Družinska medicina

Odgovarjajo: Sašo Rebolj, dr. med., spec. družinske med.

hude motnje koncentracije in obcasne agresije

Default avatar

jay09

Pozdravljeni,

star sem 23 let in imam že nekaj let hude motnje koncentracije,tezko sedim pri miru,ker mi trzajo noge,ob knjigi se mi zmesa saj se ne morem zbrati in mi misli samo letijo.Tudi v pogovoru sem zelo nezainteresiran in se vcasih ne spomnim kaj sem se pogovarjal 5 min nazaj.Imam pa tudi agresivne izbruhe in menjave razpolozenja,vcasih kar tako razbijem neki predmet samo,da se nekako pomirim tudi,ko mi kdo kaj rece,zelo naglo odreagiram.Glede menjave razpolozenja pa kaki dan se pocutim ok in veliko govorim,potem pa 3 dni samo spim in sovrazim cel svet ter sebe in imam pogosto negativne,obsesivne misli.Bil sem tudi pri psihiatrinji,ki je nakazala na depresijo jemal sem tudi paroxat,cipralex,cymbalto,ter wellbutrin.Edini brez stranskih ucinkov je bil wellbutrin,ampak mi ni pomagal v smislu simptomov,se vedno sem na istem.Zelo se bojim,da se to ne bo moglo odpraviti saj mi nobeno zdravilo ne pomaga,sem pa tudi v dilemi,ce je sploh diagnoza pravilna.Kaksno pa je vase mnenje o tem?hvala za razumevanje in lep pozdrav.
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Nekaj znakov je vsekakor skladnih z depresijo. Prisilne misli pa govorijo za dodatno motnjo. Antidepresivi včasih v celoti pomagajo tudi pri tej motnji, pogosteje pa jih je treba kombinirati še s čim. Ponovno se pogovorite s psihiatrinjo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Moderatorji

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.
SRebolj