Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek JT – Kako ustvariti hormonsko ravnovesje na naraven način?

JT – Kako ustvariti hormonsko ravnovesje na naraven način?

Ženske se dobro zavedamo, da nam kdaj ponagajajo hormoni… da da 🙂

Ali sploh vemo kako so hormoni med seboj povezani in kako njihovo neravnovesje vpliva na naše počutje?
Vam težave povzročajo predmenstrualni sindrom, glavoboli, nečista koža, vročice, depresija, nespečnost,… pa ne veste kje tiči vzrok?

Pridružite se nam v pogovoru kako lahko hormonsko ravnovesje dosežete na naraven način.
Naša sogovornica bo tokrat Simone Godina, certificirani integrativni zdravstveni holistični trener za hormonsko ravnovesje, problematično kožo in dolgoživost.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Pozdravljene vse dame s problemi hormonskega ravnovesja.

kako lahko karkoli svetujete osebam, brez, da imate izvide krvi?! Dajte se zresnit

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena, res je test krvi je eno, simptomi in počutje pa so še dodaten vir informacij. Iz prakse lahko povem, da hormonska slika je lahko super vaše počutje pa ne. Pri celostni obravnavi hormonskega ravnovesja se upošteva več dejavnikov.

Pozdravljeni,

na vašem blogu sme prebrala o negativnih učinkih raznih nadomestkov sladkorja, za katere vsi vemo, da so rakotvorni. zanima me vaše mnjenje o Sukrinu, ki naj bi bil narejen z naravnim procesom fermentacije glukoze?
Ali nam sladkor v kakršnikoli obliki res tako škoduje?

Poleg tega me zanima kakšno prehrano se svetuje za ljudi, ki se zdravijo za rozaceo…

Hvala

Dober dan.
Si je mogoče na hormonski ravni kaj pomagati pri seboroičnem dermatitisu (če so ostali nasveti glede prehrane, spanja, stresa, alkohola, nege … že izčrpani), še preden se težave omilijo zaradi naravnih (če lahko tako rečem, starostnih) hormonskih sprememb? Hvala.

Katera hrana je najbolj priporočljiva v primeru hormonskega neravnovesja? Hvala,

So lahko mastni lasje in na splošno težave z lasiščem posledica hormonskega neravnovesja?

Kako vplivajo hormoni na telesno tezo? Meni se ves cas dogaja nihanje teze, pa ne za kaksno kilo, pac pa za tam nekje med 4 in 6. Vem da mora biti nekaj v povezavi s hormoni, saj je moja prehrana enaka, gibanje pa tudi. U bistvu je to prav nadlezno, saj se kaksen cas pocutim super, potem pa pride obdobje, ko ista oblacila na meni izgledajo kot da bodo vsakcas pocila! Enako se seveda dogaja tudi z mojim razpolozenjem. Kaj naj storim, kaj naj jem, pocnem da bi bilo to nihanje manj ocitjo?

Po naključju sem sedaj malce pobrskala po starševskem čveku in zasledila naslov teme, ki mi je pritegnil pogled. Sama imam težave ne vem s čim…mogoče se mi samo zdi, vendar vse bolj se mi dozdeva, da prihajam v menopavzo. Dokler sem bila mlajša nisem imela težav z izmenskim delom, predvsem imam v mislih nočno izmeno. Sedaj se mi dogaja, da ko pridem domov po 2 dneh sem čisto sesuta, utrujena in čustveno zelo ranljiva. V kakršnikoli situaciji me zalijejo solze.
A je to normalno? Mislim da ni….Imate zame kakšen nasvet?

Že vnaprej hvala.



Kakšna je prehrana za rozaceo, če na hitro povem smernice glede rozasee. predvsem je potrebno iz prehrane izločiti hranila in antinutriente, ki poškodujejo črevesno sluznico in epitelij. v prvi vrsti bi izločila vse žitarice absolutno pa žitarice, ki vsebujejo škodljivi gluten. pri takih stanji delam celostne protokole regeneracije prebavnega sistema.

Glede sladkorja, potrebna je zmernost in odvisno je kakšno je zdravstveno stanje, ker tudi če je zadeva zdrava ne pomeni da je za naše stanje tudi primerna.

Pozdravljeni, mene bi pa zanimalo kaj je z opevano stevijo kar se sladkorja tiče, ki je bila aktualna pred kratkim. JVaše mnenje?

Hormonsko neravnovesje je posledica različnih faktorjev. S tem ko izberemo ustrezno prehrano in življenjski slog lahko vplivamo na oboje tako hormonsko ravnovesje kot stanje kože.
Glede prehrane bi morala videti kaj v resnici uživate in kakšno je trenutno vaše stanje in življenjski slog, ter tako videla, če so še kje vrzeli. Pohvalno da ste veliko naredili, pogledati bi bilo potrebno stanje prebavnega sistema, ker je to povezano s kožo in hormoni.

predlagam brezplačno konzultacijo
http://www.simone-godina.healthcoach.integrativenutrition.com/kontakt

prehrana za hormonsko ravnovesje: ni splošnega recepta generalno je to
hrana, ki je naravna in čim manj predelana. Iz narave takoj na krožnik

Pomemno je pravilno razmerje makronutrientov in izbira proteinov , ogljikovih hidratov ( pretežno iz zelenjave ne žit), ter ZDRAVIH MAŠČOB.

Mastni lasje in koža so vsekakor posledica hormonskega neravnovesja, na moji spletni strani si lahko poslušate brezplačno e-predavanje o možnih vzrokih za mastno kožo.



Kakšna je prehrana za rozaceo, če na hitro povem smernice glede rozasee. predvsem je potrebno iz prehrane izločiti hranila in antinutriente, ki poškodujejo črevesno sluznico in epitelij. v prvi vrsti bi izločila vse žitarice absolutno pa žitarice, ki vsebujejo škodljivi gluten. pri takih stanji delam celostne protokole regeneracije prebavnega sistema.

Glede sladkorja, potrebna je zmernost in odvisno je kakšno je zdravstveno stanje, ker tudi če je zadeva zdrava ne pomeni da je za naše stanje tudi primerna.[/quote]

Kakšna neumnost! Groba neprebavljiva vlakna so zelo pomembna za normalno prebavo ter prav ničesar ne poškodujejo v normalnem zdravem črevesju. In zakaj je že treba izločevati gluten, če nimaš alergije, oz. intolerance nanj?

Pred kratkim sem zasledila oglas za nekakšen divji jam. A lahko neka krema pomaga pri hormonih?

Vaši simptomi, kažejo na hormonsko neravnovesje, spreminja se tudi glede na čas v ciklusu, zato so nihanja. Lahko imate neravnovesje med estrogenom in progesteronom, zato napihnjenost in slabo razpoloženje. Potrebno je reorganizirati prehrano in življenjski slog( del tega je vadbo), v kolikor želite spremeniti stanje. morala bi videti vaše osnovno stanje, da vidim vrzeli v prehrani in vadbi, vse to trenutno ni usklajeno z vašim hormonskim stanjem, zato tudi nabiranje kilogramov.

prehrana za hormonsko ravnovesje: ni splošnega recepta generalno je to
hrana, ki je naravna in čim manj predelana. Iz narave takoj na krožnik

Pomemno je pravilno razmerje makronutrientov in izbira proteinov , ogljikovih hidratov ( pretežno iz zelenjave ne žit), ter ZDRAVIH MAŠČOB.[/quote]

Kaj pa so to zdrave maščobe? Sedaj je res že toliko vsega, da sem že čisto zmedena, kaj je sploh ok. Torej navadno sončnično olje iz trgovine, za splošno uporabo v kuhinji je vredu?

Ritem, kvaliteta spanja je zelo pomembna za hormonsko stanje pri ženskah in z leti se pomanjaknje in nenaspanost še bolj odraža na počutju in posledično zdravju. Naučiti se morate najti pravi ritem spanja v vašem življenjskem slogu, to vas naučim kot zdravstveni trener, kjer najprej pregledamo osnovno sliko, ter začnemo postopoma prilagajati in reorganizirati spalne navade.

Stevija je naravno sladilo, ki nima kalorij. Stevija je po okusu sladka nima pa kalorij in ne dviguje ravni krvnega sladkorja. Dobra je v kolikor imate radi sladek okus in je lahko dobra alternativa sladkorju. Koristna je tudi pri kandidi, ker preprečuje razvoj bakterij. Zmernost velja.

Problem vseh nadomestkov sladkorja brez kalorij je da lahko zmedejo možgane: kako? telo je zaznalo sladek okus, avtomatično telo v tem primeru pričakuje kalorije, ker jih ni ste lačni, ker so možgani dali komando za koriščenje kalorij. V takem primeru postanete lačni in pojeste več kot normalno, to se je pokazalo tudi pri uporabnicah dietnih pijač brez sladkorja, ji pojedo tudi do 300 kalorij hrane več.

pozdravljena,
pri 44 torej pred štirimi leti sem nenadoma ostala brez menstruacije in ugotovljena je bila mena. z NHT, ki jo je predpisal ginekolog, sem sicer dobila menstruacijo a hormonsko ravnovesje se je poslabšalo, zato sem prekinila terapijo in spet izgubila menstruacijo. čez pol leta sem poizkusila spet pod zdravniškim nadzorom z kombinacijo Prometriuma in Climare. a telo se je odzvalo isto (močna prevlada estrogena) in sem tako brez NHT že tri leta. Želim povedati, da nimam nikakrnšnih težav z potenjem, nespečnostjo,.. Problem je le v tem, da sem zdaj bila na merjenju kostne mase in se mi že začenja redčiti kostna gostota. Ker vem, da je za gostoto zelo pomemben tudi estrogen in progesteron, pa tudi za prožnost kože in še marsikaj, me zanima, ali bi bilo potrebno poizkusiti še z kakšno terapijo.
hvala, lp

Vaši simptomi, kažejo na hormonsko neravnovesje, spreminja se tudi glede na čas v ciklusu, zato so nihanja. Lahko imate neravnovesje med estrogenom in progesteronom, zato napihnjenost in slabo razpoloženje. Potrebno je reorganizirati prehrano in življenjski slog( del tega je vadbo), v kolikor želite spremeniti stanje. morala bi videti vaše osnovno stanje, da vidim vrzeli v prehrani in vadbi, vse to trenutno ni usklajeno z vašim hormonskim stanjem, zato tudi nabiranje kilogramov.[/quote]

Hvala za pojasnilo. Kaj torej svetujete? Obisk zdravnika, ginekologa? Fora je v tem, da me lahko zdravnki pregleda ravno v stanju ko je vse ok in seveda zakljuci da ni nic narobe, meni pa se bodo tezave pojavile cez en mesec, ko bo teza spet narascala, razpolozenje pa nihalo!? Naj potem spet tecem k zdravniku? Rabim nasvet za domaco rabo, ki ga bom lahko ves cas uporabljala! Prehranjevalni nacrt? Nadomestni hormoni?



Kakšna je prehrana za rozaceo, če na hitro povem smernice glede rozasee. predvsem je potrebno iz prehrane izločiti hranila in antinutriente, ki poškodujejo črevesno sluznico in epitelij. v prvi vrsti bi izločila vse žitarice absolutno pa žitarice, ki vsebujejo škodljivi gluten. pri takih stanji delam celostne protokole regeneracije prebavnega sistema.

Glede sladkorja, potrebna je zmernost in odvisno je kakšno je zdravstveno stanje, ker tudi če je zadeva zdrava ne pomeni da je za naše stanje tudi primerna.[/quote]

Kakšna neumnost! Groba neprebavljiva vlakna so zelo pomembna za normalno prebavo ter prav ničesar ne poškodujejo v normalnem zdravem črevesju. In zakaj je že treba izločevati gluten, če nimaš alergije, oz. intolerance nanj?[/quote]

Groba in neprebavljiva vlakna lahko dobimo tudi z živili, ki ne vsebujejo gluten. Praksa, katerih primeri so predstavljeni tudi v medicinskih publikacijah, je pokazala, da je pri določenih boleznih in tudi pri problemih s kožo kot je rozacea, problem v stanju črevesja in se z izločanjem določenih nitrientov za določen čas, kar imenujemo eliminacijska dieta , veliko stanj izboljša. Premalo se zavedamo ,kako sploh nastane preobčutljivost na gluten, intoleranca na ostala živila, alergija in v skrajnji fazi celijakija. O vzrokih za to več na mojih predavanjih o glutenu.

Krema, ki vsebuje izvleček divjega jama in aktivno učinkovino Diosgenin lahko pomaga kot adaptogen, ki podpira delovanje nadledvične žleze, ki izloča tudi ženske hormone, v telo se vsrka preko kože.

New Report

Close