Forum.Over.Net

Politični čvek

Kaj se dogaja na politični sceni? Če so že naši voditelji, se lahko o njih in njihovem delu tudi pogovarjamo, saj je politika del našega vsakdana in zaradi nje smo tam, kjer smo. Skupaj smo v dobrem in slabem.
Forum je nemoderiran in uredništvo ne odgovarja za komentarje, si pa pridržuje ppravico tudi do izbrisa tem brez obrazložitve.

Odbora DZ na zahtevo SDS o preiskavi kaznivih dejanj v bankah

Default avatar

Pregon komunističnega bančnega kriminala

Odbora DZ za pravosodje ter za notranje zadeve, javno upravo in lokalno samoupravo bosta danes na zahtevo SDS razpravljala o aktivnostih v zvezi s preiskovanjem sumov kaznivih dejanj na bančnem področju. Poslanci SDS opozarjajo, da se razlogi, ki so privedli do dveh sanacij bančnega sistema, nadaljujejo, zato je treba ukrepati.

"Za stotine milijonov in celo milijarde evrov posojil, ki so poniknila v nezavarovanih kreditih državnih bank, ni bil procesiran, kaj šele obsojen, noben posameznik," je v zahtevi za sklic seje zapisal vodja poslancev SDS Jože Tanko.

Odgovorni, med njimi Banka Slovenije, po njegovem mnenju obremenilno dokumentacijo nezakonito skrivajo celo pred parlamentarno preiskovalno komisijo, zato poslanci SDS predlagajo spremembe zakonov, s katerimi bi javno razkrili odgovornost tistih, ki so odgovorni za stanje v slovenskem bančnem sistemu.

Predlagajo, da odbora naložita ministrstvu za pravosodje in ministrstvu za notranje zadeve, da poslance v 30 dneh seznanita z aktualnim stanjem pregleda ovadb s strani Banke Slovenije in drugih bank. Ministrstvoma želijo naložiti tudi odpravo vseh ovir, s katerimi se pri svojem delu na tem področju soočata policija in tožilstvo.

Pregon bančnega kriminala naj postane prioriteta, o kateri bodo v 30 dneh članom odbora poročali tudi policija, tožilstvo in sodišča, še predlagajo poslanci SDS. Banke pa želijo pozvati tudi k večji samoiniciativi pri naznanitvi sumov kaznivih dejanj ter k vlaganju ovadb in odškodninskih tožb.

Guverner Banke Slovenije Boštjan Jazbec je na seji komisije DZ za nadzor javnih financ v razpravi o problematiki pravilnosti sanacije bančnega sistema pred dvema tednoma sicer dejal, da je bilo, odkar je na čelu centralne banke, podanih 107 kazenskih ovadb.

http://www.demokracija.si/fokus/odbora- ... j-v-bankah
Default avatar

ena ni nobena

Pravilno!
P.S. Zanima pa me, kje je sedaj Alenka Koren Gomboc? A bo tudi v kakšni komisiji?
Default avatar

bravo sds

hvala bogu, da imamo v sloveniji stranko, kot je sds. edina stranka, ki se bori za ljudi in blaginjo drzavljanov.
Default avatar

Lepa Mici

bravo sds je napisal/a:
hvala bogu, da imamo v sloveniji stranko, kot je sds. edina stranka, ki se bori za ljudi in blaginjo drzavljanov.
Ane! ;))))
Default avatar

Sprijaznite se

Lepa Mici je napisal/a:
bravo sds je napisal/a:
Ane! ;))))
Ja, v času 1. vlade Janeza Janše smo imeli 7 % gospodarsko rast in le 62.000 brezposelnih.
Vem, da vas peče, boli, skeli, ampak to je dejstvo.
Default avatar

Lepa Mici

Sprijaznite se je napisal/a:
Lepa Mici je napisal/a:
bravo sds je napisal/a:
Ane! ;))))
Ja, v času 1. vlade Janeza Janše smo imeli 7 % gospodarsko rast in le 62.000 brezposelnih.
Vem, da vas peče, boli, skeli, ampak to je dejstvo.
Ane! ;)))
Default avatar

res je tako

Samo v svojih vrstah morajo najprej malo pogledati glede kaznivih dejanj.
Default avatar

lunatik aristokratik

Jaz ne vem (oziroma vem), v katerih vrstah strumno stojijo desetine in stotine nedotakljivih baronov in padlih prihvatizatorjev, koruptivnih prvakov (ki se mimogrede proglašajo še za največje levičarje, ROTFL) ter na proračun prisesani branitelji nacionalnega interesa, ki imajo najmanj 800.000 razlogov za boj proti privatizaciji.

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika ... evrov.html
Default avatar

vsi so prisesani50

A,da sds ni prisesan na državni proračun.Tukaj so vsi isti,ni svetlih izjem.Tako,da ni videti razlike.Tisti,ki hočejo delati red ,morajo bit popolnoma neoporečni.Na žalost pa niso nobeni.
Default avatar

lunatik aristokratik

Ne branim SDS. Smešne ste ovčice, ki vidite vse zlo v SDS, povsem sprijaznjene pa ste s hordami nedotakljivih rdečih prihvatizatorjev ter menite, da ko bodo enkrat vsi iz SDS pozaprti, ostali pa seveda ne, bo pa v Sloveniji zavladal raj. LOL
Default avatar

vsi so prisesani50

Ni važno kateri so.Dejstvo je,da vsak,ki dela red mora bit sterilno čist,brez tovrstnih lumparij.Kolikor vidim pa takšnih pri nas na vrhu ni.
Default avatar

temeljitost

lunatik aristokratik je napisal/a:
Ne branim SDS. Smešne ste ovčice, ki vidite vse zlo v SDS, povsem sprijaznjene pa ste s hordami nedotakljivih rdečih prihvatizatorjev ter menite, da ko bodo enkrat vsi iz SDS pozaprti, ostali pa seveda ne, bo pa v Sloveniji zavladal raj. LOL
Sicer mi ni jasno odkod tvoja paranoja izvira, ampak VSI so oporečni, s tvojim SDSom vred.
Default avatar

vsi so prisesani 50

Nimamo ene stranke,ki ne bi imela putrčka na glavi.A ni to žalostno.Kako more nekdo sploh bit na oblasti z kosmato dušo.Dokler bomo tolerirali tudi samo malenkosti,nam ni rešitve.
Poslanci in podobno morajo biti idealni ljudje,ne pa ,da imajo kartoteke.Saj nimajo vsi ampak preveč je tega.
Ni krivo katere barve so ampak je kriva pokvarjenost.Ne mislim s tem sploh na nobeno stranko temveč na vse skupaj.
Default avatar

lunatik aristokratik

temeljitost je napisal/a:
Sicer mi ni jasno odkod tvoja paranoja izvira, ampak VSI so oporečni, s tvojim SDSom vred.
Jaz ti predlagam tečaj logike in razumevanja tistega, kar prebereš.
Default avatar

eno in isto

Lej, tebi očitno ni koristil (verjetno je bil celo iz proračunskih sredstev?)
Default avatar

janoš

V naših bankah in na vodilnih mestih krožijo eni in isti lopovi,so v preiskavi ali obtoženi lopovščine,pa se nobenemu nič ne zgodi veselo si podajajo kljuke v svojem zaprtem lopovskem krožnem sistemu,tu bi pomagala samo bomba da se to razbije,saj država nima nobenene volje da se ta veriga razklene.
Default avatar

lunatik aristokratik

eno in isto je napisal/a:
Lej, tebi očitno ni koristil (verjetno je bil celo iz proračunskih sredstev?)
Glede prvega si misli kar hočeš, proračunskih sredstev mi pa ne podtikaj!!!