Forum.Over.Net

Starševski čvek

avto porisan s ključi, popravilo

Default avatar

kbezjak

Pozdravljeni.

Prejšnji teden smo bili na dopustu. Šele ko smo prišli domov, smo opazili,
da nam je nekdo, najbrž s ključi, porisal ena od vrat avta. Zavarovanja za neznanega storilca nimam. Mi pa poteče zavarovanje ta teden in ne vem, kaj naj storim. Rada bi dala avto popravljat, a si ne želim nekih groznih stroškov. Kaj mi je storiti, ima kdo kak predlog?

Hvala in LP.
Default avatar

vijoliica

Sem imela podoben primer. Kljub temu da sem imela avto kasko zavarovan mi niso upostevali. So rekli sa je to vandalizem in bi morala imeti zavarovano tudi to. Predlagam da zdaj ko ti bo poteklo zavarovanje vkljucis v polico tudi vandalizem. Pa upaj da ne bo agent sel avto pogledat in ga poslikat. Potem pa cez cas prijavi skodo
Default avatar

modrival

Enostavno se ne obremenjuješ z nepomembnimi stvarmi in živiš dalje - je popolnoma brezplačno. Avtomobil je zgolj prevozno sredstvo, zaradi praskice na zunanjosti nista kvaliteta in varnost vožnje nič slabša
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

pa to bi js napisala

modrival je napisal/a:
točno to sem jaz hotela napisat, pa mi ni treba, ker si že ti. :)
Default avatar

meni tudi

Meni so še vsak avto porisali po celi strani s ključem. Sedaj je sive barve in mi je eden naredil riso čez čelo dolžino.

Pri ta prvem avtu sem šla k enmu, ki barva avte. Samo čez tisto črto je šel čez s čopičem, pa še računal mi ni nič.

Sedaj mam pa riso že dolgo časa,.... samo ne vem, če bom sploh kaj naredila, ker trenutno nisem pri denarju....
Default avatar

meni tudi

meni tudi je napisal/a:
Pa to še ni vse. Še vlomili so mi v avto in se vidi, pri ključavnici, da so mi vlomili.... Pa črko L so mi naredili na zadnji strani..... pa sneg in led so mi metali na avto... pa da naprej ne govorim. Človek ima občutek, da živi sredi džungle med opicami, ne v neki civilizirani državi. In ko take pišem stalno mislim na to, da so modrooki res nadrasa.... saj bolj ko greš na jug, več je rjavih oči in bolj primitivno se obnašajo in vsak dan jih je več v Sloveniji in v Sloveniji je čedalje večja revščina in beda.... Vem namreč, da so mi južnjaki vlomili v avto, ker so stražili. Takrat sem šla ravno v hribe, pa še čudno se mi je zdelo, češ kaj ti "čakajo" sredi gozdne poti z avtom, ko sem prišla s potke na makadamsko cesto...... no, hitro se mi je zjasnilo (ko sem prišla do avta)..... seveda so takoj odšli, ko so me videli....

Tako da ta teorija o modrookih.... je še kako praktična za pojasnilo ko ti vlamljajo in kradejo.....
Default avatar

rjavook

Glej, jaz sem rjavook-čistokrvni Slovenec. Tudi meni so naredili škodo na avtu in to že večkrat. Polomili ogledalo, zadnji brisalec zvili pravokotno na steklo. Pa nikoli nisem pomislil, da so mi to naredili južnjaki, prej so bili to zdogočaseni, opiti in zadrogirani mladi- mislim,da predvsem Slovenci.
Default avatar

slovenceIj

modrival je napisal/a:
Jojmene jojmene, kaj bodo pa SOSEDI REKLI potem?

Ne plačujemo kasko zavarovanja in (rito)lizinga že celo življenje za ničvredne kripe brez razloga, veš. Halooo, kako bo potem moje življenje imelo smisel?!?!
Default avatar

običajno pogledajo

vijoliica je napisal/a:
Če na novo karkoli zavaruješ, običajno pogledajo in poslikajo avto. Vsaj meni so ga vsakokrat. Ravno v izogib takim, ki bi zadeve takole "za nazaj" radi zavarovali...
Default avatar

nova dimenzija

meni tudi je napisal/a:

Tale zapis zadevi doda novo dimenzijo. Torej se ti je to zgodilo, ko si avto parkirala in pustila nekje sredi gozda oz. na kakem travniku, sama pa si šla naprej (v hribe) peš?

Tu je pa možno tudi to, da imajo lastniki tiste zemlje poln kufer turistov in jim na tak način povedo, naj tam ne parkirajo več.
Morda si komu celo zaprla pot, da ni mogel po svojih opravkih?
Default avatar

ni vse črno belo

rjavook je napisal/a:
Joj,...lej na severu je največ modrookih, ko greš tam gledat kak koncert, vsi vzamejo stole, po koncertu jih dajo nazaj, nobenih varnostnikov...... ko gre ženska na wc, kamor moraš dat kovanec, da se odprejo, ji nekdo pred njo drži vrata. Ženska ga odkloni. Ona hoče plačat.....

Potem greš na jug, kjer prevladujejo rjavooki... ne samo, da sami ne vzamejo sedežev, še varnostniki morajo biti na vsakem koraku.... pa so na koncu še vedno stoli polni čigumijev ali polomljeni.....

Kaj češ, evolucija pač. Tudi rjavooki so že mešani... ne vsi, a eni bolj, drugi manj.... potem pa je tu še večina, ki vse ostale potegne za seboj.. ni to črno belo.....
Default avatar

To sem tudi jaz pomislila

nova dimenzija je napisal/a:
Sem enako razmišljala, verjetno avto pušča nekje, kje je drugim napoto.

Pa vprašanje za tole nacionalistko: a ti še nikol nisi videla blond in modrookega južnjaka ? Pa kako sploh veš, da so bili južni ? Nekako dvomim, da bi se taki "kriminalci" zbirali sredi gozda, je večja verjetnost center mesta.
Default avatar

zala01

So ga tudi meni podrajsali s ključem, na obeh straneh in se s takim nisem mogla voziti.
Popravili so mi ga v Avtofliksu na Parmovi, imajo poseben postopek brez barvanja, plačala sem 300 eur.
Default avatar

slovenceIj

zala01 je napisal/a:
Zaradi neizpravne aerodinamike je ego ničvrednega kupa pleha nevarno zanašalo navzdol, tako da bi policisti odredili izredni tehnični pregled in vozilo TAKOJ izločili iz prometa.

ZABITI SLOVENCELJNI...