Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mirena – vstavljanje, občutki

Mirena – vstavljanje, občutki

Kako je z vstavljanjem mirene, je to boleče?
Kaj pa, ko jo ven vzame?
Je možno, da mirena sama izpade?
Kaj pa, ko je mirena vstavljena, se jo čuti med seksom recimo?

Se pridružujem vprašanju, pa če katera ve ali je kakšna razlika z jaydesse, razen da je ta za 3 leta ker ima manj hormonov.
Jaz čakam da pride m,,, da grem vstavit.

Imam jo že tretjič, tako, da vem.
1. Prvič in drugič je bilo vstavljanje neboleče in hitro. Ko mi jo je pred 3 leti hotela dati noter tretjič, pa ni in ni šlo, tako, da se je kar namučila, mene pa je tudi bolelo. Naj ne bi šlo skozi maternični vrat. Potem je preverila še z ultrazvokom in naj bi bilo ok.
2. Obakrat je bila odstranitev hitra in neboleča, sploh nisem vedela, da bi kaj vzela ven. Tudi, ko mi jo je pokazala, mi je bila taka snežnobela zadeva, noben bavbav.
3. Nikoli mi ni izpadla. Še. 🙂
4. Med seksom sem jo čutila le, ko sem jo imela prvič in še to zaradi predolgih nitk. Po tem, ko sem šla nazaj in mi jih je skrajšala, nisem nikoli nič čutila. Vse normalno. Mogoče je bil le čuden občutek nekaj dni po vstavljanju.

O, hvala, kratko in jedrnato in koristno 🙂

No, mene vstavljanje ni nič bolelo. Res pa mi je potem kar kmalu (po mesecu in pol) zdrsnila ven. Baje se to G še ni zgodilo. No, meni se je 🙁 Dokončno jemanje ven ni nič bolelo. Ampak če je res tako fina, pa žal tudi ne vem, ker je potem nisem več imela. Očitno ni zame…

Oba krat ni nič bolelo,sao en rahel ptisk za ven.
Drugače je pa meni mirena super,ker nimam nobenih krvavitev….

Ob vstavljanju bolelo, kar zelo, ko en porodni krč sem čutila, vendar tud hitro minilo.
Čutila je najprej kakšno leto nisem, potem pa se je začela konstantna bolečina v spodnjem delu trebuha in ves čas tudi napihnjen trebuh (kot tam nekje 7 mesec nosečnosti). Ker je zadeva kar vztrajala in se celo slabšala, sem mireno dala ven. Bolečine so minile v trenutku. Odstranitve nisem čutila.

Meni je bilo vstavljanje kar boleče. Za zdržat ampak recimo bolj boleče kot vrtanje po zobu. Žal pa po vstavitvi ni bilo ok. Popolnoma sem bila “ozdravljena” želje po seksu. Pogosto sem imela kot ene take lažne popadke. Res se je čutilo isto kot med nosečnostjo, ko ti kar otrdi matrnica. Ne sicer boleče ampak čudno. Sem dala mireno odstranit po nekaj mesecih, ker mi vse skupaj ni ustrezalo. Odstranjevanje je bilo veliko hitrejše in manj boleče kot vstavljanje. Sicer pa ni bilo nič narobe z njo. Je bila na pravem mestu in vse. Zgleda, da pač nisem za to zadevo.

Ob vstavljanju sem imela občutek, kot bi mi jemali bris. Sama je drugače nisem čutila, le nekakšen “psiho” občutek je bil nekaj dni. Ker so mi kolegice rekle, da je dobr, da partnerju ne poveš za nitke, mu nisem, pa sta ga konkretno “ožulili”. Sem ju šla 2 x skrajšat, da je bilo vredu. Ampak, zadeva s krvavitvami naj bi se uredila do 6 mesecev, pa se ni. Vztrajala sem do 10 meseca, imela sem po tri tedne kot neko blago menstruacijo oz. izcedek, slab teden brez. Poklicala G in odstranili mireno. Malo je bolelo, ker G ni imela več tistih nitk, ki ju ponavadi prime in z njima potegne mireno ven, tako da si je mogla pomagat s pinceto in UZ. Meni žal ni ustrezala. Nekaj mojih kolegic pa so ful zadovoljne z njo.

Kar nekaj slabih izkušenj.
Si nisem mislila, da se tako pogosto pojavljajo težave.
Mi je pa fajn, da zvem take stvri, da se bom lažje odločala glede vrste kontracepcije.

Mene vstavljanje sploh ni bolelo. Krvavitve so ponehae po parih mesecih, sem pa imela zelo bolece ovulacije ( kot mini porod, samo lezaa sem lahko in stokala), dobila sem celulit in mozolje po obrazu in vratu. Ko sem jo odstranila se je v roku 2mesecev vse vrnilo v normalo.

Ko jo je G hotela odstranit, je ni našla. Je bilo treba na operacijo, da so jo komaj našli. Nekam je zalutala. Baje se to včasih zgodi.

New Report

Close