morala zadovoljiti s ptički in naravo, na net bosta morala pa mogoče do prvega mesta.

Nea boš verjela – še so dvojčki. So različno zastarele centrale.

Nimaš pojma pa se kar usajaš! Pišeš budaleštine …….. jaz bi bil na tvojem mestu tiho!
Saj bi ti bila tudi, če bi ti videli ksiht, kajne?

Nea boš verjela – še so dvojčki. So različno zastarele centrale.

Nimaš pojma pa se kar usajaš! Pišeš budaleštine …….. jaz bi bil na tvojem mestu tiho!
Saj bi ti bila tudi, če bi ti videli ksiht, kajne?[/quote]

Saj sem napisala, da za dvojčke nisem prepričana, vse ostalo pa drži. Dvojčke so pa sigurno večinoma odpravili. Včasih je bila to stalna praksa, sicer bi bilo pol ljudi brez telefona tudi tam, kjer je sicer bilo omrežje. In še danes je za priključke več povpraševanja kot ponudbe. Z večanjem central (tega sicer ljudje ne vidijo) je ljudem omogočeno, da pridejo slej ko prej do priključka. Pa bo nov lastnik tudi toliko vlagal v večanje infrastrukture? Bodo tujci z dobički našega Telekoma raje pokrivali svoje minuse ali vlagali v naše omrežje, da bodo vsi Frančki in Micke srečni?
Imaš prav, bila bi tiho, ker se z ljudmi, ki komunicirajo na tem nivoju, ne pogovarjam.


Ti ni dobro? Se kr naprej usajaš? Polna luna? In ja dvojčkov NI VEČ! Jasno? Poglej kdaj uradne podatke, potem pa pamet( ki je mimogrede NIMAŠ niti za trohico) naprej prodajaj. Pa v špegu se poglej, potem boš videl!

Pa še povej, kdaj je kdo v Lublani 4 (štiri dni) brez telefona in neta?

A na periferiji je vse mogoče! Pa bolj rabimo povezave kot en žabar, ki ima vse pred nosom!

Se strinjam z avtorico in z avtorjem okey okey. Vsi ostali prispevki so vaše izmišljene blodnje in predvidevanja. Naj povem, da slučajno ZANESLJIVO vem, kako je trenutno na Telekomu. Uvedli so nov sistem pri odpravljanju napak, ki pa je bolj NAZADNJAŠKI, kot vsi dosedanji. Ta sistem so pobrali od Švicarjev, težava pa je, da Slovenija ni Švica in tudi mentaliteta slovenskega monterja na Telekomu, ni enaka, kot mentaliteta podobnega delavca v Švici. Ta sistem je ustvaril popolno BLOKADO pri prenosu podatkov, ki jih stranke, katere imajo težave in kličejo prijavo napak, posredujejo. Operater v klicnem centru Telekoma, sprejme tvojo prijavo, nato jo posreduje dispečerjem, ki jih (tako kot Taxi dispečerji), posredujejo monterjem na terenu. Vendar vse to laufa prek zapletnega računalniškega sistema, ki avtomatsko razporeja, kam mora dotični operater iti na popravilo, ali pa tudi na klic stranke, ki želi postati nov naročnik…itd. Vse to delajo isti ljudje, imajo pa kot vem, neko normo, da lahko na dan oziroma časovno obdobje 8 ur, odpravijo najmanj 5 naročnikov in posameznik, ki to doseže, je potem lahko prost, ne glede na število klicev in strank, ki še čakajo. Zato se je podaljšalo časovno obdobje, za popravila in tudi ostale storitve.

Da bo pa prodaja Telekoma vplivala tudi na ostale ponudnike, pa ni logično, saj če ponudniki ne bodo zagotovili kvalitete svojih storitev, tudi plačila za njih ne bodo mogli zahtevati in bodo ljudje poiskali boljšo možnost. Ali pa naj bi po vaše, vsi padli nazaj v SREDNJI VEK, samo zaradi prodaje Telekoma? V kateri državi, se je to pravzaprav že zgodilo?

Kakšno možnost naj pa izberejo, če skoraj vsi ponudniki prodajajo svoje storitve, ki so na Telekomovem omrežju, pa se recimo novi lastnik Telekoma ne bo odločil vlagati v posodobitve? Ozrite se čez bližnjo mejo, s tem da HR Telekom ni bil niti prej primerljiv z našim.

Aja, preostane nam še T2, ki je pa znan po ažurnosti odprave napak in dobri pokritosti nemestnih področij.

Če si ti slučajno t ali kdo od tvojih zaposlen v Telekomu potem te morajo odpustit. Prec in takoj! Interne zgodbe niso za na javni medij, to bi moral že vedeti.
In če misliš,da si anonimen in da te noben ne more identificirat (IP pa to?) potem se kruto motiš. Če ima pa firma v svojih vrstah ljudi, ki je ne marajo ( iz samo njim znanih razlogov), potem ji pač ne more iti dobro.
In ja, če pogledamo tako k Hrvatom kot Madžarom, kjer je Telekom v lastni DT, potem vidimo njihovo razvitost, optiko po vaseh (juhuhu), pa …
In še nekaj, ali ti meniš, da kljub vsej konkurenci ljudje niso tam, kje je dobro. Le zakaj imata tako TUŠ mobil kot T2 tako izgubo? mogoče veš? In kvaliteta ter plačilo nista v sorazmerju. Ampak, najprej naj te odpustijo, tebe ali koga od tvojih bližnjih, ki nosi nepreverjene čveke okrog.

Če si ti slučajno t ali kdo od tvojih zaposlen v Telekomu potem te morajo odpustit. Prec in takoj! Interne zgodbe niso za na javni medij, to bi moral že vedeti.
In če misliš,da si anonimen in da te noben ne more identificirat (IP pa to?) potem se kruto motiš. Če ima pa firma v svojih vrstah ljudi, ki je ne marajo ( iz samo njim znanih razlogov), potem ji pač ne more iti dobro.
In ja, če pogledamo tako k Hrvatom kot Madžarom, kjer je Telekom v lastni DT, potem vidimo njihovo razvitost, optiko po vaseh (juhuhu), pa …
In še nekaj, ali ti meniš, da kljub vsej konkurenci ljudje niso tam, kje je dobro. Le zakaj imata tako TUŠ mobil kot T2 tako izgubo? mogoče veš? In kvaliteta ter plačilo nista v sorazmerju. Ampak, najprej naj te odpustijo, tebe ali koga od tvojih bližnjih, ki nosi nepreverjene čveke okrog.[/quote]

A si ti tud notr padu (iz Telekoma)? Če nisi, kako veš, da so to nepreverjene informacije? In zakaj bi me morali odpustiti, če govorim resnico? Tisti, ki kritizirate bivši sistem v Jugi (glede tega, da ni bilo svobode tiska in govora), si torej poglejte, v kakem sistemu živimo, da ne smeš govoriti ali pisati resnice, oziroma tistega kar veš o neki stvari, (med tem, ko nam naši mediji dnevno lažejo in očitno prikrivajo 1000 dejstev in resnic, pa ni nihče odpuščen, da ne govorim o predsedniku vlade in ostalih, od katerih je odvisna tudi tvoja usoda), ker namreč, ne trdim, da je to, kar sem napisala zgoraj 100 procentno res. Od kod to vem, vas ne briga, ker ni predmet tega prispevka resnica ali laž, ampak dejstvo, zakaj neka firma dela to in to, tudi napake, seveda. Dragi, ali draga moja, mene ne morejo odpustiti, niti nikogar od mojih bližnjih. Zakaj? si pa sam(a) odgovori. Vidim, da imaš bujno domišlijo za predvidevanje, pošlji jo malo delat. Pri tem pa pazi, da ne bo preveč “pridna” in tvoje predvidevanje ne bo odšlo predaleč, kot ti meniš, da se je zgodilo meni in ne boš ti tista, ki te bodo odpustili.

New Report

Close