Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prva pomoč za zamašene sinuse

prva pomoč za zamašene sinuse

Prehladila sem se in zamašili so se mi sinusi, zabetonirali so se.
Olje 31 je odlična zadeva, ampak mi je zmanjkalo in do jutri ne bo nič.
Kapljice mi dražijo sluznico in jih uporabljam samo za spat.
Sinupret jemljem, a ne pomaga.

Spiram si nos s slano vodo, mi pomaga pa le za zelo kratek čas in mi spuca le nos, sinusi so pa še naprej nabito polni. Inhalacije ne nucajo, ker sploh ne morem vdihnit skozi nos.
Kaj še lahko naredim sama doma z domačimi zvarki?

Ingver, hren, čili.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Nič. Vse, kar si naštela, delaj naprej in se oboroži s potrpljenjem. Predvsem pa se pomiri. Veliko pij!
Nekje sem prebrala, da pride do prehlada zaradi konflikta v komunikaciji. Razmisli, če je vredno.

Želim ti čimprejšnje okrevanje.

nova
Uredništvo priporoča

… inhalacije ene kapljice naredijo čudež. Res pa je, da na začetku peče ko satan in ti solze lijejo iz oči. po kaki minuti, dveh je pa prava oderšitev.

Ingver imam, si ga naribam v čaj. Je še kak boljši način uporabe?

Drži. Večinoma prehlade prebolim v enem dnevu, sem imela pa prejšnji teden en konflikt, za katerega mislim, da sem ga predelala, ker sem situacijo in odnos zaključila (nič pomembnega, poslovno me je nekdo, ki sem mu zaupala poskusil grdo okoli prinesti), ampak je očitno stres udaril ven v obliki prehlada.
Jah, potrpljenje pa je moja šibka točka, ker moram vse takoj, zdaj, zakaj bi čakala na jutri … 🙂

Ingver imam, si ga naribam v čaj. Je še kak boljši način uporabe?[/quote]

Ingver, česen, med, limonin sok, žlica jabolčnega kisa, vse to zmešaš v deci mlačne vode in spiješ. Dela čudeže!

Ingver imam, si ga naribam v čaj. Je še kak boljši način uporabe?[/quote]

Jaz si ga zamašene sinuse odrežem košček ali dva v velikosti bombona, in ga počasi cuzam.

Vmes pijem ingverjev čaj, ki ga pripravim tako, da na koščke nariban ingver kuham cca 10 minut, potem ga pa kar nekaj časa pustim v vodi (da je čim močnejši), ko je voda mlačna, dodam pa med in cimet.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Sinupret, ampak v vsaj trojnih dozah. Ostale “šarf” zadeve zame ne pridejo v poštev, ker imam ob zamašenih sinusih vedno tudi do skorja krvi vneto vso sluznico.
In ja, brez Operila ipd. ne preživim, ker je pritisk tak, da se skoraj skoz okno vržem. 2x na dan si vpihnem, da lahko vsaj kaj pojem in popijem, ter da takrat spiham ven čuda in pol. Ko se spet vse skupaj stisne, je vse spet jalovo.

Točno to, pritisk je tak, da mi bo oke ven vrglo!
Sem sežvečila ingver, spila ingverjev čaj, spet spirala, kapljicam se trudim izognit, bom pa poskusila še s povečano dozo Sinupreta. Saj po vsakem dejanju za trenutek ali dva zadiham, potem pa spet beton. Ko bi vsaj kihala, da se spucam. Eh, valjda bo jutri bolje 🙂

Točno to, pritisk je tak, da mi bo oke ven vrglo!
Sem sežvečila ingver, spila ingverjev čaj, spet spirala, kapljicam se trudim izognit, bom pa poskusila še s povečano dozo Sinupreta. Saj po vsakem dejanju za trenutek ali dva zadiham, potem pa spet beton. Ko bi vsaj kihala, da se spucam. Eh, valjda bo jutri bolje :)[/quote] Poduhaj poper in s tem izzovi kihanje! Pozdravi se.

Med obrvmi nad nosom je apukunturna tocka za sinuse. Cimvec si cim mocneje pritiskaj. Meni je pomagalo.

Skuhaj si čaj iz materine dušice in nato vdihavaj to soparo. Pazi, da se ne opečeš. Če nimaš materine dušice, pa poskusi s kamilico. Mogoče imaš v nosu kakšne polipe, da te zato tako tišči. Včasih, pred mnogimi leti so obstajala odlična zdravila za sinuse zdi se mi, da so bile to Chymoral forte ali nekaj takega, proizvajali pa so jih v Galeniki v Beogradu. Kdove, če se jih še dobi.
Enkrat sem tudi jaz imela take sinuse, da sem mislila, da imam zabetonirano glavo, vem pa, da so mi te tablete takoj pomagale.
Še to: baje pomaga tudi čebula. Jo razrežeš in daš na nočno omarico. Lažje dihaš.

Al problem je, ker sploh ne dihaš, nula. zato nobeno vdihavanje al popra al kapljic al sopare al prevretka al … nima učinka, ker dejansko samo glavod držiš v tem, v nosnice, kaj šele kam dalje, ne pride nič. Sluznica v nosu je (kolikor razberem iz avtoričinega opisa) tako močno otekla, da popolnoma zapira prehode. Varianta je sicer, da najprej začasno odpre prehode s kakšnim operilom in v tem kratke času, ko le ta “drži” vdihuje. Meni se sicer ni obneslo in po parih tednih sem bila poslana na slikanje. In glej ga, ugotovili so, da sinusi niti niso zamašeni ali vneti, ampak da je le vsa nosna sluznica tako močno otekla in vneta, da so simptomi taki in še hujši od vnetih sinusov.

Al problem je, ker sploh ne dihaš, nula. zato nobeno vdihavanje al popra al kapljic al sopare al prevretka al … nima učinka, ker dejansko samo glavod držiš v tem, v nosnice, kaj šele kam dalje, ne pride nič. Sluznica v nosu je (kolikor razberem iz avtoričinega opisa) tako močno otekla, da popolnoma zapira prehode. Varianta je sicer, da najprej začasno odpre prehode s kakšnim operilom in v tem kratke času, ko le ta “drži” vdihuje. Meni se sicer ni obneslo in po parih tednih sem bila poslana na slikanje. In glej ga, ugotovili so, da sinusi niti niso zamašeni ali vneti, ampak da je le vsa nosna sluznica tako močno otekla in vneta, da so simptomi taki in še hujši od vnetih sinusov.[/quote]

Kako si pozdravila sluznico?

Al problem je, ker sploh ne dihaš, nula. zato nobeno vdihavanje al popra al kapljic al sopare al prevretka al … nima učinka, ker dejansko samo glavod držiš v tem, v nosnice, kaj šele kam dalje, ne pride nič. Sluznica v nosu je (kolikor razberem iz avtoričinega opisa) tako močno otekla, da popolnoma zapira prehode. Varianta je sicer, da najprej začasno odpre prehode s kakšnim operilom in v tem kratke času, ko le ta “drži” vdihuje. Meni se sicer ni obneslo in po parih tednih sem bila poslana na slikanje. In glej ga, ugotovili so, da sinusi niti niso zamašeni ali vneti, ampak da je le vsa nosna sluznica tako močno otekla in vneta, da so simptomi taki in še hujši od vnetih sinusov.[/quote]

Kako si pozdravila sluznico?[/quote]

Žal, le čas. Čas, nič drugega. V najhujših dnevih Olynth ha (preveč si nisem upala, danes gledam nazaj, mi je žal, da nisem večkrat in dlje). Sonce, pomlad. Me je pa matralo ene 4 zaporedne zime, sem bila že čist depresivna zaradi tega. Zadnji dve zimi je bolje, dobro, res pa sem vsa ta leta jačala imunski sitem, ki je bil popolnoma sesut.

Aja, vmes sem bila pri ORL, kjer je bila avtomatično diagnoza alergija, pa se je izkazalo, da temu le ni tako. Potem so ugotavljali zvit pretin ipd. Pač, iskali so razlog. Na koncu nič od nič.

Provaj to, škodit ne more 🙂 sem prebrala par dni nazaj in si rekla da naslednjič poskusim tudi jaz ….
javi če bo učinkovito 😉

http://mojaleta.si/Clanek/Nenavadna-metoda-ki-v-nekaj-minutah-odmasi-zamaseni-nos

meni je pomagal Nasodren..uporabljala sem ga en teden..zelo peče, ko si našpricaš noter 1x na dan..takoj zatem začneš kihat. žgečka te v nosu, in začne se ti nabirat sluz v nosu in vse lahko spihaš ven…meni je gnoj pritekel ven, od vseh koncev sinusev, čelnih, ličnih itd..sem vse sčistila s tem

New Report

Close