Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zobni kanali?

zobni kanali?

Zanimam se ,kako vam čistijo zobozdravniki zobne kanale z inekcijo ali na živo,mislim na tiste igle ,ki pridejo do živca,ali lahko pri takem delu zahtevaš lokalno anestezijo,ker koliko je rekla zobozdravnica,da čiščenje ne bi smelo boleti nič,boli pa ko sto hudičev in bi ji skoraj odgriznil roko,mat kurja, mi je delala vse na živo na koncu mi je bilo žal ,da ji je nisem….???

Seveda, da to boli. Jaz ne pustim delati brez injekcije ničesar 🙂

Meni ne dela zobozdravnik skoraj ničesar na živo. Zakaj bi me bolelo, če ni treba?

nova
Uredništvo priporoča

meni so vse delali na živo, me je krava prepričevala, da edino tako ve, do kam in kako….

Sem zamenjala zobarco. In šla k zobozdravnici.

Samo posledica je pa ostala: strah.

Pri čiščenju kanalov je bistveno, da čutiš bolečino. Ko je ne čutiš več, je živec uničen. Če dobiš injekcijo, tega ne čutiš.

To se da ugotoviti tudi na human način, ni treba, da človeka mučiš. Obstajajo aparature za slikanje zob, kjer se zelo dobro vidi, kako je kanal očiščen ali zapolnjen.

Pri meni je čiščenje kanalov potekalo takole:
1. obisk: odpre zob, poišče kanale (pri tistem zobu so bili trije), vsak kanal nafila z nečim dokler gre (zdravilom?), zob zapre z začasno plombo. Zobozdravnica je uporabila injekcijo.
2. obisk (če se prav spomnim po treh ali štirih tednih): ponovno odpre zob, prične s čiščenjem kanalov z kratkimi iglami. Problem je, ker je težno oceniti koliko točno so dolgi, zato poskuša z različno dolgimi iglami. Bistvo je, da pride do konca, sicer lahko npr. počisti zgolj do 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in s tem ne opravi dela tako kot je treba. Celoten postopek opravi brez injekcije, ker si ji signal, do kje lahko gre s čiščenjem. Ko pride do konca, zaboli … Ko ima postavljeno dolžino, začne najprej s tanko iglo, potem poskuša z vse debelejšo. Ta del me ni bolel, občutek je kot da ti noter “žaga” gor/dol. Ko so čisti, jih spet nafila z zdravilom in zapre zob z začasno plombo.
3. obisk (ponovno čez nekaj tednov): zob odpre, kanale nafila z nečim, kar v roku par ur postane trdo kot beton (njene besede). Zato moram takoj potem na rentgensko slikanje zoba, da si ona lahko pogleda, če so kanali v redu napolnjeni s tisto snovjo. Če ne bi bili, bi še imela čas kaj popraviti. Ker je bilo vse ok, je potem zob zaprla s plombo in “zdravljenje” te nesrečne sedmice je bilo končano. Ponovno brez injekcije, ampak me tudi ni nič bolelo.

Vse privat, tako da je na koncu prišlo to zdravljenje skupaj cca 200EUR.

To zdaj dela namesto zobarja USTNI HIGIENIK. To je nov poklic, pa zelo dragi so…

Meni je dala prej injekcijo, pravzaprav se brez injekcije sploh ne usedem. Sva zmenjeni tako. In to čiščenje kanalov je delala tudi preko računalnika. Na zaslonu je vse videla, kot nek mikroskop. V slabem letu sem zrihtala vse zobe, tudi mostičke. Strah sem delno premagala ravno s pomočjo injekcij.

Čiščenje kanalov ne delajo higieniki, ampak kar zobar. Ti si mislila zobni kamen verjetno, missica?

Ne vem in ne razumem, kakšni zobarji sploh danes še delajo brez lokalne… mora bit kakšna mutivoda, da not prinaša kakšne svoje mučke… , kajti sicer ti lokalna pripada čisto lepo na anestezijo in čiščenje kanalov brez lokalne je dejansko mučenje kot v srednjem veku.

Moji zobarji izmerijo dolžino kanala po slikici …

Moja je rekla, da po sliki ni možno tako natančno, ker kanali niso ravne “cevi”, temveč so rahlo vijugasti in se v dvodimenzionalnem pogledu (rtg slika) lahko prekrivajo. Pa ima ravno tako tisto kamero, in ostale moderne pripomočke, ampak ne gre tako točno kot na tradicionalen način.

Pri meni enako.

Ko hudič boli prej, preden se spraviš k zobozdravniku to čudo od bolečega zoba pogledat. 🙂

New Report

Close