Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Trebušni virus in strah pred bruhanjem – pomoč!

Trebušni virus in strah pred bruhanjem – pomoč!

Pozdravljeni! Ponovno vam pišem ker se soočam s svojim največjim strahom. In sicer – emetofobija. Mislim, da takšnega emetofobika kot sem jaz se težko najde. Verjetno se je v naši hiši pojavil trebušni virus. Tako je potekala situacija. V soboto zvečer je mlajša sestra zvečer pojedla hrenovko iz skrinje in par klobas. V nedeljo zjutraj (ob devetih) je pa bruhala par krat. Ni pa imela ne driske, ne trebušnih krčev in ni ji bilo slabo. Čez dan je jedla juho in coca colo, ker zaradi aparata ne more jesti prepečenca. Zvečer je bilo že vse vredu in v ponedeljek je normalno jedla zajterk, kosilo in večerjo. Mislili smo, da ji je naškodila hrana. Jaz sem morala zjutraj v bolnico, ker se mi je izpahnilo koleno. Ker sem bila obupana, je do mene prišla moja najboljša prijateljica in je bila pri meni ves dan. Problem je, da jaz ob prisotnosti trebušnega virusa ne želim jesti, da bi se izognila bruhanju. Moja mama pa je za kosilo skuhala špagete karbonara in me je spravila do tega, da sem čisto malo pojedla. Tudi moja prijateljica ja. Ves dan je bilo vse ok, zvečer pa je mama en krat bruhala (okoli desetih) in to je bilo to. Danes (torek) je že ok. Skrbi me namreč to. Ali je bilo kosilo okuženo s virusom, čeprav se ni slabo počutila? Ker je jedla kosilo in ji ni nič škodilo. Niti pričakovala ni, da bo bruhala. Namreč, ne želim da bi jaz ali moja prijateljica zbolela. Moj oče je ok in ostali po hiši so tudi. Vem da zvenim sebično, vendar se spopadan z emetofobijo že od 8. leta starosti. Zdaj sem 18. Ko sem bila stara 8. let sem se okužila z bakterijo salmonelo. Takrat sem bruhala okoli 30 krat, izgubila zavest 3 krat, imela neznosne krče, prejokala ure in ure ker je bilo tako hudo, da me je ata moral držati za noge navzdol, da sem bruhala. Potem pa sem bila v bolnici en teden zaradi dehidracije. Od takrat se bojim bruhati. Nazadnje sem bruhala pri 10. letu starosti in nisem pripravljena na to. Sem se tudi zdravila pri psihologu, vendar je bilo je takrat hujše kot sedaj. Takrat nisem bila sposobna ostati v šoli. Povem vam lahko, kaj počenjam že od sobote zvečer – ne jem (saj če dobim virozo, ne bom imela nič za bruhati), pijem vodo in vitaminske šumeče tablete, ostajam le v svoji sobi (ostali so doli v dnevni sobi), ko grem na stranišče uporabim anti-bakterijski gel in Lysol robčke, redno si umivam in razkužujem roke, v sobi imam ves čas odprto okno da je obro prezračeno, veliko počivam in ne dotikam se stvari brez uporabe robčkov. Sliši se noro, vendar že ob pomisleku da bi bruhala sem na robu paničnega napada. Najhujše je čakati, da bi se kaj razvilo. Kako se naj pomirim? Kdaj bom lahko mirna, da n bom zbolela? Če bi slučajno – je kakšen način da preprečim bruhanje razen tega da ne jem? Prosim pomagajte mi. Čisto sem prestrašena in naveličana sem čakanja, da me najhujše dohiti. Toliko forumov sem že dala skozi glede inkubacijskih dob in možnostih okužbe, da se počutim neumno. Zahvaljujem se vam za čim hitrejši odgovor.
Lp,

Scared1234.

Spoštovani!

Taka bojazen mora biti huda reč. Pri tem vam težko pomagam z uporabnim nasvetom.

Vaši svojci so lahko bruhali zaradi virsune okužbe, ali pa tudi zaradi hrane, ki je niso najoblje prenašali. Nemogoče je napovedati, kako in kdaj se bomo s čim okužili.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Hvala za odgovor.
Moj strah je neznosen res. Večinoma smo pri teh okužbah vsi zboleli leta nazaj v par urah. In je bilo grozno neprijetno. Ob moje sestre je minilo 3 dni od mame pa 2. Moj oče je bil v stiku z njima ves čas, je kuhal in čistil in je z njim vse vredu. Jaz sem zelo pazila na higieno in se izogibala bolnim, zato sem še vedno v velikem strahu da bi zbolela. Je pa bila sestra na kontroli in je zdravnik rekel da ni nič hudega. Mama gre jutri v službo, sestra in jaz pa v šolo. Kdaj bi lahko začela normalno jesti in se pomiriti? Mislim, da če bi bila to huda virusna okužba, bi že vsi zboleli kajne? Res zelo kompliciram ko pride do takšnih situacij.

Lep pozdrav,

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Če se res ne stiksate v enem prostoru, in si po uproabi stranišča ali kašlju umijete oz. razkužite roe, ne bi smelo biti težav.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Jaz sem že ob nedelje sama v svoji sobi, ki je dobro prezračena. Po uporabi stranišča sem si vedno umila roke s milom in uporabila anti-bakterijski gel. Moja sestra je tudi že bila na treningu, vsi normalno jejo in še teta pa stric sta prišla na obisk. Jaz sem nase zares pazila. Od moje sestre je že minilo skoraj 4 dni od mame pa 2 dni. Lahko počasi začnem spet jesti in se neham sekirati?

Lp,

Spoštovani!

Upam, da se je tudi naprej vse dobro razvijalo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close