Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odnosi na delovnem mestu

Odnosi na delovnem mestu

Kakšne odnose imate s svojimi sodelavci, nadrejenimi. Se dobro razumete? Sama sem nova v podjetju in je v začetku kar težko, ko še ne poznaš ljudi. Eni so bolj zgovorni, radovedni, drugi se bolj zase držijo. Opazila sem, da je tudi precej opravljanja in zahrbtnosti, saj je pretzežno ženski kolektiv.
Kako kaj vi shajate v službi, vas moti, če se nekdo preveč vtika v vas, z osebnimi vpršanji itd…
Kako vzpostaviti, dober, zdrav odnos, da ne presežeš meje. Sama ločim službo, od privat življenja in menim, da je pač služba eno, družba pa drugo področje in to dvoje ne mešam.

Danes so pa sploh v službah še toliko bolj napeti odnosi, tudi vzdušje zna včasih biti moreče in žal je veliko nevoščljivosti. No, napišite kakšne imate izkušnje in ali ste zadovoljni z odnosi na delovnem mestu.

V službi je najbolje imeti korektne in le službene odnose. Lahko bi se zgodilo, da bi nekomu preveč zaupala, pa bi se kasneje okoliščine spremenile, ta oseba pa bi te izdala. Nikoli se z drugo osebo ne pogovarjaj o tistem, kar ne bi povedala brez težav pred vsemi. Nikoli ne govori proti šefu ali šefici, ker se vedno najde kakšen, ki bo zaradi interesa po napredovanju ali drugih ugodnosti to obrnil proti tebi.

Moder nasvet! Upam, da to čimveč ljudi prebere!

Točno tako.

Moder nasvet! Upam, da to čimveč ljudi prebere![/quote]

Se strinjam z napisanim. Korektni službeni odnosi, brez kakršnega vpletanja privatnih zadev in potrebno je biti previden pri pogovoru z ljudmi, saj znajo nekateri zelo dobro manipulirati z ljudmi.

Pri nas so pa zelo slabi odnosi.Pa veliko opravljanja, sploh šefa. Pa je drugače zelo vredu, samo določeni so pač ljubosumni, bi bili rad ina njegovem mestu. Njemu se niti ne sanja, kako so eni zahrbtni in ga opravljajo. Ko takole poslušam mi je kar slabo in bi mu njarajši povedal kakšne sodelavce ima, po drugi strani pa si mislim, da bolje da se ne vmešavam in si mislim svoje.
Samo toliko tega je, navidez kao uredu in mu lezejo nekam, drugače pa ga za hrbtom opravljajo.
Res grdo, nimam besed. Me vse skupaj jezi, da so ljudje tako zahrbtni in zlobni.

Najhuje je če so same ženske v kolektivu. To je bilo že večkrat dokazno.

ja, predvsem tam, kjer je šef strahopeten moški, ki ima težave s strahom pred ženskami. Ki se izgublja v zmedi ugajanja in prezira.

No, včasih zna biti en moški problematičen kot tri ženske skupaj. Niso vedno ženske krive.

No, včasih zna biti en moški problematičen kot tri ženske skupaj. Niso vedno ženske krive.[/quote]
Je pa fino, če so pri roki:-))

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Jaz sem imela v bivši službi velike težave z ženskim kolektivom. Vse skupaj se mi je tako zagabilo da nisem več hotela v službo, odprla sem d.o.o. in sedaj že 5 leto uspešno poslujemo.
Meni se gabijo opravljanja, podtikanja, neiskrenost. Ko zaposlujem ljudi v družinskem podjetju, se izogibam neiskrenim, potuhnjenim, ritolizniškim ljudem. Ker smo mali kolektiv, zaenkrat uspeva,. Smo lušten kolektiv. Ko /če firma zraste, pa bo to vedno težjee.

Tudi meni se to upira in ne maram hinavskih ljudi, ampak na žalost se jim ne da izogniti. Se jim pa čim bolj izogibam. Rada se družim s pozitivnimi ljudmi, ker sem tudi sama takšna.

Pri nas je super kolektiv, super sefica. Ce v pogovoru kdo nakaze na kaksno opravljanje, se to zlahka preslisi in ne doda nicesar svojega. Vecinoma smo zenske, pomaga pa, da jih je vec kot polovica z doktoratom, ostali pa vecinoma magistri. Se mi zdi, da je opravljanje in zlehtnoba bolj pogosta pri manj izobrazenih ljudeh.

Nasveti antilope so O.K.
Izogibaj se opravljanja, obrekovanja, zahrbtnosti, pa tudi bolne ambicioznosti. Svoje delo opravi v rokih, natančno in korektno. Z vsemi bodi prijazna, pogovarjaj pa se splošne stvari, govori o takih stvareh, ki jih lahko vsak sliši.

No, včasih zna biti en moški problematičen kot tri ženske skupaj. Niso vedno ženske krive.[/quote]

Ni res, znanstveno je dokazano da so najslabši odnosi v ženskih kolektivih. Najbolj priporočljivi pa so mešani kolektivi.

Bravo za prodornost! Takešefe imamo tudi pri nas, ko te tožljive in opravljive kurbice v šefovi kabini določajo prihodnost nezanimivih in nešminkerskih žensk

No, včasih zna biti en moški problematičen kot tri ženske skupaj. Niso vedno ženske krive.[/quote]

Ni res, znanstveno je dokazano da so najslabši odnosi v ženskih kolektivih. Najbolj priporočljivi pa so mešani kolektivi.[/quote]

V mešanih kolektivih so tudi službene aferice, ki so sicer lahko za ostale nemoteče, lahko pa precej porušijo odnose, če ljubimca ustvarita “svoj tabor” ali pa se podrejena oseba seksualno zaplete z nadrejeno osebo in je v privilegiranem položaju napram drugim. Potem so tu še neuspele aferice, ko je nekdo nekoga osvajal, pa mu ni uspelo, uspelo pa je drugi osebi iz istega kolektiva, tudi to je lahko razlog za maščevanje in podtikanje. :))

Mi smo mešan kolektiv. Podrejeni in nadrejeni se odlično zastopimo. Edino eno kavko imamo, ki samo govori, naredi klinac kaj in misli, da požrla vso pamet sveta. Drugače pa res ni najbolj pametno povedat vseh svojih skrivnosti.

New Report

Close